Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186237 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.11.2012. u 08:10 - pre 138 meseci
Na konto ovoga sto je profin rekla sto pre, samo da svoju situaciju podelim sa vama. Ja kad sam dosao, nisam prvi mesec isao u Ausländerbehörde. Sredinom drugog meseca sam otisao da produzim vizu i predao papire. Meni se desilo da sam na elektronsku karticu koja mi ima na sebi radnu i boravisnu dozvolu cekao oko 9 nedelja. Dakle, dosao sam u situaciju da mi je istekla viza koju mi je dala nemacka ambasada u Beogradu, a nisam imao jos uvek produzenu vizu. Ja sam mislio da je to mozda problem, medjutim, ako neko dodje u takvu situaciju - nije. Otisao sam pred istek treceg meseca u Ausländerbehörde i pitao ih sta kad istekne 3 meseca (jer produzenje ocigledno nije stizalo) i oni su rekli da nije nikakav problem to sto jos nisam dobio produzenje, nego je bitno to da sam pre isteka tri meseca predao zahtev za produzenjem. Dali su mi papir u kojem su naveli da sam na vreme predao papire za produzenje i da samo jos uvek cekam da mi stigne kartica, u slucaju da mi neko bude pravio problem oko cele situacije.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.11.2012. u 08:25 - pre 138 meseci
Ovde u Bajernu(Minhen) onog trenutka kada predas dokumenta za boravisnu dozvolu dobijes papir(Abholschein) na kome pise da si ti u stvari vec dobio boravak sa sve ID-jem boravka, periodom vazenja itd. Medjutim, ovaj papir sam po sebi nema istu vaznost kao kartica, zato je potrebno odmah na licu mesta traziti potvrdu da je dozvola boravka izdata. Sa tom potvrdom se razne stvari mogu zavrsavati tamo gde se trazi da se pokaze boravisna dozvola i njeno vazenje. Na primer, Finanzamt ako neko treba da promeni poresku klasu jer se tamo zahteva da postoji boravisna dozvola i da je njeno vazenje min jos 6 meseci. Bez te potvrde ne ide.
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.11.2012. u 11:34 - pre 138 meseci
Citat:
profin:
Ocean
Ne znam sta je rwr plus, ali pretpostavljam. Ako lose pretpostavljam ispravi me.
Vidi, ulazna viza traje tri meseca. Ona ti je izdata od nemackog, austrijskog, bilo kog konzulata da bi stigao u stranu zemlju gde apliciras za boravak po osnovu spajanja porodice recimo. Ona nije isto sto i boravisna dozvola.
Pozeljno je cak da ides i regulises o u Ausländerbehörde sto pre a ne da se ceka. Dakle, da bi dobio boravisnu treba ti pasos sa ulaznom vizom, adresa stanovanja i taksa koju ces platiti. Ne treba da cekas da istekne ulazna.

Ako treba jos nesto javi se. Mozda nisam bas najbolje objasnila.



ok hvala mozes li mi reci posto sam predao za ulaznu vizu koliko se ceka otprilike ta ulazna viza da odobre a koliki se ceka u uredu za strance kad predam prijavu pasos i taksu da dobijem boravak.?hvala
 
Odgovor na temu

Weide
bez posla

Član broj: 308931
Poruke: 15
109.121.52.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.11.2012. u 13:37 - pre 138 meseci
" Zar niste dobili moju poruku na pp u kojoj sam vam sve detaljno objasnio sto se tice dolaska i boravka u Nemackoj, i gde sam vam poslao moje kontakt podatke??? Niedersachsen. Pokrajina gde se govori najcistiji Nemacki "

Ne pokazuje mi mogucnost da odgovorim sa citatom. moracu ovako.

Harz, nista mi nije stiglo u pp. Izvinjavam se ako moze ponovo, mene je bas iznenadilo kad si napomenuo da si sve lepo objasnio, vracala sam se nekoliko koraka unazad, bas rekoh da vidim gde si pisao o tome, ali avaj.

Dakle, ako moze iznova, posalji mi sve to na pp.

Hvalati jos jednom.

Sve najbolje.

Pozdrav,

W
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2012. u 10:40 - pre 138 meseci
Ocean za ulaznu vizu ne znam da ti kazem, svakome se razlicito zalomilo, ali ne pre mesec dana. Za boravisnu to traje par minuta i sve se zavrsava odmah, u Ausländerbehörde.

Uerceg ti si najjaci :)
ja nisam ni spavala ni jela doknisam dobila boravak. Dve i po godine smo se mucili sa Konzulatom i vizama i da ti ne pricam, pisala sma ovde o tome vec.
Tad nismo bili na neloj Sengen listi. A sva je prilika da nece da je ukinu.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2012. u 10:48 - pre 138 meseci
@profin: Ja to vojvodjanski natenane. :) Da vidis scenu drugu. Meni istekla viza, nisam jos nabavio taj papir iz Rathaus gde mi pise da kao cekam da dobijem produzenje i da je sve okej i zaputim se u Svajcarsku. Krenuli u Svajcarsku, ja zaboravio pasos i to skontam pred granicom. U pasosu viza koja mi je istekla, sve i da sam ga imao, ne znam cemu bi mi koristio, taj papir iz Rathaus da sam imao, pitanje je li bi mi i on koristio. I na granicnom prelazu na ulazu bilo milicije, ali nas pustili bez kontrole, a kad smo se vracali, traka za izlazak iz CH bila bez kontrole, a na ulazu u CH svaka kola zaustavljali da pregledaju pasose. :D
 
Odgovor na temu

Huskic_S
Dusseldorf
Deutschland

Član broj: 305164
Poruke: 15
31.176.210.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2012. u 11:53 - pre 138 meseci
Lijep pozdrav svima.

Pročitao sam dosta upisa na ovoj temi, tako da sam čuo i saznao dosta toga korisnog iz vaših iskustava koji ste prošli put od Balkana do Njemačke.

Znam da je put svakog od vas bio različit, ali u osnovi sličan, a sam dolazak i početak života u njemačkoj je sličan, sa malim razlikama od države/pokrajine do države/pokrajine u koju dolazite, barem sam to shvatio iz upisa na ovoj temi.

Sada mene konkretno zanima šta bi mene moglo čekati kada uđem u Njemačku. Otprilike znam kako bi to trebalo izgledati, ali me ipak interesuju konkretne stvari i detalji, pa bih vas molio da to iz vašeg ugla gledanja procjenite i date svoje mišljenje.
Ovo pitam ovdje iz razloga što apsolutno nemam nikog od rođaka, komšija, poznanika i sl. koji bi mi to mogli malo "dočarati"

Moja destinacija je Dusseldorf.

Ovako, ja sam 2. Novembra predao zahtjev za izdavanje nacionalne vize i boravišne dozvole, a riječ je o spajanju porodice- supružnika.
Moja supruga je Njemica. Obzirom da nam naci bagra nije dopustila vjenčanje kod njih, iako smo bili u matičnom uredu kod njih, ja čak bio i potpisao brak, ali su nam to "raspršali (imaju neko "diskreciono pravo"), tako da smo se vjenčali u Bosni.
Sada to nije više toliko bitno. Znam da su nam u njihovom matičnom uredu službenici rekli da će naš brak biti provjeravan, ali to nije problem, jer je brak stvara a ne fiktivan.

Obzirom da ja planiram krajem decembra otići malo do Dusseldorfa, osim ako me prije toga ne pozovu iz ambasade i zakažu mi termin koji se bude poklapao sa terminom moga putovanja, pa bih htio pitati da li bih ukoliko otputujem krajem decembra mogao otići sa suprugom u matični ured i da tamo registriramo naš brak, ili moram čekati prvo ulaznu vizu, pa tek po dolasku na osnovu te vize otići kasnije registrirati taj brak?
Dakle, da li mogu kao turista otići i registrirati taj brak ili moram imati boravišnu dozvolu da bih to mogao učiniti?

Zatim, otprilike znam kako to izgleda sa poslom i integracionim kursom. Mene zanima šta meni slijedi.
Da li ja odmah nakon dobijanja radne dozvole mogu početi raditi ukoliko nađem posao? Da li ja mogu raditi puno radno vrijeme, ili mogu da radim samo pola radnog vremena i moram da idem na integracioni kurs?

Obzirom da sa svojom diplomom u njemačkoj mogu da obrišem "nešto", jer je riječ o fakultetu koji nije tehnički niti medicina, onda mene zanima kakve su mi šanse za posao u struci koju imam na osnovu srednje škole, mašinski tehničar? Koliko sam upoznat, nije potreban nikakva posebna nostrifikacija srednjoškolske diplome.

Dakle, zanimaju me konkretni odgovori u vezi ova 3 pitanja, naročito zadnja dva jer su u osnovi najbitnija za život i opstanak svakog pojedinca u Njemačkoj.

Ne sumnjam da nećete dati nikakve odgovore koji će mi barem još malo pojasniti neke stvari u vezi s navedenim pitanjima i time mi pomoći, tako da vam se unaprijed zahvaljujem!!


Huskic
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2012. u 12:01 - pre 138 meseci
Citat:
Huskic_S:
Obzirom da nam naci bagra nije dopustila vjenčanje kod njih...
Obzirom da sa svojom diplomom u njemačkoj mogu da obrišem "nešto", jer je riječ o fakultetu koji nije tehnički niti medicina...


Izvini sto ti necu odgovoriti nista, recice ti to ljudi koji su imali iskustva sa takvim situacijama, ali se moram nasmejati. :D
 
Odgovor na temu

Huskic_S
Dusseldorf
Deutschland

Član broj: 305164
Poruke: 15
31.176.210.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2012. u 13:46 - pre 138 meseci
Smej se smej, samo se smej, najlepši si kada se smeješ. hahahahahhahahahahahahaha

Ma nije problem.

[Ovu poruku je menjao Huskic_S dana 29.11.2012. u 15:08 GMT+1]
Huskic
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2012. u 14:04 - pre 138 meseci
Citat:
Huskic_S:
Obzirom da nam naci bagra nije dopustila vjenčanje kod njih


HA HA HA !
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2012. u 18:08 - pre 138 meseci
Ja sam se u novembru ove godine, najlegalnije i najnormalnije vencala u opstini Neu Isenburg, opstina(kreis) Offenbach. Moj muz je zakazao vencanje, zivi tu i zbog posla nije postojala opcija da se vencamo u Srbiji. Mada nije nista ni pitala maticarka u vezi toga gde bismo se vencali.
Jedan papir je morao da se prizna u sudu u Frankfurtu, nesto kao nas apostil, sve ostale papire sam donela iz Srbije , overene nasim apostilom i prevedene kod naseg sudskog tumaca(u Beogradu).
Maticarka je rekla da nikad nije videla urednije papire. Sta je pod tim mislila nemam pojma. Tako da izgleda da zavisi od opstine do opstine, od sluzbenika do sluzbenika. Prijavljena sam na adresu , i ja i dete, bez boravka, takodje samo prijavljeni na osiguranje zdravstveno bez boravka. Boravak tek treba da predam, tj. papire za boravak.
Racun u banci sam takodje otvorila bez boravka. Zavisi kako se kome zalomi, zaista.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.11.2012. u 21:16 - pre 138 meseci
Nadia011, mislim da maticara ima od do, dakle sve to na stranu, ali sam stekla utisak negde da posto smo na belom sengenu, vencanje prakticno moze da se obavi, ali obzirom da nisi jos predala za boravak, a uskoro ces, slucajevi, moj i tudji kazu da u Hessenu, (vencala si se u mom komsiluku, preko mosta ;) ) nije moguce da ti izdaju boravak bez ulazne vize. To znaci da ces najverovatnije morati da se vratis u Srbiju i zatrazis spajanje porodice.
Daj Boze da nije tako!
U svakom slucaju, javi kako je bilo kad odes po boravisnu dozvolu u Ausländerbehörde.
Zelim ti svu srecu :)

Safete
1. pokusaj. nista ne gubis.

2. odmah dobijas radnu dozvolu i boravak na godinu, dve, tri, zavisi od sluzbenika i njegove procene.

3. masinski tehnicar i pravnik. Ne znam koliko godina imas, ali Nemacka nudi mogucnost doskolovavanja, prekvalifikacije, samo je vazno da nesto radis i da napredujes. Kod njih se skola placa i to solidno, a u perspektivi imas nesto u rukama, da ne brises ono sa svojoj bosanskom diplomom :)))))

Pozz
 
Odgovor na temu

Gaga018

Član broj: 309296
Poruke: 19
*.adsl.alicedsl.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.11.2012. u 16:37 - pre 138 meseci
Pozdrav svima!!!!


Citala sam o vasim iskustvima ali ja boljoglavim vec neko vreme , hvata me nervoza i panika....Dakle o cemu se radi. Dosala sam u De (Duseldorf) pre dva meseca da bih se vencala , od papira me vise glava boli ...dakle svu moju dokumentaciju dam donela iz Nisa sa svim mogucim apostol pecatima gde su bili potrebni, cak i prevod svih dokumenata....Medjutim kada smo ja i moj verenik ( Nemac ) odneli dokumentaciju da bi zakazali termin za vencanje nisu nam priznali prevod iz Nisa od sudskog tumac nego su trazili da se ovde prevedu svi dokumenti..... Ok vratili smo se i preveli smo dokumenta i opet smo otisli sa novim prevodima...sta se desava... traze mi stari vencani list iz prvog braka.....grrrrr.... ponesem im i to nakon nedelju dana, potpisem zahtev za vencanje i covek kaze da salje na proveru dokumenta ali da im ponesem jos izvod iz maticne knjige rodjenih iz DE posto sam ovde rodjena (Reinbech) i ako sam im vec donela uz svu dokumentaciju internacionalni izvod iz Nisa ipak traze i taj....bla bla bla papiri papiri papiri. U ponedeljak idemo opet da im ponesemo i jos taj velicanstveni izvod i da dobijemo termin za vencanje. Sve se to privodi kraju ali mene hvata panika oko polaganje nemackog A1 , ucim sama i ako sam davno ucila u skoli (sve zaboravila) da li neko zna da mi kaze kakvi su testovi, sta je najteze znam da trebam neko pismo da pisem a to mi najteze pada.. po ceo dan listam i ucim kada samo pomislim na taj test hvata me neverovatna nervoza!!!!

Hvala unapred!!!!
Gaga018
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.11.2012. u 17:11 - pre 138 meseci
Citat:
Weide:
" Zar niste dobili moju poruku na pp u kojoj sam vam sve detaljno objasnio sto se tice dolaska i boravka u Nemackoj, i gde sam vam poslao moje kontakt podatke??? Niedersachsen. Pokrajina gde se govori najcistiji Nemacki "

Ne pokazuje mi mogucnost da odgovorim sa citatom. moracu ovako.

Harz, nista mi nije stiglo u pp. Izvinjavam se ako moze ponovo, mene je bas iznenadilo kad si napomenuo da si sve lepo objasnio, vracala sam se nekoliko koraka unazad, bas rekoh da vidim gde si pisao o tome, ali avaj.

Dakle, ako moze iznova, posalji mi sve to na pp.

Hvalati jos jednom.

Sve najbolje.

Pozdrav,

W


Poslao sam vam popruku na pp, ako je i ovog puta ne dobijete ne znam sta na je ciniti.
 
Odgovor na temu

iceboy2203
Zivadin Zivkov
DHL
frankfurt

Član broj: 302582
Poruke: 11
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 12
Sajt: elitesecurity


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.11.2012. u 17:12 - pre 138 meseci

2131231231
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.11.2012. u 23:55 - pre 138 meseci
pozdrav zna li neko na koliko dobijam prvu vizu za spajanje porodice i mogu li da radim ?pozz
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.11.2012. u 23:59 - pre 138 meseci
Citat:
Gaga018:Sve se to privodi kraju ali mene hvata panika oko polaganje nemackog A1 , ucim sama i ako sam davno ucila u skoli (sve zaboravila) da li neko zna da mi kaze kakvi su testovi, sta je najteze znam da trebam neko pismo da pisem a to mi najteze pada.. po ceo dan listam i ucim kada samo pomislim na taj test hvata me neverovatna nervoza!!!!

Hvala unapred!!!! :)


zum Beispiel:

http://www.goethe.de/lrn/pro/sd1/deindex.htm

googlen bitte !


 
Odgovor na temu

Gaga018

Član broj: 309296
Poruke: 19
*.adsl.alicedsl.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.12.2012. u 10:48 - pre 138 meseci
Citat:




Hvala ovaj sajt sam vec pogledala cak imam i ove testove, mada mi je neko rekao da nisu isti i da su tezi
Gaga018
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.12.2012. u 12:06 - pre 138 meseci
Gago, pozdrav. Iz koje knjige spremas A1?
Nesto se secam da sam ja u mojoj knjizi imala primer testova i bas su mi se padala ta ili slicna pitanja.
Polozices ga, ne brini se, a za birokratiju u DE, sta da ti kazem....ja sam htela da izbegnem sve to i mi smo se vencali u Srbiji. Ma kako to paradoksalno zvucalo, lakse je bilo. :))))

ocean vec smo pisali o tome. To zavisi od sluzbenika na koliko ti izdaje dozvolu, a da radis mozes odmah.
 
Odgovor na temu

Gaga018

Član broj: 309296
Poruke: 19
*.adsl.alicedsl.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.12.2012. u 12:55 - pre 138 meseci
Profin ucim iz knjige Pons audio kurs za pocetnike (nemacki za tri meseca)...pre cetri godine sam je kupila kada sam kao pocela na neki kurs nemackog ..nadam se da cu da polozim ali ipak strah je neopisiv
Gaga018
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186237 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.