Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA

[ Pregleda: 5612 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA11.10.2003. u 09:04 - pre 249 meseci
Internet Consumers Society

Evo još reakcija na postojeće stanje na domaćem Internetu
http://www.ics.ns-mreza.co.yu/

Ko smo mi? ::.::.:..

Mi smo grupa korisnika Interneta koji znaju da od ovoga što sad imamo može bolje, da nam je telekomunikaciona infrastruktura u očajnom stanju, da iako postoji udruženje ISP-ova ono očigledno ne deluje dovoljno na poboljšanje kvaliteta svojih usluga, kao što se ne bore ni za bolje uslove za obavljanje sopstvenog posla.

Globalna mreža je danas jedan od uslova za normalno poslovanje, jedan od potpuno ravnopravnih medija za komunikacju, pa čak i više od toga. Iz svega gore navedenog je proizišla potreba za organizovanjem u u cilju realizovanja boljeg kvaliteta i veće zastupljenosti Interneta u našoj zemlji.

Ova nevladina organizacija je pokušaj udruživanja Internet zajednice u cilju podizanja nivoa i standardizacije kvaliteta usluga koje su vezane za Internet - same infrastrukture kao i Internet Service Provider-a.
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA12.10.2003. u 01:28 - pre 249 meseci
tipicna srpska posla...
osnovano udruzenje korisnika telekomunikacija u junu....
interesantno da NIKO nije kontaktirao sa nekomidejom ili predlogom jer znam da bi bio obrecke prihvacen. ovako nagomilavamo udruzenja, inicijative....
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
195.250.117.*



+7 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA12.10.2003. u 02:46 - pre 249 meseci
Citat:
torbica:
tipicna srpska posla...
osnovano udruzenje korisnika telekomunikacija u junu....
interesantno da NIKO nije kontaktirao sa nekomidejom ili predlogom jer znam da bi bio obrecke prihvacen. ovako nagomilavamo udruzenja, inicijative....


Udruzenje jos nije osnovano, a i vise je fokusirano na internet. Jeste da su telekomunikacije glavni nosac interneta, ali su se konacno pojavile i altenative (cable&wireless) koji ne podpadaju pod sapu PTT&TELEKOM u tom smislu (iako Telekom radi KDS sistem...)
A i od osnivanja udruzenja korisnika telekomunikacija nista se novo nije culo....

Svakako da smo zainteresovani za saradnju, zajednicki cemo moci mnogo vise da uradimo... ali ipak da se prvo registrujemo, ljudski uoblicimo Statut i napravimo plan rada....

Kada se to desi, bice objavljeno i ovde. Do rada ko je zainteresovan za ucesce u jednom ovakvom udruzenju, moze da popuni pristupnicu ovde:
http://www.ics.ns-mreza.co.yu/pristupnica.htm

Dragan Lukic
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA12.10.2003. u 10:14 - pre 249 meseci
Citat:
torbica:
tipicna srpska posla...
osnovano udruzenje korisnika telekomunikacija u junu....
interesantno da NIKO nije kontaktirao sa nekomidejom ili predlogom jer znam da bi bio obrecke prihvacen. ovako nagomilavamo udruzenja, inicijative....


Torbice nisi u pravu. Ako ste osnivali Uzruzenje valjda ste vec imali neke ideje? Jedina aktivnost koju ste apravili to je da ste osnovali udruzenje i napravili bombastu konferenciju za stampu. Cak jos uvek niste ni definisali sta u stvari hocete s udruzenjem osim nekih uopstenih definicija koje mogu da znace sve i nista.

Ostavljate utisak da ste pozurili daosnujete udruzenje da bi ste medjusobno podelili funkcije (ko zna koji put po redu) a ko vas zna da ste svi vec previse angazovani na slicnim projektima. A posto se zna da ste povezani sa stranim donatorima utisak je jos losiji. naavno ja ne kazem da je to tako, nego kakav utisak ostavljate.

I nije tacno da nije bilo ideja i konstruktivnih predloga. Zapinje kad ste vi na potezu.

Ljudi hoce nesto da urade i izgleda da su zakljucili da ce pre to da naprave sami. To naravno nije dobro jer za stvar se mozemo izboriti samo ako smo svi u istom frontu, ali nemoj njih napadati zbog toga.
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA12.10.2003. u 17:24 - pre 249 meseci
:)
drago mi je da ste odgovorili :)
Dragane, Sloba Markovic je vrlo raspolozen za saradnju i mozes da ga kontaktiras na [email protected]

Predraze, hvala na konstruktivnoj kritici :)
zaista.
ja licno nemam nikakvu funkciju.
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

spopovic
Slobodan Popovic
Beograd

Član broj: 3130
Poruke: 19
*.wireless.org.yu



Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA13.10.2003. u 11:25 - pre 249 meseci
Ko je dobronameran i želi da pomogne, uvek će naći podršku i mesto kod nas. Do sada smo imali samo jednu inicijativu, i to za ukidanje takse na mobilni telefon. Ona nije potekla sa ES-a.

Ako neko ima dobru ideju i ne zna kako da je sprovede, ili je prosto identifikovao problem sa telekomunikacijama i ne zna kako da ga reši, može uvek da nam se javi.

Citat:
broker:

Torbice nisi u pravu. Ako ste osnivali Uzruzenje valjda ste vec imali neke ideje? Jedina aktivnost koju ste apravili to je da ste osnovali udruzenje i napravili bombastu konferenciju za stampu. Cak jos uvek niste ni definisali sta u stvari hocete s udruzenjem osim nekih uopstenih definicija koje mogu da znace sve i nista.

Ostavljate utisak da ste pozurili daosnujete udruzenje da bi ste medjusobno podelili funkcije (ko zna koji put po redu) a ko vas zna da ste svi vec previse angazovani na slicnim projektima. A posto se zna da ste povezani sa stranim donatorima utisak je jos losiji. naavno ja ne kazem da je to tako, nego kakav utisak ostavljate.



Peđa, ovo je zlobno.

Kao prvo, spisak ljudi sa funkcijama u Udruženju ne uključuje ni mene ni Torbicu. Sloba nije čak ni u inicijalnom upravnom odboru, nego je sekretar a to znači potrčko - registruj ovde, otvori račun tamo.

Torbica i ja smo članovi i osnivači. I ti si to mogao da budeš da si došao na osnivačku skupštinu, najavljivanu ovde mesecima unapred, ili makar poslao svoju podršku. Ti ili bilo koji drugi građanin SCG.

Naravno da smo angažovani na puno projekata, pa neće Internet sam da se izgradi, a monopol dobrovoljno da nestane. A komentar o stranim donatorima potvrđuje tvoje predrasude - da NVO služe da se zamažu oči i maznu pare. Hvala što nas svrstavaš u tu kategoriju.

A stranim donatorima hvala najlepše, oni su dali pare da se udruženje osnuje i nisu uslovili ni jednu reč budućeg statuta. I za svaki sledeći novac koji budu dali ja ću im isto tako biti zahvalan. Kamo sreće da su domaći donatori i upola tako izdašni, uključujući i one koje finansira dijaspora.

Pozdrav, Slobodan

Slobodan Popović, CIO
Media Works
http://www.mediaworks.rs
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA13.10.2003. u 16:21 - pre 249 meseci
Citat:
spopovic:
Peđa, ovo je zlobno.


Slobo dobro znaš da to nije tačno. Ovo je konstruktivna kritika. Znaš dobro da sam ideju UKT podržao od samog početka i da sam se dobrano trudio da sugestijama pomognem da se stvar što bolje postavi na noge. I sad to radim.

Posle osnivačke skupštine ama baš ništa niste uradili. Čak ni sajt nije ažuriran, u forumu nema nikakve aktivnosti.. prosto ništa. Koliko znam, do osnivačke skupštine nisu ni sva dokumenta završena i ostalo je da se to uradi naknadno pa ni to nije urađeno.

Možeš ti ponovo da kažeš da ja to pričam iz zlobe ali tako stvari stoje. Možda ste nešto i radili ali to se ne vidi a ja mogu da komentarišem samo ono što se vidi. Popričaj malo sa twiddle-om jer smo mi na temu UKT pričali dugo telefonom i njemu je jasno kakvo je moje stanovište u celoj stvari i koliko je blisko vašem. Štaviše, dao sam mu neke ideje na koje je vrlo pozitivno reagovao.

Gledaj to ovako: ja vas kritikujem s dobrom namerom. Pomisli kako bi bilo da vas uzme na zub neko ko vam ne misli dobro.

Nije dovoljno to što ste osnovali udruženje. Ono mora da bude incijator aktivnosti. Ne možete da čekate da vam neko drugi daje ideje ili pokreće inicijative koje ćete vi samo da podržite. Vi morate da budete pokretači. Vi morate da osluškujete šta se dešava i da reagujete. Morate da dokažete da predstavljate jezgro koje će da okupi druge ljude i tako stvori snagu koja može da uradi nešto u naizgled beznadežnom ratu sa davaocima telekomunikacionih usluga.

Ljudi neće krenuti za vama samo zato što se zovete UKT, a evidentno je da niste do sada uspeli da nas animirate. UKT je dobra ideja, ali dobra ideja nije dovoljna. Mora da se dobro zapne. A kad vidimo da ste vi dobropotegli, ne brini, imace ko da vam se pridruzi.
 
Odgovor na temu

spopovic
Slobodan Popovic
Beograd

Član broj: 3130
Poruke: 19
*.wireless.org.yu



Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA13.10.2003. u 19:20 - pre 249 meseci
Citat:
broker:
Nije dovoljno to što ste osnovali udruženje. Ono mora da bude incijator aktivnosti. Ne možete da čekate da vam neko drugi daje ideje ili pokreće inicijative koje ćete vi samo da podržite. Vi morate da budete pokretači. Vi morate da osluškujete šta se dešava i da reagujete. Morate da dokažete da predstavljate jezgro koje će da okupi druge ljude i tako stvori snagu koja može da uradi nešto u naizgled beznadežnom ratu sa davaocima telekomunikacionih usluga.

Ljudi neće krenuti za vama samo zato što se zovete UKT, a evidentno je da niste do sada uspeli da nas animirate. UKT je dobra ideja, ali dobra ideja nije dovoljna. Mora da se dobro zapne. A kad vidimo da ste vi dobropotegli, ne brini, imace ko da vam se pridruzi.


Onda nemoj ništa da očekuješ, ni ti ni oni koji misle isto kao i ti. Sloba i mi ostali smo UKT-u posvetili slobodnog vremena koliko smo imali, iscimali smo se da nađemo pare za osnivanje, da promovišemo to u medijima, da napravimo program, nađemo inicijalni upravni odbor. Ti si vidim uložio samo nekoliko telefonskih impulsa, kako bi Sloba saznao tvoje cenjeno mišljenje.

Nije pitanje da li će udruženje da radi - radiće. Ali koliko će postići zavisi isključivo od broja ljudi koji doniraju svoje slobodno vreme i trud.

Pozdrav, Slobodan

Slobodan Popović, CIO
Media Works
http://www.mediaworks.rs
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA13.10.2003. u 22:50 - pre 249 meseci
Ukoliko pogledate najznacajniji deo predloga statuta udruzenja u osnivanju koji sam bio slobodan da prenesem ovde sa foruma na kom se on uoblicava

http://www.mycity.co.yu/phpbb/...&postorder=asc&start=0

verovatno cete zakljuciti da ne postoji preklapanje vec nadgradnja inicijativa koje su vec spominjane u ovoj diskusiji.
Uostalom tu je i Udruzenje telefonskih pretplatnika pa na kraju krajeva i Udruzenje provajdera. Neka svako radi kako i koliko moze i zeli.

Citat:
Član 2.

Radi ostvarivanja svojih ciljeva Udruženje naročito:

* 1) prikuplja i obrađuje naučnu i stručnu literaturu u oblasti interneta, internet tehnologija i telekomunikacija;
* 2) organizuje, samo ili u zajednici sa drugim Organizacijama, stručne skupove, savetovanja, seminare i druge oblike stručnog obrazovanja u ovoj oblasti;
* 3) objavljuje elektronske knjige i druge publikacije vezane za internet, poslovanje provajdera i problemima korisnika u skladu sa zakonom;
* 4) organizuje naučne i stručne radnike za rad na naučnim, stručnim i istraživačkim projektima iz domena internet tehnologija;
* 5) sarađuje sa univerzitetima, stručnim udruženjima i drugim Organizacijama u zemlji i inostranstvu koje se bave internetom uopšte;
* 6) u odnosu na standard kvaliteta internet usluga u svetu, postavlja interne standarde kvaliteta internet usluga u Srbiji i Crnoj Gori, prati prilagodjavanje provajdera na date standarde, i o tome obavestava clanstvo i siru javnost putem E-knjiga, email poruka, fax-a i drugih vidova komunikacije;
* 7) upoznaje korisnike sa prednostima koriscenja open source software-a, kao i njegovim mogucnostima;.


dakle, stvarno nema razloga za flame po forumima u situaciji kad nam je stanje takvo, kakvo je - jadno.

pozdrav
Miloje
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.vtkom.net



+7 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA13.10.2003. u 22:58 - pre 249 meseci
Gospodo!

Nemojmo se ovde potezati ko je kome i sta i kako i zasto rekao ili jeste ili nije uradio.. Potpuno razumem probleme UKT-a tj. njegovih osnivaca... VREME!!! Mene isti problem muci, ali cu pokusati da sto mogu aktivnije ucestvujem u radu naseg udruzenja... koje je ako niste primetili ipak TEMA ovog thread-a... Ako zelite da se raspravljate oko UKT-a imate vec otvoren topic.... mada je to lose (svaka beskorisna rasprava je samo tracenje vremena&prostora).

Potreba za ovakvim nacinom udruzivanja postoji, a i udruzivanje srodnih organizacija je sasvim prirodno... ternutno radimo na malo preciznijem definisanju Statuta i plana rada i kad to iskristalisemo, postavicu link ka tom dokumentu...

Do tada pozdrav,

Dragan Lukic
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA14.10.2003. u 09:52 - pre 249 meseci
Citat:
spopovic:
Onda nemoj ništa da očekuješ, ni ti ni oni koji misle isto kao i ti. Sloba i mi ostali smo UKT-u posvetili slobodnog vremena koliko smo imali, iscimali smo se da nađemo pare za osnivanje, da promovišemo to u medijima, da napravimo program, nađemo inicijalni upravni odbor. Ti si vidim uložio samo nekoliko telefonskih impulsa, kako bi Sloba saznao tvoje cenjeno mišljenje.

Nije pitanje da li će udruženje da radi - radiće. Ali koliko će postići zavisi isključivo od broja ljudi koji doniraju svoje slobodno vreme i trud.


Slobo bice da ne znas koliko sam vremena posvetio UKT-u.

Ovaj tvoj komentar mi mnogo lici na ono "Drugovi napred!". A ipak, trebalo bi: "Drugovi za mnom!"

Sta jos da ti kazem, ako ste vi bili spremni da uradite samo to sto ste uradili (cimanje oko osnivanja udruzenja) i nista vise, dzaba ste krecili. Niste se trebali onda baktati. Osnivanje udruzenja je najmanji problem. Caka je u organizaciji aktivnosti, programu rada i stalnoj aktivnosti tog udruzenja.

Ako hoces da neko bude clan UKT moras mu ponuditi nesto konkretno sto ce on smatrati svojim interesom. Zasad nudite samo lepu pricu i nista konkretno.

Bunite se kad neko drugi bez vas pocne da radi ono sto ste vi u uopstenom statutu zacrtali kao svoje ciljeve i to komentarima "srpska posla". Zar nisu srpska posla i to sto ste registrovali udruzenje a niste spremni da nesto konkretno radite nego ocekujete da neko drugi to radi za vas?

To sto ste prezauzeti i nmate vremena nije opravanje. Ja znam da ste prezauzeti i da nemate vremena i to sam znao i pre nego sto je osnovan UKT. Ono sto sam izmedju ostalog pitao je zasto ste se upustali u to ako nemate vremena? Pored toliko projekata kojima se svaki do vas bavi sta vam je trebao jos i ovaj? Kazete, nemate vremena pa neko drugi mora da potegne.. Ok, ali zasto ste se onda utrpavali u celu stvar?

Naravno da se slazem da je ono sto su ciljevi UKT nas zajednicki interes i da treba svi da radimo pod okriljem UKT i suguran sam daima dosta ljudi koji mogu dobro da potegnu i pomognu. ali.. takvi ljudi obicno ne padaju samo na lepe reci, moras da im pokazes da si ozbiljan i da ima smisla da potegnu u tvoje ime. Ti kazes takvi ljudi tebi ne trebaju. Sto se ne zapitas umesto toga zasto vam se niko ne pojavljuje sa predlozima za konkretne aktivnosti i ne nudi se da potegne? Zasto ljudi osnivaju druga udruzenja cija delatnost se preklapa sa vasom a ne obracaju se direktno vama?

Pogledaj sajt UKT i probaj da ga objektivno procenis. Zapazices da prakticno i nije azuriran od osnivanja i da ne sadrzi nesto mnogo konkretnog materijala vec uglavnom lepu pricu.

Slobodno istresi svoje nezadovoljstvo na meni. Meni to ne smeta. Uvideces da si ustvarinezadovoljan aktivnoscu UKT-a jer u svoju odbranu mozes samo dakazes kako nemas vremena i kako si se polomio oko osnivanja udruzenja. Ali, rad udruzenja nikako nije nemanje vemena i osnivanje.

Usvakm slucaju, ne bi bilo lose da se ova temapemesti u UKt forum, posto tamo ionako nema nikakvih disksuija a ovo ipak tamo spada.
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.air.tehnicom.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA14.10.2003. u 10:58 - pre 249 meseci
Citat:
broker:
Usvakm slucaju, ne bi bilo lose da se ova temapemesti u UKt forum, posto tamo ionako nema nikakvih disksuija a ovo ipak tamo spada.


Naravno da ne spada. Pogledaj naslov teme.
Potpuno je besmislen tok koji je diskusija poprimila.
Hajde da se skoncerisemo na inicijativu na koju nam je Dragan ukazao.
I prekinite vise ovde prepucavanje o aktivnosti ili neaktivnosti UKT-a.
Za to mozete da otvorite posebnu temu unutar IT politika razvoja ili UKT threada.

Pozdrav Miloje


 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA16.10.2003. u 15:36 - pre 248 meseci
Citat:
torbica:
ja licno nemam nikakvu funkciju.


Onda Miloje siri dezinformacije, ili si dao ... ostavku? l;)

Citat:

Utorak 19. novembar - Okrugli sto "Infrastruktura"
Trenutno stanje i planirana poboljšanja Internet infrastrukture. Inicijative, regulativa i tehnička rešenja.

- Branislav Andjelić direktor republičkog Zavoda za IT i Internet;
- Vojislav Rodić predsednik i Bogoljub Pješčić potparol, Udruženje ISP

- Slobodan Popović, novinar magazina Svet kompjutera

- Slobodan Marković predsednik i Zoran Torbica potpredsednik upravnog odbora, Centar za razvoj Interneta
(wireless infrastruktura i wireless comunity network)



"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.air.tehnicom.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA16.10.2003. u 15:45 - pre 248 meseci
Citat:
B o j a n:
torbica:
ja licno nemam nikakvu funkciju.

Onda Miloje siri dezinformacije, ili si dao ... ostavku? l;)



Pretpostavljam da je Torbica mislio na funkciju u UKT-u.

Pozdrav dezinformator
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA16.10.2003. u 18:44 - pre 248 meseci
A na sta je broker mislio ?

A Ivica ?

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.air.tehnicom.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA25.10.2003. u 14:30 - pre 248 meseci
Stvarno ste poceli da se prepucavate bez veze sa temom. :(
Zakljucavam diskusiju a momke koji osnivaju Udruzenje korisnika Interneta pozivam da se oglase kada i kako budu zeleli.

Miloje
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: UDRUŽENJE KORISNIKA INTERNETA

[ Pregleda: 5612 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.