Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10782 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno26.03.2006. u 22:54 - pre 219 meseci
Britanski Telekom je odlučio da počne da sprovodi politiku gašenja naloga korisnicima broadband interneta "zbog preteranog downloada". U prvom talasu ovom merom je obuhvaćeno oko 4000 korisnika, što predstavlja oko 0.2 procenata korisnika (od oko 2.3 miliona korisnika internet usluge britanskog telekoma). Isključeni su nalozi korisnicima koji su skidali preko 100 GB podataka mesečno. Iz kompanije su optužili korisnike za nesavesno korišćenje interneta i da su njihova intenzivna korišćenja (plaćenog) protoka oštetila druge korisnike. Da podsetimo, Telekom Srbija jedan deo svog linka ostvaruje upravo preko Britanskog Telekom-a.

Slične stvari su se dešavale i u našem neposrednom susedstvu, to jest u Makedoniji, gde je isprva za ADSL korisnike važilo da nema ograničenja protoka, da bi potom uveli drastična ograničenja količine podataka koja se sme skinuti sa interneta. Na kraju su se korisnici izborili da za stare korisnike usluge ostane neograničen protok, dok novi ADSL korisnici imaju ograničen protok.

http://www.theregister.co.uk/2006/03/23/bt_hogs/ (via)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno26.03.2006. u 23:39 - pre 219 meseci
100Gb mesecno je mnogo. Bas mora da se skida ceo DVD (4Gb) na dan? Sumnjam nesto. Iskreno, ja bih bio srecan da imam link kojim mogu ostvariti 100Gb sa interneta. U jednoj temi sam pitao koliko sam [es] koristi protoka mesecno, i dobio odgovor oko 120Gb, ako me secanje ne vara.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 01:18 - pre 219 meseci
Strašno, to u Engleskoj nikako nije smelo da se desi. Izgleda da je i njihov Telekom problematičan kao i naš. Sramota za njih.

Odakle im pravo da ih isključuju, ako ti korisnici uredno plaćaju za taj protok podataka. Obrazloženje koje su dali je zaista SRAMOTNO i NEČUVENO.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 02:10 - pre 219 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Odakle im pravo da ih isključuju, ako ti korisnici uredno plaćaju za taj protok podataka.

A sad malo gramatike Ne "placaju", nego "placali su".
Ne mislis valjda da kad im iskljuce nastave da naplacuju?

[Ovu poruku je menjao pctel dana 27.03.2006. u 03:10 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 02:43 - pre 219 meseci
Ah da... plus sto u ugovoru sigurno ima stavke da BT moze da iskljuci iz nekih (prema njihovom pravnom odseku, sasvim dovoljnih) razloga Inace bi vec citali da je tuzen... Dakle, ko god je trosio vise od 100Gb morace kod drugog ISP, ili da ne skida bas po jedan pun DVD dnevno 100Gb mesecno je jako puno.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 03:01 - pre 219 meseci
Kod nas u HR se placa bandwidth, 0.5, 1, 2, 5, 10 GB i flat. Ako uzmes flat, mozes doslovno 0-24 skidat, nitko te ne prca.

A postoji neka caka na Internetu bas sta se tice bandwidtha, vidjao sam to na free ili ultrajeftinim hostovima koji imaju "unlimited" protok. Kao neki common-sense limit. Znaci da se svakog mjeseca uzme prosjek prometa korisnika, i svi oni koji imaju vidno veci promet od prosjecnog se upozoravaju. Ako se to nastavi par mjeseci zaredom, ukinu ti nalog.

Da nije mozda BT imao takvu politiku. Mislim da prosjecan korisnik brze DSL linije moze skinut oko 5-10GB mjesecno, ako nema limit, i ako je normalan pa neskida ISOe po cijeli dan. Ovi su to malo prekrdasili (deset puta).

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 13:31 - pre 219 meseci
Citat:
z@re: Ako uzmes flat, mozes doslovno 0-24 skidat, nitko te ne prca.

Meni skida oko 100 MB na sat, a imam 256 kbs. Znaci, oni sa vecom brzinom mogu skinuti i mnogo vise od mene - ja 2,4GB za 24 sata, oni sa 512 kbs vec oko 5GB. 30x5=150, ispada da skidaju non stop, celi mesec, sto je ipak preterano. Flat se racuna da radis normalno, da se ne cimas sa limitom a ne da korstis limit 101% :-) Onda prakticno prelazis u kategoriju profesionalnih korisnika, plati (vise), pa klati...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 14:37 - pre 219 meseci
e pa sad.. postoje net tv stanice.. za recimo 1024 kbit videom (placljive).. e pa sad.. to je 125kb/s je oko 7.5mb/min je oko 450mb/h.. ako dva coveka gledata takav tv je to malo manje od 1gb/h. 2tv*3sata/dan = oko 90gb

e sad ako delimo ent sa komsijom da ustedimo pare, pa jos sine skida filove, one lepe 9gb sa svim extas pored, .. onda vise od 100gb

da ne pominjem ako je konekcija sinhrona (upload i download na istoj brzini) od recimo 5mbit, pa ako se otvori jedan malo trazeniji torrent, sav upload bandwith je zapunjen.. to je oko 2.2gb/sat.. ako ke jomp upaljen 2 dana non stop.. to je 48h*2.2gbyte/h=105gb :) i u britaniji 5mbit up/down bas i nije nesto skupo :)
kako ej tek u .nl .fi .jp gde imaju 100mbit, igb,.. linkove kod kuce (znam jednog lika koji salje u .nl filmove sa digitalne kamere od 100gb preko neta drugaru, oji jih poselizmontira i enkodira na dvd)


Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 15:04 - pre 219 meseci
u "svetu kompjutera" sam citao da su i kod nas gasili naloge zbog toga, ali pod izgovorom (skidanje nelegalnog sadrzaja bla bla bla...) a sad ce otvoreno da govore da gase zbog prevelikog protoka
 
Odgovor na temu

BigBrother2005

Član broj: 54621
Poruke: 97

Sajt: sremcod.coconia.net


Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 16:34 - pre 219 meseci
To je licemerje. Zar nije bolje resenje da samo povecaju cenu protoka, nego da lazu ljude i da ima kazu "imate flat konekciju". Sta ako je neko primera radi neko CEO, pa citav dan pravi video konferencije sa svojim radnicima?
100 GB i nije u sustini veliki promet podataka u ovom dobu optickih kablova i ostalih stvari...!
Oni onda ne treba u reklamama da kazu "NEOGRANICEN PRISTUP" "FLAT RATE" itd.... lazu svoje korisnike...!
[code]
print "Hello"
[/code]

---------------------------------------
Ljudi traze znanje, a ja trazim burek
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 17:32 - pre 219 meseci
Za to se slazem, to je prljavo, ali marketeri ne misle tako. Dalje, kada konkurent daje "flat" i ti moras "flat" bez obzira sto u sustini ne moze biti, jer bi pravi "flat" bio skuplji, da ne izgubis musterije.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 17:52 - pre 219 meseci
Da. da, priznajem - 50% nisam u pravu. Flat je kod nas maglovita kategorija ocigledno (a i drugde). Ako je flat, onda treba da se kaze: nazivni protok po ugovoru x 24 sata x 30 dana mesecno, pa neka ispadne koliko ispadne, a ovo je "raspodela na drugarski nacin" - princip "e, pa ostavi malo i nama, bre!" U sustini je bez veze, da o gledanju filmova i jos nekim sadrzajima i ne govorimo. Mozda ova vest nije kompletna, mora tu da ima jos neki detalj.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 19:10 - pre 219 meseci
sto je mnogo - mnogo je.... pa da su glavni pirati pa 100 giga mesecno.. ej bre.

Mada ipak, sa druge strane nije OK... jer ja kao korisnik imam pravo da budem ludak... umno poremecen... hocu da stavim da se u loop-u skida neki linux .iso DVD Ako sam platio account, i oni garantuju no limit protok... zasto problem da bude. Sa pravne strane naravno... to mu dodje kao ono kad je Homer isao u restoran "All you can eat" pa ga izbacili jer je rupa bez dna

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
85.222.171.*



+6455 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 20:09 - pre 219 meseci
Mislim da je ovo sasvim ok... I to treba da spada u neki fair use policy, i nije u redu da to pojedinci zloupotrebljavaju...

Ja naprimer, i ostala velika većina korisnika, ne želimo da plaćamo skuplji megabajt protoka, ili skuplji flatrate account zbog nekoliko, da ih nazovem ne-fer usera... Takvi koji skidaju po 100gb to rade sigurno iz profesionalnih razloga (CEO koji po ceo dan drži video konferencije, linux geek koji vuće zilion distribucija mesečno itd.), i to im služi za posao, te shodno tome neka plate sebi skuplji net, i neće ih niko dirati, a nama većini korisnika ostaje i dalje sve po starom...



 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 23:04 - pre 219 meseci
Pa da, mislim da su ipak trebali staviti dva FLAT paketa. Jedan sa fair usage polisom, a drugi kolko oces. Naravno taj drugi skuplji. Moze se 100GB legalno nabit gledanjem filmova preko neta, skidanjem distroa, videokonferencije...

Uglavnom su krivi jer krivo reklamiraju stvari.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 23:22 - pre 219 meseci
Pa ne reklamiraju oni krivo stvari... Za sve u životu postoji nešto što se zove 'fair usage policy', pa treba da postoji i za korisnije interneta...

Ako se pretplatiš na flatrate internet nalog, i tipa, mesečni prosek protoka je 10gb po korisniku, neće tebi niko praviti problem ako jedan mesec skineš 100 gb jer ti je trebalo nemam pojma nešto.. Međutim hoće ti praviti problem, odnosno ugasiti nalog, ako konstantno skidaš po 100gb mesečno, jer si ishareovao konekciju u celom komšiluku, ili skidaš pirateriju kao sulud, ili radiš nešto sasvim deseto što je još luđe...

Ako ti treba konekcija koja prevazilazi potrebe običnog korisnika, lepo uzmeš neki drugi paket, i miran si...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno27.03.2006. u 23:28 - pre 219 meseci
To ce lepo regulisati trziste - postoji gomila drugih ISP-ova u UK koji nisu nastali od drzavnog monopola kakav je BT i koji ce rado ovo iskoristiti da preuzmu neke korisnike :)

A to da carrier tipa BT trpi od nekog korisnika koji vuce i 8 megabita u sekundi je malko smesno ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.racsa.co.cr.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno28.03.2006. u 06:09 - pre 219 meseci
Koliko ja razuem FLAT je FLAT i nema tu mnogo priče, ako je neko uzeo FLAT može da skida koliko hoće 24h dnevno!
Ako postoje neka ograničenja u skidanju to se MORA eksplicitno i naglasiti ali to onda i nije FLAT.
Nema tu nekakvog fer ili nefer korišćenja FLAT-a!

Sve drugo je pilićarenje.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno28.03.2006. u 06:57 - pre 219 meseci
@mrkidivx

U marketingu su stvari malo drugacije. "Bonux pere najbolje" kako ne razumes? Imas vrlo malo vremena da kupca pridobijes ili izgubis. Konkurencija nudi "flat" i ti moras "flat" inace, dok ti objasnis "fair-use policy" odose musterije.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
82.114.69.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno28.03.2006. u 07:25 - pre 219 meseci
Ja ne znam za nikakav "FLAT" ja samo znam za FLAT.
To što neki provajder hoće da mu reklama lepše izgleda bez onog ograničenja je nebitno i može se podvesti pod lažno reklamiranje.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Britanski Telekom isključuje korisnike sa protokom većim od 100 GB mesečno

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10782 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.