Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko stiti prava korisnika interneta u Srbiji?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Ko stiti prava korisnika interneta u Srbiji?

[ Pregleda: 5546 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mickeybaki
Miroslav Bandjur
Student
Futog

Član broj: 18452
Poruke: 107
195.178.35.*

ICQ: 128046731


Profil

icon Ko stiti prava korisnika interneta u Srbiji?18.02.2004. u 00:14 - pre 245 meseci
Ovih dana imao sam jednu neprijatnost sa likalnim provajderom, otkrio sam gresku koju su napravili jos pre mesec dana, a i pored mog insistiranja nisu je korigovali. Sta vise rekli su mi da sam desetak sati u minusu!? Interesuje me ko stiti prava korisnika interneta? Kome bih u ovom slucaju mogao da se obratim? Mislim da bi bilo lepo (i korisno) kada bi posetioci podelili svoja iskustva sa ostalima.
I ako moja plata i nije bas neka,
Ja sam posteno platio i zato sam srecan.
Jos samo leba da ima i himna da svira.
I danas da mogu ja opet bih isto...
I sutra da mogu ja opet bih isto...

Daj bombona da sisamo!
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
195.178.35.*



Profil

icon Re: Ko stiti prava korisnika interneta u Srbiji?18.02.2004. u 00:35 - pre 245 meseci
e cevece izgleda da smo totalno sjebani. rade nam sta hoce i zao mi je sto moram da ti kazem ali niko se ne brine za nasa prava na internetu. tako da mozes to da zaboravis i predjes na drugog provajdera to je jedini nacin da ih kaznis.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net



+363 Profil

icon Re: Ko stiti prava korisnika interneta u Srbiji?18.02.2004. u 10:41 - pre 245 meseci
Meni se slicno desilo pred kraj pretprosle godine. Provajder je dao popust za sate po ceni od 10 din/sat na ostatak dana do kraja tekuce godine ali tako da npr. posto je bio 30. novembar mogao sam da uzmem 31 sat koliko je i dana ostalo do kraja godine. Imao sam jos 10-tak uplacenih sati pored tih 31 kupljenih. Posle par dana-ne mogu da se konektujem! A nisam potrosio ni 3-4 sata do toga. Odem do provajdera i on mi kaze da nemam vise sati. Na moje insistiranje da mi objasni kako , on je rekao da ili ih je neko ukrao ili je u pitanju neki virus koji ih je "pojeo". Nije hteo da mi ukljuci nove pa sam ga odmah batalio. A onih 30 i kusur sati-gone with wind!

Tako ti je to. Posle promene provajdera to mi se vise nije desavalo ali ostaje onaj gorak ukus...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mickeybaki
Miroslav Bandjur
Student
Futog

Član broj: 18452
Poruke: 107
195.178.35.*

ICQ: 128046731


Profil

icon Re: Ko stiti prava korisnika interneta u Srbiji?19.02.2004. u 16:40 - pre 245 meseci
Ja sam moj problem konacno uspeo da resim, zahvaljujuci decku koji "radi pozadi". Bas sam se namerio svasta da im kazem ali je tip bio jako ljubazan i nisam imao srca. Medjutim, kasnije sam shvatio da mi i dalje duguju jedan dan interneta.
Ja sam malo trazio po nasem krivicnom zakoniku, pogledao u zakon o kompjuterskom kriminalu, i cini mi se da je polje ISP-a apsolutno ne uredjeno. Lici mi na onu situaciju od pre par godina kada je ptt diktirao cene interneta i cene telefonskog saobracaja (sto jos uvek cini) i drao ljude iz udaljenih mesta koji su isli na internet.

Sto se tice promene provajdera, hvala na savetu ali imam otvorene naloge kod svih lokalnih provajdera i nekoliko vecih (sezampro, eunet, infosky, ptt) i samo se prebacujem sa jednog na drugi. Pitam se dokle vise tako? Kada ce Srbija da postane normalna zemlja? Ovde krade ko sta stigne. (Cast izuzetcima)

I ako moja plata i nije bas neka,
Ja sam posteno platio i zato sam srecan.
Jos samo leba da ima i himna da svira.
I danas da mogu ja opet bih isto...
I sutra da mogu ja opet bih isto...

Daj bombona da sisamo!
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.beograd-3.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Ko stiti prava korisnika interneta u Srbiji?20.02.2004. u 07:44 - pre 245 meseci
Citat:
mickeybaki:
Ovih dana imao sam jednu neprijatnost sa likalnim provajderom, otkrio sam gresku koju su napravili jos pre mesec dana, a i pored mog insistiranja nisu je korigovali. Sta vise rekli su mi da sam desetak sati u minusu!? Interesuje me ko stiti prava korisnika interneta? Kome bih u ovom slucaju mogao da se obratim? Mislim da bi bilo lepo (i korisno) kada bi posetioci podelili svoja iskustva sa ostalima.

prava... prava ti neshtiti niko ... korisnici internet-a u srbiji se ponashaju
kao stoka, marva, te se i ISP-ovi tako ponashaju prema njima :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.beograd-3.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: Ko stiti prava korisnika interneta u Srbiji?20.02.2004. u 07:47 - pre 245 meseci
Citat:
mickeybaki:
postane normalna zemlja? Ovde krade ko sta stigne. (Cast izuzetcima)

nikad :) ... ISP ce ostati ISP ... samo ce preci na wireless ili cable...
a korisnici ce i dalje ostati korisnici ... eto to je politika poslovanja ovde...
imash korisnika, roba, poniznog koje ce da sve prihvati :) ... jer mora
u suprotno... nek ide drugde... doci ce drugi na njegovo mesto :)
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Ko stiti prava korisnika interneta u Srbiji?

[ Pregleda: 5546 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.