Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje sa Windows CE

[es] :: .NET :: Povezivanje sa Windows CE

[ Pregleda: 2468 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
91.191.23.*



+42 Profil

icon Povezivanje sa Windows CE03.02.2008. u 08:16 - pre 197 meseci
Bilo je slicnih tema, ali uglavnom nisam nasao konkretno sto mi treba.

Imam telefon HP IPAQ 514 koji se USB kablom povezuje sa kompom. Moja zelja je da u .NET napravi aplikaciju koja bi mogla da posalje SMS putem ovog telefona. OS telefona je Windows CE 5.2.1237.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE03.02.2008. u 10:20 - pre 197 meseci
Ovako za Visual Studio 2008 (slicno je za 2005):

1. Create new project, pa nadji na listi "Smart Device Project"
2. U wizardu izaberi "Windows CE" target i veriju compact frameworka (mislim da tvoj direktno podrzava 2.0)
3. Izaberi template. Najverovartnije ti treba "Device application"
4. Napravi aplikaciju
5. Rclick na glavni projekat i izaberi "Deploy" i kao target izaberi "Windows CE device" i posle toga izaberi svoj fontele

Napomena, da bi deploy radio moras da imas instaliran, konfigurisan ActiveSync i da ti je telefon povezan na ActiveSync.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
91.191.23.*



+42 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE03.02.2008. u 13:05 - pre 197 meseci
ActiveSync je instaliran i radi.
Projekt sam odradio kako si mi rekao medjutim kada krenem "Deploy" - dobijam gresku
Citat:
The device security configuration disallowed the connection. Ensure that you have the appropriate certificates on your device for development. Review your SDK documentation for proper security settings for connecting to this device.


pogledao sam ovaj url medjutim nisam se bas najbolje snasao
http://www.microsoft.com/downl...4A278125BBE&displaylang=en
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE03.02.2008. u 15:54 - pre 197 meseci
U pitanju je application security blokada koja postoji na Windows Mobile 5+

Pogledaj ovaj link da vidis kako funkcionise taj security i kako da spremis uredjaj za deployment custom aplikacija:

Windows Mobile 5.0 Application Security

Verovatno ces morati da promenis security policy na telefonu (zavisi u kojoj meri je vec zakljucan tj u zavisnosti od toga sa koje je mreze skinut ako je skinut) i da aplikaciju potpises nekim svojim certom koji ces da ugradis u telefon.

Procitaj tekst i vidi dal pomaze, pa se javi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE04.02.2008. u 07:03 - pre 197 meseci
Ok, dao si mi pravac u kom da razmisljam :)
nego nasao sam primjer koda za slanje sms-a ali da li to mogu da pokrenem sa racunara? Da objasnim, telefon je konstantno prikopcan sa racunarom a meni treba da kada se desi neki dogadjaj na racunaru (npr neki exception) da mi racunar preko pomenutog telefona pusti sms.

Ukoliko napravim aplikaciju koju cu smjestiti na telefon, koja moze da posalje sms, kako da pokrenem slanje poruke sa racunara?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE04.02.2008. u 11:37 - pre 197 meseci
Moras a napravis neki link sa telfonm, najlakse je da to napravis preko COM porta koji se kreira u ActiveSync-u, posaljes paket telfonu, tvoja aplikacija na telefonu primi i posalje SMS.

Ako pravis komercijalno resenje, mozda ti je bolje da se ne petljas sa WinCE i skupim telefonima, postoje povoljnija i jednostavnija resenja u vidu GSM SMS Gateway-a, male crne kutijice koje se vezu za USB i u koje ubacis GSM karticu. Ti uredjaji imaju svoje biblioteke koje mozes da iskoristis iz klasicne .NET aplikacije da saljes SMSove.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE04.02.2008. u 13:59 - pre 197 meseci
E odlicno, nisam znao za GSM SMS Gateway. Jesu li pristupacni sa cijenom i moze li se nabaviti kod nas (Beograd)?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE05.02.2008. u 08:21 - pre 197 meseci
Ne znam bas da ti kazem gde ima sta da se nadje po beogradu, ali neke koje sam ja video u praksi su:

Falcom Samba 5x serija preko USB-a
i
Siemens MC35i preko RS-232, mislim da Siemens ima predstavnistvo u Srbiji pa probaj preko njih


u principu oba (a i vecina drugih koje nadjes) se na kraju iz Windoza usele na neki COM: port i sa njima se komunicira preko AT komandi. Imas dosta tutorijala na NETu o AT komunikaciji sa GSM modemima, npr ovaj: Short Message Service / SMS Tutorial, a imas i gotovih GSM SMS biblioteka, kako besplatnih tako i komercijalnih, samo izguglaj "SMS library"



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE05.02.2008. u 08:39 - pre 197 meseci
ok hvala, sad je vec lakse
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE05.02.2008. u 17:25 - pre 197 meseci
Samo imaj jednu stvar u vidu koja se lako previdi. Ako pravis serverski software koji ce da salje SMSove, i postoje sanse da ce taj software da se zavrti na serverima vecih firmi, onda isto tako postoji sansa da taj SMS gateway zavrsi ukopcan u server u serverskoj sobi iza 3 metra armiranog betona i bez prozora, gde su sanse da dobijes GSM signal ravne nuli


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
91.191.24.*



+42 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE05.02.2008. u 17:48 - pre 197 meseci
Da, vidis o tome nisam razmisljao.
Mada to se lako da izbjeci tako sto bih to povezao na racunar koji nije "zakopan u zemlju" a koji bi sve podatke dobijao od servera preko WebService
Ili postoji jos bolje rjesenje?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Povezivanje sa Windows CE05.02.2008. u 20:30 - pre 197 meseci
To zvuci kao sasvim validno i ispravno resenje koje bih i ja sam primenio. Pazi samo na concurency, web service je multithreaded i moze da primi dva ili vise poziva odjednom, a AT komunikacija je sinhrona i samo jedan thread moze da komunicira preko COM porta, dakle napravi neki DCOM objekat ili servis na masini koja salje, a web servis neka stavlja zahteve u Queue iz kojeg ce taj servis da salje jedan po jedan SMS.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Povezivanje sa Windows CE

[ Pregleda: 2468 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.