Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje tv-a i kompjutera?!

[es] :: Video karte i monitori :: povezivanje tv-a i kompjutera?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33637 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skymilan
Milan Nikolic
Nis

Član broj: 155454
Poruke: 4
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon povezivanje tv-a i kompjutera?!14.01.2008. u 18:52 - pre 196 meseci
Imam tv izlaz na grafickoj kartici i danas sam kupio kabal za povezivanje,ali nista se ne desava,na TV-u nema signala.kabal se zavrsava racvanjem na 3 bananice:video i 2 audio.da li neko zna sta treba da se uradi,da li je potrebno i neko podesavanje na kompu?
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.adsl-2.sezampro.yu.



+65 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!17.01.2008. u 12:38 - pre 196 meseci
Naravno da trebas i na kompjuteru podesiti.To mozes najednostavije uraditi tako sto ces kliknuti desni taster na misu na desktopu i otici na Properties a zatim na Settings,ako si sve dobro povezao tu ces imati prikazana dva ekrana.Izaberi opciju koja tebi najvise odgovora (extended deskop da ti bude TV je po meni najbolje a do toga ces doci desnim klikom na ekran koji tu predstavlja TV i cekiranjem te opcije) i slika bi trebalo da se pojavi na TV-u ali bez ikonica koje imas na monitoru.Ta dva ekrana ce ti u stvari biti totalno nezavisna pa mi se zbog toga i svidja taj nacin povezivanja.Dosta je pisano o tome pa malo potrazi i na ovom forumu koji ima odgovor na sve. :)
 
Odgovor na temu

zl0ca
zlatko milovanovic

Član broj: 169565
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!29.01.2008. u 10:33 - pre 196 meseci
Iskoristo bih priliku da se nadovezem na prethodno pitanje posto i ja imam slican problem.Moja graficka(gainward 8600 gt) nema standardan TV izlaz nego HDMI,valjda je predvidjen za LCD i plazma televizore.Posto ja imam obican TV,da li neko zna da li i kako to moze da se poveze?Uz karticu sam dobio samo neki extremno kratak kabl,na jednom kraju je ona banana koja ide u video ulaz na TV-u,a na drugom onaj standardan s-video za kao za crt monitore.Probao sam i direktno da spojim i ne vredi.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.smin-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!30.01.2008. u 06:41 - pre 196 meseci
To je SPDIF izlaz za zvuk.
 
Odgovor na temu

zl0ca
zlatko milovanovic

Član broj: 169565
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!30.01.2008. u 07:22 - pre 196 meseci
E skontao sam to sinoc.Bode se negde na maticnu i na zalost nema veze sa ovim sto hocu da uradim..E sad,da li postoji neki konverter koji bi pretvorio HDMI u S-video?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.dynamic.sbb.co.yu.



+536 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!30.01.2008. u 09:38 - pre 196 meseci
Postoji konverter koji od HDMI daje DVI. To što ti hoćeš bi neki uređaj možda mogao, ali ti je jeftinije da promenih grafičku ili kupiš TV sa HDMI ulazom. :)
 
Odgovor na temu

pop_ns
Srednja Skola "Mihajlo Pupin"
Telep

Član broj: 93605
Poruke: 28
82.117.201.*

Sajt: www.telep-srbija.co.nr


Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!05.11.2008. u 18:38 - pre 187 meseci
ovo sam radio odavno. to nije problem... nego me zanima... dali Slucajno moze sa tv-a na kompljuter...... ....
=pocetak kraja=
 
Odgovor na temu

vladan63
srbija

Član broj: 232242
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!08.09.2009. u 20:43 - pre 176 meseci
da li bi neko mogao da me prosvetli kako da izbegnem titranje i kao neko bljestanje slike kod povezivanja msi laptopa i samsungove plazme preko vga kabla (vga-vga) ?
hvala u napred
ps. pregledah mnogo postova,ali resenju ovoga ni traga ni glasa
covek koji je konacno kupio plazmu :D
 
Odgovor na temu

awaks
° Zadovoljan na birou
° Kraljevina

Član broj: 65994
Poruke: 381

Sajt: www.6yka.com


+1 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!09.09.2009. u 14:04 - pre 176 meseci
Nisam siguran za plazmu ali na obicnom tv-u sam imao nekih problema ali su se dali rijesiti kvalitetnijim kablom (u mom slucaju od 3m a bio od 10m heh) i podesavanjima na samom tv-u... Pokusaj da sistem boja stavis na PAL ili AUTO a rezoluciju 16:9!

@skymilan kada obavish podesavanja na racunaru stavi tv na AV ili AV2 i na njemu bi trebalo da bude slike!

p0z
"Hladna glava, toplo srce i čiste ruke..."
 
Odgovor na temu

vladan63
srbija

Član broj: 232242
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!09.09.2009. u 18:12 - pre 176 meseci
vga kabl je od 5m i prilično je debeo i nije najeftinija verzija,a na plazmi vec postoji pc ulaz(VGA),sve dobro izgleda osim tog blagog treperenja i bljeskanja koje ipak smeta....

covek koji je konacno kupio plazmu :D
 
Odgovor na temu

vladan63
srbija

Član broj: 232242
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!23.09.2009. u 21:20 - pre 176 meseci
Treba mi pomoc oko podesavanja rezolucije na plazma tv-u kada je povezan sa laptopom preko vga kabla(nema drugi izlaz na kompu).Kad podesim da tv ima rezoluciju 1024x768(sto je inace njegova rezolucija)slika mi nije preko celog ekrana nego sa desne strane fali 10cm.Samo ako stavim rezoluciju 800x600 onda je slika preko celog ekrana,a zeleo bi da imam HD rezoluciju kad je tv vec podrzava.

covek koji je konacno kupio plazmu :D
 
Odgovor na temu

petarns
Novi Sad

Član broj: 40520
Poruke: 49
91.150.98.*



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!11.10.2009. u 19:17 - pre 175 meseci
jedno pitanje vezano za ovu temu...

koristio sam nvidia graficku do skoro a sada imam Ati-jevu...
Komp je spojen sa TV-om, S-video kablom i imam sliku(desktopa) na TV-u ALI kada prevucem video sa kompa(pusten u recimo BS playeru) na TV nemam slike!?

U cemu moze da bude problem? Snimio sam drivere 9.8 za svoju graficku...
 
Odgovor na temu

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
93.87.247.*



+7 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!12.10.2009. u 07:38 - pre 175 meseci
u Catalist control centru pogledaj

http://www.pcgameshardware.com...ol-Center-in-detail/Knowledge/


tu podesavas

http://ati.amd.com/products/catalystcontrolcenter/index.html

" Display Management— easily configure displays for optimal viewing, including multiple display configurations (extended, spanning, cloning if supported by the operating system) on every type of display (CRT, LCD, DFP, TV, HDTV). Drive up to three PC displays simultaneously with ATI SurroundView™."
 
Odgovor na temu

petarns
Novi Sad

Član broj: 40520
Poruke: 49
93.86.86.*



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!12.10.2009. u 10:05 - pre 175 meseci
@golden eye

hvala na trudu ali tu nema nista konkretno sto bi mi pomoglo. Znam naravno za Ati Catalyst centar i koja podesavanja sadrzi ali ne znam sta konkretno pravi problem da prikaze video/film na TV-u. Kad prevucem "video prozor" bude potpuno crn - nema slike! Inace kablovi rade svoje, TV je prepoznat i atacovan, prikazuje wallpaper sa kompa(extended display).

Dal nesto treba da "otkacim" u nekim podesavanjima ili da snimim nesto kao driver...razumes?

 
Odgovor na temu

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
93.87.247.*



+7 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!12.10.2009. u 20:52 - pre 175 meseci
Goto Control Panel, then Display, then goto the Settings tab, then click the Advanced button near the bottom (above the apply button) then goto the Overlay Tab, then click the Theater Mode Options button. Then change the Overlay Display Mode from Standard to Theater Mode & click apply. Also you can choose to change the theater mode setting as well. Change from 4:3 Standard TV mode to 16:9 Widescreen if your TV is a Widescreen and you can also select Full Screen Video if you wish to use Full Screen Mode when playing video files.


http://en.kioskea.net/forum/af...hing-video-from-my-pc-on-my-tv
 
Odgovor na temu

petarns
Novi Sad

Član broj: 40520
Poruke: 49
93.86.193.*



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!12.10.2009. u 22:45 - pre 175 meseci
evo da odgovorim sam sebi posto sam resio problem...

probao sam ovo sto je postavio @golden eye ali sam zapeo prakticno na "prvom koraku". Naime, kad kliknem "advance button" ja nemam medju ponudjenim Overlay Tab a samim tim i dalja prica ne ide.

Cackao sam dalje po netu i negde procitao kao savet za isti problem da u ATI Catalyst podesavanjima treba podesiti rezoluciju TV-a(logicno al mi je izgleda promaklo). Promenio sam vec postavljenu rezoluciju 1024x768 na 800x600(imam "stari" TV Samsung 4:3) i posle toga je prosljakalo.



Nadam se da ce jos nekom biti od pomoci, pozdrav!
 
Odgovor na temu

vjovann
nezaposlen

Član broj: 225099
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!25.06.2010. u 09:32 - pre 167 meseci
Ovako pregledah sve teme, i sve procitah o povezivanju, ali opet mi nesto nije jasno. Naime imam graficku nVidia GT 7200, i televizor samsung crt, on ima sa strane tri ulaza (zuta, crvena i bela boja), i ima onaj ulaz za SCART kabl, e sad ono sto me najvise buni, naime uz graficku sam dobio kabl koji ima na krejevima 4 prikljucka, gde god sam gledao po temem svaki kabl ima tri prikljucka a ovaj moj 4 ( Zlenei-Yout, crveni-Pr out, plavi-Pb comb out i jedan crni na kojem pise s-vid out), e sad me zanima koji kabal treba da kupm za ovu vrstu prikljucka, ja ima jedan kabal uz tv ali ima (crvenu, belu i zutu boju).. Danas idem u grad pa da kupim, i sad udaljenost ce da mi bude nekih 5 metara, i jel bolje da se poveze pomocu SCART, i ako jeste koji mi kablovi za to trebaju?
[img]http://www.caezar.net/img/userbar/ubuntu_userbar.jpeg[/img]
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!25.06.2010. u 09:54 - pre 167 meseci
Kupi S-video->SCART

(postoje kablovi koji pride imaju i 3.5mm bananicu da i zvuk doteraš do SCARTa)
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!25.06.2010. u 10:13 - pre 167 meseci
Resenje za titranj i bljeskanje slike na tv-u je da iscupas kabal od kablovske iz tv-a . onda dobijas perfekt sliku. tako je bar kod mene na IKOMu. nesto mu smeta taj kablovki signal.
 
Odgovor na temu

vjovann
nezaposlen

Član broj: 225099
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!25.06.2010. u 10:29 - pre 167 meseci
Znaci kupujem S-video kabal za skart?? Ako sam dobro razumeo, jel to ovo
Sad me zanima jel ovoj kabal sto je na slici ima od 5 metara????
[img]http://www.caezar.net/img/userbar/ubuntu_userbar.jpeg[/img]
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: povezivanje tv-a i kompjutera?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33637 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.