Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje tv-a i kompjutera?!

[es] :: Video karte i monitori :: povezivanje tv-a i kompjutera?!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 33666 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

henk tortura
ekonomista,privatna firma SER.Eco

Član broj: 169584
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!19.07.2013. u 01:26 - pre 130 meseci
Da li neko zna da li je uopšte moguće da povežem ovaj računar
(grafička kartica Intel Extreme 64m MB Integrated Video Card,operativni sistem Windows XP 2002)



na Sony LCD 32BX320?





I koji kabl mi je za to potreban?

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!19.07.2013. u 07:34 - pre 130 meseci
Potreban ti je "VGA kabl" i ubodeš ga u PS IN ulaz na TVu.
 
Odgovor na temu

henk tortura
ekonomista,privatna firma SER.Eco

Član broj: 169584
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!19.07.2013. u 15:10 - pre 130 meseci
A da li taj kabl prenosi i zvuk sa kompa ili mi je potreban poseban audio kabl?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!19.07.2013. u 19:18 - pre 130 meseci
Da li hoćeš da povežeš televizor umesto monitora ili kao dodatni uređaj? Ako si povezao i zvuk na monitor, onda tako poveži sa televizorom, ako nisi onda poveži zeleni audio out na kompu sa audio in na televizoru (drugi crveno-beli par sa leva).
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!20.07.2013. u 07:52 - pre 130 meseci
Treba ti VGA kabal zenski-zenski i audio kabal, i sa kompa audio out ( zelena rupa ) u audio IN.

Ako hoces zvuk sa monitora na komp,bananice audio out a u komjuter kombinacija sa bananicom sa slike ( stereo ).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!20.07.2013. u 08:35 - pre 130 meseci
"VGA kabal ženski-ženski"?!

Nemojte ljudi svoje fantazije istresati po ovom forumu. :)
 
Odgovor na temu

henk tortura
ekonomista,privatna firma SER.Eco

Član broj: 169584
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!22.07.2013. u 15:16 - pre 130 meseci
Ljudi,hvala puno na odgovorima.
Koliko sam vas razumeo pošto imam na grafičkoj samo jedan VGA ulaz, ja bih onda svaki put kad hoću komp da gledam na TVu morao kabl za monitor da vadim iz kompa i umesto njega ubacim taj VGA kabl što treba da kupim čiji bi drugi kraj išao u TV.

Problem je, međutim, što mi je kabl iz monitora zašrafljen u VGA ulaz u računaru i zato ga je vrlo teško vaditi(mora da se zavrne šrafcigerom da bi ušao kako treba). Kad god sam morao da pomeram računar(zbog krečenja stana i slično) nosio sam monitor zajedno sa kućištem baš zato što je taj kabl za monitor zajebano vaditi iz kompa.

Da li znate, da li može da se kupi neki drugi kabl za monitor koji može da se lakše ubacuje i iskopčava iz VGA ulaza u kompu?
Ili možda ta moja grafička kartica dozvoljava jedino takav kabl za monitor(drugi kraj je klasični utikač koji se gura u monitor kao u utičnicu a monitor mi je stari SAMSUNG 793s )

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!22.07.2013. u 15:47 - pre 130 meseci
Postoje preklopnici za takve slučajeve. Jedan kabl iz "izlaza" na grafičkoj karti do preklopnika (switch) pa odatel 2 ili više kablova ka monitorima, televizorima ili šta već sve zamisliš da povežeš.

Drugo rešenje bi bilo kupovina grafičke karte. Nema više karte koja nema bar 2 izlaza (1 VGA i 1 HDMI na primer).
 
Odgovor na temu

henk tortura
ekonomista,privatna firma SER.Eco

Član broj: 169584
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!22.07.2013. u 23:25 - pre 130 meseci
Miroslave, jel taj preklopnik o kojem pričaš u stvari ovaj VGA Y kabl?



On bi mi super odradio posao, a da li možda znaš koliko je pouzdan pošto sam na nekim
forumima pročitao da se zbog njega na monitoru i TV-u pojavljuju smetnje u slici?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!23.07.2013. u 09:17 - pre 130 meseci
Ne, preklopnik je sprava koja prebacuje sliku sa jednog ulaza na prvi ili drugi izlaz. Imaš sliku na monitoru ili TVu. Naravno, ako su im rezolucije različite može biti malo neudobno.

Ima li ta ploča neki slobodan slot za grafičku kartu?
 
Odgovor na temu

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.dynamic.stcable.net.



+132 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!29.08.2013. u 08:10 - pre 128 meseci
Koju grafičku sa dva HDMI izlaza preporučujete, baš zbog povezivanja monitora i televizora, sa dva HDMI kabla? Hvala.
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!25.02.2015. u 14:01 - pre 110 meseci
Citat:
padulenko:
Imam graficku karticu Nvidia 8600 gts, i lcd tv Sony bravia kdl ex-720.Na grafickoj su dva DVI, a na Tv VGA.Kupio sam konvertor VGA to DVI i prikljucio ga u graficku. U pocetku dok sam imao Windows XP je sve radilo normalno,povezao sam sve, sve se normalno registrovalo,uradio podesavanja u Nvidia menu.Onda sam presao na Windows 7 i sad nece da mi radi.U cemu je problem? Hvala unapred


Isti problem sad imam i ja! Moja graficka je gt 7600 i na xp je radilo bez problema. Stari je tv i povezano je s videom i skartom! Sad sam presao na win7 i imam problem. Nema slike na tvu! U onim podesavanjima sam imao opcije ono dual viev, clone, ... i tu sam cackao i dobijao sliku na tvu a sad nemam tu opciju! Jel zna neko gde gresim?
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!25.02.2015. u 14:22 - pre 110 meseci
A jesi li insatlirao drajver ili ide preko generickog koji je dosao sa OS-om. Imas li NV kontrol panel?

Evo, pokusaj ovaj da instaliras i preko kontrol panel podesi TV.

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/82701/en-us

Povezi kabel to TV-a, pa restart i javi da li na TV-u dobijes BIOS post i ucitavanje OS-a?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!25.02.2015. u 15:34 - pre 110 meseci
Da instalirao sam drajvere za graficku i imam NV kontrol panel! Instalirao sam cak i ove drajvere sto si mi dao ali opet nista!
Kablovi su povezani, restartovao komp i opet nista. Malo nerazumem ovo tvoje "javi da li na TV-u dobijes BIOS post i ucitavanje OS-a?" Neznam sta podrazumevas pod tim ali na tvu nemam nista! E sad ja sam cackao u podesavanjima desni na tv pa clone with ali ne znam kako da ga podesim posto nikako ne dobijam sliku na tvu!
Ako razvodnjavam temu mozda na neki chat ili privatnih poruka ili vec nesto trece!
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!25.02.2015. u 15:40 - pre 110 meseci
Mislio sam da kad startujes komp, a sve povezano ( TV preko skatr/s-Video), da li vidis na TV-u pocetni screen ( kada startujes komp, tj. BIOS post ) i logo win7 kada ucitava OS? To bi trebalo da se vidi ako je sve ok povezano, a pri ulazku u OS, kada se ucitaju drajveri, TV se gasi ako nije podeseno `Extend my Windows desktop on second monitor` Kada ides desni klik na desktop/ screen resolution, da li imas dva monitora u prozorcicu ili samo jedan? Ako je samo jedan, iz nekog razloga nije detektovan TV i ne mozes nista da uradis u 99% slucajeva. Jedino da probas manuelno da podesis preko kontrol panela.

Ok je, prava je tema za tvoje pitanje. Ako se ne mozes snaci, mozda mogu da pokusam preko teamviewer nesto da uradim.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!25.02.2015. u 15:56 - pre 110 meseci
Aha sad kontam sta si mislio ali nista se ne pojavljuje na tvu!
U podesavanjima imam dva monitora i sve mi radi kao i u xp! Dakle imam nekog iskustva ali mi nesto ipak ne ide!
Moze i preko TW! Saljem ti na pp.
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!28.02.2015. u 12:27 - pre 110 meseci
Mislio sam da je mozda do kabela ili tva pa sam cak i tv zamenio ali opet nista. Skinuo sam skart pa sam ubo samo s video u tv ali opet nista. Neznam gde gresim. Inace javno da se zahvalim gilopile jer mi je pomagao preko team viewer da nastelujemo ali opet nista! Gde je moguca greska?
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!28.02.2015. u 12:55 - pre 110 meseci
Nema na cemu, man. Nije mi jasno kako je prvi put proradilo, a posle restarta jok.

Nesto sve mislim da gresis u podesavanju TV AV in. Mozda imas 2 AV in ulaza na TV-u i preko daljinskog moras da podesis taj ulaz. Kada prikopcas sve, restartuj racunar i kada vidis ona dva monitorcica u podesavanju, znaci da je kartica detektovala da joj je nesto skopcano. Znaci restart, pa na TV u nadji adekvatan AV video in i mora da radi.

Aj pa javi sta si uradio.

Koji je tacno TV u pitanju?

EDIT, e da, drajveri i podesavanja imaju veze jedino u OS-u, ali ti bi sliku na TV-u MORAO dobiti i pri samom startu racunara, tj. BIOS post ili BIOS podesavanja. Tek u OS-u mozes birati rezoluciju i da li ces klonirati ili samo desktop na TV-u. Rezolucija za TV ( pogotovo ako je stariji CRT, ne sme biti veca od 1024x768 60HZ).

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 28.02.2015. u 14:30 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.dynamic.kdsinter.net.



+2 Profil

icon Re: povezivanje tv-a i kompjutera?!28.02.2015. u 14:01 - pre 110 meseci
Citat:
gilopile: Nema na cemu, man. Nije mi jasno kako je prvi put proradilo, a posle restarta jok.[Ovu poruku je menjao gilopile dana 28.02.2015. u 14:30 GMT+1]


Hmmm ne secam se da sam rekao da je radilo. Radilo je sa XP bez problema. E kako sam presao na WIN7 (a nsta nisam raskacinjao tv i komp) ni jednog trenutka nisam dobijao sliku na tv! Inace tv je Daewoo model 72ft ms 29inch. Ima AV1, AV2, SVHS2, AV3, SVHS3 EXTERNAL i ni na jednom nemam sliku sa kompa! Proveravao vise puta! 2 skarta na tv, s video i 3 cinca zuti, beli i crveni. Povezivao na sve i nikako da ga dobijem. Rezolucija u podesavanjima za tv je kao sto si namestio 1024×768 i extendthese diisplays. I nista nevredi!

Ima nesto sto sam zapazio a mozda bude od koristi:
Na XP kad sam namestao opcije dual i clone mogao sam da bidram kako da vidim na tvu. Jednom sam plejer gurao u desnu stranu monitora kao drugi desktop i tako sam gledao na tv!

Sad primecujem da mi mis nestaje sa monitora desno vislje od polovine ekrana! Na gore! Kao da tu postoji drugi desktop!
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: povezivanje tv-a i kompjutera?!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 33666 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.