Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje vise kompjutera routerom

[es] :: SOHO Networking :: Povezivanje vise kompjutera routerom

[ Pregleda: 7163 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RASA
Basel

Član broj: 3071
Poruke: 373
*.dclient.hispeed.ch.

ICQ: 99189930


Profil

icon Povezivanje vise kompjutera routerom17.04.2006. u 09:22 - pre 218 meseci
Uskoro pocinjem sa radio stanicom pa me interesuje kako mogu povezati vise pc-a ruterom jer mi je potrebno zbog prebacivanja muzike sa jednog pc-a na drugi.
Imam us robotics router 8003.
Unapred Hvala.
 
Odgovor na temu

MuskoBre

Član broj: 20799
Poruke: 57
*.4.19.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom18.04.2006. u 20:23 - pre 218 meseci
Ako se radi o prebacivanju muzike izmedju racunara u LAN-u,router ti ne treba,samo switch,i vozis.Router sluzi za "regulisanje" saobracaja izmedju 2 ili vise mreza,itd.
 
Odgovor na temu

RASA
Basel

Član broj: 3071
Poruke: 373
*.dclient.hispeed.ch.

ICQ: 99189930


Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom21.04.2006. u 05:39 - pre 218 meseci
Da bas o tome se radi da nemoram stalno hdd prebacivati iz jednog pc u drigi.
Hoces biti ljubazan i ukratko objasniti kako to da uradim.
Unapred Hvala.
 
Odgovor na temu

MuskoBre

Član broj: 20799
Poruke: 57
*.4.19.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom21.04.2006. u 09:22 - pre 218 meseci
Ako se radi o n masina,treba ti switch sa n portova,svaku masinu povezes na switch UTP kablom,na svakoj masini podesis razlicite interne IP adrese(192.168.0.1,192.168.0.2,itd),svima dodijelis istoimenu "Workgroup","sherujes" potrebne foldere kojima pristupas preko mreze,i to je to.Ako se radi o 2 masine,povezes ih direktno kablom,i vozish.Pogledaj malo TOP teme ako bude nejasnoca.
 
Odgovor na temu

RASA
Basel

Član broj: 3071
Poruke: 373
*.dclient.hispeed.ch.

ICQ: 99189930


Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom24.04.2006. u 00:22 - pre 218 meseci
Ljudi nesto me non stop zeza, opada mi brzina mnogo, moram cesto restartati router da bi ponovo islo brze.
Imam us robotics 8004. Dali moram razdvajati portove manuelno ili je dovoljno samo staviti na automatski?
Ima li neko neki trik?
Nisam ni uspeo ono sto sam hteo da sa ftp mogu prebacivati muziku sa jednog pc na drugi koristeci postojecu vezu preko routera.
Unapred Hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

hakiro
Dejan Djenic

Član broj: 27737
Poruke: 80
194.106.186.*



Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom27.04.2006. u 15:53 - pre 218 meseci
pre neku godinu u jednoj od firmi gde sam radio , standardna prica - gazda je stipsa , oprema vredi -10 dinara , a budzet za sledecih 10 godina je vec potrosen , problem je bio u adapterima koji napajaju swith ( u tvom slucaju ruter ) , ne znam da li je tvoj sa adapterom ili sa ugradjenim napajanjem ali pokusaj to da proveris mozda je tu negde resenje.
code je haiku
 
Odgovor na temu

piksi99
Naissus

Član broj: 43958
Poruke: 78
82.208.209.*



Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom01.05.2006. u 23:59 - pre 218 meseci
Citat:
RASA: Ljudi nesto me non stop zeza, opada mi brzina mnogo, moram cesto restartati router da bi ponovo islo brze.
Imam us robotics 8004. Dali moram razdvajati portove manuelno ili je dovoljno samo staviti na automatski?
Ima li neko neki trik?
Nisam ni uspeo ono sto sam hteo da sa ftp mogu prebacivati muziku sa jednog pc na drugi koristeci postojecu vezu preko routera.
Unapred Hvala na pomoci.


Iskljuci firewall. Promenio sam router 'na zivo' i posle sledeceg restarta mi je sve bilo usporeno. Kako sam iskljucio USR-ow firewall, progledao sam :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom15.05.2006. u 22:42 - pre 217 meseci
Moram da oživim temu pošto se ovo meni i dalje dešava. Izgleda da sam se i ja zaleteo i kupio USR 8004 pa sve pokušavam da rešim problem ali deluje da će najbolje rešenje da bude da ga vratim. Daklem, dešava se ono na šta se mnogi žale, posle nekoliko sati polako uspori i na kraju prestane da radi. Prvo sam uradio ono što su neki provalili, isključio Renew IP Forever i tada je neko vreme to radilo. Pošto je eMule išao prilično sporo, posle malog proučavanja sam isključio Firawall na ruteru i eMule je proradio kako bi trebalo. Ostalo je ono sa početka, posle nekoliko sati opet polako usporava i najčešće, ali ne i uvek, posle 12 sati stane. Jedino pomaže isključivanje iz struje i posle opet normalno radi. Probao sam sve čega sam se setio, unosio adrese ručno umesto DHCP, ostavljao samo jedan PC da radi, tragao po podešavanjima za njega ali i za mrežne kartice i ništa nisam našao. Da li neko ima ideju kako se ovo rešava? Ako ovo ne rešim za par dana, nosim ga tamo gde sam pazario pa nek oni razmišljaju o tome. Ipak mi je glupo ovo, na eMuletu mi taman krene transfer, dođem na red i sve poleti ... i onda stane pa moram da resetujem ruter a onda sam opet na početku, pa tako bar dva puta dnevno.
 
Odgovor na temu

piksi99
Naissus

Član broj: 43958
Poruke: 78
82.208.209.*



Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom17.05.2006. u 20:54 - pre 217 meseci

Bez obzira na iskljucen firewall, ruter i dalje blokira odredjeni saobracaj, kao i da je ukljucen firewall. Meni je osim iskljucivanja firewall-a pomogao i update firmvera. Bez obzira sto pise da ima verziju 1.11.01 - istu koja je dostupna za download na USR sajtu, ja sam odradio update (preporuceno od strane tehnicke podrske USR-a) i sad uglavnom radi kako treba, mada ima i perioda od desetak minuta kad trokira.
 
Odgovor na temu

blagoyeblagoye
Blagojevic Milan
Kragujevac

Član broj: 73211
Poruke: 66
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom16.08.2006. u 21:21 - pre 214 meseci
Kako da uradim update firmvera na ruteru 848004?
 
Odgovor na temu

tigar-21
Austria

Član broj: 105872
Poruke: 18
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom21.08.2006. u 21:24 - pre 214 meseci
Probaj pogledat dali jos neko sem tebe ne koristi taj Router (npr. od komsija) pa ti naravno brzina padne skroz.
Ako je tako onda ga moras kodirat.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povezivanje vise kompjutera routerom25.09.2006. u 23:27 - pre 213 meseci
Citat:
piksi99: Meni je osim iskljucivanja firewall-a pomogao i update firmvera. Bez obzira sto pise da ima verziju 1.11.01 - istu koja je dostupna za download na USR sajtu, ja sam odradio update (preporuceno od strane tehnicke podrske USR-a) i sad uglavnom radi kako treba, mada ima i perioda od desetak minuta kad trokira.
Da opet oživim temu, da li ti je posle nabacivanja novog (svejedno što je isti) firmwera sve proradilo kako valja? Ja sam pre neki mesec reklamirao ruter i skoro mi je vraćen nov (isti) ;( ali se ništa nije promenilo.

Kada uključim obe makine u ruter ali ne priključim wan, sve normalno radi. Posle nekoliko dana sam otkačio jedan PC a drugi je ostao povezan još 3-4 dana i sve vreme je bilo veze između njega i rutera. Onda sam uključio wan i posle 6-8 sati je stalo. Kada sam isključio onu opciju za automatsko obnavljanje IP adrese, radilo je kao i pre, oko 24h i onda prekid. Sa PC-ja se više ne vidi ruter a naravno ni dalje od njega. Onda je dovoljno da ruter na trenutak isključim iz struje i sve odmah proradi. Inače kad radi, radi savršeno i tu nemam primedbe.

Malopre sam pokušao da izguglam sličan problem ali nisam uspeo, izgleda da se to dešava samo ovde, moguće da se nešto ne slažu USR i SBB.

Mislim da sam odustao od kupovine drugog rutera pošto će neko dovoljno rešenje da mi bude još jedna mrežna kartica a onda ruter može da glumi običan switch i zato još uvek pokušavam da se izborim sa ovim problemom.

Probaću večeras da mu nabacim novi firmware, nije nemoguće da se opravi mada mislim da je rešenje u nekom sitnom podešavanju kojim bi se prevazišlo brljanje koje se izgleda dešava. A možda i neko odavde na osnovu ovog dobije ideju. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Povezivanje vise kompjutera routerom

[ Pregleda: 7163 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.