Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IP televizija kod nas?

[es] :: Digitalna Televizija :: IP televizija kod nas?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 317403 | Odgovora: 1207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?22.05.2010. u 13:57 - pre 169 meseci
Citat:
evo nasao sam adapter ali na njemu je samo muski prikljucak,kupio sam i zenski adapter sa obe strane i sta sad?ostaje mi jedino da sve to spojim preko s-videa!ovako ne moze!!!

imam na lcd-u nazad prikljucak za audio left - right!i sad kad sam spojio cincevima na subwoofer cuje se zvuk na svim zvucnicima!!

Treba ti samo onaj adapter koji ima zenski prikljucak da bi na njega spojio onaj SCART koji dolazi sa audio visual out.
Ne znam koje druge priklucke imas na njemu. Ako imas zuti cinc onnda ga cinc kablom spoji na TV. Ako imas S-Video prikljucak onda ga S-Video kablom spoji na TV...

A beli i crveni cinc spoji na zvucnike. Isto kao sto sam ti u prethodnim porukama rekao.

Ako si dobro opisao to sto si kupio, ja mislim da sada imas sve sto treba da slika ide na TV a zvuk na te zvucnike.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?22.05.2010. u 20:53 - pre 169 meseci
to sam i uradio ali nece!spojio sam sa stb s-video kablom koji ima skart na taj adapter i zuti cinc na kojem pise video spojio sam ca zutim cincom na tv- na kojem isto pise video i nema slike!Pojavio se jos jedan kanal AV ali nema slike!!!!
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?23.05.2010. u 13:32 - pre 169 meseci
Da li na SCART adapteru imas prekidac IN/OUT ?
Trebalo bi da ima jer se scart kablovi razlikuju za ulazni i izlazni uredjaj. Adapteri mogu biti i sa jedne i druge strane, zavisno kako na prekidacu odaberes.
Ako ima prekidac, probaj ga u oba polozaja...
Ako si spajao sa vise kablova i samo jedan prekidac nije udobrom polzaju, neces dobiti zelejni rezultat. dakle mora samo na tacan nacin...

Citat:
zuti cinc na kojem pise video spojio sam ca zutim cincom na tv- na kojem isto pise video

Takodje proveri da li je taj "video" na televizoru sigurno ulaz.

Ako televizor pored ovog zutog cinca ima i scart ulaz onda mozes i sa jos jednim adapterom Cinc u Scart da proveris da li je preko njega mozda bolje. Takav adapter mozes pozajmiti od nekog ili kupiti, ima ga svigde i jeftin je.

Citat:
evo nasao sam adapter ali na njemu je samo muski prikljucak,kupio sam i zenski adapter sa obe strane

Ako nije tajna, koliko si platio?

Citat:
cuje se zvuk na svim zvucnicima!!

Ako sam dobro razumeo zvuk sada radi kako si hteo, samo jos sliku da dobijes...?
 
Odgovor na temu

adsl.reakcija
zoran zivojinovic
nezaposlen
mladenovac, srbija

Član broj: 260080
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?23.05.2010. u 15:30 - pre 169 meseci
Ljudi, da li neko zna šta se dešava sa formatom slike na Arenasport 1 i 3?
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?24.05.2010. u 18:53 - pre 169 meseci
Da li na SCART adapteru imas prekidac IN/OUT ?
Trebalo bi da ima jer se scart kablovi razlikuju za ulazni i izlazni uredjaj. Adapteri mogu biti i sa jedne i druge strane, zavisno kako na prekidacu odaberes.
Ako ima prekidac, probaj ga u oba polozaja..

ima,probao sam u oba polozaja i nema slike!!!

Takodje proveri da li je taj "video" na televizoru sigurno ulaz.

probao sam u svih 15 cinceva na tv-u i nece nikako!!

Ako nije tajna, koliko si platio?

150din adapter i 75din kabel sa cincevima

Ako sam dobro razumeo zvuk sada radi kako si hteo, samo jos sliku da dobijes...?

zvuk sam dobio sa cinceva od tv-a a ne sa adaptera!mada i ovako se super cuje na svim zvucnicima ne znam da li bi bilo bolje preko adaptera!samo jos kad bih mogao sa daljincem da pojacavam i smanjujem zvuk na 5.1!!!zar ne bi trebalo da se audio out sa tv-a kontrolise daljincem???
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?25.05.2010. u 02:17 - pre 169 meseci
Za pocetak proveri kablove. Otidji kod nekog ko ima i televizor i dvd plejer neke poznate marke pa probaj spojiti tim kablovima da vidis.

Znaci scart sa izlaza od dvd plejera spoji u zenski konektor na adapteru. A cinceve sa adaptera spoji sa cincevima na Tv-u.

Citat:
zvuk sam dobio sa cinceva od tv-a a ne sa adaptera!mada i ovako se super cuje na svim zvucnicima ne znam da li bi bilo bolje preko adaptera!samo jos kad bih mogao sa daljincem da pojacavam i smanjujem zvuk na 5.1!!!

probaj samo iz tog razloga da proveris ispravnost adaptera i ispravnost kablova.

Citat:
zar ne bi trebalo da se audio out sa tv-a kontrolise daljincem???

To je verovatno audio izlaz koj je bas namenjen za spoljne zvucnike. On se ne moze kontrolisati preko komandi TV-a jer je to standardni "nepojacani" audio signal. Jacina tog signala se ne menja jer bi onda moglo da pregori pojacalo u koje taj signal ulazi. Pojacalo je to koje ce od tog signala stvoriti zvuk zeljene jacine.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?28.05.2010. u 19:59 - pre 169 meseci
nemam vise zivaca!super se cuje i preko cinceva od tv-a!ako bi bilo bolje ovako kako ti kazes mozda bi vredelo vise da se pomucim???
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?29.05.2010. u 02:24 - pre 169 meseci
Ako si dobio sve sto si zeleo, onda ne moras nista vise.

...pitam se samo kako nisi odmah isprobao te izlaze na Tv-u. ja sam mislio da je neki obican Tv gde imas samo cicnch i SCART ulaz i gotovo... Nisam ni znao da imas i poseban cicnch izlaz pa da moze i bez adaptera.

zbog takvih stvari trebas se registrovati na forum. pa onda mozes i da okacis slku od tih konektora pa bi odmah videli o cemu se radi... gotov je sad ali za ubuduce da znas.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?29.05.2010. u 21:33 - pre 169 meseci
hvala ti u svakom slucaju na pomoci i strpljenju!!!
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?31.05.2010. u 20:46 - pre 169 meseci
jel se nekom desavalo da mu se slika zamrzne na 20-30sec i da se ponovo pokrene i to svakih 5-10min!nemam pojma sta moze biti?ima li neko ideju sta da radim??probao sam drugi setup box koji radi kako treba i sve je isto!!!i on zablokira!!!
 
Odgovor na temu

DzaBuaner
Apatin

Član broj: 111868
Poruke: 127
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: vukovisadunava.com


Profil

icon Re: IP televizija kod nas?31.05.2010. u 20:54 - pre 169 meseci
Meni se to dešava na oba STB već nekoliko dana...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?01.06.2010. u 08:07 - pre 169 meseci
Meni se to desavalo samo kad resetujem ADSL modem ili menjam podesavanja na istom. Drugim recima mozda ti puca ADSL konekcija.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?01.06.2010. u 12:14 - pre 169 meseci
pa sta bih mogao da uradim?proverena je linija do mene i sve je ok.nemam pojma sta se desava.cimam coveka iz telekoma svaki dan.donece mi sutra novi modem iako je ovaj stavio pre 3 nedelje.al ajd da i to probamo?
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?07.06.2010. u 23:54 - pre 169 meseci
Ja bih zeleo da uzmem IPTV kod Telekoma na mesec dana da isprobam, kako to izgleda na mom TV-u, jel mogu ja da se registrujem na netu, na njihovom sajtu i ako bi neko mogao da mi posalje link. Da li ce mi onda oni doci da to povezu ili mogu i ja sam ( iskreno to bih vise voleo, zato sto sve znam o tome) ?
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?08.06.2010. u 23:53 - pre 169 meseci
Mozes

https://www.telekom.nadlanu.com/secureTS/INTERNET/iptv.aspx
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?09.06.2010. u 22:58 - pre 169 meseci
Jel mora da dolazi neko iz telekoma da mi instalira, je hocu to sam, ali ne znam da li je obavezno ?
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?11.06.2010. u 00:03 - pre 169 meseci
Nakon nestanka struje i resetovanja STB-a, vidim da su još malo poboljšali meni. Font je mnogo bolji i sada izgleda lepše na ekranu.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?11.06.2010. u 10:10 - pre 169 meseci
Koliko ste cekali posle prijave da vas zovu da preuzmete uredjaj ?
 
Odgovor na temu

Marko994
Marko Stojanovic
ucenik
Pozega

Član broj: 261973
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?11.06.2010. u 12:18 - pre 169 meseci
Jel moze neko da mi kaze tacan broj kanala, iz razolga sto mi neki kazu da ima 900 nekih kanala, a na sajtu sam video samo nekih 90-ak....hvala!!!!https://static.elitesecurity.org/square.gif
/
 
Odgovor na temu

Marko994
Marko Stojanovic
ucenik
Pozega

Član broj: 261973
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?11.06.2010. u 12:26 - pre 169 meseci
I zanima me, posto nameravam da menjam kablovsku televiziju, sta da uzmem, interesuje me nesto sto ima najvise kanala, nije bitno da li su titlovani ili ne, samo da ima veliki izbor, i naravno viva, mtv i ostali kanali....hvala!!
/
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: IP televizija kod nas?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 317403 | Odgovora: 1207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.