Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IP televizija kod nas?

[es] :: Digitalna Televizija :: IP televizija kod nas?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 317306 | Odgovora: 1207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
109.106.239.*



+12 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?14.05.2010. u 08:49 - pre 170 meseci
to ti je digitalni izlaz i ne vredi ti za taj tvoj 5.1 sistem.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?14.05.2010. u 15:28 - pre 169 meseci
Citat:
jel to znaci da mogu snimati i preko tv kartice na kompu?isto tako da povezem i radice?

Mozes. Samo moraju kablovi biti spojeni kako treba. Standardni analogni signal j isti i iz video rekordera, DVD plejerea, STB-a...

Citat:
juce sam probao da cinc spojim na 5.1 ali na stb-u ima samo jedan ulaz za cinc a na wooferu ima 3 prikljucka za obicne dzeksne (bananice).spojio sam sa jednom dzeksnom i jako slabo se cuje!jel mora ipak preko pojacala ili nisam nesto dobro spojio?


- Sta pise na pored svakog od ta tri Dzek prikljucka na wooferu?

- Sta pise na tom jednom cicnh prikljucku na STB-u?

- pod "Woofer" si verovatno mislio na 5.1 aktivne zvucnike. Obicno je to ovako: Ta najaveca kutija u sebiu ima i subwoofer (niskotonac) i ugradjeno pojacalo. Ima prikljucak za struju. Ima ulaz za audio signal. Ima prikljucke za satelite (preostala cetiri mala zvucnika). Dakle ako to sto ti imas odgovara tvom opisu znaci da ti ne treba dodatno pojacalo, samo treba da odgonetnes koji prikljucak je ulaz i da ispravno spojis preostale zvucnike.

Odgovori na prethodna pitanja pa cemo videti...

 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?15.05.2010. u 21:45 - pre 169 meseci
Sta pise na pored svakog od ta tri Dzek prikljucka na wooferu?

pise audio input i onda posebno na prvom prikljucku pise front right/left
na drugom rear pight/left
na trecem subwoofer center

ispod toga imam prikljucak front right okrugao je kabel i ima 9 iglica u sredini dzeka

i skroz dole mi idu oni prikljuci za satelite!!!


Sta pise na tom jednom cicnh prikljucku na STB-u?

jedini slobodan mi je spdif digital!!!
audio visual out mi je spojen skartom u tv!
imam i ona 2 slobodna antenska i usb!za cega sluzi taj usb?

nadam se da sam dobro opisao??hvala na pomoci!!!!
 
Odgovor na temu

DvbT-manijak
motazer, tv produkcija
Srbija

Član broj: 203771
Poruke: 157
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?15.05.2010. u 23:35 - pre 169 meseci
Prijatelju, sa tim zvučnicima nećeš moći da slušaš 5.1 sa Open.iptv.
moraš da imaš pojačalo sa SPDIF coax ulazom.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?16.05.2010. u 14:04 - pre 169 meseci
Citat:
audio visual out mi je spojen skartom u tv!

Da li je to AUDIO VISUAL OUT kao ovaj u ovom uputstvu http://www.telekom.nadlanu.com...vesti/uputstva/Instalacija.pdf

Ako jeste trrebace ti ovakakv adapter


u njega ces prikluciti SCART kabal. Zuti chinch ces proslediti u televizor a crvene i bele cinceve ces spojiti drugim kablovima u FRONT ulaz od zvucnika.

Citat:
Sta pise na pored svakog od ta tri Dzek prikljucka na wooferu?

pise audio input i onda posebno na prvom prikljucku pise front right/left
na drugom rear pight/left
na trecem subwoofer center

To jesu aktivni zvucnici cim na njima imas ulaze.

Sa onog audio visual out pomocu adaptera treba da izdvojis cicnheve za audio i da ih spojis u FRONT prikljucak na zvucnicima (umesto u TV kako je sada) onda mozes dobiti stereo zvuk na tvoje zvucnike. Zvucnici verovatno imaju i prekidac na kojem biras da li ce da daju stereo zvuk ili 5.1 Kada si spojio samo stereo signal onda trebas ukljuciti na stereo.

Citat:
Prijatelju, sa tim zvučnicima nećeš moći da slušaš 5.1 sa Open.iptv.
moraš da imaš pojačalo sa SPDIF coax ulazom.

pa to i nije veliak mana jer se programi koliko ja znam i ne emituju sa 5.1 zvukom.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?16.05.2010. u 21:47 - pre 169 meseci
Da li je to AUDIO VISUAL OUT kao ovaj u ovom uputstvu

jeste to je to!!!

Ako jeste trrebace ti ovakakv adapter

a kako se zove ovaj adapter i jel znas koja mu je cena??

ostalo mi je sve jasno samo da pokupujem kablove!!!imam prekidac da prebacim sa stereo na 5.1!!!a jel bi mogao da spojim sve to preko kompa posto mi 5.1 radi na kompu??i cemu sluzi usb na stb-u??
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?17.05.2010. u 01:51 - pre 169 meseci
Citat:
a kako se zove ovaj adapter i jel znas koja mu je cena??

Nema naziv a i da ima trgovci ga ne bi znali. Jednostavno u bolje opremljenim radnjama trazi adapter na kojem ima sledece:
- zenski scart
- tri cinc konektora (zuti, beli i crveni)
- i po mogucnosti da ima i muski scart konektor

Eto, samo lepo opisi sta treba biti na adapteru. Ako treba zapisi na papir...

Za cenu ne znam ali verovatno izmedju 300 i 700 dinara. To procenjujem na osnovu cena slicno komplikovanih adaptera.

Citat:
a jel bi mogao da spojim sve to preko kompa posto mi 5.1 radi na kompu??

Kompjuter ima 5.1 izlaz ali prilicno sam siguran da nema 5.1 ulaz tako da ne bi dobio nista bolje od onoga sto ti je vec predlozeno. Jedino ako imas dobru muzicku karticu i neki zanimljiv softver za kontrolu zvucnika, pa da onda primenjujes neke efekte ili podesavas ekvilajzere...

 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?17.05.2010. u 20:17 - pre 169 meseci
ok.probacu sutra da nadjem taj adapter pa cu javiti sta sam uradio!
 
Odgovor na temu

adsl.reakcija
zoran zivojinovic
nezaposlen
mladenovac, srbija

Član broj: 260080
Poruke: 66
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?19.05.2010. u 14:58 - pre 169 meseci
Zna li neko šta se dešava sa formatom slike na Eurosportovim kanalima? Da li samo ja imam taj problem?
Na sajtu telekoma stoji da treba da bude u 16:9, ali nije. Doduše Eurosport 1 je bio u tom formatu dva dana, ali već 5 dana nije, dvojka nije uopšte.
Ovo pitam zato jer imam LCD televizor, pa sam se poradovao da ću imati normalnu sliku. Naravno, zvao sam 977 x puta, ali kažu da je to do emitera (ne znam kako može ESPN America, Arenasport, TV5 Monde itd.).
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+9 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?19.05.2010. u 22:07 - pre 169 meseci
Večeras mi nestane struje i kada je došla uključim sve i vidim da sada kada se prebacuju kanali piše:
- sada, pa kanal i šta se prikazuje i do kada
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?20.05.2010. u 09:56 - pre 169 meseci
STB ti je ucitao novi SETUP tako da iskljucenje STB-a jednom mesecno uvek donese neku promenu
 
Odgovor na temu

mikicg
Vladimir
Beograd

Član broj: 146650
Poruke: 333
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?20.05.2010. u 12:35 - pre 169 meseci
Ma znam da je učitao novo, nego se ne sećam da je iko spominjao da je nešto novo urađeno u skorije vreme.
http://www.amazing-planet.net/ - dobra zabava
Samsung I9000 Galaxy S
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?20.05.2010. u 14:26 - pre 169 meseci
Situacija je ovakva, a treba mi savet i vaše mišljenje:

Trenutno stanje - ADSL SezamPro, bez kablovske TV, u zgradi postoji SBB

var1. Telekom ADSL+IPTV
var2. SBB MIX (D3+Internet)

Šta je bolja varijanta, ako uzemo u obzir dužinu čekanja na uvođenje, priključne takse i pretplate? I naravno, kvalitet.
 
Odgovor na temu

nenadjow
nenadjow

Član broj: 193220
Poruke: 70
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?20.05.2010. u 14:35 - pre 169 meseci
Nemoj uopste da razmisljas uzimaj SBB-ov Mix, za istu cenu dobijas 4 puta brzi net i mnogo bolje kanale u digitalnom formatu od IPTV-a!
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?20.05.2010. u 19:14 - pre 169 meseci
Što se tiče dužine čekanja SBB ne bi trebao da bude problem. To što si u zgradi dodatno olakšava situaciju jer ljudima koji žive u kućama znaju nekada da odvale cenu za uvođenje. Meni su naplatili 200 € za priključak i pritom su potrošili 15 metara kabla.

U suštini ne bi trebao da čekaš duže od dve nedelje kod SBB-a a cena za uvođenje je bila na sajtu...

Pretplata kod SBB-a je nekih 800-900 dinara za analognu kablovsku. Ako hoćeš D3 najbolja opcija je da potpišeš ugovor na dve godine i tada dobijaš bolju cenu za internet. Mislim da bi ti 4096/256 net i osnovni paket D3 sa analognom bio oko 2.200,00 dinara mesečno.

Što se tiče kvaliteta meni SBB radi savršeno ali to ne mora da bude slučaj i kod tebe. Raspitaj se kod komšija kako im radi internet pa ako je sve OK onda nema razloga da i kod tebe ne radi kako treba.

Sve ovo što sam napisao znači da moj glas ide SBB-u iz više razloga. Prvo IPTV je dosta ograničen protokom tj. kvalitetom parica. Ja ne vidim da IPTV može postati znatno bolji nego što je sada. Na primer HD kanali se planiraju i u IPTV-u i znam da će biti u 8 Mbps što je po mom mišljenju malo. To je očigledno neki maksimum koliko mogu da proguraju kroz te parice i pitanje je kako će to raditi i da li će moći da radi svuda.
Druga stvar, ako ti je bitna, jeste Internet. SBB za 1350 dinara nudi 4 mega ako potpišeš ugovor. Kod Telekoma je to dosta manje a valjda isto potpisuješ ugovor.

Ono što je prednost IPTV-a jeste interaktivnost. Ne znam koliko ti je bitan VOD ali to je nešto što SBB za sada nema. Takođe moje mišljenje je da je kvalitet slike na IPTV za nijansu bolji nego na D3.
 
Odgovor na temu

martinj
Martin Jeremic
Nis

Član broj: 39299
Poruke: 86
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.onedevteam.com


+2 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?21.05.2010. u 11:52 - pre 169 meseci
pozdrav svima...
interesuje me (ako neko zna) da li je telekomov iptv jos uvek vezan za njihov adsl ili moze da se uvede i ako je adsl kod nekog drugog provajdera? imam sezampro vec godinama i ne bih ga menjao a kablovska koju sam uveo je !@#$%.....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?21.05.2010. u 12:03 - pre 169 meseci
Može kod drugih, Eunet je to već uveo a možda još neki ali mislim da Sezampro nije. Ja sam bio kod njih skoro 3 godine, dugo su obećavali to i još po nešto pa mi je dosadilo i prešao sam na Telekom, usput uštedeo tri pretplate i dobio wireless ruter. ;) Malo li je?
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?21.05.2010. u 13:09 - pre 169 meseci
Citat:
Fac Ut Vivas
Ono što je prednost IPTV-a jeste interaktivnost. Ne znam koliko ti je bitan VOD ali to je nešto što SBB za sada nema. Takođe moje mišljenje je da je kvalitet slike na IPTV za nijansu bolji nego na D3.


SBB je uveo DVR, ali se dodatno plaća 600din mesečno, tako da mi to otpada, preživeću bez snimanja. Što se kvaliteta tiče, šta tačno misliš pod tim? Koliko se ta razlika primeti na 32" HD Ready TV-u. I još nešto, za 200din mesečno (i priključnu taksu od 2000din), SBB daje HD. A kakva je situacija sa izborom kanala?

I još nešto , upravo gledam na Telekomu, ako potpišem ugovor za ADSL do 1. juna, dobijem besplatne telefonske pozive u lokalu. Nije ni to za baciti. Jeste da je brzina neta 4x manja, ali obzirom da to uvodim sestri u stan, a ona sama kaže da joj više ni ne treba, nisam pametan šta da radim.
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?21.05.2010. u 14:13 - pre 169 meseci
SBB jeste uveo DVR tj. snimanje na lokalni STB ali još uvek nema VOD (video on demand) koji IPTV ima od samog početka.

Pod kvalitetom mislim na to kako je realizovana IPTV mreža u odnosu na SBB. Telekom za svaki domaći kanal ima enkoder u toj televiziji koji je podešen na 2.5 Mbps MPEG4. Izlaz iz tog enkodera, taj .ts je do kraja nepromenjen što se tiče kvaliteta. Usput mu dodaju enkripciju ali nema ponovnog enkodovanja, konverzija i sl. Takav strim je maltene maksimalnog kvaliteta i teško da npr. FOX ili B92 negde možeš da gledaš kvalitetnije osim kod tih televizija u režiji.
Sa druge strane SBB isto ima enkodere kod domaćih televizija koji su podešeni na 5 Mbps MPEG2 (koliko ja znam) i ne znam šta se dešava sa tim strimom dok ne dođe do tvog receiver-a. Prilično sam siguran da postoji bar još jedna konverzija i još jedan enkoder do kraja lanca. Ovo možda zvuči kao da slika na SBB-u ne valja ali daleko od toga. Kada bi stavio dva ista televizora jedan pored drugog pa bi možda primetio razliku. Mislim da ti ovo nije od presudnog značaja ali treba znati da je u ovome IPTV po meni za nijansu bolji.

SBB nudi 6 HD kanala i taj paket se plaća 350-400 dinara u zavisnosti od ugovora. Na to dodaj mesečnu rentu za receiver od 200 dinara tako da onu računicu od 2.200,00 zameni sa 2.750,00 mesečno ako hoćeš HD kanale. Ja imam taj HD paket i suštini nije nešto.
Imaš Eurosport 1 i 2 sa našim komentatorima ali je zvuk asinhron. Imaš mogućnost da biraš i engleskog komentatora btw. Onda imaš History koji je titlovan na srpski ali često titlovi prebrzo nestaju a nekad su i totalno pomereni. Discovery, National Geographic i Fashion TV nisu lokalizovani. Slika na njima je OK i malo je lošija u odnosu na te kanale na satelitu.

Ne znam šta da ti kažem... Vidi šta ti je najbitnije. Da li ti je bitna cena ili net, možda ti znači to što kod Telekoma dobijaš ruter dok kod SBB-a samo modem. Sad se setih i da je menjanje kanala na IPTV-u bilo užasno sporo (neka me neko ispravi ako se to promenilo)... U krajnjem slučaju imaš showroom u Kralja Petra tamo možeš da vidiš kako radi SBB D3 odnosno D3 HD.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?22.05.2010. u 12:40 - pre 169 meseci
Nema naziv a i da ima trgovci ga ne bi znali. Jednostavno u bolje opremljenim radnjama trazi adapter na kojem ima sledece:
- zenski scart
- tri cinc konektora (zuti, beli i crveni)
- i po mogucnosti da ima i muski scart konektor

evo nasao sam adapter ali na njemu je samo muski prikljucak,kupio sam i zenski adapter sa obe strane i sta sad?ostaje mi jedino da sve to spojim preko s-videa!ovako ne moze!!!

imam na lcd-u nazad prikljucak za audio left - right!i sad kad sam spojio cincevima na subwoofer cuje se zvuk na svim zvucnicima!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: IP televizija kod nas?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 317306 | Odgovora: 1207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.