Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3501554 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LeaMo
Srbija

Član broj: 328965
Poruke: 95
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.12.2015. u 12:46 - pre 101 meseci
Hvala puno...

 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.12.2015. u 19:13 - pre 101 meseci
Savet svima, kada predajete u MInistarstvo Pravde "proizhod" iz DABC, predajte i dokumenta na osnovu kojih ste dobili "proizhod", da vas kasnije ne bi vracali na dopolnitelno i cekali jos godinu dana. Ja nisam predao, jer ovi posrednici koji su bili sa nama nisu nam ni rekli da treba, kao u fazonu samo "proizhod". Lepo pise u zakonu : 2.1. Licata po čl. 15, t. 1 ot ZBG predstavяt udostoverenie za bъlgarski proizhod, izdadeno ot Dъržavnata agenciя za bъlgarite v čužbina. Preporъčitelno e kъm molbata za naturalizaciя da se priložat dokumentite, vъz osnova na koito e ustanoveno naličieto na vъzhodящ „bъlgarin“ na kandidata i e izdadeno Udostoverenieto za bъlgarski proizhod ot Dъržavnata agenciя za bъlgarite v čužbina. Ja nisam predao, i uveliko razmisljam da to odnesem i predam sto pre, dok nisu stigli do mog broja. Inace sam 4_ _ _ od 2015 godinu.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
46.217.165.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.12.2015. u 21:49 - pre 101 meseci
Ali to vazi za oni koji su dobili proishod pre Decembar 2014 kada nije tada po zakonu pisalo na samo udostoverenje vrz koji su osnov to dobili. Na novih udostoverenja navodno pise na koji su osnov izdati. Oko dopolnitelni postupak nejasno je zasto se neki salje a imaju validne dokumente i proishode, neki kazu da je zbor ostalih razloga kao na primer neki imaju kriminalna proslost i to se ispituje u bugarski mup i se odbijaju ili nevalidne ostale dokumente kao lekarsko uverenje itn...
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.12.2015. u 03:14 - pre 101 meseci
Sk1, daj Boze da je tako. Videcemo sad kad krenu od 2015 godinu. Ako i dalje salju, onda stvarno mi nista nije jasno.
serb.ch
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.12.2015. u 10:11 - pre 101 meseci
Citat:
Serb.ch:
Savet svima, kada predajete u MInistarstvo Pravde "proizhod" iz DABC, predajte i dokumenta na osnovu kojih ste dobili "proizhod", da vas kasnije ne bi vracali na dopolnitelno i cekali jos godinu dana. Ja nisam predao, jer ovi posrednici koji su bili sa nama nisu nam ni rekli da treba, kao u fazonu samo "proizhod". Lepo pise u zakonu : 2.1. Licata po čl. 15, t. 1 ot ZBG predstavяt udostoverenie za bъlgarski proizhod, izdadeno ot Dъržavnata agenciя za bъlgarite v čužbina. Preporъčitelno e kъm molbata za naturalizaciя da se priložat dokumentite, vъz osnova na koito e ustanoveno naličieto na vъzhodящ „bъlgarin“ na kandidata i e izdadeno Udostoverenieto za bъlgarski proizhod ot Dъržavnata agenciя za bъlgarite v čužbina. Ja nisam predao, i uveliko razmisljam da to odnesem i predam sto pre, dok nisu stigli do mog broja. Inace sam 4_ _ _ od 2015 godinu.


Moja preporuka ti je da kontaktiras posrednika i odneses tj. prilozis dokumenta sa kojima si dobio proizhod i u Ministarstvo pravde.Bilje je da puknes joa malo para nego da te nedaj boze vrate zbog toga sto nisi prilozio original dokumenta.Ja sam predao sve papire sa kojima sam dobio ptoizhod plus proizhod.Srecno !!!
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.12.2015. u 17:57 - pre 101 meseci
Tako sam i mislio da uradim Kamerman, nadam se samo da nije nista hitno jer ima jos 5000 brojeva dok ne dodju do moj predmet. Sredicu sve dokumenta i priloziti to februara, marta. Reci mi samo, sta si ti prilozio od babe, koji dokument. Ja sam slikao maticnu knjigu gde pise da je narodnost bugarska, iskopirao i overio u opstini. Sa tim sam i dobio Proizhod u DABC.
serb.ch
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.12.2015. u 19:33 - pre 101 meseci
Imas vreme da prilozis dokumentaciju sve dok ti ne pregledaju predmet tako da se spremi za Sofiju.Mozda prodjes i bez originala, ali sam cuo da ove ljude koji su dobili proizhod po novom i sa starim dokumentima vracaju izgleda iz tog razloga sto nisu predali originale jerr zele da potvrde verodostojnost dokumenta sa kopijom.Dabc i ministarstvo jos uvek ne saradjuju dobro i postoje jos uvek problemi.Ja sam predao svidatelstvo za razdane, krstenicu i vencani list babe i dede.
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.247.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo20.12.2015. u 22:38 - pre 101 meseci
I ja sam dobio proizhod tako sto sam iskopirao iz maticne knjige da su deda i baba bugari overio i poslao.Samo to imam kao dokaz,dal je moguce da ce ovi iz ministarstva da salju na dopunu,ako samo to prilozim?Druga dokumenta nemam, u stvari imam dedinu vojnu knjizicu ali su pogresili ime u njoj.On se zove Stoicko, a u knjizici su napisali Stojko.Da li to moze da se ispravi i gde,u pitanju je opstina Bosilegrad???
 
Odgovor na temu

vcoki
Nis

Član broj: 330819
Poruke: 95
*.static.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.12.2015. u 08:53 - pre 101 meseci
Jednu stvar nisam rekao, mozda je i poznato ali posrednik nije znao za to...
Pre nego sto smo predavali u DABC, bili smo kod notara i u prici posrednik kaze jednom coveku da se prezime njegove majke razlikuje u izvodu iz knjige rodjenih i u drzavljanstvu (ili nekom drugom dokumentu - nisam siguran kojem), i ako mu prave problem da kaze da ce naknadno dostaviti potvrdu da se radi o istoj osobi. Medjutim, covek koji radi kod notara kaze da postoji obrazac koji se na licu mesta moze overiti i kojim se dokazuje da se radi o istoj osobi. Dakle, sve to moze da se zavrsi kod notara u BG (nije potrebno da se jure ovi nasi i da se rade svakakve izmene po knjigama).

[Ovu poruku je menjao vcoki dana 21.12.2015. u 10:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.12.2015. u 11:31 - pre 101 meseci
Dobrivoje, nisam te bas razumeo. Jesi predao samo proizhod ili i taj list (overen), gde pise da su baba i deda bugari. Ako si to prilozio uz dobijeni proizhod u Ministarstvo Pravde, mislim da nema cega da se bojis. Nema razloga da te salju na dopunu, jer oni imaju tvoje izvode, gde su baba i deda verovatno na OV, jos okolina Bosilegrada sto oni racunaju u svoje Zapadne teritorije. Usput si im i prilozio kopiranu stranu maticne knjige gde pise narodnost bugarska. Ne mozes maticnu knjigu da im prilozis kao dokaz sigurno. Na danasnjim obrascima nema rubrika narodnost, tako da je jedini nacin da se fotokopira maticna knjiga i overi u opstini.
serb.ch
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.12.2015. u 11:34 - pre 101 meseci
Kamerman, gde je tebi od ta tri dokumenta pisalo za babu da je bugarske narodnosti. Imam i ja vencani list, ali tu ne pise narodnost jer ne postoji rubrika da se upise. Zato sam morao da kopiram maticnu knjigu i to overim, samo zbog te rubrike narodnost koja se upisuje u maticnu knjigu.
serb.ch
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.247.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.12.2015. u 19:46 - pre 101 meseci
Citat:
Serb.ch:
Dobrivoje, nisam te bas razumeo. Jesi predao samo proizhod ili i taj list (overen), gde pise da su baba i deda bugari. Ako si to prilozio uz dobijeni proizhod u Ministarstvo Pravde, mislim da nema cega da se bojis. Nema razloga da te salju na dopunu, jer oni imaju tvoje izvode, gde su baba i deda verovatno na OV, jos okolina Bosilegrada sto oni racunaju u svoje Zapadne teritorije. Usput si im i prilozio kopiranu stranu maticne knjige gde pise narodnost bugarska. Ne mozes maticnu knjigu da im prilozis kao dokaz sigurno. Na danasnjim obrascima nema rubrika narodnost, tako da je jedini nacin da se fotokopira maticna knjiga i overi u opstini.

Serb.ch vec sam dobio proizhod,sad treba da predam u ministarstvu pravde proizhod i taj papir iz maticne knjige,samo ne znam da li je to dovoljno da me ne salju na dopulnitelno ili bi trebao jos neki dokument da predam?
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.12.2015. u 20:36 - pre 101 meseci
To ti je sasvim dovoljno. Ti drugacije ne mozes dokazati sem da slikas taj list u maticnju knjigu gde pise rubrika narodnost i overis to u opstini. Mislim da nece praviti problema jer su skoro svi koji su rodjeni na "Zapadnim teritorijama" poreklom Bugari, i oni to u Sofiji vrlo dobro znaju. Ja da sam na tvom mestu, sto cu isto uraditi za mesec dva. Prvo cu odneti taj papir overen u opstini i prevesti na bugarski, onda cu prevesti izvod iz mat. knjig. vencanih babe i dede, onda cu izvod rodjenih od oca, preveden i na kraju moj izvod rodjenih preveden, sve to na bugarski. Ti na tom papiru imas samo da je ta osoba bugarske narodnosti, sve ostalo imas na izvodima. Mesto rodjenja, opstina Bosilegrad (zapadne teritorije Bugarske), verovatno su i prezimena na OV. Tako da ne bi trebalo da bude problema, to ti je najbolji dokaz. Cuo sam da i KIC Bosilegrad izdaje potvrde o poreklu, mozda nije lose i to da se prilozi, prevedeno naravno. Malo ces se nacekati, sad je velika guzva, kad predas to u MInistarstvo, verovatno ce ti zakazati intervju za godinu dana tek.



[Ovu poruku je menjao Serb.ch dana 21.12.2015. u 21:49 GMT+1]
serb.ch
 
Odgovor na temu

kica84
Zurich

Član broj: 331611
Poruke: 27
109.94.238.*



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.12.2015. u 21:28 - pre 101 meseci
Citat:
Timok:
Citat:
kica84:
Ako neko zna neka mi kaze ste sve treba da ponesem u Bosilegrad da bi izvadio uverenje?zvao sam ali mi se ne javljaju i ne odgovarju mi na mail,a meni je malo hitno pa bih ja i da odem direktno tamo ali da bar znam sta sve da ponesem



Slikaj sve bugarske papire-dokumenta sto imas ili srpske gde pise Bugarin i izvode kojim povezujes sebe sa tim pretkom i posalji im na mail...onda ih kontaktiraj telefonom i kazi da si poslao mail da pogledaju - na osnovu toga ce ti reci da li mogu da ti izdaju potvrdu...ako nemas nikakve papire,nece ti izdati potvrdu sigurno...srecno...



A jel imaju oni to u nekim knjigama ili izdaju samo na osnovu papira koje im dostavis?Meni je onda problem jer stari dokument koji imam sam predao u ministarstvo,imam samo kopiju a izvode nove imam ali na novim izvodima ne pise narodnost,znaci da nema nista od toga da izvadim to uverenje?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.12.2015. u 21:32 - pre 101 meseci
Citat:
Serb.ch:
Kamerman, gde je tebi od ta tri dokumenta pisalo za babu da je bugarske narodnosti. Imam i ja vencani list, ali tu ne pise narodnost jer ne postoji rubrika da se upise. Zato sam morao da kopiram maticnu knjigu i to overim, samo zbog te rubrike narodnost koja se upisuje u maticnu knjigu.


Meni je baba rodjena u Bugarskoj i svi papiri su na bugarskom jeziku.Nigde ni kod nje ne pise na tim papirima narodnost jer nema potrebe za tim,ali imam jedan akt o vencanju koji je prekucana verzija vencanog lista i na njemu pise da su baba i deda Bugarski podanici (gradjani - drzavljani).I njega sam dostavio uz sve ove papire.Vama trebaju papiri gde pise narodnost.Meni nadam se ne.
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.12.2015. u 22:31 - pre 101 meseci
Hvala na odgovoru, Kamerman ti imas dobre sanse do prolece da ti pregledaju zahtev, meni na leto nadam se, ako idu ovim tempom. U medjuvremenu da odnesem ja ovo najbolje i prilozim kao dodatnu dokumentaciju, sto je sigurno sigurno, da ne rizikujem "dopolnitelno". Dace bog da svi ovde sredite drzavljanstvo, nadam se da ce na kraju da nam se isplati celo ovo "maltretiranje".
serb.ch
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.12.2015. u 17:52 - pre 101 meseci
Još uvek iščitavam temu, nov sam član, nadam se da ne ponavljam neka pitanja koja su već odgovorena, a i čini mi se da je ovo dilema novijeg datuma.

Za nedelju dana preuzimam udostoverenie o poreklu i predajem sa ostatkom dokumenata u Ministarstvu pravosuđa. Dokument je izdat i potpisan, proverio sam u DABČ-u.

Sve sam spremio od onoga što stoji na molbi, ali me sad malo brine kako učiniti sve da ne bude zastoja, odnosno da ne traže nikakvu dopunu.

Vozač mi je takođe skrenuo pažnju da bi bilo dobro da se na sve već spremljene dokumente za "drugu fazu" dodaju isti oni dokumenti kojim smo dokazivali poreklo. E, sad, kao i svi, prilikom predaje dokumenata za utvrđivanje porekla, predavao sam overene kopije, a originale nosio na uvid. Šta bih sada trebalo da priložim? Da ponovo overavam kopije ili da priložim originale?
 
Odgovor na temu

vcoki
Nis

Član broj: 330819
Poruke: 95
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.12.2015. u 20:37 - pre 101 meseci
Pozdrav @Kreuz
Ne bih znao sta da ti kazem jer i ja sam tek na pocetku ali valjda javice se neko...
Kazi mi, koliko si dugo cekao udostoverenie i sa kojim papirima si isao u DABC?
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.12.2015. u 20:57 - pre 101 meseci
@vcoki

Čekao sam kalendarskih 45 dana da je "izdadeno", ne znam tačno kad je potpisano, 7-10 dana kasnije.

Ako se dobro sećam:

* Uverenje iz opštine da otac ima bugarsko poreklo
* Moj izvod iz knjige rođenih
* Tatin aktuelni izvod iz knjige rođenih
* Tatin stari izvod iz knjige rođenih na kome za babu i dedu stoji "narodnost: bugarska"

+ deklaracija, overena kopija prve strane pasoša, još neki obrazac

Sve, naravno, prevedeno i legalizovano u konzulatu, sa overenim kopijama.
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.12.2015. u 21:10 - pre 101 meseci
Jel se zna do kog broja su stigli u 2014? :)
da li ce skoro da krenu 2015?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3501554 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.