Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3502139 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.11.2015. u 16:24 - pre 102 meseci
Aha dobio sam proizhod ...
Danas sam bio u ambasadi i rekli su mi da se ceka pasos do godinu dana, moguce je preko godinu ali nebi trebalo
rekao mi je da posto sma podneo u februaru vec bi trebalo da se nadam sad ne znam stvarno ... ovde citam da se jos nije ni pregledala 2014 a meni danas kazu u ambasadi da mogu vec da se nadam da cu da dobijem ali do februara dobijam ..
Nista nam ne ostaje nista drugo sem cekanja :)
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.11.2015. u 17:38 - pre 102 meseci
Ne mozes nikako do februara da dobijes, jer su to jos dva meseca, a trebaju da pregledaju jos 2-3000 brojeva iz 2014. U najboljem slucaju da ih pregledaju do februara i onda da krenu sa 2015, a ti nisi prvi, ima 2000 i nesto ispred tebe, sto znaci jos dva-tri meseca od kako krenu sa brojevima iz 2015.
serb.ch
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.11.2015. u 18:59 - pre 102 meseci
Pa to i ja misim druze sada, kao god nista mi drugo ne ostaje sem da cekam...
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.11.2015. u 19:42 - pre 102 meseci
Citat:
Serb.ch:
Ne mozes nikako do februara da dobijes, jer su to jos dva meseca, a trebaju da pregledaju jos 2-3000 brojeva iz 2014. U najboljem slucaju da ih pregledaju do februara i onda da krenu sa 2015, a ti nisi prvi, ima 2000 i nesto ispred tebe, sto znaci jos dva-tri meseca od kako krenu sa brojevima iz 2015.



Koji si ti bese broj i kada si bio na intervju ? Jel si u Sofiji ili ambasadi ?

[Ovu poruku je menjao kamerman dana 27.11.2015. u 21:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.11.2015. u 01:03 - pre 102 meseci
Pozdrav Kamerman, ocigledno smo nas dvoje najaktivniji na temi. Ja sam 47 _ _. Na intervju avgusta meseca u Sofiji, sve sam resavao preko Sofije, prevod, notara, predaju dokumenata. I da napomenem, pre dve godine nisu trazili da stoji narodnost Bugarska, dovoljno je bilo da imate nekog na OV, pocetkom ove godine za predaju dokumenta u DABC meni su trazili da stoji narodnost bugarska. Sredio sam to, predao, dobio Udostvorenie, predao u Ministarstvo juna, avgusta na intervju. Sada ostaje da cekam, mada kako cujem kazu da je 12 - 14 meseci minimum da se pregleda, zbog raznih provera koje se vrse u Sofiji. Pre toga ne postoji nikakva sansa. Zatim idu 2-3 meseca do potpisa Viceprezidenta. Nadam se da nas nece slati na dopolnitelno, jer smo vec u DABC predali dokaz da imamo bugarske korene i nekog pretka koji je bugarske narodnosti. Samo me malo razocaralo kad sam cuo za jednog lika da su ga odbili, "Sъvetъt po graždanstvoto ne e uvažil molbata", nisu ga cak ni slali na dopolnitelno, inace ima babu bugarske narodnosti, bar sam tako cuo. Mozda je i nesto muljao sa dokumentacijiom cim su ga direktno odbili, ne vidim drugi razlog.
serb.ch
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.opera-mini.net.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.11.2015. u 08:01 - pre 102 meseci
Zato sam te i pitao jer koliko vidim samo smo nas dvojica odradili celu proceduru i cekamo na ishod.I ja se duboko nadam da nece biti slanja na "dopulnitelna" bas zbog legalno i sa pravim poreklom dobijenog proishoda.Ovaj nacin dobijanja papira o poreklu u DABC samo sa nekim starim papirom je uveden bas iz razloga da ne bi dolazilo do toga da ljudi bez porekla dobiju drzavljanstvo.Samim tim bi se u Ministarstvu pravosudja olaksalo dobijanje jer je u DABC to vec potvrdjeno oko porekla.Ostaje samo da de proverom utvrdi da li lice nema neku kriminogenu proslost ili vec tako neke stvari koje proveravaju.Ostaje nada da se nama to nece desiti i da cemo dobiti drzavljanstvo.Srecno i sa puno optimizma !!!
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.11.2015. u 22:31 - pre 102 meseci
Predao sam u DABC-u 29.10.Proslo je mesec dana i nista...Obrabotva se...Kako su pisali neki na forumu pre par nedelja,postovao se taj rok od mesec dana...videcemo da li ce da se promeni status za neki dan ili ce da kasne vise...Jel predao neko krajem oktobra a da mu se promenio status?
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
46.217.165.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2015. u 00:24 - pre 102 meseci
Ja sam predao 10 dana posle tebe. I kod mene je obrabotva se a to sto se prica je da su sad negdje do 15-20 oktombar stigli sa pregledanje u DABC. A sto se tice intervjua vec zakazuju za august 2016... Ja sam iz Makedonije..
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2015. u 12:06 - pre 102 meseci
hvala puno za info,lakse mi je kad znam sta se desava...
 
Odgovor na temu

dovla1986
vladimir stankovic

Član broj: 328323
Poruke: 47
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2015. u 13:59 - pre 102 meseci
Pozdrav

Danas sam bio da predam ali su me vratili samo zato sto uverenje nije izdato u dimitrovgradu vec u pirot tj vencani list gde pise da je pokokna baba bugarka i da se preziva arsov.ali mi je sluzbenik rekao da mi treba dokument od mog oca tj izvod iz maticne da je izdat u vreme SFRJ,SRJ ali to ja ne mogu da nadjem.apokojnoj babi pise u uzvodu iz maticne knjige da se preziva arsic kao i njeni otac i majka . Tako da sada vise ne znam sta da radim !!! Zna li neko
 
Odgovor na temu

dovla1986
vladimir stankovic

Član broj: 328323
Poruke: 47
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2015. u 14:02 - pre 102 meseci
Ona je iz sela mojinci koje pripada opstini dimitrograd
 
Odgovor na temu

dovla1986
vladimir stankovic

Član broj: 328323
Poruke: 47
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2015. u 14:03 - pre 102 meseci
Jos nesto zna li neko koliko kosta kod bugarsko notara to prevodjenjne
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2015. u 15:28 - pre 102 meseci
Potrazices u istorijskom arhivu,kad je tvoj otac zvanicno menjao prezime Arsov u Arsic - imas taj izvod tamo skoro pa sigurno - trazis da se slika,fotokopira i overi da je verno originalu...Prevod zavisi gde...Recimo u Vidinu je 30e po strani prevod i legalizacija a u Sofiji ima da se nadje i za 10e...ne znam cene u ambasadi kod nas,neko ce vec reci koliko je ... i recimo Custendil,znam da tamo isto moze da se prevodi i legalizuje...
P.S. Mozes da pitas i u opstini u Dimitrovgradu - da ispricas sve ovo,da vidis da li mogu oni da ti izdaju to kao sto ti traze...ili bar da udare njihov pecat i da napisu da je verno originalu...Sto se tice prezimena Arsov-Arsic - trazi u opstini dokaz da je negde upisana ta promena prezimena - ako nigde zvanicno nije promenjeno prezime,mozes da trazis ispravku da stoji u izvodu Arsov i to je besplatno...pisao sam vec o tim ispravkama,prelistaj koju stranu unazad da se ne ponavljam...ako je promena prezimena upisana - postoji broj ispravke sa kojim mozes otici u istorijski arhiv i naci dokaz za to...takodje oni u tom slucaju imaju te stare izvode koji su vazili pre te ispravke...Samo budi uporan...Pricam iz licnog iskustva,vrsio sam i ispravke a i nasao sam takav stari izvod u istorijskom arhivu na osnovu broja ispravke koja je bila upisana u knjizi u opstini...moj drug je imao problem sa ljudima iz opstine Dimitrovgad - ali ako nema upisana ispravka o promeni prozimena,moras da se izboris da isprave na Arsov - ako ima upisano o promeni prezimena...pravac istorijski arhiv...Takodje mozes kao potvrdu da prilozis sliku te rubrike gde je upisana promena prezimena iz opstinske knjige- overeno i pecatirano u opstini...ili da trazis uverenje o cinjenicama - obrazac 9 - gde ce da upisu da je na osnovu te i te cinjenice iz knjige te i te doticna osoba Arsov i Arsic jedna ista osoba...Malo sam iskomplikovao celu pricu ali na osnovu onoga sto si izlozio - siguran sam da mozes da nadjes prave papire - na neki od ovih nacina...u krajnjem slucaju - izjava dva svedoka u opstini da je to ista osoba sa dva prezimena...ali striktno iz Dimitrovgrada - drugo ne priznaju...bilo je reci ovde da su nekom decku iz Boljevca trazili izvod iz opstine Zajecar...takodje znam primer iz jednog sela su trazili da ode u Zajecar da uzme tu potvrdu jer ne priznaju pecate mesnih kancelarija iz sela - u fazonu,tamo moze da se za flasu piva dobije pecat i izda sta hoces...

[Ovu poruku je menjao Timok dana 01.12.2015. u 16:43 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Timok dana 01.12.2015. u 16:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Timok dana 01.12.2015. u 16:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Timok dana 01.12.2015. u 16:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Timok dana 01.12.2015. u 16:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dovla1986
vladimir stankovic

Član broj: 328323
Poruke: 47
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2015. u 18:52 - pre 102 meseci
Hvala timok.

Mojoj babi u vencanom listu pise da je bugarka i prezime devojacko arsov.meni je ovaj sto mu predajem papire pitao kako opstina pirot kada su mojinci opstina dimitrovgrad.mada ja nisam bas bio upucen gde je baba rodjena tacno ali sam mu objasnio da se udala u pirotu da je umrla tu.pa je on meni trazio neki original o mog tate to jest izvod a izvod je bio tu.izgleda da on nije ni video to.a posrednik isto tako.pa sada imam vencani list iz 85 tatin na kojem pise isto da je baba arsov.sutra opet idem da predam papire .samo da me pusti ovaj na ulazu da udjem iako je onaj sto pregleda rekao donesi samo taj papir i nema problema tj izvod od bivse sfrj ili srj :)
 
Odgovor na temu

dovla1986
vladimir stankovic

Član broj: 328323
Poruke: 47
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.12.2015. u 19:15 - pre 102 meseci
Hvala timok.

Mojoj babi u vencanom listu pise da je bugarka i prezime devojacko arsov.meni je ovaj sto mu predajem papire pitao kako opstina pirot kada su mojinci opstina dimitrovgrad.mada ja nisam bas bio upucen gde je baba rodjena tacno ali sam mu objasnio da se udala u pirotu da je umrla tu.pa je on meni trazio neki original o mog tate to jest izvod a izvod je bio tu.izgleda da on nije ni video to.a posrednik isto tako.pa sada imam vencani list iz 85 tatin na kojem pise isto da je baba arsov.sutra opet idem da predam papire .samo da me pusti ovaj na ulazu da udjem iako je onaj sto pregleda rekao donesi samo taj papir i nema problema tj izvod od bivse sfrj ili srj :)
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.12.2015. u 00:12 - pre 102 meseci
E ZA B'LGARITE V ČUŽBINA
Komisija po politikite za b'lgarite v čužbina
09/12/2015, 16:30
pl. "Knjaz Aleksand'r I" №1, zala 456
DNEVEN RED:

1. Specifika i problemi na b'lgarskite obštnosti v Republika Albanija i Republika Kosovo


Izgleda da ce da olaksaju nesto za Albance i za ljude sa Kosova...Makedoncima su vec olaksali...mozda se sete i za nas na kraju:) Ali to je vec politika...

P.S. Evo proslo je vec mesec dana i nedelju preko kako sam predao u Dabc-u...i dalje stoji obrabotva se...
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
77.28.67.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.12.2015. u 01:30 - pre 102 meseci
Sada oni treba da su sa proveru stigli ispred kraja oktobra . Trebalo bi da dobijes informacija sledeca ili posle sledeca nedelja . Ja sam dao dokumente u DABC na 10.11.2015. Ali znam da ispred konecnoj odluci pise "Iscakva se finalen status" pa nakon nekoliko dana trebalo bi da odobre ili ne.
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo11.12.2015. u 02:49 - pre 102 meseci
Hvala za info Sk1...samo da javim Statusъt na zaяvlenieto e : Izčakva finalen status

Bice za neki dan,nadam se pozitivno reseno...
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.12.2015. u 22:32 - pre 101 meseci
Kako pisu na makedonskom sajtu,za intervju se sada ceka 11 meseci od dana zakazivanja...neverovatno kako ide,sve sporije i sporije...
Da li neko zna kakvo je stanje sa zakazivanjem intervjua u ambasadi u Beogradu? Da li je moguce sa proishodom da se preda tamo za intervju i koliko se tamo ceka trenutno?
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.12.2015. u 06:59 - pre 101 meseci
I mene isto zanima kao i Timoka kakva je procedura u ambasadi u Beogradu, ako neko zna neka napise.U Sofiji se ceka 10-11 meseci na intervju,mozda je bolje da se ide preko ambasade???
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3502139 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.