Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505910 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ttiixx




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 20:22 - pre 87 meseci

V Komisiяta po politikite za bъlgarite v čužbina v kraя na 2015 g. bяha vneseni za razgleždane dva proektozakona za izmenenie i dopъlnenie na Zakona za bъlgarite, živeeщi izvъn Republika Bъlgariя. Komisiяta reši da predloži na Narodnoto sъbranie da podkrepi zakonoproekta, vnesen ot našiя kolega, i tova stana fakt v plenarna zala prez юli, kogato predloženieto beše prieto na pъrvo četene. Zakonoproektъt predvižda licata ot bъlgarski proizhod da polučavat bъlgarsko graždanstvo po oblekčen red, kato vъvežda ponяtieto „blizъk rodnina“ s cel dokumenti, udostoverяvaщi bъlgarskiя proizhod, da poslužat kato dokazatelstvo i za rodnina po sъrebrena liniя do šesta stepen. S predloženoto izmenenie se predvižda vъzmožnostta pri lipsa na oficialni dokumenti, udostoverяvaщi proizhoda, takъv da bъde dokazvan s notarialno zaverena deklaraciя.....http://m.focus-news.net/?action=opinion&id=41171
 
Odgovor na temu

jotasser

Član broj: 332835
Poruke: 67
185.105.173.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2017. u 06:03 - pre 87 meseci
Citat:
AcaBgd123:
Citat:
jotasser:
Pozdrav svima na forumu.
Imam pitanje za one koji su vec prosli intervju.
Koliko vremena je bilo potrebno da vam se promeni status sa "Obrazuvana prepiska" na "Obrazuvana prepiska Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane" ?
Unapred hvala na odgovorima.

Meni i mom punoletnom detetu se promenilo u to za 10 dana.
A taj status nam stoji vec evo jace malo od 6 meseci.

Hvala na odgovorima.
Procitao sam u ranijim postovima,neko rece trebalo je deset meseci da mu se promeni u "Obrazuvana prepiska Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane"
Meni se promenilo za desetak dana posle intervjua pa da se raspitam.....
Pozdrav svima...
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
77.243.27.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2017. u 07:13 - pre 87 meseci
to se svakome menja drugačije,jedino što je za sada sigurno je to da posle intervjua treba da prodje oko godinu dana
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2017. u 10:23 - pre 87 meseci
Zdravo, molim za odgovor.
1. Da li je brze zavrsiti Udostoverenie preko Sofije ili preko Konzulata? Pomazem bratu da dobije i on drzavljanstvo, pa koliko vidim po forumu brze je preko Sofije, ali da cujem da li ima neko drugacije iskustvo, a da je u skorije vreme zavrsavao? Objasniti proceduru preko Konzulata.
2. Da li se u DABC predaju prevedene i legalizovane OVERENE KOPIJE (info za vas da od pre neki dan to rade samo notari kod nas), i ako je tako, da li treba poneti i originale na uvid?
3. Da li je i dalje pozeljno da se prilikom podnosenja molbe za drzavljanstvo u MP/ Konzulatu, pored Udostoverenia na kojem pise po kom osnovu je izdat, posaljem i originale starih srpskih i bugarskih dokumenata, da ga ne vracaju na dopunu?
4. Koliko vidim, intervju je brze obaviti preko Konzulata nego preko MP bez obzira na frekventnost slanja konzularne poste. Da li je tako?

Hvala vam na odgovorima!
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2017. u 13:26 - pre 87 meseci
Brate kad bi mi sve to znali, ne bi se tolko mislili. Sve je to relativno i od slucaja do slucaja. Evo ja sad cekam za proizhod, i dobicu ga otprilike za 5 meseci, preko Sofije. Mislim da je to brze da se ide preko Sofije. U DABC se predaju overene i legalizovane kopije, ali i original na uvid, a sad su uveli idodatne neke provere, tako da verovatno i zadrze original neko vreme.

Sto se proizhoda tice, danasnji info dobijen telefonom potpisani su do 5.10.2016.
 
Odgovor na temu

nikolasubotica

Član broj: 293801
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2017. u 19:18 - pre 87 meseci
Sta je pootrebno od dokumenata za ambasadu? I dali ce biti problem ako dokumente prevedem u bugarskoj?
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.03.2017. u 23:32 - pre 87 meseci
Koliko se trenutno ceka da se dobije proizhod u Sofiji i da li se zakazuje termin za predaju dokumenata ?
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2017. u 12:23 - pre 87 meseci
Kao jedan od starijih clanova ovde na forumu, do skoro i jedan od najaktivnijih, koji je presao celu proceduru i uzeo pasos, dacu vam jedan savet. Od muljanja nema nista, ne verujte tim prevarantima, kazem vam iz iskustva, znam dosta primera koji su pukli novac i nista od toga, to sto su muljali, radili su preko DABC, od 2015 vise nema sanse. Samo legalno i sa cistim papirima, znaci svaki nas zvanican papir, nema veze ako je izvod, uverenje, krstenica i nema veze ako nije na bugarskom jeziku, bitno da je izdat od strane drzavnog organa je VALIDAN. Ja sam dobio drzavljanstvo, samo na osnovu uverenja iz mesne zajednice, kao i mnogi drugi ovde na forumu.

Gledam sad, ima puno novih clanova i drago mi je sto se medjusobno pomazete, tu i tamo javi se po neki trol, ali dobro, bilo je toga ovde i ranije. Srecno svima i strpljivo...
serb.ch
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2017. u 12:42 - pre 87 meseci
Citat:
Zapro:
Koliko se trenutno ceka da se dobije proizhod u Sofiji i da li se zakazuje termin za predaju dokumenata ?


Termin se zakazuje na sajtu Dabca-a, i tesko se dolazi do slobodnog termina. A odgovor na prvo pitanje imas 2 posta iznad, neverovatno kolko ljudi nece bas nimalo da se potrude...
 
Odgovor na temu

dadisajo
livac

Član broj: 275546
Poruke: 23



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2017. u 14:26 - pre 87 meseci
ZA Serb.ch Bravo druze svaka ti ja nestu.Samo kratko pitanje kad si predao za drzavljanstvo i koliko si cekao pozz.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2017. u 17:34 - pre 87 meseci
Ja koliko znam on line da zakazes termin za Dabc nema sanse jel je taj sajt blokiran .. ja sam pokusala da se prijavim rezervisem termin.vec godinu dana od kada sam krenula. Moras za to da imas posrednika koji te ubacuje preko spiska ....
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2017. u 18:36 - pre 87 meseci
Ma kakav spisak,i on te ubacuje preko sajta. Jeste sve zauzeto, ali povremeno izadju slobodni termini, e sad treba da se ubode pravi trenutak, da se bude uporan.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2017. u 19:11 - pre 86 meseci
upravu je izvrnuta torta mora da se prati,ja sam čini mi se čio da nošu obično ima promena
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2017. u 21:11 - pre 86 meseci
Pa dobro ja sam probala par puta i nikada mi nije bio dostupan i tu sam izgubila 5 mesecii nisam uspela. Kada sam nasla posrednika ubacio me iste nedelje na spisak otisla sam za Sofiju i predala u Dabc...zato kazem izgubila sam godinu za uverenje ja da sam znala neke stvari sada bi bila u prosecu drzavljanstva. Ali nisam znala kostalo me dosta moje ne znanje al Boze moj mozda samo nisam imala srece. I vise mislim da je to blokada uradjena da bi Bugari uzimali pare... sam proces predaje u Dabcu traje 5 min.Kostalo me al ne zalim jel znam sta sam prosla 6 mes pre toga para, zivaca i vremena...kao sto i sami znate iz mesecaa u mesec se menja kod njih nesto. Koliko se samo ceka potpis uverenja oo poreklu a ranije, a intervju po godinu dana....
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2017. u 21:25 - pre 86 meseci
bubi bez sekiracije ko zna zasto je to dobro,samo cepaj i biće sve
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2017. u 21:40 - pre 86 meseci
Aaa nema vise nerviranja najgore sam prosla ... sada imam intervju za par dana i to je to cekam godinu i finis... pocetak je uvek tezak ...proslo je najgore sada samo strpljenja...
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dyn.telefonica.de.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.03.2017. u 22:44 - pre 86 meseci
Citat:
Serb.ch:
Kao jedan od starijih clanova ovde na forumu, do skoro i jedan od najaktivnijih, koji je presao celu proceduru i uzeo pasos, dacu vam jedan savet. Od muljanja nema nista, ne verujte tim prevarantima, kazem vam iz iskustva, znam dosta primera koji su pukli novac i nista od toga, to sto su muljali, radili su preko DABC, od 2015 vise nema sanse. Samo legalno i sa cistim papirima, znaci svaki nas zvanican papir, nema veze ako je izvod, uverenje, krstenica i nema veze ako nije na bugarskom jeziku, bitno da je izdat od strane drzavnog organa je VALIDAN. Ja sam dobio drzavljanstvo, samo na osnovu uverenja iz mesne zajednice, kao i mnogi drugi ovde na forumu.

Gledam sad, ima puno novih clanova i drago mi je sto se medjusobno pomazete, tu i tamo javi se po neki trol, ali dobro, bilo je toga ovde i ranije. Srecno svima i strpljivo...



Jel moze kratko objasnjenje za to uverenje iz mesne zajednice,na osnovu cega se izdaje i sta u njemu stoji sto dokazuje poreklo ? Ja sam vec pisao ranije,da imam izvod svoje prababe,koji je rucno pisan na bugarskom jeziku i izvucen je iz arhiva iz Vidina,ali u njemu ne pise koje je ona nacionalnosti. Ja sam sa tim izvodom otisao 2015 u Beogradu u konzulatu i na salteru su mi rekli da je to dovoljno za dokazivanje porekla, da bi nakon devet meseci cekanja na proizhod, dobio negativan odgovor iz Sofije,jer dokumenta koja sam prilozio nisu dovoljna za dokazivanje porekla. Isti taj izvod je moj ujak predao 2013.i nakon 3.5 godine cekanja, od pre dva meseca ima bugarski pasos u rukama. Moja nada je bila da cu ja na osnovu ujaka preko majke moci da predam, ali su mi u konzulatu rekli da to ne moze, dok mi je drugar iz makedonije predao tako preko ujaka i dobio. Ja sam to njima rekao,a njihov odgovor je da po srpskom zakonu to ne moze, a po makedonskom moze. AKO NEKO O OVOME ZNA NESTO NEKA KAZE,MENI TO NEMA LOGIKE ALI MOGUCE DA JE TAKO. E sad vidim pojavljuje se to neko uverenje,pa bi mozda negde i ja mogao to da izvucem,pa da krenem ispocetka..bio bih zahvalan na svakoj informaciji i izvinjavam se predugackom postu. Hvala

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 07.03.2017. u 23:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 08.03.2017. u 00:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 08.03.2017. u 00:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan.ch
Jos malo i stizem

Član broj: 335023
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 00:32 - pre 86 meseci
Citat:
dgimp:
Dokumenta predata u DABČ 19.07.2016.(dobijen broj 141xx).
Status:" izdadeno udostoverenie" izašlo na sajtu DABČ-a 29.09.2016.
Čekao celog Oktobra i Novembra potpis na uverenju.
Posrednik javio da će uverenja za dokumenta predata drugom polovinom Jula biti potpisana i spustena na pisarnicu početkom Decembra i da dođem tada da ih preuzmem.
Danas 06.12.2016. uzeto uverenje iz DABČ-a i sa ostalim dokumentima sve predato u Ministarstvo pravosuđa.
Dobijeni broj u ministarstvu 219xx/2016.
Sada se odmah dobija i PIN za proveru statusa(a ne više posle intervjua).
Intervju zakazan za 18.04.2018.
Interesantno je da su jednom dečku koji je bio ispred mene u Ministarstvu trazili da na Deklaraciji za dobijanje i promenu drzavljanstva u rublici gde stoji adresa za korespodenciju upise neku drugu adresu u odnosu na "Lege" 6 koju mu je upisao posrednik iz Srbije.Kod mene je u toj rublici bilo upisano ime i adresa mog posrednika iz Sofije.

Zanima me ovo oko predaje dokumenata i intervjua. Sta znaci sto se odma dobija pin- da li proveravaju papire i ulazis u proceduru...pa intervju na kraju..nije mi jasno zasto je promenjeno. Da li znas nesto vise o tome? Da li je jos neko dobio odma pin?
 
Odgovor na temu

jotasser

Član broj: 332835
Poruke: 67
185.105.173.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 05:31 - pre 86 meseci
Ja sam predao "proishod" i ostale potrebne papire marta 2016.g.
Zakazali mi intervju za februar 2017.g i tada sam dobio pin za proveru.
Do intervjua mi je izlazilo intervju vam e naznacen za 22.02.2016.g
Posle intervjua se promenilo u "Obrazuvana prepiska " i nakon desetak dana se promenilo u "Obrazuvana prepiska Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane"
Do sada,to je to.Cekam sledecu promenu.....
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.03.2017. u 08:37 - pre 86 meseci
Jel moze kratko objasnjenje za to uverenje iz mesne zajednice,na osnovu cega se izdaje i sta u njemu stoji sto dokazuje poreklo ? Ja sam vec pisao ranije,da imam izvod svoje prababe,koji je rucno pisan na bugarskom jeziku i izvucen je iz arhiva iz Vidina,ali u njemu ne pise koje je ona nacionalnosti. Ja sam sa tim izvodom otisao 2015 u Beogradu u konzulatu i na salteru su mi rekli da je to dovoljno za dokazivanje porekla, da bi nakon devet meseci cekanja na proizhod, dobio negativan odgovor iz Sofije,jer dokumenta koja sam prilozio nisu dovoljna za dokazivanje porekla. Isti taj izvod je moj ujak predao 2013.i nakon 3.5 godine cekanja, od pre dva meseca ima bugarski pasos u rukama. Moja nada je bila da cu ja na osnovu ujaka preko majke moci da predam, ali su mi u konzulatu rekli da to ne moze, dok mi je drugar iz makedonije predao tako preko ujaka i dobio. Ja sam to njima rekao,a njihov odgovor je da po srpskom zakonu to ne moze, a po makedonskom moze. AKO NEKO O OVOME ZNA NESTO NEKA KAZE,MENI TO NEMA LOGIKE ALI MOGUCE DA JE TAKO. E sad vidim pojavljuje se to neko uverenje,pa bi mozda negde i ja mogao to da izvucem,pa da krenem ispocetka..bio bih zahvalan na svakoj informaciji i izvinjavam se predugackom postu. Hvala

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 07.03.2017. u 23:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 08.03.2017. u 00:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zapro dana 08.03.2017. u 00:02 GMT+1][/quote]

Prikacio sam ovo Uverenje koje se izdaje na obrazcu broj 9. U mom slucaju je to bio prepis iz maticne knjige rodjenih za oca sa datumom i mestom rodjenja. Dalje se navode podaci njegovih roditelja, datumi rodjenja, mesto, i obavezno mora da se upise narodnost bugarska, pod uslovom da je ovo jos tada upisano u predvidjenoj rubrici. Ako ovo jos tada nije upisano, onda ti ovo uverenje ne vredi nista. Uverenje se vadi u mesnoj kancelariji/ opstini gde su ti rodjeni roditelji. Oni imaju te stare knjige iz kojih izvlace podatke. Placa se taksa do 1000 dinara. Mogu ti ga oni poslati postom, da ne gubis vreme i novac.

Ja imam stari bugarski dokument, izvod rodjenih za pradedu, izdala ga bugarska crkva, ni na njemu ne pise narodnost. Mislim da se nije upisivala narodnost na njemu, ali to je valjda validan dokaz o poreklu. Tvoj ujak je prosao sa takvim dokumentom, ja sam prosao, verovatno ima jos takvih slucajeva. Pitanje je samo da li si se lepo povezao do prababe u smislu datuma rodjenja, mesto, imena i prezimena, slovne greske, itd. To zna da napravi problem, ali i to uglavnom moze da se ispravlja u opstinama, pisano je vec o tome.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3505910 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.