Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3506431 | Odgovora: 15731 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.25.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 13:11 - pre 87 meseci
Ti si zavrsio pri kraju si ... koliko si cekao za finalni status ?
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 13:28 - pre 87 meseci
još sam na finalni,mesec i tri nedelje,a do finalnog posle intervjua sam čekao tačno 11 meseci
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.25.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 13:42 - pre 87 meseci
Ja imam intervju sada u martu tako sam i cula od 10 do 12 meseci se ceka finalni status i posle toga dva tri mes do potpisa ukaza... znaci godinu dana .. ja sam se prebacila za Beograd cekaju cu tu jos mes dva do pina za proveru statusa. Jel si ti preko Beograda isao sve ili u Sofiji
 
Odgovor na temu

Davor Badrov

Član broj: 336393
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 13:52 - pre 87 meseci
da rascistimo stvar govorimo o dvojnom drzavljanstvu. Obavezno je posedovanje oba dokumenta kod nosioca dvojnih drzavljanstava
koji su na ovaj nacin na koji on tvrdi dosli do drzavljanstva i papira. I ja isto mislim da je opasan prevarant u pitanju.
Iz prostog razloga sto mi ne ide u glavu kako moze ,, pogranicni svedok clan pogranicnih porodica dati iskaz i da se to usvoji ,,
i prosto kao pasulj ti si drzavljanin Bugarske jer kako on kaze to ne moze da se proveri... majko moja gde ide ovaj svet
sve lopovi i muljatori/ Mada je lik jako konfuzan ocu reci cudan zato sto koristi apsolutno materiju koja se tice upravno pravnih
pitanja koja su svima nama ipak strana,msm sta je najcudnije od svega ti taj pasos podizes u ambasadi bugarske
to bi trebalo da znaci da ne moze biti fals pasos... kako moze ambasada da izda fals pasos.. bicu oprezan a bas me zanima kako
ce Marko moj drug proci sa ovim likom ukoliko ipak bude uspesan to ce svi na ovom forumu znati...mada cisto sumnjam
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 14:08 - pre 87 meseci
Apsolutno netacno za nosenje oba pasosa.

Ja koristim samo BG licnu, i za putovanja i za rad i residence u EU.

Nikom nikada tamo nisam pokazao drugi pasos, iako sam napominjao da imam i SRB, rekli su mi da ne treba.

A ovo je klasicna prevara.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 14:09 - pre 87 meseci
Apsolutno netacno za nosenje oba pasosa.

Ja koristim samo BG licnu, i za putovanja i za rad i residence u EU.

Nikom nikada nigde nisam pokazao drugi pasos, iako sam napominjao da imam i SRB, rekli su mi da ne treba.

A ovo je klasicna prevara.
 
Odgovor na temu

lulelinoleum
Nezaposlen
nemam

Član broj: 312317
Poruke: 12
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 14:18 - pre 87 meseci
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.unity-media.net.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 14:32 - pre 87 meseci
Ma on moze da ti kaze da ce licno predsenik Bugarske da ti ga uruci. Ti kad mu das pola para neces ga vise ni videti ni cuti...tako da je prica lepo skockana ama ljudi vise nisu glupi i naivni pogotovu ne u ovo vreme gde sve i svu informaciju imas na netu ipak je ovo XXI vek. Ne trudi se vise da nam pricas o tome ovde i da malo po malo navijas za njega. Sta ces ti uraditi to je tvoja licna stvar i novac, ovo je ozbiljan forum koji ako si procitao bavi se samo realnim pitanjima i odgovorima kao i oko pomoci svim ostalim clanovima sa nasim iskustvima koji smo vec pri kraju(eto vidis jos uvek se ukljucuju i kolege koji su vec odavno dobili drzavljanstvo i rade po evropi) da bi oni imali sto manje muka i neprijatnosti i naravno info o bas takvim "propalicama" sto love da ne veruju u bajke.
 
Odgovor na temu

MKKO

Član broj: 336399
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 15:00 - pre 87 meseci
Pozdrav ljudi,

Izvinjavam se sto sam verovatno petstota osoba koja ovo pita ali je stvarno tesko snaci se medju 150 strana. Poslao sam dokumente na prevod i treba da ih predam uskoro. Tek sam na pocetku procedure. Koja je razlika u vremenu potrebnom da se dobije ta potvrda o poreklu kada se preda u ambasadi ili u Sofiji? Da li smatrate da je bolje predati u Sofiji?
Sta kada se dobije taj dokaz o poreklu? Kakav je intervju, da li je potrebno znati jezik? Koliko je potrebno da se ceka na intervju i koliko se ceka posle toga na drzavljanstvo? I ponovo ima li razlike izmedju predavanja u Beogradu i Sofiji?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Davor Badrov

Član broj: 336393
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 15:01 - pre 87 meseci
TI ovde govoris o svima vama koji ste na redovan i potpuno legalan nacin dosli do tih papira ili ce te teko doci
i mnogi su tek u postupku i jos cekaju ja sam samo napisao na koju je pricu pristao moj drug i pitao sve vas
za vas komentar oko svega toga,hvala na misljenjima,toliko sto se tice mog kazivanja,pozdrav drugari.
Niti sam sta lose mislio niti ikome od vas ista lose zelim i srecno svima sa papirima.
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.27.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 15:07 - pre 87 meseci
Za predaju uverenja o poreklu bolje ti je direktno u Sofiji u DABC da predas ... brzi je postupak ... ja sam tako uradila i kada sam dobila prebacila se za Beograd zbog intervjua jel se manje ceka ...do ukaza sam u Beogradu ...
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 15:09 - pre 87 meseci
Citat:
MKKO:
Pozdrav ljudi,

Izvinjavam se sto sam verovatno petstota osoba koja ovo pita ali je stvarno tesko snaci se medju 150 strana. Poslao sam dokumente na prevod i treba da ih predam uskoro. Tek sam na pocetku procedure. Koja je razlika u vremenu potrebnom da se dobije ta potvrda o poreklu kada se preda u ambasadi ili u Sofiji? Da li smatrate da je bolje predati u Sofiji?
Sta kada se dobije taj dokaz o poreklu? Kakav je intervju, da li je potrebno znati jezik? Koliko je potrebno da se ceka na intervju i koliko se ceka posle toga na drzavljanstvo? I ponovo ima li razlike izmedju predavanja u Beogradu i Sofiji?
Hvala unapred


Imaš sve unazad 15-20 strana odgovoreno. Iščitaj pažljivo i polako uz kaficu... ;)
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.unity-media.net.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 16:05 - pre 87 meseci
Pa jedino taj nacin i postoji za dobijanje LEGALAN nijedan drugi, zato sad ima jos neresenih predmeta iz 2013,14 i2015 pa im traze dopune to je mi sto znamo ovde a koliko ih tek ima koji nisu na forumu, sa nelegalnim radnjama Bugari su zavrsili jos 2015 kad je promenjen u DABC predsednik i jos neki oko njega zbog muljanja, i zato tako reagujem kad vidim da neko prodaje gluposti ali Boze moj uvek ce neko biti da se upeca pa eto ima tvoj post i moze da te kontaktira da se poveze sa tvojim drugom koji opet ima druga koji zavrsava pasos direktno i bez ikakvih papira. Ja sam svoja iskustva opisao u predhodnim postovima i naravno da govorim u ime svih jer vec ce i oni doci na nas status kao i mi sto smo bili na pocetku a neki su onda imali nas sadasnji status,eto ni ja necu visem da pisem o ovome i da spamujem forum ima dosta za citanje pa svako ima izbora.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 16:11 - pre 87 meseci
Citat:
bubi34:
Ja imam intervju sada u martu tako sam i cula od 10 do 12 meseci se ceka finalni status i posle toga dva tri mes do potpisa ukaza... znaci godinu dana .. ja sam se prebacila za Beograd cekaju cu tu jos mes dva do pina za proveru statusa. Jel si ti preko Beograda isao sve ili u Sofiji

ako mene pitaš preko Sofije sam išo
 
Odgovor na temu

bubi34
trgovac
privatna
Beograd

Član broj: 335697
Poruke: 250
77.243.27.*



+8 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 16:38 - pre 87 meseci
Ok al sada je intervju za sledecu godinu zakazivanje za 2018 zato sam se prebacila za Beograd... a ukaz cu podici u Sofiji
 
Odgovor na temu

dobrivoje85
Kragujevac

Član broj: 331099
Poruke: 178
212.200.247.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 16:50 - pre 87 meseci
Citat:
MKKO:
Pozdrav ljudi,

Izvinjavam se sto sam verovatno petstota osoba koja ovo pita ali je stvarno tesko snaci se medju 150 strana. Poslao sam dokumente na prevod i treba da ih predam uskoro. Tek sam na pocetku procedure. Koja je razlika u vremenu potrebnom da se dobije ta potvrda o poreklu kada se preda u ambasadi ili u Sofiji? Da li smatrate da je bolje predati u Sofiji?
Sta kada se dobije taj dokaz o poreklu? Kakav je intervju, da li je potrebno znati jezik? Koliko je potrebno da se ceka na intervju i koliko se ceka posle toga na drzavljanstvo? I ponovo ima li razlike izmedju predavanja u Beogradu i Sofiji?
Hvala unapred

Potvrdu o poreklu predajes licno u Dabc, prvo moras da zakazes termin preko interneta, ne znam kako to sad ide jer sam to radio sredinom2015, odavno kada nije bilo guzve.Sada je veca guzva, ali ces taj dokument lakse dobiti u Sofiji, nego preko ambasade u Beogradu, gde bi cekao pa mozda i godinu dana.Kada odradis posao u Dabc, skupljas dokumentaciju i najbolje za sad, a i najbrze je da predas u ambasadi u Bg.Tu ces odmah i odraditi i intervju, a broj i pin za pracenje statusa bi dobio za otprilike 3 meseca, koliko treba da se to posalje u Sofiju i zavede.Prvo odradi potvrdu o poreklu, pa posle sve ostalo, korak, po korak.Jezik ne moras da znas, za Sofiju ne znam, ali u Bg mozes da vodis i prevodioca,od intervju do drzavljanstva treba 18 meseci da se ceka od prilike...
 
Odgovor na temu

jotasser

Član broj: 332835
Poruke: 67
185.105.173.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 19:02 - pre 87 meseci
Pozdrav svima na forumu.
Imam pitanje za one koji su vec prosli intervju.
Koliko vremena je bilo potrebno da vam se promeni status sa "Obrazuvana prepiska" na "Obrazuvana prepiska Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane" ?
Unapred hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

ttiixx




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 19:54 - pre 87 meseci
Ako je usvojen u parlamentu,postoji i drugi legalni nacin za dobijanje drzavljanstva. ..
Za nas koji ne mozemo da prilozimo dokument o poreklu/tj nemam dokument kojim se povezujem sa pretkom a pripadnik sam bugarske manjine predlozeno je da se polaze poznavanje jezika i kulture....
Moj problem je taj da sam Bugarin koji govori bugarski a ne ispunjavam taj uslov da prilozim dokaz o poreklu...
Dakle citao sam da je u parlamentarnoj komisiji predlozeno uvodjenje polaganja jezika a dali je usvojeno ne znam......

 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 20:05 - pre 87 meseci
Citat:
jotasser:
Pozdrav svima na forumu.
Imam pitanje za one koji su vec prosli intervju.
Koliko vremena je bilo potrebno da vam se promeni status sa "Obrazuvana prepiska" na "Obrazuvana prepiska Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane" ?
Unapred hvala na odgovorima.

što se tiče toga nema pravila,nekome pre nekome kasnije
 
Odgovor na temu

AcaBgd123

Član broj: 335505
Poruke: 158



+12 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.03.2017. u 20:20 - pre 87 meseci
Citat:
jotasser:
Pozdrav svima na forumu.
Imam pitanje za one koji su vec prosli intervju.
Koliko vremena je bilo potrebno da vam se promeni status sa "Obrazuvana prepiska" na "Obrazuvana prepiska Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane" ?
Unapred hvala na odgovorima.

Meni i mom punoletnom detetu se promenilo u to za 10 dana.
A taj status nam stoji vec evo jace malo od 6 meseci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3506431 | Odgovora: 15731 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.