Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7861165 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.12.2011. u 09:28 - pre 150 meseci
Mirjana ovo iznad sam ja upisali me kao Gost
 
Odgovor na temu

nesazemunac

Član broj: 161583
Poruke: 33
95.180.69.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.12.2011. u 11:48 - pre 150 meseci
@DAVORNO, aj kad stignes odgovori i meni na mail/pm kako ti lakse.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Bojana M86
Bojana Milosavljevic
Jagodina,Srbija

Član broj: 294897
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.12.2011. u 23:29 - pre 150 meseci
Postovana Mirjana, procitala sam sve sto ste pisali o Norveskoj i mogu vam reci da ste toliko korisnih informacija dali,svaka cast na trudu i vremenu. Htela bih i ja da vas pitam nesto. Radim kao farmaceutski tehnicar u drzavnoj apoteci i ujedno zavrsavam Visu skolu za farmaceute. Da li znate mozda,da li se tamo traze zdravstveni radnici tog profila? Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

bubilic
student
beograd

Član broj: 294843
Poruke: 3
77.243.20.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.12.2011. u 10:26 - pre 150 meseci
Idemo li na Metodiku 14tog?
Nasao sam Mirjanin post sa cijenama u no.

Pitanje za sve:Kako se zove profil strucnjaka SPECIJALNI PEDAGOG ZA PREVENCIJU I RESOCIJALIZACIJU LICA SA POREMECAJIMA U DRUSTVENOM PONASANJU u no. posle autorizacije diplome?
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.12.2011. u 10:53 - pre 150 meseci
Jedno pitanje za ne-medicinare, da li je neko skoro predavao dozvolu za skilled workera i koliko je cekao otprilike?
Predao sam zahtev za radnu dozvolu ovih dana u ambasadi u BG, inace sam dobio posao kao programer u Bergenu, pa se cisto interesujem da li ima sanse da stigne do januara kada bi trebao da pocnem da radim.
I ako ne stigne dozvola na vreme, da li ja mogu da odem tamo januara anyway preko sengena i tamo da cekam i dobijem dozvolu posto mi iznajmljuju stan anyway?

Cimacu sledece nedelje udi ili koga vec trebam da cimam da pitam za stanje, a ako neko ima sveza iskustva i moze da napise, hvala unapred.
 
Odgovor na temu

oliclu
specijalni pedagog za prevenciju i
resocijalizaciju lica sa poremecajima u
socijalnom i drustvenom..
zrenjanin

Član broj: 274633
Poruke: 21
*.static.zrlocal.net.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.12.2011. u 12:35 - pre 150 meseci
Idemo covece.Ja evo ucim i nadam se najboljem.Za nas smer nisam nista ozbiljnije trazio o tome cu vise kad ga zavrsim.Aj pa da polozimo to.Pozz.
R.Oliver
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.12.2011. u 13:09 - pre 150 meseci
Ceka se minmum 2 meseca,posto si predao u ambasadi cekaces sigurno vise,ali proveri u policiji ako ides gore mozda ti izdaju privremenu dozvolu boravka kada papiri udju u proceduru. Jer ako predas gore papire mozes da ostanes koliko hoces dok ti ne daju odgovor,dok sa predajom uz konzularnu pomoc iz druge zemlje to nije slucaj. Pozdrav i sretno u Norveskoj. Jako su spori,uzasno !!!
 
Odgovor na temu

photoplazma
Zaposlen
Ås

Član broj: 280789
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.12.2011. u 15:15 - pre 150 meseci
Pitanje za one koji su u NO.

Supruga mi je u No vec mesec i po dana,trazi posao naravno i ima jos onih mesec i po dana do tri meseca. Zanima me kada treba da ode u policiju i trazi produzetak da ostane 6 meseci?

Negde pise da je to samo formalnost i treba otici par dana pre isteka tri meseca?
a drugi da je to potrebno uraditi po isteku mesec i po dana?

Zanima me sta je od ovoga tacno?

unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

axaa74
Jelena Aksentijevic
DZ NS
Novi Sad

Član broj: 262904
Poruke: 19
*.18.202.84.customer.cdi.no.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.12.2011. u 16:06 - pre 150 meseci
Citat:
photoplazma: Pitanje za one koji su u NO.

Supruga mi je u No vec mesec i po dana,trazi posao naravno i ima jos onih mesec i po dana do tri meseca. Zanima me kada treba da ode u policiju i trazi produzetak da ostane 6 meseci?

Negde pise da je to samo formalnost i treba otici par dana pre isteka tri meseca?
a drugi da je to potrebno uraditi po isteku mesec i po dana?

Zanima me sta je od ovoga tacno?

unapred zahvalan.



Ja sam usla u NO 02.09. a "prijavila" se 20.10. Ako je upisala skolu jezika, neka i taj papir ponese pa da dobije produzenje a da ne placa nista.
 
Odgovor na temu

zdovc

Član broj: 57056
Poruke: 37
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.12.2011. u 18:52 - pre 150 meseci
Citat:
dakipro: .....da li je neko skoro predavao dozvolu za skilled workera i koliko je cekao otprilike?
Predao sam zahtev za radnu dozvolu ovih dana u ambasadi u BG.....


Ovo sa radnom dozvolom od ambasade iz BG-a znam da nije obavezno, može se i bez toga otići u NO i tražiti posao, ali zvuči zanimljivo i navodi me na sledeće pitanje:
Da li se sa unapred dobijenom dozvolom za skilled workera od norveške ambasade iz BG-a može (konkretno sa autorizacijom za hjelsefagarbeidera) nakon toga otići u Norge i nesmetano raditi makar i tri meseca, kao npr. ekstra zamena sa 50% ili malo više stilinga? Ili se i pored te vize za traženje posla opet mora imati preko 80% stilinga?

Znam da se hvatam za slamku, i da je 80% posla potrebno za radnu dozvolu, ali to je jedini obim poslova koji mogu dobiti od norvežana za sada, tj. samo zamene.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

photoplazma
Zaposlen
Ås

Član broj: 280789
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.12.2011. u 21:04 - pre 150 meseci
Pitanje za axa74

Nije upisala kurs jezika,koliko kosta to produzenje boravka?
dakle mora se prijaviti posle mesec i po dana boravka tamo,jel ima neki zadnji rok kad aje to potrebno uraditi?

hvala
 
Odgovor na temu

nisnis
Dejan Orlović
dipl. inž. građ.
Nis,Srbija

Član broj: 294461
Poruke: 27
195.178.53.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.12.2011. u 07:16 - pre 150 meseci
Ima li neki građevinski inženjer koji radi u struci ili sl. Interesuje me njihov sistem rada, kakva im je potreba za građ. inženjerima i sl.
 
Odgovor na temu

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.12.2011. u 14:16 - pre 150 meseci
Druze iz mog slucaja produzenja vize za trazenje posla mogu da ti kazem da mi je zena koja radi u policiji (koja usput nema veze sa sa zakonima UDI )rekla da nema veze kad se predaje bitno da nije isteklo 90 dana.
Mada mi je prvo rekla da nemam pravo na to?
Pa sam ja sutra dan trazio da razgovaram sa sefom zato sto ona nema veze sa zivotom, na sta mi je ona odgovorila da dodjem za par dana da ce ona da zove UDI.
Ja ne budem lenj pa dodjem sutra sa odstampanim papirima sa Udi stranice.
Sutra dan mi kaze to te kosta 1100.kr i papire
1.Adresa gde zivis ( ja kod drugara) kaze ok idi nek ti to da napismeno i overeno, ja i to zavrsim
2.Osiguranje dam i to
3 Novac za izdrzavanje 500kr po danu ( ja se snadjem i za to) izvestaj sa konta (moze da bude i iz Srbije)
4.Autorizaciju (odnesem i to)
5.Kaze orginal diplomu i svedocanstva prevedeno (E to nisam imao sa sobom i tako TILBAKE SERBIA)
Hteo sam da kazem da su ljudi ladno zavrsavali ovaj deo posla sa upola manje papira i bez placanja , a sto je najcrnje zvao sam i ambasadu u Beogradu i oni su mi rekli da treba ova dokumentacija.
Tako da treba na vreme krenuti sa ovim jer je kod norvezana jedino sigurno da nista nije sigurno da sve zavisi na koga naidjes u policiji.
E sad ima jos jedna varijanta koja ce mnogima odgovarati normalno ko ima para da isprati to a to je viza za ucenje jezika za strucne radnike sa kojom moze da se ide na norveski kurs i da se radi 20h nedeljno bilo koji posao pa koga interesuje neka pogleda, I to moze da se razvuce na 2god

http://www.udi.no/Sentrale-tem...m_er_nyutdannet_eller_forsker/
http://www.udi.no/Sentrale-tem...r-rett-til-oppholdstillatelse/
Ove linkove sam dobio preko ambasade

Pa ko ima vremena neka ispita malo ovu temu verujem da ce svima da koristi ne samo medicinarima.

Ali ko god da se upusta u ovo neka zove UDI direktno jer mnogi sluzbenici u policiji nemaju pojma o poslu koji rade.

Javljam se uskoro sa novim informacijama

lykke til alle
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
217.16.129.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.12.2011. u 14:23 - pre 150 meseci
Pozdrav svima!

Danas mi je stigla autorizacija za Helsefagarbeider ,proslo je 64 dana od kako sam uplatio..a taman sam hteo da ih zovem.. :)

Mirjana ,ako imas i mozes ostavi mi skype name ,voleo bih da se cujem sa tobom.Ili dodaj ti mene: Joca_Toxico

 
Odgovor na temu

draganaNS
Dragana Bamdad
Becej

Član broj: 209374
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.12.2011. u 17:13 - pre 150 meseci


Cestitam na autorizaciji! Srecno!

Dace Bog pa da i mi docekamo svoju, tj.moj muz svoju autorizaciju.
Before you judge me be sure you're perfect.
 
Odgovor na temu

zdovc

Član broj: 57056
Poruke: 37
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.12.2011. u 18:23 - pre 150 meseci
Davore,

može li mi ti odgovoriti kakve su sve prednosti kada se dobije viza za traženje posla (Jobbsøkervisum) od norveške ambasade iz BG-a? Znam da sa njom nemas prava da legalno radis vec da boravis i legalno trazis posao 90 dana uz dobijanje DUF Nummer-a, ali da li se uz pomoć nje, nakon pronalaženja poslodavaca, dobija lakše radna dozvola? Tj. koje su sve prednosti sa njom kada se ode u Norge?

Hvala ti unapred.
 
Odgovor na temu

Bojana M86
Bojana Milosavljevic
Jagodina,Srbija

Član broj: 294897
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.12.2011. u 20:03 - pre 150 meseci
Dragana hvala puno na odgovoru,znaci mi bilo koja informacija!
 
Odgovor na temu

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.12.2011. u 21:27 - pre 150 meseci
Nemas nikakve prednosti i za nas vize vise ne postoje posto smo mi u bezviznom rezimu, mislim da to nemozes da dobijes u Beogradu jedino kad se budes zaputila gore i nedaj boze ne nadjes zaposlenje u 90dana apliciras za produzeni boravak i isto mislim da cak i ne dobijes stiker lepenku (po naski vizu) u pasosu.
 
Odgovor na temu

nisnis
Dejan Orlović
dipl. inž. građ.
Nis,Srbija

Član broj: 294461
Poruke: 27
195.178.53.*



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.12.2011. u 06:53 - pre 150 meseci
Ima li nki građevinski inženjer da nam prenese iskustva o radu u Norveškoj?
 
Odgovor na temu

draganaNS
Dragana Bamdad
Becej

Član broj: 209374
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.12.2011. u 12:19 - pre 150 meseci


Za nisnis:

Nisam uopste iz oblasti koja te interesuje, nisam jos ni u Norveskoj, ali izgleda da imamo isti cilj...
Na ovom forumu su uglavnom medicinari najdominantniji, veoma retko se naidje na iskustvo nekog sa drugacijim profilom, mozda bi vredelo detaljnije iscitati sve postove, a to zahteva vreme. Koliko se secam dok sam ga ja iscitavala nisam naisla na neki detaljan opis, sto ne znaci da ga nema.

Mozda nije suvisno ako prosledim blog jednog naseg momka koji je IT stucnjak, ima kolege masince,a moguce je i da poznaje nekog ko je gradjevinac kao ti, a ako od toga bude nesto veruj mi da ce ti takva informacija biti korisna, jer Dejan je covek koji je kroz svoj blog opisao svoj put, zivi vec neko vreme tamo, upoznaje neke nove ljude, i sve to deli vrlo nesebicno sa drugima. Hvala svima onima koji postoje i koji hoce da pomognu, zna se ko su.

www.dekibre.blogspot.com

Ako te bude interesovalo mozes mu se javiti pa ko zna...ko pita ne skita.
Mislim da su u Norveskoj inzenjeri pozeljni.
Sve najbolje.
Before you judge me be sure you're perfect.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7861165 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.