Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7859841 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.01.2014. u 21:26 - pre 125 meseci
Pa vidi ja i ne razmisljam o tome ali tako mu dodje.Ako te odbiju onda moras da predajes ponovo za faglært vizu i platis 3000 kruna i ispunis uslove za navedenu vizu koju trazis.
Ali sve se kod te stalne vize svodi na dokaz o jeziku,na boravak van Norge,na novi ugovor o radu moze zamena moze stalno,i na 3 listica od plate...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 02:03 - pre 125 meseci
Pozdrav svim forumašima i srećna vam Nova 2014. godina! Ja sam Ivan iz Ćuprije i trebaju mi neki odgovori u vezi Norveške. Završio sam Višu medicinsku školu za višeg fizioterapeuta i planiram da upišem i usklađivanje stečenog stručnog naziva kako bih dobio zvanje strukovnog fizioterapeuta, po Bolonji. Na sajtu Sage piše da je za dobijanje autorizacije za fizioterapeute potrebna Visoka medicinska (ili zdravstvena) škola, Bergens test i turnus od godinu dana. E sad, da li je Bergens test uslov da bi se dobio turnus, koliko dugo se prosečno čeka turnus i koliko se plaća polaganje Bergens testa? Da li znate nekoga iz Srbije koji je prošao ceo ovaj put i koji se zaposlio kao fizioterapeut u Norveškoj? Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 10:39 - pre 125 meseci
U principu to za Bergen test je napisano ali nemaju svi Bergen test koji dobiju mesto na turnusu.To stoji kao uslov i za nasjonalfag za sykepleiere pa je od cele grupe samo nas troje imalo polozen Bergen.Dakle,uz polozen NP3 se moze dobiti to mesto ali naravno da ces od zavisnosti broja ljudi koji imaju Bergen polozen dobiti pre ili kasnije mesto.Dakle to je ono sto je u praksi.
E sada,turnus staz je godinu dana i placa se.
Medjutim,jedna je stvar kada si ti vec u sistemu pa ides na turnus tj.vec zivis u Norge imas stalnu dozvolu pa ides na to nego kada ces ti iz Srbije na tutnus staz direktno,sto ovde na forumu nije bio slucaj opisan do sada da je neko isao tim putem.Jer tada je i viza drugacija.
Ti po UDI-jevim pravilima mozes dobiti vizu za turnus staz ukoliko im posaljes dokumentaciju da si dobio mesto za turnus ali tada je to druga vrsta vize ne faglært i za nju vaze druga pravila.
Najbolje je ako imas srednju med.opsti smer zavrsenu sa odradjenim stazom od 6 meseci pa da dobijes autorizaciju za helsefaga i da dodjes sa tim,zaposlis se i ides onda kao faglært covek sa tim tipom vize na trazenje daljeg puta za fizio smer kroz taj turnus.
Bices u sistemu,govorices mnogo bolje jezik,bices upoznat sa sistemom sto je jako vazno dakle to je mnozda od svega i najvaznije i bice ti lakse na tom turnusu.
UDI link za vizu gde ides na dopunu obrazovanja:
http://www.udi.no/Sentrale-tem...il-oppholdstillatelse/#Tillegg
Dakle,tu vazi pravilo studentske vize a to povlaci za sobom velike pare u startu da imas...
Zato faglært viza i taj zaobilazni put je pravi put za nas.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 11:32 - pre 125 meseci
Mogu mnogi da kazu Tromsø je bogu iza tregera i daleko je i imas presedanja uvek u Oslu itd...
Ali avio linije napreduju.Dakle direktne linije ima Tromsø sa Spanijom vec dugo,onda je prosle godine dobio direktnu liniju za London i time povecao turizam Englezima jer za 1500 kruna imas povratnu kartu a cesto ako pratis pa narucis ranije i za manje para...a sada je Tromsø od ovde godine tj.od juce dobio novu avioliniju sa Helsinkijem.U prvi mah,pomislis pa to je Norden nista posebno,ali iz Helsinija leti finnair i to za sve vece gradove Azije i pokrivaju i severnu Ameriku,Njujork,Vasington itd...sto znaci ne ides vise do Osla pa od Osla do Pariza-Londona pa onda za tu neku konacnu destinaciju...vec direktno do Helsinkija pa odatle gde oces...jer finnair pokriva dosta destinacija...
Cilje ove rute Tromsø-Helsinki je da Japanci mogu lakse da dodju do Tromsa jer su preplavili Tromsø kao turisti jureci za Nordlys...Aurora.
Dakle ima ih bas dosta a sada ce im biti lakse jer nema presedanja u Oslu...
Razvijamo se...opasno
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 11:39 - pre 125 meseci
mihaleks imas pp
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 12:48 - pre 125 meseci
Srecna Nova godina svima koji prate forum. Nadam se da sledecu cekam u Norveskoj..
I da cu neke od vas imati priliku da upoznam kada dodjem tamo...
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 13:13 - pre 125 meseci
svim Norvezanima srecna godina puno zdravlja para i dobrog seksa da se zagrejete !
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 13:29 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
U principu to za Bergen test je napisano ali nemaju svi Bergen test koji dobiju mesto na turnusu.To stoji kao uslov i za nasjonalfag za sykepleiere pa je od cele grupe samo nas troje imalo polozen Bergen.Dakle,uz polozen NP3 se moze dobiti to mesto ali naravno da ces od zavisnosti broja ljudi koji imaju Bergen polozen dobiti pre ili kasnije mesto.Dakle to je ono sto je u praksi.
E sada,turnus staz je godinu dana i placa se.
Medjutim,jedna je stvar kada si ti vec u sistemu pa ides na turnus tj.vec zivis u Norge imas stalnu dozvolu pa ides na to nego kada ces ti iz Srbije na tutnus staz direktno,sto ovde na forumu nije bio slucaj opisan do sada da je neko isao tim putem.Jer tada je i viza drugacija.
Ti po UDI-jevim pravilima mozes dobiti vizu za turnus staz ukoliko im posaljes dokumentaciju da si dobio mesto za turnus ali tada je to druga vrsta vize ne faglært i za nju vaze druga pravila.
Najbolje je ako imas srednju med.opsti smer zavrsenu sa odradjenim stazom od 6 meseci pa da dobijes autorizaciju za helsefaga i da dodjes sa tim,zaposlis se i ides onda kao faglært covek sa tim tipom vize na trazenje daljeg puta za fizio smer kroz taj turnus.
Bices u sistemu,govorices mnogo bolje jezik,bices upoznat sa sistemom sto je jako vazno dakle to je mnozda od svega i najvaznije i bice ti lakse na tom turnusu.
UDI link za vizu gde ides na dopunu obrazovanja:
http://www.udi.no/Sentrale-tem...il-oppholdstillatelse/#Tillegg
Dakle,tu vazi pravilo studentske vize a to povlaci za sobom velike pare u startu da imas...
Zato faglært viza i taj zaobilazni put je pravi put za nas.


Hvala na brzom odgovoru, nemam opšti smer srednje medicinske škole.

Ne znam da li si me razumela ali ja planiram da usklađivanje stručnog naziva (da bih imao 180 ESPB i visoku školu) odradim ovde u Ćupriji a ne u Norveškoj. Takođe pre nego što odem tamo planiram da u Srbiji odradim i pripravnički staž sa Visokom školom, da položim državni ispit (sa višom imam ali sa visokom nemam) i da naučim što više norveškog, makar do Trinn3. Da li je to dobar put i da li, da bih radio u Norveškoj kao fizioterapeut moram da imam norvešku autorizaciju ili licencu pošto mi je 1 kolega rekao da bi trebalo da se ima i licenca?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 15:50 - pre 125 meseci
Ti iz Cuprije nikako ne mozes da se uskladis sa SAK-om u Norveskoj jer smo van EU.
Dakle,to je decko politicko pitanje.Da pojasnim.
Kada odradis naziv svoje diplome tako da ti se to smatra Visokom skolom,i odradis staz,dobijas tada zahtev za turnus i jezik ovde u Norge ukoliko zelis autorizaciju.
Slucaj je komplikovaniji nego sto mislis jer smo mi van EU i nase diplome sto se zdravstva tice nisu priznate u celosti i moramo se doskolovavati bez obzira sto je to 180 studijskih poena i sto je to Visoka skola.Sykepleieri dakle med.sestre sa Visokom skolom u Zemunu 3 godine 180 poena,plus pre toga 4 godine srednje skole opsti smer dobijaju sada 24 nedelje prakse i nasjonalfag sa dva ispita da polazu i 4 nedelje predavanja a uslov je naravno polozen jezik pre toga.Dakle,one su isto odradile staz i imaju naziv sa Visokom skolom ali smo van EU.Da smo u EU automatski bi dobio autorizaciju nakon zavrsenog staza i predaje dokumenata i obrada dokumenata bi ti krace trajala jer si tada u EU a Norveska ima potpisan ugovor o priznanju diploma u okviru EU.Van EU je slucaj kao sto sto sam ti opisala.
Ti ne mozes izbeci turnus staz u Norveskoj i polaganje jezika.
Trinn 3 je malo ispod Bergen testa po nivou.
Tebi treba autorizacija ne licenca.Licenca je nivo ispod autorizacije.Treba ti autorizacija da bi samostalno radio.
Dobio si pogresnu info sto se tog dela tice.
E zato se sada vracam na pravila iz policije o dozvoljenom boravku.Posto nemas srednju med.opsti smer onda ne mozes uci kao faglært jer ovo za fizio smer ti treba doskolovavanje.To je regulisano pravilima o studentskoj vizi kao sto sam ti stavila u prethodnom postu link.A to podrazumeva nazalost jako dobru finansijsku pripremu u startu,videces zahteve kada krenes da se udubljujes.
Procitaj malo postove,predji te zahteve za boravak i bice ti sve jasnije.Nazlost van smo EU.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

La.na
Belgrade

Član broj: 315790
Poruke: 10



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 16:23 - pre 125 meseci
Da li neko ima samo knjigu Pa Vei 2012. da okači pa da preuzmem? Audio lekcije imam, ali sam knjigu na kompu zagubila. Hvala!
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 16:50 - pre 125 meseci
Upravo sam odgledala fenomenalnu reportažu o Norveškoj na RTS1. "Sasvim prirodno" od Jovana Memedovića. Evo njegovog Youtube kanala gde možete da pogledate:

http://www.youtube.com/user/SasvimPrirodno

Prirodni park Tuve Torson je fenomenalan!
 
Odgovor na temu

John Snow

Član broj: 320187
Poruke: 5
*.ftth.trollnet.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 17:19 - pre 125 meseci
Hej,
interesuje me da li je medju vama autor ovog sneznog grafita u Alti?


Moj je odgovor :)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 17:34 - pre 125 meseci
ha ha ha



znaci ima nasih u alti
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 17:58 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Ti iz Cuprije nikako ne mozes da se uskladis sa SAK-om u Norveskoj jer smo van EU.
Dakle,to je decko politicko pitanje.Da pojasnim.
Kada odradis naziv svoje diplome tako da ti se to smatra Visokom skolom,i odradis staz,dobijas tada zahtev za turnus i jezik ovde u Norge ukoliko zelis autorizaciju.
Slucaj je komplikovaniji nego sto mislis jer smo mi van EU i nase diplome sto se zdravstva tice nisu priznate u celosti i moramo se doskolovavati bez obzira sto je to 180 studijskih poena i sto je to Visoka skola.Sykepleieri dakle med.sestre sa Visokom skolom u Zemunu 3 godine 180 poena,plus pre toga 4 godine srednje skole opsti smer dobijaju sada 24 nedelje prakse i nasjonalfag sa dva ispita da polazu i 4 nedelje predavanja a uslov je naravno polozen jezik pre toga.Dakle,one su isto odradile staz i imaju naziv sa Visokom skolom ali smo van EU.Da smo u EU automatski bi dobio autorizaciju nakon zavrsenog staza i predaje dokumenata i obrada dokumenata bi ti krace trajala jer si tada u EU a Norveska ima potpisan ugovor o priznanju diploma u okviru EU.Van EU je slucaj kao sto sto sam ti opisala.
Ti ne mozes izbeci turnus staz u Norveskoj i polaganje jezika.
Trinn 3 je malo ispod Bergen testa po nivou.
Tebi treba autorizacija ne licenca.Licenca je nivo ispod autorizacije.Treba ti autorizacija da bi samostalno radio.
Dobio si pogresnu info sto se tog dela tice.
E zato se sada vracam na pravila iz policije o dozvoljenom boravku.Posto nemas srednju med.opsti smer onda ne mozes uci kao faglært jer ovo za fizio smer ti treba doskolovavanje.To je regulisano pravilima o studentskoj vizi kao sto sam ti stavila u prethodnom postu link.A to podrazumeva nazalost jako dobru finansijsku pripremu u startu,videces zahteve kada krenes da se udubljujes.
Procitaj malo postove,predji te zahteve za boravak i bice ti sve jasnije.Nazlost van smo EU.


Pa hvala Bogu što smo van EU ali ne radi se tu samo o EU, ni Norveška nije u EU, nego se radi i o EEP (ili na engleskom EEA). Postoje nekoliko grupa zemalja a ne samo EU, tu su i EEP, EFTA... Evo vidi se ovde:

http://www.udi.no/Norwegian-Di...-residence-EUEEAEFTA-citizens/

Članice EEP su osim EU i Norveška, Island i Lihtenštajn a Švajcarska nije formalno članica EEP ali sa njima ima potpisane slične sporazume. Dakle, Srbija bi trebalo da postane članica EEP ali ne i EU. Ali to su sad politička pitanja i nećemo o tome.

Znam da mi trebaju jezik i turnus u Norveškoj, to se podrazumeva ali mi pojasni, molim te da li je to dovoljno, tj. objasni mi to u vezi doškolovavanja u Norveškoj pošto to ne razumem. Da li hoćeš da kažeš da doškolovavanje u Srbiji, pripravnički, državni ispit, norveški jezik i turnus u Norveškoj nisu dovoljni za dobijanje norveške autorizacije za fizioterapeute? Ili jesu?

 
Odgovor na temu

nepodmitljivibg
Beograd

Član broj: 320199
Poruke: 12
*.p58.bvcom.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 18:14 - pre 125 meseci
Pozdrav svim forumasima!
Planiram da odem u Norvesku na nekoliko meseci i da na licu mesta nadjem posao. Skoro sam dobio EU pasos, pa su mi sanse za tako nesto povecane. Zanima me prvenstveno od ljudi koji se nalaze u Norveskoj, kakva je situacija sa poslovima, da li je tako nesto izvodljivo i da li ima poslova za koji je dovoljno poznavanje engleskog jezika? Radio bih bilo sta, tu nisam mnogo izbirljiv. Svaka informacija mi puno znaci.
Veliki pozdrav i svako dobro!
 
Odgovor na temu

Markitos
Skiathos - Σκιάθος

Član broj: 313124
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 18:22 - pre 125 meseci
Citat:
IVAN DIREKTOR: Pa hvala Bogu što smo van EU ali ne radi se tu samo o EU, ni Norveška nije u EU, nego se radi i o EEP (ili na engleskom EEA). Postoje nekoliko grupa zemalja a ne samo EU, tu su i EEP, EFTA... Evo vidi se ovde:

http://www.udi.no/Norwegian-Di...-residence-EUEEAEFTA-citizens/

Članice EEP su osim EU i Norveška, Island i Lihtenštajn a Švajcarska nije formalno članica EEP ali sa njima ima potpisane slične sporazume. Dakle, Srbija bi trebalo da postane članica EEP ali ne i EU.


Veruj mi da ces promeniti ovo misljenje cim odes u bilo koju EU ili EFTA zemlju.
Neki i dalje ne shvataju koliko je ta EU politika presudna za emigraciju.Surovo jeste, ali skroz realno.
Čuvajmo se od neljudi, ali se još više čuvajmo da i mi ne postanemo neljudi
 
Odgovor na temu

jocamokrin
jovica nikic
vozac kamiona
NIS naftagas
mokrin

Član broj: 307389
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 18:32 - pre 125 meseci
cao Mirjana. Mislim da sam negde procitao da planiras za srbiju ovih dana. Da li bi nasla malo vremena da se vidimo i razmenimo par informacija u vezi norveske.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 18:35 - pre 125 meseci
Ivane jedini sajt koji treba da gledas je ovaj sto se priznavanja diplome tice:
Link: http://www.sak.no/sites/SAK/yrkesgruppe/Sider/fysioterapeut.aspx

Dakle to je ustanova koja autorizuje diplome ovde u Norge za zdravstvo.
Zavrsena Visoka skola za fizioterapeute kao i odradjen staz kompletan kod nas,zatim polozen test jezika norveskog i odradjen turnus od godinu dana u Norveskoj je dovoljan za autorizaciju.
Ali ono o cemu ti ja pricam jeste kako da se odradi taj drugi deo zahteva,jezik polaganje testa to je ok to mozes da ucis u Srbiji i da prijavis pa da dodjes da polazes.Da bi dobio mesto na turnusu u Norveskoj moras prvo poslati dokumenta u SAK i cekati nekih 6 meseci na obradu i dobiti odgovor od njih.Dakle pismeno moras imati od SAK-a da ti treba turnus.E onda kada dobijes mesto na turnusu ( to se isto ceka) onda imas pitanje ???.Kako da pokrijes boaravak da ti bude legalan?
Imas faglært vizu ali te uslove ne mozes da ispunis jer nemas srednju med.opsti smer i ne radis u Norveskoj taj posao,preostaje ti studentska viza a to znaci da moras imati 10.000 eura na racunu kao dokaz da sam sebe mozes izdrzavati.
Ja o tome pricam.
Da je Srbija u EU,u startu bi ti sve bilo priznato.EU nije neki izbor ni za mene ali za ljude koji zive van Srbije EU znaci sve jer to predstavlja neuporedivo olaksanu administraciju i priznanje svih diploma obrazovanja.Norveska nije u EU aali saradjuje sa njima na svim nivoima i trziste rada je tako podeseno da je za ljude u okviru EU jako lako dostupno i administrativno lako.
Uglavnom,dobio si odgovor na ono sto si me pitao.
Dakle,dilema je ta studentska viza zbog para...ali ako ti imas te pare onda ti nemas zime...
6 meseci je obrada dokumenata u SAK-u,isto toliko je minimum cekanje za turnus mesto-to je sto se vremena tice.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

John Snow

Član broj: 320187
Poruke: 5
*.ftth.trollnet.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 18:49 - pre 125 meseci
Citat:
zokiruma:
ha ha ha

:D

znaci ima nasih u alti :D



hahaha, pa sudeci po ovoj poruci, makar 2 :)). Vazno, vrlo je lepo kad se u sred nicega pojavi poruka za Srecnu Novu godinu na tvom jeziku sa sve ć. :)) Pomislis da je tebi namenjena :)). Vazno, ovde umesto da ostavljamo poruke na fb wall-u, mi direktno okacimo na pravi zid:)), mada ne znam kome da posaljem friend request. :))
 
Odgovor na temu

poruka na zidu

Član broj: 320203
Poruke: 2
*.ftth.trollnet.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.01.2014. u 19:21 - pre 125 meseci
Ja sam to napisala po povratku sa posla. Kako da te kontaktiram?Bas mi je drago da je bar neko uspeo da razume poruku na zidu :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7859841 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.