Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7829546 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 14:08 - pre 125 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
IVAN DIREKTOR:
Pa ne znam, upoznao sam i masirao nekoliko Norvežanki kad sam bio u GR i Španiji i shvatio da su one mnogo dobre. Doduše, to im zavisi dal su trezne ili pijane. Sa nekima sam imao i ljubavne afere tj. avanture. Pamtim 1 u GR i 1 u Španiji. Ta u GR je teška radodajka, ja mislim da nju nije prevrnuo samo onaj ko je žurio na avion. :D Umesto da ja tražim seks od nje, ona tražila od mene. A ja se jadan bunio, otimao, ritao, koprcao ali ne vredi. :D A ova u Španiji, doduše malo starija, isto se vidi da je mnogo dobra osoba. Beše razvedena...Doduše, i ona u GR bila razvedena. :D

E a šta sam još primetio za te Norvežanke, kad su trezne, sve super, lepo, fino, ozbiljno, al kad se napiju, pa to ko puštene s lanca, lupaju gluposti, pevaju, zanose se, što bi rek'o Radoš Bajić, k'o mu*a u kosidbu, :D, smeju se, glasne su, zaje*avaju se...Ma kao da nisu iste osobe. Baš kad sam bio 2011. u hotelu, do mog hotela je bilo neko veliko norveško društvo, sve žene, sede u dvorištu njihovog hotela i sad sve lepo dok su trezne al kad se napiju, kreću da pevaju glasno, dobacuju mi nešto na norveškom, ništa ih ne razumem i tako pevaju kad god prođem pored njih. I ja lepo 1 dan prolazim pored njih pa kad ti raspalim neku pesmu na srpskom naravno, mislim nešto od Marte Savić ili Sanje Maletić, ne sećam se, aplaudirale su mi na kraju. Pa čekajte bre kad možete vi da pevate na norveškom, mogu i ja na srpskom. Xexexexe.



Ti se još hvališ svojim promiskuitetom? Jel si se testirao na sidu posle tih fukarskih afera? I kad povališ neku laku ili pijanu, ti to računaš kao uspeh?

Pa i ja sam imala jednu Norvežanku u Španiji i nema veze sa ovim što si opisao. Nikada nije pila. Mada i pijanu da sam je videla, ona ni u alkoholisanom stanju ne bi bila sa nekim našim. Takvu kombinaciju možeš da otpišeš, i Mirjana ti je to rekla. Samo sam zgađena tvojom ličnošću, izvini ako zvučim uvredljivo. I ti se time još hvališ.... o zemljo otvori se...


Ko ti drma kavez? Ne diram te, ne diraj me!
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
213.160.237.*



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 15:17 - pre 125 meseci
Citat:
Nesh-co:
Zoki, jesi polagao teoriju možda za vozački?
Spremam se da izadjem sledeće nedelje i pročitam na sajtu Statensvegvesena sledeće: You are required to have your vision tested in connection with the theory test.
Da li mu to dodje lekarski ili šta već?
E da, za one koji se spremaju da polažu, a znaju engleski, instruktor mi je rekao da je daleko pametnije polagati na Engleskom nego na Norveškom, zbog jezičkih zamki, kojih je Norveška verzija puna u odnosu na Englesku.
Čovek Norvežanin, nema razloga ne verovati mu.

Kumo, dogovoreno ;)


Ako se se dobro sjecam pri prijavi za polaganje ispunjavas upitnik u kome imas pitanja o zdravstvenom stanju i izmedju ostalog kakav ti je vid. Od toga zavisi da li ti je potreban atest od opticara. Mozes pitati u Statensvegvesen ko od opticara moze da ti izda atest. Ili udji u prvu opticarsku radnju i pitaj.

Kada sam ja polagao teoriju, a to bjese valjda avgust prosle godine u svakom momentu si mogao da se prebacis izmedju engleskog i norveskog tako da mozes da iskoristis znanje oba jezika. Znaci set pitanja koji je na ekranu se klikom mijenja na engleski i nazad u bilo kojem momentu.
 
Odgovor na temu

John Snow

Član broj: 320187
Poruke: 5
*.ftth.trollnet.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 16:29 - pre 125 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
poruka na zidu:
Ja sam to napisala po povratku sa posla. Kako da te kontaktiram?Bas mi je drago da je bar neko uspeo da razume poruku na zidu :)


A da nije jedna Nevena to napisala ;) Koja radi kao arhitekta...

hahaha nije ona napisala :))
 
Odgovor na temu

mladenft
Svrljig

Član broj: 317049
Poruke: 13
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 17:03 - pre 125 meseci
Gospodjo Mirjana, izvinite ponovo na smetnji,ali kada ste rekli da ne trazim posao samo preko zvanicnih oglasa,verovatno ste mislili na finn.no,nav,jobbnorge....drugi nacin je ici od kommune do kommune preko neta,pratiti slobodna radna mesta i tako konkurisati,odnosno nadati se da nije istaknut oglas preko ovih zvanicnih sajtova,sto smanjuje konkurenciju i povecava sansu za intervju...bilo da se registrujem preko date kommune ili da saljem direktno na mail lederu...u jednom od predhodnih postova ste napisali da prilikom slanja dokumentacije direktno lederu treba poslati svoj CV sa referencama,søknader i ne mogu da se setim da li jos nesto.Meni je danas stigao prvi odgovor na konkurs,pa sam malo nesiguran sta i kako,imajuci u vidu da sam slab sa jezikom.Ne znam da li da cekam poziv sada preko telefona(napominjem da imam srpski broj ),ili oni salju preko maila neki upitnik i sto je glavno,najvise me je strah od poziva ledera,zbog mog oskudnog poznavanja jezika(ucim ga ali sam svestan da sam prebrzo usao u ovu pricu sa konkursima).Sta obicno pitaju ti lederi kad pozovu telefonom da mogu da spremim bar neke odgovore i kao pravi srbin udjem na mala vrata.:) Ja se jos jednom izvinjavam na smetnji ali na osnovu mog iskustva sa ovim forumom,odnosno sta sam i koliko saznao iz njega,vi dajete najpreciznije podatke i imate dovoljno strpljenja da odgovorite...pozdrav iz Svrljiga...
 
Odgovor na temu

toi
snekker
oslo

Član broj: 294060
Poruke: 56
*.79-161-31.customer.lyse.net.

Jabber: snekker-maler
ICQ: 99


+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 20:02 - pre 125 meseci
Pozdrav za društvo. Nego cuo sam da ima neki nas zemljak u Drammen-u susi meso, pravi cvarke...pece prasići, pa me zanima ima li neko kontakt telefon? Nikako da nabavim a ubi me nostalgija za "prasećinom" :)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 20:30 - pre 125 meseci
Citat:
toi: Pozdrav za društvo. Nego cuo sam da ima neki nas zemljak u Drammen-u susi meso, pravi cvarke...pece prasići, pa me zanima ima li neko kontakt telefon? Nikako da nabavim a ubi me nostalgija za "prasećinom" :)


Jao nemoj cvarke da potezes. Sad ces pola foruma da bacis u depresiju... I sledece ce biti pitanje ima li takav i u Bergenu :D

 
Odgovor na temu

DANIJELA sykepleier

Član broj: 320034
Poruke: 8
..0.32.92.tmi.telenormobil.no.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 20:53 - pre 125 meseci
Cao drustvo. Ima li koga u Bergenu zensko-musko drustvo, svejedno :)
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 21:02 - pre 125 meseci
Ihaj... ima nas u Bergenu kolko hoces.... :) Sad na doceku nove godine preko 80 ljudi bilo :)

===

Poslao sam ti poruku na PP...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 21:16 - pre 125 meseci
Citat:
mladenft:
Gospodjo Mirjana, izvinite ponovo na smetnji,ali kada ste rekli da ne trazim posao samo preko zvanicnih oglasa,verovatno ste mislili na finn.no,nav,jobbnorge....drugi nacin je ici od kommune do kommune preko neta,pratiti slobodna radna mesta i tako konkurisati,odnosno nadati se da nije istaknut oglas preko ovih zvanicnih sajtova,sto smanjuje konkurenciju i povecava sansu za intervju...bilo da se registrujem preko date kommune ili da saljem direktno na mail lederu...u jednom od predhodnih postova ste napisali da prilikom slanja dokumentacije direktno lederu treba poslati svoj CV sa referencama,søknader i ne mogu da se setim da li jos nesto.Meni je danas stigao prvi odgovor na konkurs,pa sam malo nesiguran sta i kako,imajuci u vidu da sam slab sa jezikom.Ne znam da li da cekam poziv sada preko telefona(napominjem da imam srpski broj ),ili oni salju preko maila neki upitnik i sto je glavno,najvise me je strah od poziva ledera,zbog mog oskudnog poznavanja jezika(ucim ga ali sam svestan da sam prebrzo usao u ovu pricu sa konkursima).Sta obicno pitaju ti lederi kad pozovu telefonom da mogu da spremim bar neke odgovore i kao pravi srbin udjem na mala vrata. Ja se jos jednom izvinjavam na smetnji ali na osnovu mog iskustva sa ovim forumom,odnosno sta sam i koliko saznao iz njega,vi dajete najpreciznije podatke i imate dovoljno strpljenja da odgovorite...pozdrav iz Svrljiga...


Ispocetka si obicno pogubljen,posle se naviknes na to i ide to...dodje to sve na svoje.
Pa...ja sam malo zardjala davno bilo,ali otprilike sta si radi na svom poslu u Srbiji,koje zadatke,dozvola radna boravisna to moras znati da im objasnis i odmah ih pitas za 80% kao uslov za dobijanje iste,ali to sa policijom nemoj da zapetljas vec kratko i jasno,sto preciznije,jesi li i koliko upoznat sa sistemom u Norge,ako je u pitanju eldre og omsorg onda te mogu pitati imas li iskustva u toj oblasti,tu se valja reci da si radio neki posao u domu kod nas u Srbiji itd...
Zavisi,to oscilira...ali oni obicno zovu na telefon kada je norveski broj...kazem zovu ako im trebas i ako su zainteresovani za tebe i na srpski ali na norsk nummer cesto...valjalo bi se poraditi na pribavljanju istog...ali vezbaj norsk sto vise mozes dan-noc da ti GOSPODJA kaze...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 21:18 - pre 125 meseci
Citat:
toi:
Pozdrav za društvo. Nego cuo sam da ima neki nas zemljak u Drammen-u susi meso, pravi cvarke...pece prasići, pa me zanima ima li neko kontakt telefon? Nikako da nabavim a ubi me nostalgija za "prasećinom"


A u...gde me nadje ali evo ucutacu i necu kukati...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 21:21 - pre 125 meseci
Slicica iz novina...vatromet u Tromsu za Novu Godinu :


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 21:41 - pre 125 meseci
Na NRK 2 dokumentarac o Drugom svetskom ratu. Ko moze neka gleda.
Kasno nažalost, upravo se završio.
Imam trenutno u zalihama suvog mesa, čvaraka, dunjevače i ajvara onako ljutog pomalo, boli kolko je dobar.
Ko može nek dođe

[Ovu poruku je menjao Nesh-co dana 03.01.2014. u 22:52 GMT+1]

 
Odgovor na temu

mladenft
Svrljig

Član broj: 317049
Poruke: 13
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 22:04 - pre 125 meseci
Gospodjo Mirjana,:) spremio sam odgovore na neka pitanja ali najveci problem mi je kako im to sto krace objasniti vezano za radnu i boravisnu,miliciju itd...bilo bi mi od velike pomoci kada bi mogli da mi sastavite bar tri recenice u vezi sa tim kako da im to sto krace objasnim.Napominjem,da sam konkurisao za mesto hjelpepleiera 75% natt...je l to dovoljno za boravisnu posto je nocna smena,ili to nema veze...jos jednom hvala na predhodnom odgovoru...evo i moja devojka vam se zahvaljuje...:)))))
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 22:19 - pre 125 meseci
Citat:
mladenft: Gospodjo Mirjana,:) spremio sam odgovore na neka pitanja ali najveci problem mi je kako im to sto krace objasniti vezano za radnu i boravisnu,miliciju itd...bilo bi mi od velike pomoci kada bi mogli da mi sastavite bar tri recenice u vezi sa tim kako da im to sto krace objasnim.Napominjem,da sam konkurisao za mesto hjelpepleiera 75% natt...je l to dovoljno za boravisnu posto je nocna smena,ili to nema veze...jos jednom hvala na predhodnom odgovoru...evo i moja devojka vam se zahvaljuje...:)))))


Prijatelju radi tvoje licne bezbednosti, nemoj je zvati gospodjom, svasta moze da te snadje. :)
 
Odgovor na temu

mladenft
Svrljig

Član broj: 317049
Poruke: 13
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 22:24 - pre 125 meseci
Hvala na upozorenju...nadam se da nece da mi uzme za zlo,nov sam na forumu...ja to iz postovanja...pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 22:49 - pre 125 meseci
pozdrav svima
dali mi elektricari i ostali majstori posto ne mozemo nostrifikovati svije diplome u startu ne treba da apliciramo na eventualne konkurse za posao na sajtovima komuna?koliko razumem u pitanju je drzavni sektor pa sobzirom da namamo potrebnu diplomu nema svhe za konkursom.dali je tako ili ne?
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.01.2014. u 23:06 - pre 125 meseci
ne u državnim firmama, tj mislim da državna firma kod njih drži samo dalekovode ostalo je u privatnom sektoru gde je mnogo bitnije šta ti stvarno znaš da radiš. Tu ti ide ona varijanta od firme do firme, kuc kuc, dobar dan..... ima posla za električare ako si zainteresovan za sever, kako je na jugu to ne znam da ti kažem.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

damir941
damir galijas
neradim nigde
nijedna
despotovac

Član broj: 320225
Poruke: 4
*.71.233.200.mobile.tre.se.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2014. u 00:04 - pre 125 meseci
Dali mi moze neko pomoci, ja imam zabranu za eu 2 god , 1 god je vec istekla, dobio sam je u svedskoj za skoro bas nista, dosao sam prvi put u svedskoj 26 aprilaa avionom i vratio se za srbiju busom 8 jula sto znaci nisam ni prekoracio i vrato se 2 avgusta u svedsoj autobusom i tu sam ostao 2 meseca i 20 dana i krenuo sam za srbiju avionom i navodno zabranu su mi udarili jer nisam imao 2 pecata ula u srbiju kada sam dolazio busom i izlaz iz srbije kada sam se vraco u svedskoj i tu ispada da sam celo vreme bio u eu , probao sam da se zalim, sacuvao sam avionsku kartu i autobusku ali na kraju su videla da sam upravu ali nisu mi ukinuli jer sam potpiso dokumenat koji su mi dali jer inace bio bi uhapsen a ovako me pustili da idem u srbiju , e sada ovaako ja sam rodjen u Hrvatskoj i imam pravo na Hr pasos , dali neko zna dali mogu da putujem sa Hr pasosom u svedskoj iako traje zabrana jos ?
 
Odgovor na temu

vecyvu

Član broj: 319986
Poruke: 4
*.10.185.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2014. u 11:05 - pre 125 meseci
Cao svima i srecna Nova! Odnedavno pratim forum i gotovo sve informacije koje mi trebaju za podhitnoemigraciju su tu, ali naravno imam i jedno pitanjce. Da li se neko usudjivao da posalje dokumenta za dobijanje autorizacije odnosno licence za helsefagarbeider-a sa zavrsenom medicinskom skolom sa smerom stomatoloska sestra i kojim slucajem dobio?
 
Odgovor na temu

Bojana P
stomatolog-Smederevo
Dom zdravlja Smederevo

Član broj: 313825
Poruke: 44
*.210.1.42.getinternet.no.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.01.2014. u 17:02 - pre 125 meseci
Miro koliko smemo da budemo van norveske dok ne dobijemo stalnu dozvolu?promakao mi je taj detalj :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7829546 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.