Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7838491 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 10:45 - pre 135 meseci
Citat:
Zika Obretkovic:
A šta je sa nama koji smo dobili odbijenicu(5 meseci prakse + ispiti) da li i to pada u vodu?


Ej,pa daju avslag na svih 7 godina skole.Dakle,presedan prave i to preko noci ali vodicemo proces i ja hocu da mi objasne zasto oni iz Litvanije sa 3 godine su bolji nego mi iz Srbije po planu i programu a pogotovo sa 7 godina skole gde je ukljucena i Visa skola.Dakle,ovo je generalna odluka za sve srpske i filipinske sykepleiere koju salje Veronika Torp,rådgiver iz Saka.
Bice zanimljivo...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 11:04 - pre 135 meseci
Pa bolji su zato sto su iz EU. Zato sto je Litvanija u EU i uskaldila je sve zakone sa EU. Srbistan je nazalost tamo negde na brdovitom Balkanu, neki cak smatraju da nije ni u Evropi ali sta cete tako je kako je. Ne znam da li ce neko ispraviti krivu Drinu ulaska u EU ali meni se cini da je pat pozicija trajna buducnost Srbije za duzi vremenski period jer je problem Kosova neresiv jer rekli su ne moze Srbija kao drugi Kipar u EU i oni to nece da prihvate a sa druge strane Kosovo Srbija nikad nece prihvatiti i to je realnost. Ovo je zasto je u boljoj poziciji tamo neki Litvanac, bez obzira na njegovu skolu. Mozda ce tek sledeca generacija biti u EU i ljudi ce odavde odlaziti da rade u NO bez cimanja oko diploma. Ako ne moze drzava u EU onda kanda mogu ljudi. Masovno se uzimaju drzavljanstva onih drzava oko Srbije koje su vec u EU pogotovo Madjarske. Aj sto mogu ljudi iz Vojvodine nego sto mogu iz cele Srbije a bitno je teritorijalno poreklo. Znaci ko ima pretke u Vojvodini, Lici, Slavoniji, Baranji, zapadnom Sremu ima pravo na to. Bio sam skoro za Aleksinac i tako pricam sa jednim likom i ispostavilo se da je poreklom iz Like i covek se zainteresovao za HU drzavljanstvo i krenuo je da radi oko toga. Isto devojka iz Cuprije, juce sam joj isti info predstavio a posto joj majka isto iz Like i ona ce oko toga da radi. Mada sa druge strane pronaci ce oni tamo u Norveskoj vec nesto da se ovi problemi koji sada postoje rese jer treba im radnika u medicini i tu vec mora da ubace malo pragmatizma da ne bi sami sebi uskocili u stomak...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 11:57 - pre 135 meseci
Mihaleks,sve i da se uzme pasos EU npr.Madjarske to ne menja stvar oko autorizacije jer si se obrazovao u Srbiji...dakle to je to...
Litvaniju sam spomenula jer sam zivela sa Litvankom i imala uvid u njen plan i program i videla da ima i te kako razlicitosti...ali ovo jeste presedan jer priznas skolu sa Tajlanda oni su van EU...ma idi bre...sou.
Ali videcemo sta ce se resiti...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 12:12 - pre 135 meseci
Citat:
mihaleks:
Pa bolji su zato sto su iz EU. Zato sto je Litvanija u EU i uskaldila je sve zakone sa EU. Srbistan je nazalost tamo negde na brdovitom Balkanu, neki cak smatraju da nije ni u Evropi ali sta cete tako je kako je. Ne znam da li ce neko ispraviti krivu Drinu ulaska u EU ali meni se cini da je pat pozicija trajna buducnost Srbije za duzi vremenski period jer je problem Kosova neresiv jer rekli su ne moze Srbija kao drugi Kipar u EU i oni to nece da prihvate a sa druge strane Kosovo Srbija nikad nece prihvatiti i to je realnost. Ovo je zasto je u boljoj poziciji tamo neki Litvanac, bez obzira na njegovu skolu. Mozda ce tek sledeca generacija biti u EU i ljudi ce odavde odlaziti da rade u NO bez cimanja oko diploma. Ako ne moze drzava u EU onda kanda mogu ljudi. Masovno se uzimaju drzavljanstva onih drzava oko Srbije koje su vec u EU pogotovo Madjarske. Aj sto mogu ljudi iz Vojvodine nego sto mogu iz cele Srbije a bitno je teritorijalno poreklo. Znaci ko ima pretke u Vojvodini, Lici, Slavoniji, Baranji, zapadnom Sremu ima pravo na to. Bio sam skoro za Aleksinac i tako pricam sa jednim likom i ispostavilo se da je poreklom iz Like i covek se zainteresovao za HU drzavljanstvo i krenuo je da radi oko toga. Isto devojka iz Cuprije, juce sam joj isti info predstavio a posto joj majka isto iz Like i ona ce oko toga da radi. Mada sa druge strane pronaci ce oni tamo u Norveskoj vec nesto da se ovi problemi koji sada postoje rese jer treba im radnika u medicini i tu vec mora da ubace malo pragmatizma da ne bi sami sebi uskocili u stomak...



Kakav samar,samo jos jedan dokaz da nas pustaju do trenutka dokle za tim ima potrebe a onda se po ko zna kakvim kriterijumima slavina zavrce a ljudi ostaju da izvise i nikom nista,a sta sa stotinama ljudi koji su vec gore,polazu taj nasjonalfag i godinama se smaraju oko svega i ti im kazes sad da je to bilo za dzabe?

Nego reci mi da li se menja sta ako mi uzmemo "madjara" ili nas takodje kaci ovo sto se priznavanja tice?


EDIT: znaci ipak nas kaci sve....i sta sad dalje aj budi pametan....
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 13:04 - pre 135 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Mihaleks,sve i da se uzme pasos EU npr.Madjarske to ne menja stvar oko autorizacije jer si se obrazovao u Srbiji...dakle to je to...
Litvaniju sam spomenula jer sam zivela sa Litvankom i imala uvid u njen plan i program i videla da ima i te kako razlicitosti...ali ovo jeste presedan jer priznas skolu sa Tajlanda oni su van EU...ma idi bre...sou.
Ali videcemo sta ce se resiti...

Ma da, skola je iz Srbije to u svakom slucaju ne menja stvar to je tacno, ali da smo u problemu generalno ama bas svi, jesmo. Neko zbog radne dozvole, neko zbog diplome ali vecina zbog pasosa. Ima ovde i nemedicinara, mozda i vise nego medicinara samo se ne oglasavaju. Sve u svemu nadam se da ce na kraju ispasti nesto ok jer vasa buducnost je i moja buducnost (supruga medicinar).
Nego jedno pitanje za one sa "zapadne obale". Kako ste se snasli oko jezika s obzirom da se, barem tako pise na internetu, u Stavangeru prica Nynorsk a u Srbiji ste ucili Bokmål?
Pitam cisto informativno jer mozda se zadesimo u Stavangeru za mesec dana.
 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 13:19 - pre 135 meseci
Sad nakon ovoga i mi koji se pripremamo da saljemo papire za bolnicare, ucimo jezik, placamo sve, mozemo da strepimo da ce i za bolnicare da nam zatvore vrata.. mada, uvek im treba neko da radi "nize" poslove..
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 13:41 - pre 135 meseci
Dakle,mrzim parnicenje i zaljenje ali nemam drugu opciju.Ne ja vec svi mi...
Sto se tice fagforbundet-a dve kancelarije su sto se tice pravnih sttvari glavne,tj.gde se prijavljuju svi slucajevi a to su lokacije:Bergen i Tromsø.Tako da sa ja preuzela zvanje i kontakt i dogovorila sastanak sa lederkom u ponedeljak u 13 sati,sa svim papirima i sve to radim sa posla...Kaze mi zena da ne postoji mogucnost retroaktivne primene zakona kao i da moze po nekim osnovama da se stavi dodatni zahtev ali ne moze ponistenje skole.Tako da je ona to tri puta pitala...Skenirace se dokumenta cele grupe,pa u ponedeljak idem sa njom da pricam i ako ima dovoljno dobrog advokata da se ulazi u slucaj.Jer ovde nema cekanja i ako ga nema,onda da se ide na privatnog advokata.Najvaznije je reagovati pravovremeno jer vreme zaljenja je ograniceno.
Nesto se mora uraditi,ali nece biti uopste lako,i pored toga sto oni meni kazu da nema retroaktivne primene zakona.Izvestavacemo i populaciju u Srbiji ovde na portalu jer ljudi cekaju na svoje søknad-e i platili su sve to...Bice nesto...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 14:10 - pre 135 meseci
koliko sam ja shvatio trenutno se radi na tome da naši lekari postanu sestre u Nor a ovo ostalo ih ni ne zanima. Da li je moguće da je tolika navala i da mogu sebi priuštiti to zadovoljstvo da nas toliko ponize.
Sa druge strane gledano dobijaš kvalitetnu radnu snagu za sitne pare i to samo zato što su i te sitne pare premija za zemlju iz koje dolaziš. :-(
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 14:27 - pre 135 meseci
Ne,ne brkaj pojmove.Nasi lekari ne mogu da budu sestre uopste.Dakle mozes da posaljes ceo med.fakultet i srednja med.skola i ne mozes da dobijes nista.dakle,za spl traze nesto drugo.Lekari dobijaju avslag/odbijenicu...
Dakle,jedina stvar koja za sada sto se zdravstva tice prolazi to je helsefagarbeider.Ne med.sestre ne lekari.
Oni imaju svoja tumacenja.Videcemo sta se moze uraditi,ali jedna stvar je definitivna,nesto moramo pokusati,inace nas ceka 3 godine skole...Majku mu dokle skola...
Ja sad idem kuci da otvorim svoje sanduce i zadavim nekog medveda
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
*.215.65.144.getinternet.no.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 16:22 - pre 135 meseci
Mogu samo da vam poželim sreću :-( Je li vama ostalo još nešto da polažete?
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 16:42 - pre 135 meseci
Sta planira ekipa koja se priprema u Srbiji za odlazak i ekipa koja je vec gore a nije odradila nasjonalfag? Ide se po sistemu "ne mogu oni nama staviti dodatnih godina skole koliko ih mi mozemo odraditi"?:-)
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 17:05 - pre 135 meseci
Iskreno,mi planiramo da se zalimo,takav je dogovor vecine nas koji smo bili zajedno na fagu.Ovo sto su nama uradili sada je ravno diskriminaciji,jer ajd da je osnov odluke srednja skola,ok,nas dvoje-troje koji smo sa Visom dobili bi pozitivan odgovor,medjutim i nama su stigli odgovori od iste te osobe da smo dobili odbijenicu tako da nema logike...U krajnjem slucaju,ni ne pada mi na pamet da ovde idem 3 godina i studiram iznova sve...Blizu mi Svedska,mozda krenem da svercujem cigarete,alkohol itd,tu je para :-)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 17:06 - pre 135 meseci
Planira se da se ode gore, nadje posao, udje u sistem i u medjuvremenu cita sta je ekipa iz NO napisala na forumu a mozda se desi i nesto dobro u medjuvremenu :)
Vise od toga trenutno ne moze.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 17:46 - pre 135 meseci
Stvarno su najgori indijanci.
Ovo sa Vama koji ste dosli do kraja je ravno prevari. Ako ispaljuju neke naredne i nekako, ali Vi svi ste prakticno obmanuti. Vi cete verovatno i uraditi nesto, gotovo sam siguran da je tako, a za naredne "generacije" videcemo.

 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 18:49 - pre 135 meseci
E ljudi jedno TEHNICKO pitanje. Kad se kaze da se u Oslu trazi NP3 na sta se misli u tom slucaju da je Oslo?
Oslo kao grad, kao opstina ili kao sira okolina? Gde je to tacno u Oslu? Npr. gde se moze povuci neka linija i reci ovde prestaje Oslo u smislu da tu ne traze NP3 i tu nema problema oko toga?
 
Odgovor na temu

milan.dukic3
Nezaposlen

Član broj: 312454
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 19:43 - pre 135 meseci
Ljudi citam ovo sto pisete i neverujem da su to uradeli???? Znaci nasa medicinsak srednja skola se nepriznaje vise kolIko sam mogo da skontam?
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 19:45 - pre 135 meseci
Citat:
mihaleks:
E ljudi jedno TEHNICKO pitanje. Kad se kaze da se u Oslu trazi NP3 na sta se misli u tom slucaju da je Oslo?
Oslo kao grad, kao opstina ili kao sira okolina? Gde je to tacno u Oslu? Npr. gde se moze povuci neka linija i reci ovde prestaje Oslo u smislu da tu ne traze NP3 i tu nema problema oko toga?

Ja ću ti odgovoriti na jedan drugi način, ali gađam ono što si pitao:

Dugo si već na forumu i čitao si da baš svi do sada pišu da je u Oslu sada obavezan NP3...pa u skorije vreme pišu i da treba čak i radna dozvola...tj. da već negde radiš. A ja ću napisati nešto sasvim drugačije, tj. slično onome što sam pisao još pre godinu dana: u Oslu se može naći posao helsefagarbeidera i bez svega gore navedenog! Naravno pod uslovom da im u tom trenutku baš trebaš. No zar to ne važi i za svaki drugi grad...posao dobijaš onda kada im stvarno trebaš. Ja znam lično devojku koja se zaposlilla u Oslu u januaru ove godine kao helsefagarbeider, a da pri tome nije imala radnu dozvolu niti NP3...čak je i u prvo vreme radila bez ikakvih papira...nije imala čak ni privremenu radnu dozvolu.
Ono što ja smatram je da ako ti još imaš krov nad glavom besplatan u Oslu...samo napred...Znaš i sam da je potpuno normalno da glavni grad ima odličnu vezu sa okolnim mestima...pa iz njega možeš ići bilo gde i tražiti posao (po njemu i oko njega). Sve je iz njega tako blizu, mislim na mesta oko njega...a ima ih koliko hoćeš. Oslo je mnoooogo bolja lokacija nego zabiti se u neko mesto sa par hiljada i juriti posao u njemu i oko njega!

Samo guraj napred!
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 20:05 - pre 135 meseci
Dakle naj iskrenije ne bih vam bio u koži, svi vi koji ste platili autorizacije kao da ste iz ove vrlo bogate srbije pomogli jadnu posrnulu norvešku privredu. Jednostavno pljačka na kvadrat i opet po onima kojima je naj teže i koji gledaju kako da spasu svoje porodice iz zemlje blagostanja.
Neko je spomenuo unosan posao sa cigarama i sl. prijatelju da ti kažem da sam naj više para imao kada sam bio na legalnom crnom tržištu i da nam je taj posao prilično u krvi te ako se mora nije ni teško.
Golf 1 teško ga je nabaviti ali je dušu dao za takve poslove ;-)
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 20:35 - pre 135 meseci
Citat:
cveyoni:
Iskreno,mi planiramo da se zalimo,takav je dogovor vecine nas koji smo bili zajedno na fagu.Ovo sto su nama uradili sada je ravno diskriminaciji,jer ajd da je osnov odluke srednja skola,ok,nas dvoje-troje koji smo sa Visom dobili bi pozitivan odgovor,medjutim i nama su stigli odgovori od iste te osobe da smo dobili odbijenicu tako da nema logike...U krajnjem slucaju,ni ne pada mi na pamet da ovde idem 3 godina i studiram iznova sve...Blizu mi Svedska,mozda krenem da svercujem cigarete,alkohol itd,tu je para :-)



I prosto covek ne zna kome je gore,ljudima koji su otisli gore i razvlace se sa papirima,testovima,ispitima vec godinu-dve,ulozili vreme,pare,trud,ajd opet bar otisli i imaju neki posao,ili onima koji ovde od crkavice idu i uce jezik,sredjuju papire i dnevno se cimaju 12 sati ne bi li pobegli a onda i to sto odvajaju neko na ovakav nacin prospe niz vodu i jednima i drugima....

To kako bih ja ovo nazvao je najblaze receno diskriminacija mada bih ja upotrebio neku drugu rec no ona nije za forum. Ako se vec prave pametni i zele da nas otkace iz ko zna kog razloga donosenjem takvih pravila preko noci onda su trebali ranije i pametnije to da odrade,kako ce sad da objasne to da su do sada nekoga primali a od sada sa istom tom ili diplomom viseg stepena,to prosto ne moze,ne vazi. To mu dodje kao da neko kaze znate kako svi koji su diplomirali do tad i tad imaju pravo na posao a vi od sada i vi koji trenutno studirate,idite kukicajte ili sta vam volja. I treba da ih tuzite,ja bih se zalio i probao da im na glavu sednem sad.

Da se ne lazemo,niko od ljudi koji su otisli gore a ni onih koji se spremaju da odu nisu niti imaju u planu da provedu radni vek radeci kao bolnicari vec je to prvi korak na putu ka onom cime svi zele da se bave i za sta su se skolovali,tako da je pitanje sta norvezani dobijaju ovim i kako ce ljudi razmisljati nakon ovoga ako nam dodje na isto ili gore pokusati raditi u Norveskoj,Italiji,Engleskoj,Austriji ili Nemackoj......

I naravno,opet ostaju 2 opcije,ovo sto je mihaleks rekao,otici pa raditi i cekati opet neko olaksavanje koje ce doci a mozda i nece i juriti nesto kad si vec tamo,ili ovo sto cveyoni rece,dici sidro.....
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.03.2013. u 21:23 - pre 135 meseci
Cvele vec prodaje cigare...
Naime,i ja sam dobila isto pismo u mom sanducetu i prvo za sta sam se uhvatila jeste koji je datum odluke,po kom zakonu clanu i slicno medjutim,nista od tih informacija ne pise.Dakle,srocili poruku kao da prodajemo pilice na pijaci u mom Ruskom Selu pa kazemo ti si meni platio ali ja tebi sada ne dam to pile jer sam pre 10 minuta se predomislio a pare ne dam nazad.E to je tako definitivno.
Tekst kaze ovako:

Det vises til tidligere avslagsvedtak med kvalifiseringsløp på din sykepleiersøknad.
SAK har tidligere etter individuell vurdering anbefalt sykepleiere fra Serbia og Filippinene å gjennomføre en nærmere bestemt praksis i Norge for på et senere tidspunkt å kunne oppnå autorisasjon.
Etter vedtak i Statens helsepersonellnemnd,hvor det er vurdert at de aktuelle søkerne ikke vil kunne oppnå autorisasjon selv etter gjennomført praksis,ønsker SAK å informere om dette på et så tidlig tidspunkt som mulig. (ovo je hit recenica u celom tesktu)...
SAK har på bakgrunn av vedtak i Statens helsepersonellnemnd endret vår praksis i de aktuelle sakene.
Statens helsepersonellnemnd har vedtatt at praksis som hittil anbefalt av SAK ikke vil være tilstrekkelig for å kunne oppnå autorisasjon som sykepleier.For å kunne oppnå autorisasjon som sykepleier er det nødvendig å søke opptak ved norsk sykepleierhøyskole og eventuelt søke fritak for enkelte fag. (drugi biser teksta!!!)
Autorisasjonskontoret vil opplyse at aktuelle lover og forskrifter,samt ytterligere informasjon om de aktuelle helsepersonellgrupper kan finnes på vår internettadresse www.sak.no (treci biser jer na net strani nema blizih informacija)...

I zaista misle da se na ovo nece niko zaliti i zato i ne stoji uopste ono obavezno klagerett i sema koja se salje uz svaku njihovu odluku...sto su uvek praktikovali kada salju bilo kakvu odluku.

Dakle,svima isti tekst bez obzira da li imas licencu ili nemas,Visu skolu ili nemas,sta si dobio od zahteva ili nisi,dakle svima ista odluka.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7838491 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.