Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7843153 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.09.2010. u 11:56 - pre 165 meseci
Mirjana sretno ti bilo a sto se nismo videli nije problem videcemo se gore uskoro zavrsavam neku papirologiju pa se vidimo u Lillehammeru USKOROOOOOOOOOOOOOOOO
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.09.2010. u 00:54 - pre 165 meseci
Ode nam Mira za Norvesku ali nadam se da ce se vrlo brzo javiti sa svojim prvim pozitivnim utiscima. Do tad mozda neko moze da odgovori na pitanje. naime,ok,videli smo dosta informacija o diplomama,papirologiji itd. trazenje posla je ocigledno najbolje izvesti na licu mesta a ne preko neta,medjutim kako ste resili ili kako to planirate izvesti vi koji uskoro idete,pitanje smestaja na pocetku? Vidim da je neka najlaksa solucija dom u Oslu ali koji je vrlo tesko dobiti,poslovi se verovatno tamo lakse nalaze ali je ako sam dobro razumeo prethodno potrebno otici i poloziti norsk prove 3? Sta se desava sa nekim drugim mestima,naravno sa pocetnom predpostavkom da nemate nekoga ko bi vas mogao primiti i pomoci sto je u velikoj vecini slucaj....Takodje uvek potreban pocetni kapital,sve se placa sve kosta,pa i soba,depozit,prezivljavanje prvih mesec-dva dok se ne dodje do posla,predpostavljam da je nekih 3-5 000 eura neophodno imati sa sobom da bi se pregurala pocetna faza?
 
Odgovor na temu

ilicgz
N.S.

Član broj: 262211
Poruke: 5
93.87.158.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.09.2010. u 18:27 - pre 165 meseci
Da se nadovezem na pitanje koje je delija_sever031 postavio. Da li je sada potrebno i obavezno imati pozivno pismo prilikom dolaska u Norvesku .
 
Odgovor na temu

filipv7
vladimir filipovic
HJelpepleier/omsorgsarbeider
Valhalla sykehjem
Norway

Član broj: 220343
Poruke: 32
84.22.52.*



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.09.2010. u 20:36 - pre 165 meseci
Nije potrebno. Nakon prelaska u beli sengen uz posedovanje licence npr za hjelpepleiera imas pravo 6 meseci da trazis posao. Stim sto do kraja treceg meseca od kad udjes u NO moras da se prijavis u policiji i da im pokazes licencu/autor
 
Odgovor na temu

ilicgz
N.S.

Član broj: 262211
Poruke: 5
93.87.158.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.09.2010. u 21:06 - pre 165 meseci
Hvala na odgovoru,
ali ja nisam medicinar i idem u posetu na 2 meseca... da li mi je pod ovim nacinom dolaska potrebno i dalje pozivno pismo ili mogu i bez njega...tj da li mi je pozivno pismo garancija u slucaju da nemam kod sebe 500 kruna dnevno?
 
Odgovor na temu

the_nomad_2010
Doktor Specijalista

Član broj: 269250
Poruke: 3
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.09.2010. u 10:36 - pre 165 meseci
Zdravo, ja sam Vanja. Citao sam vase postove ovde na forumu i interesuje me sledeca stvar.
Ja sam doktor specijalista, zavrsila sam specijalizaciju za ginekologa akusera u Sofiji.
Udata sam ovde u Srbiji inace sam iz Makedonije. Interesuje me da li mozda znate kakve su sanse da se iselim sa muzem u Norvesku, da nadjem posao kao ginekolog... Da li mozda mozete da mi date neke informacije u vezi svega toga i ako imate nek adrese, sajtove koji bi mi pomogli oko svega toga, takodje neke adrese za trazenje poslakao doktora specijaliste, posto vidim da ste i vi iz medicine, verovatno znate kako to sve funkcionise? Takodje me interesuje da li moram da nostrifikujem specijalisticku diplomu da bi radila u Norveskoj ili ne moram, s' obzirom da sam specijalizaciju zavrsila u SOFIJI, koja je u evropskoj uniji?

Unapred vam zahvaljujem
 
Odgovor na temu

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.09.2010. u 13:53 - pre 165 meseci
Pozivno pismo ti nije potrebno samo moras da das adresu i telefon onoga kod koga ides.
Pozzzzzz
 
Odgovor na temu

DAVORNO
davor nikolic
Koppang Hedmark

Član broj: 128579
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.09.2010. u 13:59 - pre 165 meseci
Moras prvo da proveris da li je priznata diploma iz Sofije posto sam imao slucaj supruga moga prijatelja iz Mk je zavrsila stomatologiju u Sofiji nisu hteli da joj priznaju, pa ces morati da proveris, inace mislim da ti treba i srednja med skola jer tamo ides kao med.sestra pa posle nastavljas kad budes polozila neke ispite kao doktor. Opet nemoj da me drzis za rec nisam ti ja iz te branse ali imas na forumu dosta informacija pa kreni redom i nemoj da odustajes.
Pozzzzzzzzz
 
Odgovor na temu

skljonco
KCS
Beograd;Srbija

Član broj: 269396
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.09.2010. u 21:48 - pre 165 meseci
Hej ljudi,baš vam svima hvala na svim informacijama jer neki od vas su bili baš,baš precizni.

Imam i ja između ostalog nekoliko pitanja:

Moj suprug bi pokušao da ode za Norvešku.Ima 7 godina radnog iskustva na Kliničkom Centru.
Da li je poželjno da preda za autorizaciju i razno razne diplome nekih silnih kurseva (iz oblasti medicine)
kao i diplome sa kongresa i seminara?
Ima i diplomu za kardio-pulmonalnu reanimaciju koja je međunarodno priznata.Treba li i to?

Drugo što me zanima,obzirom da mi tamo nemamo nikoga,koji je najlakši put do pronalaženja posla?

 
Odgovor na temu

ilicgz
N.S.

Član broj: 262211
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.09.2010. u 15:57 - pre 165 meseci
Hvala na odgovorima.....
 
Odgovor na temu

B00meranG
diplomirao prije 5 mjeseci, posla još
nema

Član broj: 242493
Poruke: 1
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.09.2010. u 14:11 - pre 165 meseci
Pozdrav svima!

Javljam se prvi put na ovoj temi i uopšte na forumu!

Zanima me kakva je mogućnost nalaženja prvog posla u Norveškoj ili eventualnog stažiranja s obzirom da nemam dana radnog iskustva. Diplomirao sam u aprilu ove godine na tehničkom fakultetu "Mihajlo Pupin" u Zrenjaninu na smjeru Diplomirani inženjer informatike. Problem na ovim našim ex yu prostorima je što u većini firmi traže "gotov proizvod" (radnika sa iskustvom). Postoji mogućnost stažiranja ovdje uz sufinansiranje kantonalne službe zapošljavanja ali opet sve zavisi od visine donacija. Imam 29 godina.

[Ovu poruku je menjao B00meranG dana 29.09.2010. u 16:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.142.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.09.2010. u 17:03 - pre 165 meseci
Pozdrav svima sa paznjom sam procitala forum ima mnogo korisnih informacija sto nisam uspjela saznati je sledece zivim u zemlji EU radim u zdravstvu kao asistent ovdje sam zavrsila kurs koji se broji u uradjenim satima ako bih isla u Norvesku raditi kao asistent dali moram imati skolu ili je dovoljan kurs
parola je jednom pisao o tome voljela bih da mi se javi
 
Odgovor na temu

axaa974
Jelena Aksentijevic Agic
Bergen,Norway

Član broj: 263184
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.09.2010. u 20:23 - pre 165 meseci
Ljudi,sve je vec sazvakano sto puta o odlasku i svemu drugom vezanim za Norvesku.
Citajte jedno tri dana ceo forum,i eto odgovora.
Pozz
Jelena Aksentijevic Agic
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.142.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.09.2010. u 20:45 - pre 165 meseci
Da sam nasla odgovor ne bih postavljala pitanje logicno hvala za odgovor pozz
 
Odgovor na temu

parola

Član broj: 251281
Poruke: 47
*.mimer.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.09.2010. u 00:18 - pre 165 meseci
Pozdrav svima sa paznjom sam procitala forum ima mnogo korisnih informacija sto nisam uspjela saznati je sledece zivim u zemlji EU radim u zdravstvu kao asistent ovdje sam zavrsila kurs koji se broji u uradjenim satima ako bih isla u Norvesku raditi kao asistent dali moram imati skolu ili je dovoljan kurs
parola je jednom pisao o tome voljela bih da mi se javi






Bez ikakvih problema mozes doci i raditi u Norveskoj kao asistent.Pribavi neke preporuke sa tog posla gde sada radis i prevedi na norveski taj papir sa kursa i moje misljenje je da ces veoma brzo naci posao kao asistent.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.142.108.93.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2010. u 20:51 - pre 165 meseci
Parola zahvaljujem se na odgovoru i poslala bih ti e-mail u vezi knjiga i cd-ova norveskog jezika iz kojih ucimo ja i suprug .To sam dobila iz Norveske a nesto sam kupila u Beogradu mala konsultacija unaprijed hvala pozz.
 
Odgovor na temu

lele b
LELA KRAJISNIK
MRI

Član broj: 262381
Poruke: 18
212.200.65.*



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.10.2010. u 21:45 - pre 165 meseci
E cao svima. Evo konacno uhvatila vremena i za forum. Pre mesec dana sam stigla u Norvesku u Oslo i nakon par dana sam pocela da trazim posao. Ona taktika, od vrata do vrata. U samom Oslu sam obisla oko 35 domova i okolino oko 15 i nista. Samo nekoloiko laznih nada. Ako neko mozda zna da negde treba hjelpepleier na nivou Norveske mnogo bi mi znacilo. Moze da mi posalje pp. O iskustvu cu posle kad budem imala vise vremena.Sada mi je dan ispunjen do poslednjeg minuta. Nadam se da ce mi se isplatiti. pozz.

[Ovu poruku je menjao lele b dana 01.10.2010. u 23:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.10.2010. u 10:41 - pre 165 meseci
Vec doslo da zasicenja trzista hjelpepleierima?:)
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.10.2010. u 13:57 - pre 165 meseci
lele b

Probaj ovde to je nedaleko od mene: https://www.nav.no/sbl/stillin...stillingsannonse.do?id=2453660
U medjuvremenu salji preko neta svuda, ja sam tako dobio posao. Za odgovor treba vremena. U principu se ceka mesec, mesec i po dva i za nase uslove na zalost nekad vise.
 
Odgovor na temu

Edin_Tuzla
Edin Avdovic
ne zaposlen
Tuzla,BiH

Član broj: 270279
Poruke: 5
89.146.174.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?10.10.2010. u 14:07 - pre 164 meseci
Pozdrav ljudi!!!! Citao sam dosta vase postove pa ako moze neko od vas da me posavjetuje!

Zivim u Tuzli,Zavrsio sam Srednju Medicinsku Skolu,nisam radio pripravnicki i polaganje drzavnog,Upisao sam Visoku zdravstvenu (smjer medicinsko laboratorijska dijagnostika) ....Trenutno sam 2 godina,..Ako moze stvarno od vas koji se razumijete da mi date dobar savijet...


Da li u mom slucaju ganjat put za Norvesku sa srednjom,ili zavrsit visoku koju zapoceo?Umeđuvremenu polozit drzavni za srednju?
Jos jedno bitno pitanje sto se tice ovoga kakve su sanse za nalazak posla sto se tice mog smjera? Da li neko misli da bi trebao se prebacit na Radioloski smjer? Znaci da li zavrsit prvo sto se tice obrazovanja pa onda ganjat posao,ili bi trebao polozit drzavni i sa srednjom trazit posao za norvesku?

Ako moze vas savijet ! Unaprijed Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7843153 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.