Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7704705 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dacatea

Član broj: 264630
Poruke: 10
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.10.2010. u 10:40 - pre 163 meseci
Citat:
marko 999: za dakatea . . .ti nisi dobila autorizaciju vec licencu. sada trebas da uplatis 990 kruna na racun koji su ti poslali i onda tek razmatraju tvoje papire da dobijes autorizaciju. nisi dobro upucena idi kod nekog ko zna norveski da ti prevede to i videces da sam u pravu. za autorizaciju se ceka najmanje 2 meseca ja sam je dobio. proveri to lepo...pozzzz


Marko,verujem da imas najbolje namere,ali vodi racuna sa kakvim informacijama baratas,ne zbog mene i tebe,vec zbog svih ovih ljudi ovde kojima je stalo da imaju neki pouzdan smer.
Sto se mog slucaja tice,AUTORIZACIJU sam dobila u navedenom periodu,DE FACTO!
Bilo je mnogo netacnih informacija ovde,ne zbog zlih namera ,nego nedovoljne obavestenosti,i hajde da vise jedni druge ne dovodimo u zabludu.Mirjana i jos neki pojedinci su dali prave i pouzdane informacije i hvala im puno,i svakog kog mogu upucujem na njih da se ne bi ponavljali.
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.10.2010. u 12:15 - pre 163 meseci
>
pa prvi nivo p� vei sam zavrsila ali sam se zaposlila u medjuvremenu na vma
pa nisam mogla da nastavim.sada kad stignem ucim sa neta i planiram tokom
zime da zavrsim drugu knjigu.Taman dok dobijem autorizaciju..

--0016364ee3f2ee1d8504930a85e6
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote">2010/10/19 axaa974 <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">
Istina,ode pola plate.Ali,ako stizu papiri kao odgovor od njih za 15 dana onda mozes i papire malo sporije prevoditi. A sta je s tvojim norveskim,jesi li zavrsila s kursom?<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2719816" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2719816</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:d277d0cd1872b3d2fc2ab5388f117599<br>
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.10.2010. u 12:16 - pre 163 meseci
>
pa prvi nivo p� vei sam zavrsila ali sam se zaposlila u medjuvremenu na vma
pa nisam mogla da nastavim.sada kad stignem ucim sa neta i planiram tokom
zime da zavrsim drugu knjigu.Taman dok dobijem autorizaciju..

--001636427152185a7a04930a8be9
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote">2010/10/19 axaa974 <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">
Istina,ode pola plate.Ali,ako stizu papiri kao odgovor od njih za 15 dana onda mozes i papire malo sporije prevoditi. A sta je s tvojim norveskim,jesi li zavrsila s kursom?<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2719816" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2719816</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:d277d0cd1872b3d2fc2ab5388f117599<br>
 
Odgovor na temu

Qler01

Član broj: 186964
Poruke: 328
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.10.2010. u 12:33 - pre 163 meseci
zna li neko mozda ja bih se prijavio za sluzenje vojske u norveskoj armiji kao profesionalni vojnik neka me salju bilo gde samo da mi daju drzavljanstvo, postoji li takva opcija zna li neko gde bih mogao da se prijavim i koji su uslovi za ulazak u njihovu armiju?
 
Odgovor na temu

dacatea

Član broj: 264630
Poruke: 10
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.10.2010. u 13:10 - pre 163 meseci
Citat:
Sale 011: Ako neko ima proverenu inf molim da mi odgovori!
Pre tri nedelje sam poslala papire za autorizaciju za hjelpepleiera,stigla mi je uplatnica na kojoj pise Sykepleier-gebyr for lisens, nigde se ne pominje hjelpepleier ili ovaj novi naziv helse.. S tim da sam poslala samo papire od srednje med skole i polozen drzavni za dr posto od srednje nemam. Popunjavala sam zahtev na engleskom, pa sad mislim da sam tu napravila neku gresku, striklirala sam other licence i general nurse. Da li neko zna kako se to popunjava na engleskom, da li se oznacava care worker i autorizacija a na licenca ?... Hvala puno unapred!
[quote]Sale 011: Ako neko ima proverenu inf molim da mi odgovori!





Kod tebe je bas zamrseno.Mislim da je najbolje da posaljes njima [email protected] i objasnis sta si zeleo-la,a gde si eventualno pogresio-la.
Ako si hteo-la autorizaciju za helsefagarbeidera trebalo je da stikliras ''other licence'' i upises ''helsefagarbeider''.Cesto su i oni zbunjeni nasim nivoima obrazovanja i zahtevima,a od marta prosle godine je uvedeno mnogo novina.U svakom slucaju,o svakom profilu imas info na njihovoj stranici,a mail je pouzdan,jer sam ja dobila informaciju u roku od par sati.
 
Odgovor na temu

Sale 011
Bergen, Norveška

Član broj: 248947
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.10.2010. u 10:22 - pre 163 meseci
Poslacu mail, hvala puno na savetu!
 
Odgovor na temu

markus011
Marko Jovanovic
Oslo

Član broj: 74244
Poruke: 11
*.203.34.95.customer.cdi.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.10.2010. u 11:09 - pre 163 meseci
Sale011

Koliko sam shvatio ti si zavrsio/la medicinsku srednju i fakultet? jer kazes da si poslao/la papire za srednju i drzavni za dr.
Ako si lekar,moguce je da su onda oni automatski prebacili tebi molbu za sykepleiera,jer nasi lekari imaju mogucnost da dobiju licencu za sykepleiere i da sa njom rade 2 godine,a u roku od dve godine moraju da poloze nasjonal fag za sykepleiere da bi preslo u autorizaciju,mozda jos nesto,nisam siguran.
Ali svakako poslaji mail jel ce odgovoriti sigurno,jer u slucaju da razmatraju samo tvoju srednju skolu,a predas molbu za sykepleiera,dobices odbijenicu u kojoj ce pisati sta treba da uradis da bi postao sykepleier(fag prøve,nors prøve 3, nasjonal fag za sykepleiere i praksa koju odredjuje SAFH).

Srecno
 
Odgovor na temu

Sale 011
Bergen, Norveška

Član broj: 248947
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?26.10.2010. u 20:28 - pre 163 meseci
Hvala na savetu!
 
Odgovor na temu

drobilica83
Katarina Dinčić
Doktor medicine, Dom zdravlja Banja Luka
Banja Luka

Član broj: 271659
Poruke: 5
79.143.160.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.10.2010. u 23:25 - pre 163 meseci
Prije svega, pozdrav svima. Želim da se uključim u diskusiju oko odlazaka u Norvešku za medicinske radnike. Zovem se Katarina i radim kao Doktor medicine u Domu zdravlja Banja Luka već 11 mjeseci. Imam položen državni ispit i licencu za obavljanje samostalnog posla u struci. Zanima me moj eventualni odlazak u Norvešku, sve te pojedinosti je Mirjana (ako se ne varam) opisala, ali niko ništa ne govori postupak za doktore. Može li mi neko pomoći i odgovoriti da li ja mogu tražiti autorizaciju za sykepeplier-a s obzirom na moju visoku stručnu spremu. Da objasnim, poslala bih dokumente iz srednje medicinske škole i sve potrebene papire, a uz to i uvjerenje o državnom ispitu za Doktora medicine... Kakav je tu postupak? Moram li ja tamo nastaviti sa "napredovanjem" i učiti po završetku nekog dodatnog studija tamo da se zaposlim kao doktor ili mogu ostati na "statusu" sykepeplier. Iskreno, dosta mi je više učenja i voljela bih tamo ostati kao sykepeplier, a ako se odlučim za povratak ovamo, uvijek mogu biti doktor. Molim vas za objašnjenje i neka vaša razmišljanja o svemu ovome. Možda sve ovo izgleda skakanje sa konja na magarca, ali imam ja svoje razloge za sve to. Veliki pozdrav za sve i unaprijed hvala!!! Katarina
 
Odgovor na temu

markus011
Marko Jovanovic
Oslo

Član broj: 74244
Poruke: 11
*.203.34.95.customer.cdi.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.10.2010. u 02:15 - pre 163 meseci
Drobilica 83

Kad predas dokumentaciju najbolje je da predas za sykepliera i da dobijes licencu,licenca vazi 2 godine, u roku od 2 godine moras da uradis ono sto ti napise safh u odgovoru, a to je kurs i nasjonal fag za sykepleiere ( za lekare nije potreban fag prøve vec mogu direktno na kurs( inace kurs se sastoji od 2 nedelje svaki dan(tako je u Oslu, u nekim selima ima i 3 puta nedeljno) tu se polaze medikament trening(doziranje lekova u dosete(tasove)) i radi se nesto kao seminarski rad,gde se dobije pacijent koji boluje od neke bolesti u treba opisati kako bi se ti kao sykepleier ponasao.
Za praksu nisam siguran ali mislim da je neophodan i koji mesec prakse.
Naravno moze se posalti i zahtev za autorizaciju za helsefagarbeidera i to traje dozivotno

Ali opet kazem da je najbolje pre slanja dokumentacije poslati mail i objasniti ukratko situaciju i odakle se dolazi i eventualno potraziti savet i oni ce odgovoriti sta je trenutno najbolje,za sta slati autorizaciju i koja je generalna procedura za lekare sa nasih prostora,jer je moguce da se menja nesto.
 
Odgovor na temu

Zarree
policajac, MUP
Beograd, Srbija

Član broj: 271674
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.10.2010. u 09:42 - pre 163 meseci
Pre svega, pozdrav svima sa foruma. Devojka i ja hteli za Norvesku, za nju nije problem jer je med. sestra opsti smer ali ja sam tehnicar drumskog saobracaja a na NAV-u nisam video da imaju potrebe za tim zanimanjem. Inace radim kao policajac ali mislim da to njima puno ne znaci. Molio bih sve koji znaju neko resenje da pisu, da li bi CISCO sertifikat nesto znacio, imaju li potrebe za takvim kadrom?
 
Odgovor na temu

drobilica83
Katarina Dinčić
Doktor medicine, Dom zdravlja Banja Luka
Banja Luka

Član broj: 271659
Poruke: 5
79.143.160.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.10.2010. u 15:16 - pre 163 meseci
Za markus011

Eh ovako, ne znam da li si shvatio da ja ne želim da tamo idem kao doktorica, već kao medicinska sestra. Mnogi su mi rekli da je teži put otići i snaći se tamo kao doktorica nego kao sestra. Zanima me da li bi SAFH prihvatio Diplomu medicinske škole sa državnim ispitom za doktora medicine. Ja sam poslala danas mejl na adresu [email protected] i čekam da mi odgovore. Moja je zamisao da tamo odem kao medicinska sestra i počnem raditi kao sestra, a poslije kada savladam jezik i sve birokratske prepreke da položim tu razliku predmeta ili šta već se polaže ili upisuje njihov fakultet, bilo šta. JBG, nisam džabe grijala fakultetsku klupu 7 godina. Rekoh već, za početak tj. godinu ili dvije da radim kao sykepleiere ili hjelpepleier pa onda krenem sa onim šta sam završila.
markus011 MOLIM TVOJE VIDJENJE SVEGA!!! Pozdrav Katarina
 
Odgovor na temu

djolojle
nezaposlen

Član broj: 249154
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2010. u 21:22 - pre 163 meseci
Pozdrav
Moze li mi neko dati neke informacije o licenciranju i zaposlenju diplomiranih farmaceuta u Norveskoj?
Hvala
 
Odgovor na temu

ivan bogojevic
nezaposlen

Član broj: 271704
Poruke: 4
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.11.2010. u 12:06 - pre 163 meseci
lekar sam,imam drzavni ispit i staz za medicinu.poslao sam dokumenta za autorizaciju za helsefagarbeider tjs. diplomu i plan i program za srednju medicinsku skolu.Sada mi traze da im posaljem svedocanstva iz ´sva 4 razreda srednje medicinske skole i staz i drzavni ispit za srednju medicinsku skolu.Ocigledno su zaostrili.
 
Odgovor na temu

sanja1406

Član broj: 272209
Poruke: 1
*.58.81.239.bredband.tre.se.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.11.2010. u 14:54 - pre 163 meseci
Moze li neko da mi da neku adresu kako bih mogla naci sebi stan u Stavangeru u Norveskoj.Hvala
 
Odgovor na temu

MilanRoc
Milan Petrovic
nema
Nis,Srbija

Član broj: 268561
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.11.2010. u 15:14 - pre 163 meseci
>

--000e0ce0d8b8b6ef4304943b9bb4
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1

<br>Mozes naci preko <a href="http://finn.no">finn.no</a><br>
<div class="gmail_quote">2010/11/4 sanja1406 <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote style="BORDER-LEFT: #ccc 1px solid; MARGIN: 0px 0px 0px 0.8ex; PADDING-LEFT: 1ex" class="gmail_quote">Moze li neko da mi da neku adresu kako bih mogla naci sebi stan u Stavangeru u Norveskoj.Hvala<br><font color="#888888"><br>
--<br><a href="http://www.elitesecurity.org/p2731764" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p...;/a><br></font>
<div>
<div></div>
<div class="h5"><br>Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p...t;/a><br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:dc4bac889e9410cc8aca32e0497ebbc1<br>
 
Odgovor na temu

milfi
mst,libija

Član broj: 272305
Poruke: 3
41.254.1.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.11.2010. u 22:45 - pre 163 meseci
Zelim sve da vas pozdravim ,
ja sam jelena ,imam 30 god i vec godinu dana radim u Libiji kao med sestra . U Srbiji me cekaju suprug i dvoje dece (3 i 9 god). Planiram odlazak sa porodicom za Norvesku ,jezik ucim preko diskova . Razdvojenost od dece ubija ,ali ako se vratim u Srbiju posla ni ja ni suprug ......Ako neko ima vremena ,molila bih da mi pomogne porukom kako i na koji nacin mogu odavde da sredjujem papire i sta mi sve treba i kako bi mogli svi zajedno da odemo za Nor.Hvala puno onom ko nadje vremena
 
Odgovor na temu

morvena
Visi fizioterapeut
Pancevo

Član broj: 272380
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.11.2010. u 12:51 - pre 163 meseci
Pozdrav svima
Zanima me da li neko zna nesto vise o radu u Norveskoj i uopste za profil Viseg fizioterapeuta?
Vidim da ovde u Srbiji uopste naci sada posao je "naucna fantastika" , i oni oglasi koji se i objave su vec unapred popunjeni a ustanove ispunjavaju samo zakonsku odrednicu, pa me interesuje rad u inostranstvu.
Ako neko ima bilo kakvu informaciju bila bi zahvalna kada bi je podelio
 
Odgovor na temu

Filip Fogl
Fillip Fogl
Beograd

Član broj: 272567
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2010. u 20:21 - pre 162 meseci

Pozdrav narode, svima.

Ima nas puno sa pitanjima i odgovorima, a valjda ce neko strpljiv naci malo vremena da nam odgovori.


Pratio sam poruke, a naravno javljam se sa interesovanjem da odem u Norvesku i da eventualno tamo ostanem,
ali nikako da nadjem na sajtu ODAKLE POCETI. Da li otici u ambasadu

Sta, kako, kod koga?

Pa eto u tom smislu ako neko moze da pomogne.

Inace sam kao i odredjen broj ljudi na forumu koji se javio, medicinski radnik, precizno medicinski tehnicar, naravno
bez posla.

Dakle, ako neko moze da pomogne, HVALA MNOGO.
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.11.2010. u 21:44 - pre 162 meseci
>
pozz svima ali o ovome je pisano dosta samo procitaj neke postove u nazad i
tu ces naci sve sto te zanima ali bukvalno, od linkova za jezik,preko raznih
profila zanimanja ili bar linkova da pogledate da li ima oglasa za vase
zanimanje.Sve pise ovde.
pozdrav za mirjanu ako se ne varam i poziv za nju da napise par reci sad kad
je tamo.

--20cf30549ad7b710650494a5a5b6
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote">2010/11/9 Filip Fogl <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
<br>
�Pozdrav narode, svima.<br>
<br>
�Ima nas puno sa pitanjima i odgovorima, a valjda ce neko strpljiv naci malo vremena da nam odgovori.<br>
<br>
<br>
�Pratio sam poruke, a naravno javljam se sa interesovanjem da odem u Norvesku i da eventualno tamo ostanem,<br>
�ali nikako da nadjem na sajtu ODAKLE POCETI. Da li otici u ambasadu<br>
<br>
�Sta, kako, kod koga?<br>
<br>
�Pa eto u tom smislu ako neko moze da pomogne.<br>
<br>
�Inace sam kao i odredjen broj ljudi na forumu koji se javio, medicinski radnik, precizno medicinski tehnicar, naravno<br>
�bez posla.<br>
<br>
�Dakle, ako neko moze da pomogne, HVALA MNOGO.<br>
<font color="#888888"><br>
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2735521" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2735521</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:d277d0cd1872b3d2fc2ab5388f117599<br>
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7704705 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.