Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7901652 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BidziBg
medicinska sestra,KBC Dragisa Misovic

Član broj: 300031
Poruke: 10
95.180.35.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.04.2012. u 15:06 - pre 147 meseci
Da,to znaci dva dvocasa nedeljno.Nemam pojma kakvi su predavaci.Pa znas da ih nema mnogo u Beogradu.Sutra treba da mi jave za testiranje,pa kad polozim-pocinjemo.
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
..1-166-240.customer.lyse.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.04.2012. u 20:50 - pre 147 meseci
Jako interesantan clanak za sve zdravstvene radnike

http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/ostlandssendingen/1.8063421

Mozda bas njen potpis stoji na vasim licencama i autorizacijama :)

Poz Z

 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.04.2012. u 21:12 - pre 147 meseci
Al je napucala CV, nije normalna. XD
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
..1-166-240.customer.lyse.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.04.2012. u 21:57 - pre 147 meseci
Znaci bruka! Bila je top direktor drzavne agencije koja se bavi proverom diploma i specijalizacija lekara, farmaceuta, zubara, itd.

Norveska - idealna dok se ne dokaze suprotno :)
 
Odgovor na temu

sandrakuzmanovic
Norge

Član broj: 290865
Poruke: 38
*.84-48-176.nextgentel.com.



+17 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.04.2012. u 21:59 - pre 147 meseci
A sta im zena napravi toliko dugo godina radila samo se smjenjivala od sefa do direktora, nevjerovatno zaista sta se dogadja i to provjerava nase diplome. Sad sam gledala svoju autorizaciju nema potpisa doticne gospodje. Ne da ih je zajebala nego je odradila posao samo tako.

Rsasanis odsustvo konzervacije je i meni bio veliki problem i to te tek stigne ovdje kad dodjes, ali kako sam vec rekla nadodje to brzo pogotovo ako imas dobar kapacitet rijeci i gramatiku bar osnovno. Ali slusaj te klipove radio televiziju preko neta moras se snalaziti svakako da ti sto vise ulazi u usi taj njihov izgovor. Ja nisam isla u skolu nikakvu i uspjela sam samo kazem osjetio se taj nedostatak odsustva komunikacije al ja mislim da to skoro svi prodjemo. Samo ako onako znas pricati to je zaista pohvalno i samo tako nastavi.
Kuzmanovic Sandra
 
Odgovor na temu

rsasanis
Nis
Nis,Srbija

Član broj: 297882
Poruke: 32
217.16.130.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.04.2012. u 22:19 - pre 147 meseci
Nastavljam odmah.Hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 01:01 - pre 147 meseci
jens stoltemberg jel ti uspevas da razumes ovu seriju koju si okacio? i ovaj humor? mislim na ovu http://www.youtube.com/watch?v...ayer_detailpage&playnext=1.... svaka cast ako je tako... nema zime za onok ko ovo u pola razume specijalno s ovom brzinom... nego, nije mi jasno kad vec pricas s norvezanima za male pare sto ne nazoves SAFH i pitas o svom slucaju pa da saznamo jel ono sto si pitao tacno ili nije?


a sto se tice ovog linka http://www.youtube.com/watch?f...r_detailpage&v=hjId458kodk onaj ko ovolik ozna jezika verovatn oce da dobije posao negde.... a verovali ili ne ovaj ovde verovatno zivi jedno 10 godina, no oni su takvi nikad ne nauce jezik....

[Ovu poruku je menjao kelly_oslo dana 09.04.2012. u 02:15 GMT+1]
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 01:10 - pre 147 meseci
rsasanis ova devojka iz ovog linka je verovatno rodjena ovde ili dosla kao jako mala i prica skoro perfektno... ako ti ovoliko znas prolazis sigurno.... cak i u pola....


sandra sreco a sto ti ne volis nocne :) ja ih radim i bas ih volim, ne mogu zamisliti da radim dnevnu smenu... a na poslu nekad ne stignem da sednem pola sata kamo l ida spavam....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 01:16 - pre 147 meseci
Citat:
srdjanm3: Jel zna mozda neko ovde na forumu, da li u okolini Osla, ili negde vec postoji neko kulturno umetnicko drustvo?



u lilehameru i porsgrunu.... u Oslu je bilo jedno kratko vreme no je ukinuto zbog neozbiljnosti naroda lenjog
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 03:31 - pre 147 meseci
jeeeeens hahahahahah odusevljena sam ovom serijom,.. ismijala sam se ko budala... jesi pogledao ovu epizodu http://www.youtube.com/watch?v...ayer_detailpage&playnext=6 hahahahaahahahahahahahahahaahahahaah ludjaci pravi
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 05:30 - pre 147 meseci
Citat:
kelly_oslo: u lilehameru i porsgrunu.... u Oslu je bilo jedno kratko vreme no je ukinuto zbog neozbiljnosti naroda lenjog


hvala kelly.

pozz
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 08:49 - pre 147 meseci
Kjære Kelly, naravno da gledam seriju. Pa zato sam je i preporucio ostalima. Ova je moj licni favorit, ali pored nje na youtube-u postoji jos citava gomila norveskih filmova i serija. Sto se tice safh-a poslao sam im mail pa ako ne odgovore u dogledno vreme sigurno cu ih zvati.
Nils Vogt je inace fenomenalan u ulozi glumca Larsa. Definitivno najsmesniji u seriji. :-)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 09:32 - pre 147 meseci
Drugari, da ne bude da nisam čitao unazaad, jer jesam, ali sada imam novu dilemu. Taman sam spremio papire i negde unazad naidjem na podatak da fond časova nije samo tabela koju smo mi dobili, već je potrebno da je prati i opis prakse za svaku godinu i opis valjda zanimanja ako sam ja dobro razumeo, ukupno 6 papira, a ja imam 1. Pitao sam i prevodioca koja je svim onim silnim ljudima prevodila u Prokuplju i kaže da nikom to nije prevodila, već samo tabelu koju i mi imamo. E sad neki ljudi ovde sa foruma kažu da ih je to kočilo i da su morali naknadno da to šalju. Kapiram da je neophodno, pa obzirom da do danas to ovi moji u Pk nisu izdavali, može li mi neko reći precizno kako se ustvari zovu ti papiri koje ću ja sutra-prekosutra tražiti od njih, da me ne gledaju zblanuto?
Dragani hvala na pomoći u vezi ovoga i naravno svima Vama koji odgovorite pre ili kasnije. Pozdrav.

 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 09:55 - pre 147 meseci
U pravu si. Pored tabele koju si pomenuo moras da posaljes i opis zanimanja koji je u mom slucaju zauzimao jednu stranu kao i opis prakticne nastave koji je stao u dve strane. Dakle zajedno sa tabelom ukupno 4 strane.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 10:36 - pre 147 meseci
Citat:
U pravu si. Pored tabele koju si pomenuo moras da posaljes i opis zanimanja koji je u mom slucaju zauzimao jednu stranu kao i opis prakticne nastave koji je stao u dve strane. Dakle zajedno sa tabelom ukupno 4 strane.

A zar nije za svaku godinu posebno praksa? Neko je spomenuo 6 papira? Ili je to slobodna forma slobodnog umetnika?

 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 11:05 - pre 147 meseci
pa zavisi kako sekretarica to uradi.... kako postavi semu, kolikim slovima pise, i sta pise na jednom listu.... ma znam ja da postoji,ali vecina je znj.... bila je jedna koja mi je bila ok sad ne znam ni kako se zove vise... samo ja mislim da ovo ne moze tek tako da se prati, pricaju brzo verovatn oza pocetnika, Stian ima specifican dijalekt, uvek im je tu neko s trecim dialektom... onu tetku npr koja je bila i ja sam shvatila da slusam stran ijezik, dok ove ostale mi je kao Srpski... ne znam koji ona dijalekt ima... tako da mislim da ovo bas i ne moze da se prati tek onako... a plus da se skonta njihov humor i one njihove fraze.... pa ima ljudi koji zive ovde po 2-3 god pa ne kontaju pola fraza.... crtani filmovi su najbolji za pocetnike u jeziku.... ima tako dobrih a oni pricaju najtecnije... a ne moze covek da uci ulicni jezik ako ne zna ovaj tecni... jer ovim matorcima u domovima mora se pricati tecni jezik vecinom....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 11:59 - pre 147 meseci
Nesh-Co...

Bilo je pravilo da se salje plan i program casova teorije i prakse za srednju skolu bez opisa predmeta i prakse.Ako se salje za Visu skolu onda je islo sa opisom svega i to onim detaljnim od 50 strana.
To je bilo pravilo i 2011...
Ali na ovo pitanje najbolje daje odgovor neko ko je dobio svezu autorizaciju i to sada skoro znaci da je slao tipa januar ili tako,jer vidis,stalno ide nesto dodatno.
Ali ti uz sve ovo saljes i preporuku na kojoj pored tvojih generalija stoji opis tvog posla sa zadacima koje si obavljao.Praksa za svaku godinu da se dokumentuje...iskreno nisam cula.Da,u okviru tabele...ali nista drugo.
Kazem opet,moguce da su to promenili ali ionako je tamo "kome padne saka"...
Ta tabela trebalo bi da je dovoljna,majku mu.
Konkretno je ta moja tabela bila sastavljena iz 4 strane,za svaku stranu jedna godina srednje.
U uvodu su stajale generalije uz dve recenice o smeru koji sam isla,gde od kada do kada i mislim ako se ne varam da je stajalo i za sta si osposobljen nakon te 4 godine skole (nemam papire kod sebe jer pisem sa posla,pa ne mogu tacno da tvrdim).
Dakle,ako ti to lepo dokumentuju da ne bude samo tabela...malo sa uvodom mislim da ne treba da se cima na opis prakse.
Ta potvrda iz srednje skole nema nikakav drugi naziv do onog klasicnog fond casova teorije i prakse(e sad moze sa opisom i bez opisa predmeta).Pazi ti mozes da im posaljes i sve to sa opisom kao sto se radi kada saljes sa Visom ali je nepotrebno jer ce da te kosta prilicno.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 12:05 - pre 147 meseci
MladenSM i BlondySu su slali skoro dokumenta...pa udruzite se u informacijama i proverite sta je ko slao.
Pozz...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 12:30 - pre 147 meseci
Hvala Mirjana, kontaktiracu onda njih dvoje pa cu videti sta i kako. Pozdrav.

 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?09.04.2012. u 13:11 - pre 147 meseci
Ne znam Kelly. Evo iscimao sam se da napisem par recenica. Ovo je scena gde Elizabet i Martin imaju razgovor kod bracnog psihologa.
Deo koji sam ja napisao pocinje na 05.55. Dodao sam malo ali vrlo malo kreativne slobode. U principu je sve onako kako oni govore.
Ovo je link od epizode:

http://www.youtube.com/watch?f...r_detailpage&v=pcwIsQYHAl8

Martin vil du begynne å lese fra toppen av listen av det du synes er Elisabeths beste egenskaper?
Ok. Skal vi se. Her da på nummer en, så har jeg pen.
Pen?
Pen, ja.
Bare pen?
Ja, men du er jo veldig pen.
Synes du at mine beste egenskaper er at jeg er pen?
Jo, men er ikke det bra at du er pen, da?
Neste.
Ja, og så til slutt så har jeg snill.
Ja? Og det var det?
Ja. Hvor mer kan man ønske seg, egentlig?
Hva med selvstendig, ambisiøs, bevisst?
Kan jeg få låne pennen din, eller?
Elisabeth hva tenker du rundt dette her?
Nei Jeg synes du er ute på det
Hva ville du synes hvis han ville kaller deg for snill og pen?
Det ville jeg synes var veldig hyggelig.
Ja. Men det hører du Elisabeth.
Martin, jobben min er viktig for meg. Jeg synes at du kunne sette pris på det at jeg er en selvstendig kvinne
med ambisjoner og ønsker og jeg tjener jo penger for begge oss to.
Greit. Er det for seint å stryke snill, eller?
Elisabeth kan du istedet lese fra listen over dine negative sidene?
Skal jeg bli den som sitter og venter om å gå hjem da, eller?
Vær så god Elisabeth. Les fra toppen.
Traust.
Traust?
Ja traust!
Ja men traust, er ikke traust en bra egenskap, da.
Martin.
Neste.
Tradisjonell.
Traust og tradisjonell. Faen, er det ikke samme,eller?
Det er ikke noe rart at den lista di er lang.
Jeg ser ikke hvordan noen greier til å være traust og tradisjonell.
Du tar aldri noen sjanser.
Tar'kke jeg sjanser?
Du gjør ikke det. Når var den siste gang du gambla litt.
Sist jeg gambla litt?

Ostavljam prostora da sam negde mozda nesto zeznuo jer sam piaso brzo. Mada ne verujem. Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7901652 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.