Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7900116 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marta 76

Član broj: 299292
Poruke: 82
*.tel.net.ba.



+23 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 07:02 - pre 147 meseci
medicman, zašto si shvatio osobno?
Nisam rekla svi, Mirjanu sam samu navela, jer je ona u neku ruku zaštitni znak ovog foruma. Naravno da nije jedina, onda ni forum ne bi imao smisla. Ne moramo se slagati u svemu, zanimljivije je kad postoji argumentirana rasprava. Drago mi je kad netko pismeno i kulturno iznese svoje stavove poput tebe.

Ne kažem ni da je u redu ovdje zagušivati prostor sa stotim ponavljanjem prežvakane teme, može se pročitati par stranica unazad, naravno da može i mora ako već želiš napraviti ozbiljne korake prema Norveškoj. U pravu si i kad kažeš danas je sve dostupno, snađite se. Sve što si naveo da si radio, radim i ja već neko vrijeme. Tražim, pitam, izvinjavam se na dosađivanju, nekako dolazim do informacija. Čitam redovno ovaj forum, i jednostavno mi je došlo da odreagiram jer ponekad neke stvari bodu oči, pa iako nisam u toj priči, nisam medicinar - niti sam nešto o toj temi pitala - niti odgovarala!
Ali, ovo si lijepo rekao : "Malo vise pozitivnih misli i otvorenosti ne bi nikome skodilo"
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 07:54 - pre 147 meseci
@ BidziBg - sta ti znaci "sesnaest mesecno-4 900 dingera!"? Da li to podrazumeva 4 casa nedeljno po ceni od 4900din mesecno? Ako je tako onda je to bas bas jeftino.
Daj jos neku informaciju. Ko su predavaci i slicno. Ja sam zainteresovan samo mi je to nesto mnogo jeftino, a kvalitet uglavnom kosta.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 10:44 - pre 147 meseci
BidziBg...

Taj beli prozor u desnom gornjem uglu na forumularu gde pise "For Safh" moze da sluzi da u njemu pobrojis dokumenta koja saljes,ali mislim da nema bas dovoljno mesta jer imamo dosta papira i daleko ce biti preglednije ako to napises u rubrici koja zauzima donji deo te iste strane a zove se "Beskrivelse av vedlegg".Tu imas dovoljno mesta i bice daleko daleko preglednije.Tako da taj "beli prozor" nemoj ni popunjavati.
To nije mesto za pisanje adresa ako se na to misli jer lici na to...ali nije.
Pozdrav!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 10:53 - pre 147 meseci
Citat:
Marta 76: medicman, zašto si shvatio osobno?
Nisam rekla svi, Mirjanu sam samu navela, jer je ona u neku ruku zaštitni znak ovog foruma. Naravno da nije jedina, onda ni forum ne bi imao smisla. Ne moramo se slagati u svemu, zanimljivije je kad postoji argumentirana rasprava. Drago mi je kad netko pismeno i kulturno iznese svoje stavove poput tebe.

Ne kažem ni da je u redu ovdje zagušivati prostor sa stotim ponavljanjem prežvakane teme, može se pročitati par stranica unazad, naravno da može i mora ako već želiš napraviti ozbiljne korake prema Norveškoj. U pravu si i kad kažeš danas je sve dostupno, snađite se. Sve što si naveo da si radio, radim i ja već neko vrijeme. Tražim, pitam, izvinjavam se na dosađivanju, nekako dolazim do informacija. Čitam redovno ovaj forum, i jednostavno mi je došlo da odreagiram jer ponekad neke stvari bodu oči, pa iako nisam u toj priči, nisam medicinar - niti sam nešto o toj temi pitala - niti odgovarala!
Ali, ovo si lijepo rekao : "Malo vise pozitivnih misli i otvorenosti ne bi nikome skodilo"


Daleko od toga da sam ista shvatio licno, jos manje u nekom losem kontekstu, samo pokusavam da prevazidjem problem, kada ga uocim. Naravno da nema nikakvih problema, misljenja su da se razmenjuju i suceljavaju...
Naravno da je Mirjana zastitni znak foruma, moj post je samo upucen onima koji odgovor shvataju na pogresan nacin. A videcete i sami jednu stvar... Ovom prilikom izuzimam sebe, jer je glupo govoriti o sebi. Dakle, svi ostali ljudi na ovom forumu tvrdim vam su najljubazniji koje mozete naci u No od nasih ljudi. Videcete kad dodjete kakvi su ostali koji su ovde godinama... Necu ja nista da vam pricam, samo cu podeliti jedu stvar sa vama: kada je moj prijatelj dosao u No, bio je potpuno sam, i posle par dana na ulici sreo neke nase ljude, setaju i pricaju srpski. Prisao im on, i onako, ni iz kakve potrebe, cisto je hteo da poprica sa njima, sreo nekog svog u tudjini.. A ovi se okrenuli, oterali ga u tri lepe i nastavili dalje... :-)
Dakle narode, cenite Mirjanu, i ostale Mirjane na ovom forumu, jer kazem, kakvi su ostali nasi ljudi ovde, forumasi su zlato, suvo zlato. :-)


 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 11:00 - pre 147 meseci
Izvinjavam se na dosadi, ali da vidite sta se sve salje nama koji zelimo iz najbolje namere da pomognemo svima:

"Zdravo, po struci sam visi radioloski tehnicar i radim na radiologiji i ct dijagnostici 15 god., kad kopiram sve sto mi treba, saljem na autorizaciju koliko sam shvatio, zatim dobijam odgovor o autorizaciji diplome da mogu da trazim posao u Norveskoj ako sam dobro razumeo. Znaci u startu bih radio kao negovatelj a ne u struci??
Ako moze malo pojasnjenje preko pp i sta mi je sve potrbno od dokumentacije.
Pozdrav i izvini malo za maltretiranje."

Eto... Sad sami pomislite, koliko puta je pobrojana dokumentacija potrebna za autorizaciju, Mirjana je detaljno objasnila postupak za autorizovanje radioloskog tehnicara ako me secanje dobro sluzi, a ono opet... Koristite informacije narode, ne trazite potvrde u nedogled. Siguran sam da Mirjana ne bi napisala nista da nije sigurna, ili ako vec nagadja nesto, ogradila bi se. Dakle, ako se potrudi da sakupi info, verujte joj. Ja iskreno nemam nikakve koristi, motiva, niti zelje da bilo kome da pogresnu informaciju, a ne verujem da ima iko odavde... Zato samo malo laganije i opustenije, sve je vec receno. :-)

P.S. Bez ikakve uvrede gospodinu koji mi je poslao PP. Nisam je citirao da bih ikoga nervirao, izlagao stubu srama, vec samo da ponekad kad nas kritikujete, vidite i drugu stranu price. Ja se ovim izvinjavam gospodinu ciji cu identitet zadrzati za sebe, i ponavljam, bez ikakvih losih namera sa moje strane, ali objasnite mi molim Vas na PP koja je svrha Vaseg pitanja, kad je sve vec objasnjeno na forumu? Veliki pozdrav i zelim Vam sve najbolje, kako u zivotu, tako i u pohodu na Norvesku. :-)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 12:18 - pre 147 meseci
NesoCo ili kako vec zaboravi nick name...(u tome sam specijalac)

Kazes da je doslo da kontradiktornosti licenca autorizacija...Nije.
Slusaj,druze...maksimum koji moze da se izvuce je autorizacija za hj.pl i licenca za spl.Dakle to je maksimum.Svi kada saljemo dokumenta za Safh trazimo uvek i uvek autorizaciju.Iako znamo da je sa Visom ne mozemo dobiti,trazimo je jer ce nam oni ukoliko procene da nam to mogu dati i da nas program zadovoljava kriterijume licence,dati tu licencu.Zato sam ja spomenula ako imate Visu trazite licencu...misleci na to sta mozemo da dobijemo ali ok,razumem da je doslo do igre reci pa je mozda delovalo zbunjujuce jer svi pricamo o autorizaciji a odjednom pisem ja trazi licencu.
Ni svi sa Visom je nisu dobili vec jedan deo,to samo Safh procenjuje i zna razloge ko je dobije a ko ne.Zato ja rece,pokusaj pa sta bude.
Dakle,glavni zakljucak:STIKLIRAJ UVEK AUTORIZACIJU bez obzira sta je to sto mozes da dobijes.
I od avslag/odbijenice imate koristi jer vam je program procenjen,imate to crno na belo i ustedeli ste sebi 5 meseci cekanja na obradu dokumenata kada ste vec u Norveskoj.Znate sta vam fali,pa samim tim i brze vam je da startujete jer ne morate da cekate tih 5 meseci npr.
Mislim Neso da je sada jasnije.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

sandrakuzmanovic
Norge

Član broj: 290865
Poruke: 38
*.84-48-176.nextgentel.com.



+17 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 12:36 - pre 147 meseci
Marta ovom recenicom da je ovaj forum nekome za hranjenje vlastitog ega to sto si napisala je veoma nisko i nijednog forumasa nisam primjetila da nekog podjebava ili tako nesto izuzev onih koji kude samu Norvesku. Navedi mi molim te primjer jednoga koji je uradio tako nesto. I pitam se da li se uopste procitala cijeli forum jer da jesi ne vjerujem da bi ovako pisala. Ovdje je sve prezvakano po vise puta, pa pisalo se o mrvicama i korama za pitu, pa sve do poreza. Samo je potrebno da se sjedne i cita. Razumijem i da nekom treba vise vremena da nesto svati i razumije ali opet ovolika jedna te ista pitanja su suvisna.
Ja nisam pisala toliko jer je vec sve napisano ja sam podjelila svoje iskustvo i na neki nacin sam moralna podrska onima koji se tek spremaju za Norge i zelim da sto vise nasih ljudi uspije i zavrsi u Norveskoj. Na sve ijednu privatnu poruku odgovorim i sa nekim ljudima sam se i preko skajpa cula ja i moj muz i smjestaj smo dogovorili na par dana sa momkom iz Srbije dok se ne snadje tj obavice par intervjua pa ako sta uspije trazimo mu stan i jednom sam i dok sam sama bila nudila smjestaj na 3 mjeseca pa budala ispala. Ja ne znam i ne umijem vise da pomognem, ali ljudi sami ze sebe najvise mozete da uradite. Mediciman dobro rece ovi ljudi koji pisu na forumu su prava rijetkost jer kada ljudi dodju i snadju se prosto se poase znaci uobraze i ne pada im na pamet ni da razgovaraju sa vama a akamoli sta drugo bez obzira sto su pukom srecom ovdje.
Sretno svima i po ko zna koji put dobar i budala se svedose na isto.

Kuzmanovic Sandra
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 13:01 - pre 147 meseci
Citat:
NesoCo ili kako vec zaboravi nick name...(u tome sam specijalac)

Kazes da je doslo da kontradiktornosti licenca autorizacija...Nije.
Slusaj,druze...maksimum koji moze da se izvuce je autorizacija za hj.pl i licenca za spl.Dakle to je maksimum.Svi kada saljemo dokumenta za Safh trazimo uvek i uvek autorizaciju.Iako znamo da je sa Visom ne mozemo dobiti,trazimo je jer ce nam oni ukoliko procene da nam to mogu dati i da nas program zadovoljava kriterijume licence,dati tu licencu.Zato sam ja spomenula ako imate Visu trazite licencu...misleci na to sta mozemo da dobijemo ali ok,razumem da je doslo do igre reci pa je mozda delovalo zbunjujuce jer svi pricamo o autorizaciji a odjednom pisem ja trazi licencu.
Ni svi sa Visom je nisu dobili vec jedan deo,to samo Safh procenjuje i zna razloge ko je dobije a ko ne.Zato ja rece,pokusaj pa sta bude.
Dakle,glavni zakljucak:STIKLIRAJ UVEK AUTORIZACIJU bez obzira sta je to sto mozes da dobijes.
I od avslag/odbijenice imate koristi jer vam je program procenjen,imate to crno na belo i ustedeli ste sebi 5 meseci cekanja na obradu dokumenata kada ste vec u Norveskoj.Znate sta vam fali,pa samim tim i brze vam je da startujete jer ne morate da cekate tih 5 meseci npr.
Mislim Neso da je sada jasnije.

Ma da, hvala puno, procitao sam to već nekoliko puta, tako da sam shvatio da je u pitanju igra reči, samo nisam hteo da dalje širim temu.
A ti koliko "brbljaš" dobro je da i više ne grešiš. :) Hvala puno što si se opet osvrnula na to.
Mi čekamo papire sa prevoda, pa ih šaljemo, najverovatnije sledeće nedelje na autorizaciju, pa kom opanci...
Pozdrav svima i tebi do tada. Hvala još jednom na trudu i razumevanju.

 
Odgovor na temu

BlondySu
OBS
Narvik kommune
Narvik,Norge

Član broj: 288388
Poruke: 63
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 13:54 - pre 147 meseci
Ljudiii!!!!!!!!!!!

Jedan plus za moju pricu -----> dobila sam madjarsko drzavljanstvo!!!! juuuuupiiii
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 15:42 - pre 147 meseci
Citat:
BlondySu: Ljudiii!!!!!!!!!!!

Jedan plus za moju pricu -----> dobila sam madjarsko drzavljanstvo!!!! juuuuupiiii



heheh cestitam to ti je ogroman plus ti si se sada resila ove muke oko autorizacije i slicno samo nauci jezik i ti sve automatski dobijas ovde sto se tice autorizacija i ostalo... jos jednom cestitam i srecno dalje
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 15:44 - pre 147 meseci
Citat:
sandrakuzmanovic: Marta ovom recenicom da je ovaj forum nekome za hranjenje vlastitog ega to sto si napisala je veoma nisko i nijednog forumasa nisam primjetila da nekog podjebava ili tako nesto izuzev onih koji kude samu Norvesku. Navedi mi molim te primjer jednoga koji je uradio tako nesto. I pitam se da li se uopste procitala cijeli forum jer da jesi ne vjerujem da bi ovako pisala. Ovdje je sve prezvakano po vise puta, pa pisalo se o mrvicama i korama za pitu, pa sve do poreza. Samo je potrebno da se sjedne i cita. Razumijem i da nekom treba vise vremena da nesto svati i razumije ali opet ovolika jedna te ista pitanja su suvisna.
Ja nisam pisala toliko jer je vec sve napisano ja sam podjelila svoje iskustvo i na neki nacin sam moralna podrska onima koji se tek spremaju za Norge i zelim da sto vise nasih ljudi uspije i zavrsi u Norveskoj. Na sve ijednu privatnu poruku odgovorim i sa nekim ljudima sam se i preko skajpa cula ja i moj muz i smjestaj smo dogovorili na par dana sa momkom iz Srbije dok se ne snadje tj obavice par intervjua pa ako sta uspije trazimo mu stan i jednom sam i dok sam sama bila nudila smjestaj na 3 mjeseca pa budala ispala. Ja ne znam i ne umijem vise da pomognem, ali ljudi sami ze sebe najvise mozete da uradite. Mediciman dobro rece ovi ljudi koji pisu na forumu su prava rijetkost jer kada ljudi dodju i snadju se prosto se poase znaci uobraze i ne pada im na pamet ni da razgovaraju sa vama a akamoli sta drugo bez obzira sto su pukom srecom ovdje.
Sretno svima i po ko zna koji put dobar i budala se svedose na isto.



i verovatno ces ispasti budala svaki sledeci put.... ehhehehe pa kad skontas i jesmo isto nakon toliko ispala i izvaljotki covek i dalje ima snage da pomaze i da ga pljuju... pa dakle budala je... treba se okrenuti i gledati svoje dupe kao sto to radi i 90% nasih ljudi ovde...
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 16:12 - pre 147 meseci
Moja omiljena serija! Za svaku preporuku. Odlican primer neustogljene i opustene konverzacije medju norvezanima. Onako kako se zapravo i govori.
A ne ko oni dosadni zvucni fajlovi iz kojih smo doduse verovatno svi u pocetku ucili. Za onog ko moze da isprati ovu seriju nema zime u Norge!

http://www.youtube.com/watch?f...CCJbGyPUWPtw&v=orbWgQV5Sb0
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 17:42 - pre 147 meseci
Jens Stoltenberg,
jel si ti pokusao nekad voditi neki razgovor sa kojim Norvezanom,a...veruj mi brate,naslusao sam se silnih Norveskih klipova pre no sto sam dosao ovamo,pogledao sam mozda preko 20-ak norveskih filmova,skidao klar tale sa nrk.no svake sedmice ili meseca kad je izlazio,ne secam se, a kad sam dosao u Norge nisam znao bukvalno nista,samo ikke i bra ,ali nisam znao,nit danas znam gde stoji ikke,vidim razumeju me kolko-tolko...zato pokusaj voditi konverzaciju sa nekim,sa bilo kim..Ja sam u pocetku ucenja Norveskog usao na skajp i nasumice lupao Norveska imena,jedan me i prihvatio gore iz Finmarka,culi smo se par puta nisam kapirao coveka nista,nakon par razgovora okrenuo sam Engleski...Pozitivna stvar,sve to slegne kad dodjes ovde,sav onaj ulozeni rad odozdo,ali treba vremena i moras biti je*eno tålmudi ili kako vec...sa srecom!!!A da,ovaj sajt sam pre dolaska ovde procitao dole dva puta,prvi moj post je bio novembra 2009 ili decembra,od tog vremena aktivni clanovi sada su samo dejann73 i Mirjana,mozda i Davorno,ne secam se!!!JEDAN VELIKI APLAUZ ZA ISTE...Pregrst dobrih informacija,saznao sam i od dekiblog ili dekibre,tako nesto..Nakon dolaska u Norge 2011,sajt sam procitao jos jednom ceo,od prve stranice pa do kraja,pratim ga i dan danas,ali sve informacije i ja saznam od istih ljudi,sada je tu i Kelly...Tako da brate,drzi se informacija dobronamernih ljudi sa sajta,i nadam se da se upoznamo pa da mi pomognes malo oko Norveske gramatike
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 18:24 - pre 147 meseci
U skoro svakodnevnom kontaktu sam sa barem trojicom norvezana. Sto pismeno sto usmeno. Jedan je iz Finnmarka, drugi iz Hedmarka a treci iz okoline Osla.To su mi ako tako mogu da ih nazovem internet ( online) prijatelji jer se nikad nismo licno upoznali. Ti ljudi su mi neizmerno mnogo pomogli sto se tice norveskog. Narocito oko gramatike. A da ne pominjem poprilican broj telefonskih razgovora poslovne prirode koje sam imao prilike da obavim. Ne znam, meni je norveski(izuzimajuci ekstremne dijalekte) jedan sasvim simpatican i relativno lagan jezik za nauciti i razumeti. Prilicno je tezi (sto se gramatike tice) recimo nemacki. A evo jedan predlog za one koji nisu u prilici da caskaju sa norvezanima a u Srbiji su trenutno. Ukoliko ste telenorov pretplatnik uplatite 180 din (naziv paketa je medjunarodni pozivi) i narednih mesec dana mozete da razgovarate po ceni od 5,07din po minutu za fiksne mreze i 21.24din po minutu za mobilne mreze. Onda lepo uzmes njihove zute strane ili finn.no i zivkas i razgovaras za male pare. Mozda nekom zvuci glupo ali meni je pomoglo i pomaze. Imao sam prilike da razgovaram na taj nacin, izmedju ostalog, sa prodavcem muzicke opreme, ljudima koji su prodavali raznorazne knjige i slicno. Jos nekima i bude simpaticno kad cuju naglasak pa se desi da prica ode u nekom drugom smeru. Poenta je da bez redovne komunikacije (sa norvezanima) nije ni cudo sto mnogi onog momenta kada kroce na tlo norveske imaju osecaj kao da su dosli na mars. Hvala bogu pa postoje savremena sredstva kominikacije a na nama samima je kako cemo i da li cemo da ih iskoristimo na najbolji moguci nacin.
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 18:37 - pre 147 meseci
E videh da si pomenuo "klartale". To je ono o cemu sam pricao. Do zlaboga sporo. Savrsena dikcija ali se oseca da cita sa lista papira. To je super stvar za neki pocetak ali nema blage veze sa zivim "ulicnim" jezikom ako mogu tako da kazem. Uzgred, pise se "tålmodig". :-))
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 18:50 - pre 147 meseci
Kazem ja brate,vidi se da si zuvo zlato,vec si pokapirao kako sve ide...samo opusteno i uspeces,drzim ti palceve...a izvini sto pitam,kad vec tako baratas jezikom sto cekas brate???Kad vec pricas sa ljudima koji pricaju razlicite dijalekte,onda si ti kapacitet covece...Ovde kod mene na poslu je dosla neka cura iz okoline Mo i Rana,gore na severu i prica nynorsk,i ovi moji na poslu se ponekad muce da je razumeju,ja se i ne trudim jer ne ide...ALI OZBILJNO...tebi svaka cast!!!!

[Ovu poruku je menjao cveyoni dana 07.04.2012. u 20:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 19:04 - pre 147 meseci
Ne znam cemu ta ironija. Zaista mi ne treba sveska da bih znao kako se pise "strpljiv", ali dobro. Drugo, svi mi imamo neke svoje privatne razloge zbog kojih nesto radimo ili ne radimo u odredjenom trenutku, pa tako i ja. Ici cu onda kada mi to bude odgovaralo. I ne govorim ja norveski bolje od norvezana, da me neko ovde ne shvati pogresno. Moje poznavanje jezika je potpuno irelevantno, na kraju krajeva. Ljude to ovde ne zanima sto je i sasvim normalno. Htedoh samo da dam jedan praktican savet. Nista vise. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 19:10 - pre 147 meseci
Ne vidim nikakvu ironiju u mom postu,ali ok,izvini,tezak dan na poslu danas...sveska je bila sa smajlijem,tako da opusteno...ja ti jos jednom kazem kako je meni,i javno priznajem da stvarno ako vec vodis konverzaciju sa ljudima iz razlicitih delova Norveske,SVAKA CAST,nemam razloga da sumnjam...Cak naprotiv,nekome lezi ucenje jezika a nekome ne,tebi ocigledno da...Pozdrav druze,i srecno....
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 19:17 - pre 147 meseci
@jens stoltenberg
Tebi treba da se dodeli priznanje! Ali ozbiljan sam... Pa ne znam dal bi se iko setio da se javlja na oglase preko telenor paketa u NO, samo da bi razgovarao sa norvežanima... Bravo genije!
 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.04.2012. u 19:19 - pre 147 meseci
U tom slucaju jedno veliko IZVINI! Ocigledno sam te lose skapirao. Doduse imam par svezaka ali u njima se nalaze skoro iskljucivo reci i izrazi vezani za medicinu! Poz i tebi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7900116 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.