Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jotel-Kablovski operater

[es] :: ISP :: Jotel-Kablovski operater

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99938 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater14.02.2010. u 00:45 - pre 172 meseci
Citat:
mirko87: Pa mozda jedino ethernet, ne bih wireless posto nisam zadovoljan kako radi na nasim prostorima. Iskreno sam mislio da postoji neka mogucnost zamene Jotela za SBB na podruciju celog durlana (posto individuelno ne moze)...
Teško, Jotel je dobio Durlan, Komren i Bubanj od SBB-a u zamenu za neke krajeve u Beogradu. Nije nemoguće da se vrate ako Jotel pukne, za sada je teško verovatno.
Sestrić je uzeo nešto hibridno, wireless ide do zgrade a onda se kablovima razvlači do stanova. Pošto je na poslednjem spratu, dao im je struju za 512/192 a povremeno (kad ima para) ;) doplati za neki veći paket.
 
Odgovor na temu

the_golub
danijel golubovic
Ekonomski fakultet Nis
krusevac

Član broj: 174922
Poruke: 25
217.16.130.*



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater24.06.2010. u 13:03 - pre 168 meseci
ajde neka mi neko kaze kako da mi torrent normalno proradi na jotel kablovskom internetu??? imam brzinu 1mb/s, ali kad krenem nesto da skida, to biva 5kb/s ili ga uopste ne skine...?????????
d.g.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater24.06.2010. u 13:47 - pre 168 meseci
Porbaj da ukljucis protocol encryption u klijentu, pa vidi kako radi.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

stanisav
Niš

Član broj: 31366
Poruke: 31
93.184.83.*



+1 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater25.06.2010. u 14:00 - pre 168 meseci
Citat:
the_golub: ajde neka mi neko kaze kako da mi torrent normalno proradi na jotel kablovskom internetu??? imam brzinu 1mb/s, ali kad krenem nesto da skida, to biva 5kb/s ili ga uopste ne skine...?????????

Kod mene na Jotelu rade sasvim normalno. Probaj da skineš nešto sa mnogo seedova, neki Linux na primer. Biće da su u pitanju sami torenti.
 
Odgovor na temu

the_golub
danijel golubovic
Ekonomski fakultet Nis
krusevac

Član broj: 174922
Poruke: 25
217.16.130.*



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater25.06.2010. u 16:24 - pre 168 meseci
e stanislave brate, hvala puno, uspeo sam, skida ga kao lud :DDDDDDDD!!!!
d.g.
 
Odgovor na temu

V.i.P.e.R
Nis

Član broj: 34948
Poruke: 131
*.exe-net.net.



+6 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater02.10.2010. u 15:22 - pre 164 meseci
Evo i Jotel od 31.10 povecava brzine pojedinim paketima.

768/96 - 690 din
1024/128 - 890 din
1536/192 - 1090 din
2048/256 - 1290 din
3072/256 - 1590 din
4096/256 - 1980 din
6144/320 - 2690 din
8192/320 - 3.390 din
 
Odgovor na temu

mvatrogasac

Član broj: 18004
Poruke: 7
93.184.86.*



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater01.11.2010. u 16:06 - pre 163 meseci
Da li neko može da potvdi povećanje brzine? Kod mene je sve isto, a trebalo je da brzina skoči sa 1.5Mbps/768Kbps na 2Mbps/1Mbps (Flat Pro 4 paket).
 
Odgovor na temu

ChieF.
Milan Stamenković
- Niš - N.R. Jović

Član broj: 272431
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sk-gaming.com/member/..


Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater07.11.2010. u 22:59 - pre 163 meseci
Povecali
[mrzi me da stavljam zarezi i tachke]
Sve u svemu *lupi su ko noc najgori ISP u drzavi garantovano vec 2 godine se napinjem sa njima i ne mozesh da dokazesh ljudima da su toliko debilni i da toliko oce da zarade da kupuju po 10% vishe linka od onog koji se koristi (to je ono kako ga izrachunaju) kolko znam link treba da bude mnogo mnogo veci ako ne i duplo od onog shto se koristi ali ne zarada je u pitanju i naravno nikad niko nece da kaze jeste imamo link "knap" (znaci lazovi su kao sve je full do tebe je ko da smo mi na bananu rasli)
Seru za infrastrukturu da im je do jaja sve naj naj nemaju si veze sa vezom lazovi jedni nevidjeni samo chekam i slavicu taj dan kad ih kupi neko exe-net/sbb bilo ko samo da radi kako treba
Pingovanje je ono naj strashnije i stabilnost na mrezi znachi nema si veze sa vezom preopterecenost velika kalkulacija losha igranje je ochajno znachi sramota za jedan cable ISP da tako radi chak i WiFi bolje radi od njih, a aDSL je tata za "Jotel d.o.o."
Sve u svemu ljudi dok se ne digne buna nema nista od dobrog i kvalitetnog interneta, a o televiziji da ne prichamo
Prvi sam taj koji zeli da ova ne struchnost ode iz ovog grada znachi tuga jedna
Sram da ih bude lazovi jedni najveci lopovi su znachi do bola
Imam njihov net od kad su pocheli da rade sa tim radilo je dobro prvih 6 meseci kasnije tuga
Jotel Username: mixa (ja mislim da je poslato minium kazem minimum 150 mejlova sa raznim SS-ovima kako ocajno radi i nikom nista vec 2 godsine)

Ne preporucujem nikom da uvodi internet usluge kompanije - Jotel d.o.o. -

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater08.11.2010. u 10:58 - pre 163 meseci
Šta misliš pod tim ... mnogo mnogo veci ako ne i duplo od onog shto se koristi? To je vrlo relativno, moraju mnogo da mere da bi procenili koliko se koristi pa na osnovu toga odmere link. Ne kažem da su dobri ili loši pošto nemam iskustva sa njima a i znam da svi gledaju da što više zarade.
 
Odgovor na temu

ChieF.
Milan Stamenković
- Niš - N.R. Jović

Član broj: 272431
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sk-gaming.com/member/..


Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater08.11.2010. u 20:10 - pre 163 meseci
Pa oni znaju korisnika koliko imaju tachno ko kolko vuche i to je to + 10% od toga i kraj koristite to ako vam laguje/nestabilnost pri pingovanju/protok od paketa koji placash samo 60% se dobija ne ne do vas je sve je kod nas u redu - to je njihov odgovor

Znachi sad ovog trenutka da iskljuche pola znachi 50% korisnika ovi ostali 50% ima da vuchu sve extra kao i kod svakog normalnog provajdera - sta to znachi

Ali ne, bitno da radi (kako tako ali radi) i tu je kraj pokrivamo i ti 10% i ostaje nam chista zarada od svakog korisnika mesechno

Politika je ochajna i sve je ochajno najgori su nema gori pochev od ne struchnih ljudi pa sve na dalje

Samo loshe stvari o njima mogu da kazem kao i svi ostali koje znam lichno koji koriste Jotel

Pitajte korisnike "ExE-Net"-a bilo cable bilo WiFi kako radi internet

[Ovu poruku je menjao ChieF. dana 08.11.2010. u 22:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater08.11.2010. u 21:01 - pre 163 meseci
TV program na exe-netu? hmmm, oni su samo internet provajder...

A kad smo vec kod interneta, evo kako radi:

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

ChieF.
Milan Stamenković
- Niš - N.R. Jović

Član broj: 272431
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sk-gaming.com/member/..


Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater08.11.2010. u 21:11 - pre 163 meseci
TV epic x/D

Inache internet sabijotis realno
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater08.11.2010. u 23:49 - pre 163 meseci
Citat:
ChieF.: Pa oni znaju korisnika koliko imaju tachno ko kolko vuche i to je to + 10% od toga i kraj koristite to ako vam laguje/nestabilnost pri pingovanju/protok od paketa koji placash samo 60% se dobija ne ne do vas je sve je kod nas u redu - to je njihov odgovor
Možda oni tako i rade, izmere koliko korisnici prosečno vuku pa na osnovu toga odluče koliki im je link potreban. Ili možda misliš na matematiku da im je za recimo 100 korisnika koji imaju 1Mbps potrebno da zakupe 100 tj 110Mbps?
 
Odgovor na temu

ChieF.
Milan Stamenković
- Niš - N.R. Jović

Član broj: 272431
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sk-gaming.com/member/..


Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater09.11.2010. u 10:50 - pre 163 meseci
Upravo tako burazeru potpisujem znachi garantovano...

Kako sam u to siguran - pitash se....

Zato shto 3 dana pre nego da povecaju brzine je radilo mnogo mnogo bolje i kad su povecali ponovo stara pesma sta to znachi ?

Samo jedno da udaraju "knap" link ili onoliko koliko pokrivaju troshkovima i imaju golu zaradu od svakog korisnika i to je to nema tu sha vishe da se pricha

Najgori su u celoj drzavi Srbiji
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater09.11.2010. u 14:33 - pre 163 meseci
Ne znam šta potvrđuješ od dve mogućnosti koje sam pomenuo ali onako informativno, nijedan provajder ne daje garantovane brzine a kolika će da bude nekom korisniku zavisi od toga koliko je njih tog trenutka na internetu tj da li većina nešto vuče ili većina samo surfuje ili ništa ne radi. Druga je stvar da li provajder podeli 1Mbps na 8, 16, 32 ili više korisnika, onda ga svrstavamo u pilićare ili u ozbiljne provajdere. Može da se desi i da samo nemaš sreće pa da na tvom čvorištu bude previše onih koji nešto skidaju 7/24, onda skoro da i nema pomoći. Postoji rešenje, neki nude garantovane brzine ali budi siguran da te ne zanima koliko to košta. ;)
 
Odgovor na temu

ChieF.
Milan Stamenković
- Niš - N.R. Jović

Član broj: 272431
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sk-gaming.com/member/..


Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater09.11.2010. u 16:16 - pre 163 meseci
Sve je to lepo sto tako mislish

Samo mi objasni kako to da po celom gradu bilo gde bilo gde znachi radi isto tako loshe kao meni (ja sam na jednom kraju - ortak na dugom - jedan na trecem) svima radi isto znachi to je samo jedno zarada i nista vishe

Kvalitet 0
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater09.11.2010. u 16:43 - pre 163 meseci
To onda znači da možemo da ih svrstamo u pilićare što nije retko kod nas. Pošto si ti njihov korisnik a znaš još takvih, onda je verovatno tako. Ja sam svojevremeno odvratio sestrića da proba kod njih jer tada nisu davali javne IP adrese, u međuvremenu su počeli da ih daju ali je sestrić već odavno na exe-netu pa možda odatle nešto zaključiš. Uvek postoji alternativa, neko može da pređe na SBB, neko na ADSL a mnogi mogu i na exe-net pa kako kome odgovara.
 
Odgovor na temu

ChieF.
Milan Stamenković
- Niš - N.R. Jović

Član broj: 272431
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sk-gaming.com/member/..


Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater09.11.2010. u 16:56 - pre 163 meseci
Ljudi sve je bolje od Jotel-a

- Verujte -
 
Odgovor na temu

Shuretov Komsija
I <3 Jelena
Gospodin
NR Jovitj

Član broj: 273211
Poruke: 7
*.aDSL.Verat.Net.



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater18.11.2010. u 16:25 - pre 163 meseci
Baki, sta ti pise ispod Nick-a... pise Lelekom! I sta se ti bunis koji moj krasni, kada nikad nisi probao Jotel, normalno da lose radi kada imas paket 64/16 mbps. Kada ti pise ispod nika Jotel Konza, onda se javi, a kada upadne Vesna Kablovska rules, da vim dal ces da pises tako. Prvo, dziter je mali, minimalno mali kao tvoj ........ (na telekomu) :D Kada odem kod drugara na ness, sednem na komp na kome mu je jotel i njemu super radi kanter, sto je L-Gamingu bitno. Znaci nemoj da sam te opet cuo da vredjas, jer nema oscilacije, koriste moderni filteri i gajtan od banderu do kutju je super. Izvinjavam se zbog previse tacaka i zareza jer neko ko je nepismen ne koristi to, kao recimo moj Shure, necu da ga imenujem.

A sta da pitamoi te korisnije wifi za njiov net.. odakle ti znas kako radi kada nema tehnicke mogutjnosti. zhnachi da ty nemozhesh da imash ninet, pa ti kriwo, wibo.


Chief: - Citiraj ovu poruku -

Ljudi sve je bolje od Jotel-a

- Verujte -


Nemoj da siris dezinformacije i ne verujemo ti, imamo dokaz. u vidu slike snimljene na magnetnoj traci.

I ovaj sto nema pojma, a nema bolje od Jotel, ja sam pregledao gomilu filmova koji su skinuti sa Jotela (btw. fala ti Duke za filmove). Inace svi sto pisete da jotel ne valja... javljate se sa Lelekoma, egze neta itd.

Vi bre niste ni videli Jotel.

Pozdrav za V.e.P.a.R i Shurea
Shureeeeeeeee
 
Odgovor na temu

ChieF.
Milan Stamenković
- Niš - N.R. Jović

Član broj: 272431
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sk-gaming.com/member/..


Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater19.11.2010. u 16:01 - pre 163 meseci
hahahahahahahahaha

*ebo te shure

Znachi vi sa verata ae zZ ni vi nista ne valjate

Pozdravi tog debeljanja Duketa i kazi mu da je Vesni Kablovskoj zabrenjen ulaz u ovu ulicu tako da i Jotel jedan dan ima da iselimo

DABOGDA PROPAO JOTEL !!!! Svi smo uz ChieF-a K@M@N

Ajde da ga merimo !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Jotel-Kablovski operater

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99938 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.