Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?

[es] :: ISP :: Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?

[ Pregleda: 7434 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?30.11.2005. u 22:43 - pre 223 meseci
Posto svi znamo da je u svetu kablovski internet mnogo bolje i kvalitetnije resenje nego ADSL (a pored toga manje dostupan), a kod nas je nazalost daleko ispod kvaliteta necega sto bi moglo da se nazove internetom, zanima me kakav bi to kablovski internet trebao da bude da bi zadovoljio vase ocekivanje?
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.info.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?30.11.2005. u 23:47 - pre 223 meseci
Koji su razlozi zašto je kablovski internet bolje i kvalitetnije rešenje od ADSL-a?
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?01.12.2005. u 00:52 - pre 223 meseci
Postoji mnogo razloga, jos ako je u pitanju kablovski preko optickih kablova, tu nema sta da se prica:)

Pa recimo, kod ADSL-a imas ogranicenje sto se tice brzine. Kod nas je to trenutno 768/192 u svetu mnogo vise a prakticno kod kablovskog je brzine ogranicena na jedno 20 puta vecu brzinu nego kod ADSL-a. A i kabal je kabal:) Mislim nije parica:)

[Ovu poruku je menjao bokili dana 01.12.2005. u 01:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?01.12.2005. u 01:14 - pre 223 meseci
Eh, i Ajnstajn je rekao dajte mi dovoljno veliku polugu i pomericu zemlju... :)
I meni neko da da $$$ znao bih kako da postavim kablovski ISP... Problem kod nas je sto niko nece da ulaze u to... nego se na postojece TV prikljucke kaci i net.. onako usput.. a provajder ima mizerno mali link.... nema dovoljno javnih IP adresa, pa ide onda NAT-ovanje... presipanje iz supljeg u prazno... pilicarenje.

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?01.12.2005. u 03:49 - pre 223 meseci
Citat:
bokili: A i kabal je kabal:) Mislim nije parica:)
Zato je ADSL "bolji" jer paricu ima mnogo vise ljudi nego kabl. Ne treba nista dodatno dovlaciti. Prakticno, za ogroman deo covecanstva, kabl je luksuz. Prvo se dobije telefon, pa i to je muka. Ako ga ima, onda je ADSL super jer je razlika izmedju dial-up-a i ADSL ogromna. Moguce je da ce za neka podrucja bezicna veza imati prednost cak i nad telefonskom linijom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?01.12.2005. u 21:42 - pre 223 meseci
Citat:
Mister Big Time: Eh, i Ajnstajn je rekao dajte mi dovoljno veliku polugu i pomericu zemlju... :)
I meni neko da da $$$ znao bih kako da postavim kablovski ISP... Problem kod nas je sto niko nece da ulaze u to... nego se na postojece TV prikljucke kaci i net.. onako usput.. a provajder ima mizerno mali link.... nema dovoljno javnih IP adresa, pa ide onda NAT-ovanje... presipanje iz supljeg u prazno... pilicarenje.


Pustimo za trenutak situaciju kakve jeste. Nego recimo sta bi ti zeleo da vidis u svom perfektnom kablovskom internetu. Sta bi tebe zadovoljilo kao korisnika?

Citat:
tdjokic: Zato je ADSL "bolji" jer paricu ima mnogo vise ljudi nego kabl. Ne treba nista dodatno dovlaciti. Prakticno, za ogroman deo covecanstva, kabl je luksuz. Prvo se dobije telefon, pa i to je muka. Ako ga ima, onda je ADSL super jer je razlika izmedju dial-up-a i ADSL ogromna. Moguce je da ce za neka podrucja bezicna veza imati prednost cak i nad telefonskom linijom.


Sa tobom se ne bi slozio. Ne pricamo ovde o dostupnosti i jedne i druge tehnologije. Jeste da je u razvijenim zemljama ADSL dostupniji nego cable, ali ipak mnogo su vece mogucnosti sa kablom.
 
Odgovor na temu

DiskoDasa
Discoteque
SORABIA

Član broj: 47072
Poruke: 35
*.dial.b92.net.

Sajt: www.verat.net


+2 Profil

icon Re: Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?24.12.2005. u 18:20 - pre 222 meseci
Citat:
Mister Big Time: Eh, i Ajnstajn je rekao dajte mi dovoljno veliku polugu i pomericu zemlju... :)


Rekao bih da Ajnnstajn nema veze sa ovom izrekom, rekao bih da je u pitanju neko drugi ali sta znam....

Po mom skromnom misljenju adsl je bolji sto se tice davaoca zbog "parica", a kablovski sto se tice korisnika, moguc je veci protok. Koristim dial-up, jos uvek ne posedujem ni kabl ni adsl, posto zivim u delu srbije gde sve uvek na kraju dodje, ali sam misljenje formirao na osnovu clanaka iz casopisa iskustva drugih itd.
 
Odgovor na temu

pendrek1
lebane

Član broj: 122083
Poruke: 4
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?18.07.2007. u 21:08 - pre 203 meseci
Tema je Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo. Ajmo malo o tome
pendrek
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Kad bi vi pravili kablovski ISP, kako bi to izgledalo?

[ Pregleda: 7434 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.