Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jotel-Kablovski operater

[es] :: ISP :: Jotel-Kablovski operater

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99534 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
212.200.88.*



+265 Profil

icon Jotel-Kablovski operater09.03.2007. u 13:13 - pre 207 meseci
Interesuje me imali ovde korisnika usluga ovog ISP, i kako ste zadovoljni njihovim uslugama.
Ja sam skoro uveo kablovski internet i imao odredjene probleme oko konekcije koji su bili u stvari soft.problemi kod Jotela.
Takodje sam primetio da im sajt ne radi kao i mail server....
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

milanst18
Nis

Član broj: 27545
Poruke: 46
212.200.88.*



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater09.03.2007. u 15:45 - pre 207 meseci
Vidim da si njihov korisnik ( kao sto vidis i ja sam).
Ne znam koliko si dugo korisnik Jotelovog kablovskog interneta, a ovo su moja iskustva.
Koristim njihov internet vec pola godine.

Sto se tice brzine skidanja ona je maksimalna, tj. koliko to vec moze da bude na 128kb skida 13kB-15kB, a na 256kb 27kB-30kB sto je ako pogledas druge teme (mislim u ADSL podforumu ) narmalna, sasvim zadovoljavajuca. Ove brzine su mi konstantne kad skidam torente, dok kada skidam Download Accelerator-orom ona je maksimalna 128kb (256kB) skida maksimalnih i konstantnih 15kB-16kB (30kB-32kB).

Na jednoj od tema korisnici su se zalili na vreme odziva, koja je u prva dva meseca koriscenja bila stvarno uzasna sada je bar kod mene korekna 10ms.

Stvar koja mene uzasno nervira je sto ne rade p2p programi (DC++ i Emule) mada radi LimeWire koji mi bar zasada nije pomogao u pretrazivanju i nalazenju fajlova

Korisnicki servis im je UZASAN sta vise reko bi da uopste ne postoji, bar ne postoji u pravom smislu te reci da pomogne korisnicima u konfigurisanju programa za internet.

Webmail nije operativan verovatno ce biti kad Srbija udje u EU (2015 godine) :-) mada su mi rekli da ce biti instaliran uskoro to je bilo pre sest meseci. Meni nije nesto pretereno potreban jer postoje FREE mail acounts (gmail inbox) koje koristim godinama.

Sajt radi povremeno svakog 20-tog u mesecu, sada ne redi ali bice 20. marta i radice jedno dva dana i ponovo pada.

Postoje stvari koje bas ne idu u prilog ovom provajderu, ali osnovna svrha ISP-a je da obezbedi konstantnu i pouzdanu vezu na net a ovaj ISP meni to obezbedjuje pa sam zadovoljan. Jedina stvar na koju uvek opominjem ljude u Jotelu, kada odem da uplatim internet, je da omoguce rad p2p programima sto se uvek prolongira za sledeci mesec.

Toliko od mene
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
212.200.88.*



+265 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater09.03.2007. u 15:58 - pre 207 meseci
Meni je trenutno ping na www.google.com 70ms.Koristim paket 512kbs,onaj home sa ogranicenim saobracajem.
Uzeo sam sa ogranicenim da vidim da li se isplati da kasnijem uzmem neki flat paket.
To sto se tice korisnickog servisa tu se u potpunosti slazem...
Naime nisam mogao da se konektujem na internet zvao sam ih xy puta i sve je bilo kolega ce to srediti.I tako dva dana dok mi nije pukao film i rekao sam onoj devojci tamo da mi odma srede konekciju jer je u pitanju pet minuta njihovog vremena,neko podesavanje kod njih i od tada stvarno nema problema.Ja mislim da je su problemi sada prolazne prirode dok se ne uhodaju kako treba...Mislim,valjda odnosno iskreno se nadam...
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater09.03.2007. u 18:23 - pre 207 meseci
Citat:
milanst18: Stvar koja mene uzasno nervira je sto ne rade p2p programi (DC++ i Emule) mada radi LimeWire koji mi bar zasada nije pomogao u pretrazivanju i nalazenju fajlova
Kako ne radi eMule? Uopšte neće ili slabo radi? Da li si probao da promeniš portove, možda su samo zatvorili neke standardne? Ako ti rade torenti ili limewire, možda možeš i ovog da središ.
 
Odgovor na temu

milanst18
Nis

Član broj: 27545
Poruke: 46
212.200.88.*



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater10.03.2007. u 10:46 - pre 207 meseci
Ma upopste nece, stvar koja i mene zbunjuje je da torenti rade a DC++ i emule nece. Sva podesavanja koja su do mene su uradjena i isprobana jedno 10x ali ipak nece.
Jos jedna cinjenica koja mi je nejasna je da u utorrent-u ikonica koja pokazuje da je port forwarding odredjn (a port forwarding je odradje korektno) crvena non stop sa znakom uzvika koji kaze Not connectable a moze da skida maksimalnom brzinom. Pogeldaj sliku.
http://img337.imageshack.us/my.php?image=utorrentsm8.jpg

Napomenuo bih da imam kablovski modem koji na svojoj konfiguracionoj strani nema opciju otvaranja portova.

Ako neko zna u cemu je problem i njegovo resenje neka odgovori.

Unapred zahvalan.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater11.03.2007. u 15:07 - pre 207 meseci
Kakvo otvaranje portova na modemu? To se radi samo ako veza ide preko rutera koji promeni adrese računarima vezanim na lan. Ako je u pitanju modem koji prosleđuje adresu, onda tu nema nikakvog forvardovanja.
Kako uopšte neće da radi eMule? Prijavi neku grešku ili samo ne kreću ni DL ni UL? Hm, da bi UL krenuo, moraš nešto da podeliš a ako nisi, onda i ne može da krene. :)
Čak i ako je u pitanju ruter a portovi nisu forvardovani, saobraćaj može da ide i punom brzinom.
Kakve adrese daje Jotel? Ako daje privatne, onda će svaki p2p program da radi tek koliko da se kaže da radi, zaboravi na neke brzine.
 
Odgovor na temu

milanst18
Nis

Član broj: 27545
Poruke: 46
212.200.88.*



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater12.03.2007. u 11:05 - pre 207 meseci
Ovu napomenu za otvaranje potrova sam samo napisao da ljudi ne daju takve savete, a znao sam da na kablovskom modemu nema forvardovanja, mozda sam pogresno formulisao recenicu.
Sa ponosom obavestavam sve korisnike JOTEL Kablovskog interneta da EMULE R A D I .
Bilo je zabune jer su mi pre par meseci u korisnickom servisu rekli da su svi portovi na njihovom ruteru zakljucani a poslednji put pre 10 dana su mi rekli da su otvorili sve portove. Pa sam probao samo DC++ koji tada nije radio a emule nisam ni probao, ali danas sam ponovo pokusavao da osposobim DC++ ali nisam uspeo jednostavno kada treba da skine listu fajlova nekog korisnika, znači predhodno se konektuje na HUB, neko vreme pise "connecting" i zatim ide "connection time out" i to se uvek desava. Ako neko zna rešenje ovog problema neka odgovori.

Citat:
calexx: Kakve adrese daje Jotel? Ako daje privatne, onda će svaki p2p program da radi tek koliko da se kaže da radi, zaboravi na neke brzine.


Ovo ne znam kako mogu da proverim, sem da ih pitam.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater12.03.2007. u 13:53 - pre 207 meseci
Koju IP adresu ti pokazuje na ipconfig? Da li ovakvu kao što piše kod tebe 212.200.88.* ili neku privatnu?
 
Odgovor na temu

milanst18
Nis

Član broj: 27545
Poruke: 46
212.200.88.*



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater12.03.2007. u 18:56 - pre 207 meseci
Adrese su privatne, nije ova kojom izlazim na net.


Mada nisam nešto preterano koristio p2p programe skinuo sam svega nekoliko mp3 pesama, i tada je skidao 20kBps na 256kbps što je po meni sasvim solidno za male fajlove, ali kažem da nisam skidao velike fajlove da bih mogao da ocenim.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater12.03.2007. u 20:09 - pre 207 meseci
Ako ne skidaš mnogo, neće ni da ti smeta. Jedino što ćeš uvek da čekaš da te puste da skidaš, prvo svi ostali a onda oni sa LowID. Što se DC++ tiče, trebalo bi da se igraš sa podešavanjem konekcije, možda proradi u nekom pasivnom modu.
 
Odgovor na temu

jarilo

Član broj: 22573
Poruke: 3
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater12.03.2007. u 22:35 - pre 207 meseci
Interesuje me u kom se delu grada nalazite?

Ja sam se par puta prijavljivao za korišćenje mailom, pa išao kod njih da popunim i potpišem prijavnicu, da bi mi na kraju rekli da moj kraj uopšte nema tehničkih mogućnosti, jer treba da rade neka premeravanja.

Onda sam im lepo objasnio da će ubuduće oni mene zvati za moje pare :) a ne da ja njih proganjam da dobijem priključak.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

milanst18
Nis

Član broj: 27545
Poruke: 46
212.200.88.*



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater13.03.2007. u 10:42 - pre 207 meseci
Citat:
jarilo: Interesuje me u kom se delu grada nalazite?

Ja sam se par puta prijavljivao za korišćenje mailom, pa išao kod njih da popunim i potpišem prijavnicu, da bi mi na kraju rekli da moj kraj uopšte nema tehničkih mogućnosti, jer treba da rade neka premeravanja.


Kad čovek pomisli da je sve čuo i pomisli da su počeli da rade malo ozbiljnije onda nešto ovako. Kakva nemarnost!! Verovatno su ti mailom rekli da dođeš da potpišeš.

Ja sam na Panteleju ako si u zgradi mislim da će ubrzo da ti uvedu, ali će sigurno da prvo odrade sve prijave, koje po njihovim rečima ima mnogo.

Šta si potpisao prijavnicu ili ugovor? Ja sam prijavnicu popunio (oni su poslali formular) i poslao mailom a već sledećeg dana su mi doneli modem.

 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
212.200.88.*



+265 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater13.03.2007. u 18:56 - pre 207 meseci
Ja sam na durlanu u blizini Cegar skole gde imaju svoje opticko cvoriste....
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

jarilo

Član broj: 22573
Poruke: 3
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater14.03.2007. u 19:40 - pre 207 meseci
Citat:
Verovatno su ti mailom rekli da dođeš da potpišeš.


Ma nisu, zvao sam ih telefonom da se raspitam koja je procedura i rekli mi da dođem lično da prijavim. Pitao sam ih da li može kod mene, rekli može, čeka se do 2 nedelje i zvaće me u toku te 2 nedelje. Živim u manjoj zgradi sa 4 stana.

Pratio sam i neko vreme preko pingdom.com servisa koliko im je sajt dostupan, samo u mesecu martu vise od 12 sati. I to recimo 7. marta tričavih 9h. Ako nisu ažurni po pitanju održavanja sopstvenog sajta, kako li tek onda rade sa korisnicima.

Hvala za odgovore.
 
Odgovor na temu

SoB
Nis

Član broj: 139176
Poruke: 3
212.200.88.*

Sajt: www.3darheologija.com


Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater20.03.2007. u 19:00 - pre 207 meseci
Ljudi ja sam isto preko Jotela ali kada skidam preko torrenta brzina mi je jedva 5kB/s. Jel moze neko da mi objasni kako da odradim port forwarding? Ali mi objasnite korak po korak. Znam samo da mi je se IP adresa zavrsava sa tri cifre a ne sa jednom
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater20.03.2007. u 20:57 - pre 207 meseci
Za početak kaži da li je tvoja adresa kao što piše ispod tvojih podataka ili je drugačija. Ako nije, onda imaš privatnu što znači da će p2p da rade tek koliko da se kaže da rade.
Hm, da li uopšte imaš ruter ili si povezan samo modemom? Ako je prvo, na www.portforward.com imaš uputstvo kako se forvarduje a ako nemaš, onda nema šta ni da forvarduješ.

Ovo bi u svakom slučaju trebalo da ide u file sharing.
 
Odgovor na temu

milanst18
Nis

Član broj: 27545
Poruke: 46
212.200.88.*



Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater20.03.2007. u 21:45 - pre 207 meseci
calexx jeste off ali ajde da pomognemo čoveku
U pitanju su ti samo obična podešavanja u ovoj poruci ti je zakačen fajl u kome ti je detaljno objašnjeno podešavanje utorrenta ne znam koji program ti koristiš ali ti preporučujem ovaj ti sam odluči.
Napomena:
Skidanje torrenta ti pre svega zavisi koliko ljudi i sa kojim uplod-om seed-uje željeni fajl, ako imaš samo jednog seed-era onda nemoj da očekuješ da skidaš maksimalnom brzinom. Pokušaj da skidaš neki film ili seriju koji/koja ima preko 50 seed-era tako ćeš najbolje videti da li je problem rešen.

Pozdrav.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SoB
Nis

Član broj: 139176
Poruke: 3
212.200.88.*

Sajt: www.3darheologija.com


Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater23.03.2007. u 20:27 - pre 207 meseci
Hvala ti u svakom slucaju, nego jel moze neko da mi objasni kako da podesim eMule imam verziju 0.47c i konektujem se na server neki donkey. Ukucam u search sta zelim on mi nadje fajlove i ja izaberem neki otvoreno plavi (valjda to treba da znaci da je konektovan). E onda u transferu mi pise waiting i to je to, ne pocinju ni download ni upload. Jel zna neko kako ovo da podesim?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater23.03.2007. u 21:35 - pre 207 meseci
Pretpostavljam da ti je ostao LowID pošto Jotel valjda ne daje javne adrese (pogledao sam na sajtu, piše da daju jednu ili dve dinamičke adrese pa mi liči da ne daju javne). Ako je tako, onda ćeš da pričekaš malo više dok download počne. Osnovno pravilo je da moraš da imaš na spisku za DL mnogo tj što više fajlova i da budeš strpljiv. Dok nisam rešio LowID, dešavalo mi se da prvi DL krene posle nekoliko sati pa prekine pa posle ko zna kad nastavi. Sa HighID i mnogo podeljenih fajlova sada trenutno počinje i za par minuta dođe do maksimalne DL brzine.

Da bi upload počeo moraš da imaš dovoljno podeljenih fajlova a posebno onih popularnijih i traženih.

Nema nekog rešenja dok ne nabaviš HighID, sada si poslednja rupa na svirali i ostali ti dozvole DL kad ama baš niko drugi neće te fajlove.
 
Odgovor na temu

SoB
Nis

Član broj: 139176
Poruke: 3
212.200.88.*

Sajt: www.3darheologija.com


Profil

icon Re: Jotel-Kablovski operater25.03.2007. u 19:05 - pre 207 meseci
a sta je HighID a sta je LowID?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Jotel-Kablovski operater

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99534 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.