Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tuning automobila

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Tuning automobila
(TOP topic, by zarsilic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248755 | Odgovora: 456 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.teol.net

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Tuning automobila19.04.2004. u 15:56 - pre 243 meseci
Citat:
AMD:
E ljudi aj mi kazite za(max,min sta god)
Alfa Romeo 33 92.god evo ti kraci opis:
electonic injection MOTRONIC ML 4.1,1712cm3,98KW(138konja) at 6500rpm,Max Torque 16.4(157) at 4600rpm
Aj ako moze i cena


isto 100 eura,a daje ti 10-15 konja,moze i vise,zavisi za sta ti treba auto :)


 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila19.04.2004. u 16:45 - pre 243 meseci
Prvi si poceo recima da li zna sta pricam.
Ali nebitno.
Forum sluzi za pomoc i razmenu iskustava.
Inace sto se turbine tice bar po meni ne spada u neki jaci tuning.
A sto se boxa tice nije bas tako.
Za comon rail sisteme ide isto programiranje boxa u zavisnosti od proizvodajca auta.

Ali stve je stvar ukusa.

Neko hoce modifikovan ECU, neko nece da se ECU dira itd.
 
Odgovor na temu

Calibra 4WD
Prodaja novih digitalnih fotoaparata i
kamera
NBG Blokovi

Član broj: 14339
Poruke: 137
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Tuning automobila19.04.2004. u 18:42 - pre 243 meseci
Vas dvoje prestanite da se koskate.

Wintesla koja je tvoja ponuda za moj auto,i zasto mislis da je tvoje resenje bolje,objasni mi nisam toliko strucan u toj materiji
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.teol.net

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Tuning automobila19.04.2004. u 19:01 - pre 243 meseci
evo ako dopustis objasnicu ti ja koja je razlika i koje su mane/prednosti.

prednosti:

1.nema diranja ECU-a,znaci samo se utakne
2.moze da radi i na drugim autima
3.provjereno i sigurno radi
4.kad pozelis mozes da ga skines
5.mozes i onda da ga preprodas
6.svaki box je istestiran i minimalne su sanse da se nesto pokvari


mane:

1.jako skup
2.nepostoji mogucnosti podesavanja programa rada auta(RMP limit,lambda,speed limit,...)
3.chipova mozes imati nekoliko i samo ih ubadati,a preveliki je luksuz da posjedujes nekoliko boxova,to je koristi npr. na trkama,tamo za svaku stazu treba drugi chip

suma:
Za chip tuning potrebno je jako veliko poznavanje motora i uopste auta da bi sve to fino funkcionisalo jer kod nestrucnog chip tuninga moze se unistiti i ECU i motor,a kod boxa sve je podeseno fabricki i nema rastavljanja i ni ceprkanja po ECU skoro je nemoguce bilo sta pokvariti.Krajnji efekat je isti samo kako kome drago kao sto je wintesla rekao.Chip pruza vise mogucnosti ali ga je teze odraditi i uvijek postoji manji ili veci rizik za zahvat.

 
Odgovor na temu

wintesla
wintesla
SAE
Cuprija

Član broj: 9763
Poruke: 1013
194.106.186.*



+1 Profil

icon Re: Tuning automobila19.04.2004. u 19:09 - pre 243 meseci
Svako za svoj rad misli da je najbolji.
Medjutim kao sto rekoh svako ali zavisi od coveka koji hoce da radi tuning.
Neko hoce modifikovan ECU, neko nece da se ECU dira itd.
Sa boxom mozes sam da stelujes koliko ks hoces.
Box pase na bilo koji benzinac sa turbom.
 
Odgovor na temu

jocap
Petrovic Jovica
NIS

Član broj: 17665
Poruke: 33
195.178.35.*

Jabber: jocap@medianis.net


Profil

icon Re: Tuning automobila19.04.2004. u 20:54 - pre 243 meseci
Za Winteslu,pa koliko bi kostao cip tuning,a koliko ugradnja boxa i sta je bolje za motor,i sa kojim se nacinom dobijaju bolje performanse.Posto novaca za bacanje niko nema
 
Odgovor na temu

Calibra 4WD
Prodaja novih digitalnih fotoaparata i
kamera
NBG Blokovi

Član broj: 14339
Poruke: 137
*.yubc.net



Profil

icon Re: Tuning automobila19.04.2004. u 22:49 - pre 243 meseci
Neke stavri mi nisu jasne ,molim vas da mi pojasnite

@ Krvolok - One prednosti i mane sto si napisao su za box tjuning ,zar ne?

Jel mozes isto tako da napises i za Chip tjuninig koji ti radis(jel radis i BOX?)
Video sam na tvom(vasem) sajtu jednu crvenu Calibru cini mi se da je Turbo,jel chipovana,tj koliko si imao iskustva sa Turbo C20LET motorima?
Ako se odlucim za Chipovanje jel bi mogao da mi objasnis proceduru,jel se doalzi kod tebe sa autom ili samo delom koji treba da se skine,koliko traje ,jel iam neka garancija.itd......

@ Wintesla

Jel mozes malo detaljnije da opises kako ja mogu da steluje KS ako uzmem tvoj boks?
Jel to univerzanlni box kad kazes da pase na bilo koji benzinac sa turbom?
Koja je cena kod tebe,nisi jos odgovorio,daj mi neku ponudu da mogu da uporedim
 
Odgovor na temu

cybertel
Sale Ciric
mobile phone&computer servis
Beograd

Član broj: 9866
Poruke: 61
*.yubc.net



Profil

icon Re: Tuning automobila20.04.2004. u 01:02 - pre 243 meseci
Citat:
Calibra 4WD:
Ajde ponovo da pitam:

Nisi mi odgovorio sta moze da se uradi sa mojom Calibrom koja ima C20LET motor
1998ccm 16v i turbo punjac -150KW(204KS)?
Vidjao sam na mobile.de da ih ima dosta koje se proadju sa 270KS,jel to dobijeno samo sa chip tjuningom ili jos nekim dodacima?

Ako imas neko resenje napisi kolika bi bila cena.Pozdrav od Bojana


Pa ovako prvo da ti se obratim kao kolega s obzirom da vozimo vrlo slicne automobile,dakle pored chip tuning-a morao bi da stavi s duplu pumpu visokog pritiska,a na usisnoj grani bi morao da zamenis stabilizator pritiska sa podesavajucim regulatorom(njime bi morao povecati radni pritisak od 0,5-0,8 bar-i),zatim dide dodatni hladnjak za intercooler(ubacujes ga u branik),da bi sto bolje ohladio vazduh,zatim umesto obicnog filtera za vazduh ide Kn filter(moze i HAND MADE),zameni prednji lonac(sa katalizatorom),umesto njega stavi WALKER bez katalizatora(ili REMUS),zadnji lonac obavezno REMUS,svecice NGK sa cetiri pipka(elektrode) ili ORIGINAL BOSCH IRIDIUM,otkaci klima uredjaj(klima odnosi i do 12ks kad je kompresor u toku rada) Sipaj sinteticko ulje u motor i .......NA OVAJ NACIN SI DOBIO PRAVIH 25-30 KS BEZ CHIP TUNING-A,NAGLASHAVAM PRAVIH 25-30 KS(u zavisnosti od istrosenosti motora) P.S IMAM NESTO FAJLOVA,MOGU IH POSLATI!
cybertel
 
Odgovor na temu

cybertel
Sale Ciric
mobile phone&computer servis
Beograd

Član broj: 9866
Poruke: 61
*.yubc.net



Profil

icon Re: Tuning automobila20.04.2004. u 01:19 - pre 243 meseci
Citat:
KRVOLOK:
Za chip tuning potrebno je jako veliko poznavanje motora i uopste auta da bi sve to fino funkcionisalo jer kod nestrucnog chip tuninga moze se unistiti i ECU i motor,a kod boxa sve je podeseno fabricki i nema rastavljanja i ni ceprkanja po ECU skoro je nemoguce bilo sta pokvariti.Krajnji efekat je isti samo kako kome drago kao sto je wintesla rekao.Chip pruza vise mogucnosti ali ga je teze odraditi i uvijek postoji manji ili veci rizik za zahvat.


OK VIDIM DA SE POPRILICNO RAZUMES U PROBLEMATIKU I SA ELEKTRONICARSKE I SA MEHANICARSKE STRANE GLEDANO,NEMA POTREBE PREPUCAVATI SE,TU SMO DA RAZMENJUJEMO MISLJENJA,60KS SU MNOGO VELIKE JEDINICE ZA DOBITI BEZ MEHANICKIH PREPRAVKI,JA IMAM VECTRU 2000 4WD 2.0I 16V 4X4,C20XE MOTOR,BEZ CHIP-ovanja sam dobio nekih 15-ak konja i to bez neke velike muke,pregledao sam mnogo sajtova,nije bas sve to tako lako odraditi,recimo da znam da je maximum izvuceno 238ks iz C20XE motora(zamenom klipnjaca(titanium),laksi i kraci klipovi,umesto anjspric sistema,stavljeni su shiber difuzori,drugacija radilica,itd...da skratimo pricu,ovako tuning-ovan motor se ne moze voziti po gradu,ima nestabilan rad na leru,greje se,itd...decku treba doterati masinu na nekih230-240 konja uz veoma malo prepravki(naveo sam neke u u odgovoru na njegovo pitanje),dodaj jos neki tvoj predlog!
POZDRAV
SALE!
cybertel
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.teol.net

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Tuning automobila20.04.2004. u 09:05 - pre 243 meseci
Citat:
Calibra 4WD:
Neke stavri mi nisu jasne ,molim vas da mi pojasnite

@ Krvolok - One prednosti i mane sto si napisao su za box tjuning ,zar ne?

Jel mozes isto tako da napises i za Chip tjuninig koji ti radis(jel radis i BOX?)
Video sam na tvom(vasem) sajtu jednu crvenu Calibru cini mi se da je Turbo,jel chipovana,tj koliko si imao iskustva sa Turbo C20LET motorima?
Ako se odlucim za Chipovanje jel bi mogao da mi objasnis proceduru,jel se doalzi kod tebe sa autom ili samo delom koji treba da se skine,koliko traje ,jel iam neka garancija.itd......


ono sto sam napisao o manama i prednostima odnosi se na box.Da ti razjasnim sad zasto sta sluzi:I box i chip mogu da se stave na standardna auta(mislim na auta koja nemaju nikakvih drugih prepravki),ali tu za box je kraj,ugradnja boxa je obicna trgovina i preprodaja i sa njim se moze samo standardno auto pojacati,wintesla nemoj se ljutiti govorim uopsteno,nije potrebno nikakvo znanje i prediskustvo ni o motoru ni o elektronici da box proradi.Znaci od boxa nemozes ocekivati performanse kao od chipa ali ga je daleko lakse ugraditi i nema diranja i cackanja po elektronici.Sa chip tuningom bukvalno mozes sve mijenjati,npr.staviti blokadu da udara na 4000 rmp,max obrtni momenat staviti na 2500 rmp,napraviti valoviti krivu obrtnog momenta,iskljuciti podatke sa megadozera i citati samo sa lambde,salivati goriva koliko hoces i na koliko obrtaja hoces,regulisati paljenje...bukvalno sve mozes pojacati,ali isto kako sve mozes i pokvariti,zato sam rekao da chip tuning nije ni malo bezazlen kao box ako ga radi neko do dovoljno nevlada sa tim stvarima.
Crvena calibra je obicna 16V,npr. ona ima laki zamajac i prepravljen usis i na njoj sam chipom nabio 30 konja,znaci obican 2000 ccm 16V motor,ali ona se se vozi extremno i tu nema lera i gasi se na malo obrtaja,ali zato ide jako dobro.Imamo dyno pa zato znam.Zato svima govorim da se moze nabiti puno vise konja nego obicno,ali tada nema lera,auto se prilicno grije,gasi se,nece svaki put da upali,trosi ko lud i jednostavno nije za svaki dan.
Sa Opelom sam poceo chip tuning prije par godina bez icega zivoga,visio sam u servisima i iscitavao chipove i onda ih kuci analizirao i trazio zakonitosti i algoritme checksume,onda sam presao na BMW-a na slican nacin uceci o njima i onda sam poslije toga napisao sopstveni windows program sa interfejsom za chip tuning OPEL-a i BMW-a,znaci ucitas standardni .bin i on ti otvori grafikone i dopusti ti da prepravljas sta hoces.Taj me program ucinio prilicno poznatim na ovim prostorima i poslije toga krenuo sam ozbiljno u vode ECU remapiranja.Pa ako ti ista znaci ovo sta sam napisao,znaces onda koliko mi je iskusta i poznavanja ECU-a trebalo za tako nesto.
Varijante ugradnje chipa su:da ti dodjes do Gradiske i taman isprobas auto na drag raceu,ja ti ugradim chip ili da ti meni posaljes pare a ja tebi posaljem program na slijepo,pa ga ti onda upises.Ja predlazem prvu varijantu ali ako mislis da imas nekoga ko moze upisati program,mogu ti i poslati.Garancija:dacu ti na chip ali nemogu ti davati na motor,to nigdje nepostoji,isto kao kad kupis K&N i trazis garanciju na motor,ali uvjeravam te da sa chipom nemozes nista motoru motor se kvari nemarnim odrzavanjem i ostalim glupostima.Garanciju na prepravke daju velike tunig kuce tipa AMG,ALPINA...ali samo kad oni novo auto preprave,ince za polovna auta nema garancije ni od takvih giganata,a kamoli od mene.

Citat:
cybertel:
recimo da znam da je maximum izvuceno 238ks iz C20XE motora(zamenom klipnjaca(titanium),laksi i kraci klipovi,umesto anjspric sistema,stavljeni su shiber difuzori,drugacija radilica,itd...da skratimo pricu,ovako tuning-ovan motor se ne moze voziti po gradu,ima nestabilan rad na leru,greje se,itd...decku treba doterati masinu na nekih230-240 konja uz veoma malo prepravki(naveo sam neke u u odgovoru na njegovo pitanje),dodaj jos neki tvoj predlog!

a joj pa nisi u toku nikako,pa ja sam imao GSi-a sa tvojim motorom imao je 300 konja,a moj prijatelj iz Njemacke ima 2000 16V GSi-a sa 350 Kw,sve i jedan nas auto u klubu ima preko 200 konja(mislim na opele).
Slazem se da skroz tuningovan motor ne moze da se vozi po gradu,ali motor se debelo moze pojacati a da jos uvijek moze da se vozi po gradu.Mi u klubu radimo tuning svih auta i sa orginalnim dijelovima iz vana kao i za kojekakvim kombinacijama od drugih motora ili marki auta.Tvoja vectra moze ladno na 200 konja,da cak i potroslju smanji,a da nebude puno para.

Citat:
cybertel:
Pa ovako prvo da ti se obratim kao kolega s obzirom da vozimo vrlo slicne automobile,dakle pored chip tuning-a morao bi da stavi s duplu pumpu visokog pritiska,a na usisnoj grani bi morao da zamenis stabilizator pritiska sa podesavajucim regulatorom(njime bi morao povecati radni pritisak od 0,5-0,8 bar-i),zatim dide dodatni hladnjak za intercooler(ubacujes ga u branik),da bi sto bolje ohladio vazduh,zatim umesto obicnog filtera za vazduh ide Kn filter(moze i HAND MADE),zameni prednji lonac(sa katalizatorom),umesto njega stavi WALKER bez katalizatora(ili REMUS),zadnji lonac obavezno REMUS,svecice NGK sa cetiri pipka(elektrode) ili ORIGINAL BOSCH IRIDIUM,otkaci klima uredjaj(klima odnosi i do 12ks kad je kompresor u toku rada) Sipaj sinteticko ulje u motor i .......NA OVAJ NACIN SI DOBIO PRAVIH 25-30 KS BEZ CHIP TUNING-A,NAGLASHAVAM PRAVIH 25-30 KS(u zavisnosti od istrosenosti motora) P.S IMAM NESTO FAJLOVA,MOGU IH POSLATI!


ma stoji sve to ali samo chip ili box ce odraditi posao,za obicnog vozaca to su sve prevelike prpreavke i maltretiranje,te daj te daj ono,te ovaj te onaj servis.Chip ili box su skroz prihvatljivi u njegovom slucaju i netreba mu nista vise,jedino ako hoce na trke :)





 
Odgovor na temu

Calibra 4WD
Prodaja novih digitalnih fotoaparata i
kamera
NBG Blokovi

Član broj: 14339
Poruke: 137
*.yubc.net



Profil

icon Re: Tuning automobila20.04.2004. u 12:59 - pre 243 meseci
@ Krvolok Zadnje pitanje obecavam :

Zanima me ISKLJUCIVO varijanta gde NE BIH imao negativne posledice po normalnu voznju gradom,ne daj boze da mi tesko pali auto ili trza u leru ili nece da vuce na malom broju obrtaja,NEMAM ASPIRACIJU ZA TRKE.itd....
Cak sam cuo da bi se i potrosnja malo smanjila ako fino vozis auto,a kad ga zgasis do daske onda se poveca ali ne drasticno,jel to istina?

Takodje ako je to vec moguce programirati,onda bih vise snage zeleo da se utrosi na bolje ubrzavanje(6.7sec po fabrici,po mojoj stoperici 7.1-7.2sec) nego li na max brzinu koju iovako retko kad dostizem(245kmh po fabrici,mada brzinomer pokaze meni i 260kmh).Jle mozes da napises okvirne dobitke u ovim performansama sa chipovanjem koje predlozis

Koliko povecanje mozes da uradisa(ili predlazes) pod ovim uslovima u KS,i da li je to povecanje samo izrazeno u vecim obrtajima ili sa Chipovanjem linearno raste KS i Nm sa brojem obrtaja?Nadam se da me razumes sta sam hteo da pitam?
Super bi bilo ako bi imao da posaljes onaj grafik sa krivama pre i posle Chipovanja

Inace mnogo mi se svidela kako je uradjena ona crvena Calibra,jel mozda mozes da mi ponudis nesto vezano sa styling tjuning ako bi vec dolazio u Gradisku,ili bilo sta drugo,resio sam da auto amlo sredim ovog proleca,nisam 2 god ulagao u njega pa je red,mozda se odlucim i na farbanje pa rekoh ako nadjem povoljno neke spojlere i ostale kerefeke da ih farbam o istom trosku.

WINTESLA cekam i tvoj odgovor
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.teol.net

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Tuning automobila20.04.2004. u 14:57 - pre 243 meseci
onda ti treba nesto standardno,npr 250 konja,tu je sve normalno i paljenje i voznja a potrosnja je manja kada se normalno vozi a ako se forsira poveca se ali skroz minimalno.Cudno mi je da joj toliko treba do 100 km/h nesto to nije uredu,ili imas prevelike tockove ili ti sat laze ili auto nevalja,oni u fabrici auta testiraju na prilicno kulturan nacin,malo zesce krecu i kad saltaju pustaju i gas i jos stiscu kvacilo,tako da ti kad taj isti auto manijacki potjeras od 0 do 100 KM/H mora da bude bolje nego po papiru a nikako nesmije biti losije,provjeri to malo.

Radimo i styling,pogledaj na sajtu tamo imas nase spojlere.Mozes da narucis i sta hoces mi ti nacrtamo par varijanti a ti odaberes ili prstom uperis u neku sliku koja ti se svidja.Evo ti grafikon,mislim da ce ti sve biti jasno...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Calibra 4WD
Prodaja novih digitalnih fotoaparata i
kamera
NBG Blokovi

Član broj: 14339
Poruke: 137
*.yubc.net



Profil

icon Re: Tuning automobila20.04.2004. u 15:38 - pre 243 meseci
Ne mogu da nadjem nigde te spojlere na sajtu,a celog sam ga pretrazio?!?!?
Daj mi link ka toj strani ili mi objasni tacno i precizno gde je na sajtu,please

Sto se tice ubrzanja moguce je da je do mene i mog ne znanja profi vozenja,nije mi jasno sta si mislo kad si rekao da fabricki auto testeri pustaju gas i stiscu kvacilo,to i ja radim kako drugacije da menjam brzine?!?
Doduse ja imam preko 100kg i uvek mi je merio ortak ubrzanje koji ima 90ak kila pa je moguce da i zbog vece tezine sporije ubrzava ali verovatno i ja gubim 0.5sec svojim nesavrsenim startom i saltanjem

P.S Jel moze najkrace tehnicko objasnjenje kako je moguce da auto chipovanjem dobije vise snage(to mi je jasno),ALI DA manje trosi to mi nikako ne ide u glavu
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.teol.net

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Tuning automobila20.04.2004. u 18:59 - pre 243 meseci
ma mislio sam na te spojlere na autima sto su u galeriji,izvini sto nisam tako napisao.Pogledaj sva ta auta pa to ti je to otprilike,takve pravimo.Ima jos dosta modela koji nisu ugledali svijetlost dana ali oni najbolji nisu ni na sajtu,jer ja neazuriram cesto sajt,nemam sad previse vremena,ali dodacu uskoro svasta na sajt.
Vidjeces poslednji spojler sto je izmisljen za calibru,ubijaaaa,ja nikad nista nisam vidio ljepse,samo dok prikupim slike,odmah cu da okacim.

pa ako se previse nerazumijes u voznju i treba da stisces kvacilo i pustas gas kad saltas,saltanje bez kvacila sa punim gas je umijetnost(pogotovo na mijenjacu sa 6 brzina),treba jako puno iskustva,jer nebih vjerovao kako se lako polomi mijenjac.Nisam to trebao ni spominjati,nemoj pokusavati,sigurno ces nesto polomiti.Opel je specifican po pitanju takvog saltanja,dozvoljava mijenjac takvu voznju ali se mora saltati tacno pred blokadom,ni 0.0001 sec ni prije ni poslije i tad brzina "uleti" bez kvacila sa punim gasom,ako saltas ranije ili kasnije odmah lomis mijenjac.Ima i procedura kako se vuce rucica mijenjaca...,ali nije to tematika i necemo o tome.

Kako sa chipom manje trosi?
pa jednostavno,zato sto se manje otvara klapna gasa,a manje se otvara zato sto ima vise goriva i onda nemoras stalno da tuces veci gas,a vise goriva ima zbog chipa,pa se motor manje muci i lakse se vrti.
 
Odgovor na temu

Calibra 4WD
Prodaja novih digitalnih fotoaparata i
kamera
NBG Blokovi

Član broj: 14339
Poruke: 137
*.yubc.net



Profil

icon Re: Tuning automobila20.04.2004. u 19:19 - pre 243 meseci
Ok sad mi je vecina stvari jasnija,zahvaljujem ti na odgovorima.

Inace moj najbolji ortak iz BG-a ide skoro svakog meseca u tvoj kraj ,tj u Koz Dubicu i zna dobro taj kraj ,kaze da stalno jede u actrosu,pa me zanima jel postoji sansa da ti on donese komp(ili sam cip ako ga je moguce lako skinuti),ti uradis svoj deo posla,i on kad ga vrati u BG stavimo ga na calibru.
Koliko bi to bio problem jer ne bih mogli da ga probamo odmah,tj jel ti ne treba auto da bi znao da li si dobro obavio posao?
On vozi delove za Autotransport Koz Dubica, u zapecanoj Opel combi pa bi dosao sa njim verovatno,jeftinije mi tako nego da se cimam za calibrom kad on vec ide.

Ajde posalji te slike sto pre ako mozes,mada mi se svidjaju i oni koji su u onoj galeriji na crvenoj Calibri(oni crni pre farbanja,mada mislim da je ista Calibra i ona cela crvena),i napisi mi okvirne cene za te i te nove koje jos nisam video.

I napisi sta jos mozes da mi ponudis za sredjivanje Calibre,ako imajos interesantnih stvari po OK povoljnim cenama onda bih dosao zajedno sa Calibrom na dan-dva i uradio sve o istom trosku.

P.S Jel tvoje ime Srdjan Matavulj?
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.teol.net

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Tuning automobila20.04.2004. u 21:47 - pre 243 meseci
Nebi bio problem da ti ja posaljem chip ili da ti meni doneses komp.,ali ja iskreno da ti kazem izbijegavam takve transakcije,jer su to njezne stvari,otkud ja znam ko ce da skida komp.,kako ce se transportovati,sta nedaj boze da se nesto osteti,postoji jos milijardu peripetija.Nesvidja mi se bas da neko nestrucan bilo sta cacka oko kompa.Ako insistiras uradicemo tako,ali odmah ti kazem da ja nisam za.Ja jako cesto idem u BG,zna se desiti i svake sedmice,pa predlazem da je bolje da ja dodjem do tebe,ionako mi je usput,samo sto necu bas ovaj mjesec ici,malo sacekaj ili dodji ti ovamo,ne znam procijeni,ako ti nije hica strpi se malo.

Cijene spojlera za calibru idu okvirno:prednji(100-150 eura),zadnji(50-100 eura),pragovi(50-100),krilo(50-100)...moze sad da varira gore dole,ne znam tacno posto ja to neradim nego moj prijatelj.

Sta imam zanimljivo za Calibru? :)))
pa ako mislis na muziku ili feluge ili slike na haubi to je oskudno,takvih stvari i nema bas kod nas,ali ako mislis na sredjivanje motora,mijenjaca,sportske volane,trkaca sijedala,kocnice,turbine,NOS,bregaste,filtere,brusenje glave,klipove,pumpe...toga ima sta ti dusa pozeli,sve mozes da kupis pa da sam montiras a mozes i kod nas da sve to ukomponujes.Sve sto se tice tuninga i sredjivanja auta(performansi) mozes preko nas da narucis.Ima sve i mislim da je daleko najeftinije kod nas raditi tuning,a uostalom na prostoru bivse YU malo ko i radi komercijalni tuning.

Moja malenkost se zove Srdjan Matavulj.
P.S.vidim da zivis u blokovima pa mozda poznajes Milana Lazarevica (HILL-a)
 
Odgovor na temu

Calibra 4WD
Prodaja novih digitalnih fotoaparata i
kamera
NBG Blokovi

Član broj: 14339
Poruke: 137
*.yubc.net



Profil

icon Re: Tuning automobila20.04.2004. u 23:06 - pre 243 meseci
Nisam znao da ides cesto za BG,to je cini mi se najbolja ideja ako ti nije problem da nosis opremu(koja verovatno nije velika),tj verovatno i dolazis u BG povodom tih stavri pa svakako nosi istu,zar ne?.Meni nije nikakv problem sto ne dolazis u BG ovih dana,moram i ja da se presaberem sa koliku cu novca raspolagati,i sta ce mi biti hitnije,tj gde prvo da ga ulozim.

Nasao sam i neke ljude koji rade ovde u BG spojlere,sasvim fino,sacekacu da postavis te nove slike pa da vidim sta mi je ciniti.Jel imao neko iskustva sa Fandjom?

U petak idem na godisnji servis pa cu traziti da mi detaljno provere auto,pa ako bude nekih kvarova ili delova za menjanje onda cu videti da li umesto standardnih da stavljam nesto "tjuningovano",ne bih bas menjao stvari koje funkcionisu OK,to bi mi bilo luksuz u ovome trenutku.
Jedino ako bi bilo bas pozeljno da zbog pojacane snage,da se stave jace kocnice,propusniji filteri,jaci izduv........?Mada koliko si mi ti rekao sve postojece bi trebalo da izdrzi tih 25% pojacanja snage

P.S Zivim u NovoBeogradskim blokovima ali ne poznajem Milana Lazarevica

Pozdrav
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.teol.net

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Tuning automobila21.04.2004. u 07:13 - pre 243 meseci
mi saradjujemo sa Fandjom,prilicno je dobar,jedina mana je sto non-stop pravi iste spojlere i neunosi novine,a sto se tice izrade i kvaliteta,cista desetka,stvarno je dobar.Radi za komercijalu,sto provjerenije,sto bezbolnije,samo da se proda,nema eksperimentisanja.

Daj negovori da hoces jace kocnice od ovih sto imas,smijace ti se u servisu :)
to ti je nemoguca misija,turbo calibra ima najbolje kocnice sto opel ugradjuje standardno,jedino bolje su ti neke renomirane marke kocnica,ali one kostaju kao pola tvog auta.
Stvarno mi nije jasna ta tvoja calibra...ide preko 7 s do 100,nekoci ti dobro,...a te dvije stvari treba da su najjace oruzije turbo calibre,ne znam sta da ti kazem po pitanju kocenja,provjeri cijeli sistem mozda je nesto u kvaru pa zato slabo koci.
 
Odgovor na temu

Calibra 4WD
Prodaja novih digitalnih fotoaparata i
kamera
NBG Blokovi

Član broj: 14339
Poruke: 137
*.yubc.net



Profil

icon Re: Tuning automobila21.04.2004. u 11:42 - pre 243 meseci
Ok za spojlere cu prvo videti kod Fandja sta ima i koje su cene,pa cu uporediti sa tvojima na sajtu i tim novim koji ces nadam se okaciti u skorije vreme

Nisam rekao da moja Calibra lose koci,ja sam sasvim zadovoljan,vec sam te pitao da li je s obzirom na pojacanu snagu motora od oko 25%,potrebno ili bilo pozeljno menjati jos neki sastavni deo automobila koji ne bi mogao da odgovori zahtevima jaceg motora,pa sam kao primer naveo i njih,nisam iskusan u tim stvarima bolje da pitam,zar ne?

A za ovo ubraznaje me bas bunis,voleo bih kad bih mogao sam u kolima da izmerim ubrzanje da vidim da li bih postigao 6.7s,sigurno utice ortakovih 100-ak kila na ubrzanje barem 0.3-0.5sekundi,a i neverujem da mogu bolje da izvezem 0-100kmh od fabrickog testera.
videcu da nadjem fabricko ubrzanje do 140-160kmh pa cu tu izmeriti ako odstupanje bude vece od 1.sec onda je definitivno motor oslabio ili je pogon nevaljalo.Mada auto onako prakticno gledano bez stoperice vuce odlicno i lepi za sediste samo tako.

P.S Jel zans otprilike okvirno kada ces dolaziti u BG?
 
Odgovor na temu

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.teol.net

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon Re: Tuning automobila21.04.2004. u 13:55 - pre 243 meseci
pa ne znam tacno,moram u Sloveniju,pa u Crnu Goru pa onda ovde imam neka posla,ne znam stvarno,mozda za 25-30 dana,prije necu sigurno.Ako mi se nesto otkaze i ostavi mi prostora mozda cu doci i prije...
 
Odgovor na temu

[es] :: Auto-elektronika :: Tuning :: Tuning automobila
(TOP topic, by zarsilic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 248755 | Odgovora: 456 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.