Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 801024 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva29.03.2009. u 12:36 - pre 183 meseci
Citat:
ringispi: Koi je ovo bezobrazluk, pa znajul oni da su vec prosle godine ostali bez ihaha korisnika zbog svoje kokosarske politike u vremenu kada se svi iole normalni provajderi prekusuravaju i ukidaju ogranicenja u up i down saobracaju a oni i dalje po starom te jos naplacuju i pristupnu taksu na 5ghz od 150 km plus placas opremu.

Ovo ce ih skroz na skroz dotuci, al to tako i treba uceram im.

Hebo ih vmro i dpne.


Pa kažem ja tebi da treba da se penjemo na Ciganište da skidamo opremu.
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva29.03.2009. u 12:46 - pre 183 meseci
Citat:
sinip: Pa kažem ja tebi da treba da se penjemo na Ciganište da skidamo opremu. :)


Ma sto se mucit i trosit hektolitre goriva, skinut ce je oni sami do maja sa vakim cijenama i uslugom.

A u tom slucaju bi trebali zvat ljude iz trebinja kad bi se mi na tako nesto odlucili bilo bi greota bez njih podesavat opremu sa cekicem.

Prc milojka.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

exw

Član broj: 200134
Poruke: 86
*.kimsufi.com.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva29.03.2009. u 14:11 - pre 183 meseci
haha sto vas volim gledat 2-3 lika postaju kako svi korisnici odlaze sa zone a nidje dokaza
ringispi sta ti govoris da ne moze niko skinut nista , pogledaj malo sta sam ja skino odkad imam nalog
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
93.86.1.*



+69 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva29.03.2009. u 14:15 - pre 183 meseci
Ja to nikad ne bih unistio. Lepo bih skinuo i prodao nekome :)
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva29.03.2009. u 15:03 - pre 183 meseci
Citat:
exw: haha sto vas volim gledat 2-3 lika postaju kako svi korisnici odlaze sa zone a nidje dokaza
ringispi sta ti govoris da ne moze niko skinut nista , pogledaj malo sta sam ja skino odkad imam nalog


Hoces dokaze, a zar nije dovoljan dokaz sto u nasem zaglavlju ima ip adresa ili naziv provajdera na kojem smo bili i na kojem smo sad a nekad smo bili i na zoni i ja i @sinip i @yeljko i @tok master i @lazicka i drugi koi su presli sa zone al nepisu ovde na temi, a i pogledaj unazad barem 20 stranica pa pogledaj ko je sve bio na zoni i koje se pohvalio da je sisao sa zone i da mu je svanulo, a da nepricamo o tvom traffic raportu gdje nam nudis da vidimo koliko si ti to skinuo mjesecno saobracaja u gigama a na zoni lijepo stoji za koliko para se koliko moze skinut i up i down, pa ili si doplacivao i po dva puta i vise mjesecno ili taj saobracaj nisi napravio preko zone a i stoi ti da nisi na zoni nego na *.kimsufi.com pa gdje god to bilo.

Ti samo uporedi m-telov cjenovnik sa zoninim pa ce ti biti neke stvari jasnije, em je oprema i pristupna taksa sa sve zajedno podesavanjem prvi mjesec dzaba tj. za 1 km em je F L A T i sto je naj vaznije to sve lijepo radi , a ti se samo "haha" i lijepo nas gledaj kako nas "2-3 lika" opostamo da narod ode sa zone.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva29.03.2009. u 17:34 - pre 183 meseci
I ja sam nekad bio na Zoni i podobro ih hvalio, ali sada fala bogu nisam više njihov korisnik.
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva29.03.2009. u 19:01 - pre 183 meseci
Ja samo znam da mi za 16 sati stigne kompletan DVD, pa ko voli nek izvoli... Uskoro kompletiram CSI Las Vegas i Simpsonove, a "Poaroa" (Poirot) sam već kompletirao. Sve u DVD formatu naravno, ništa DivX.
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva29.03.2009. u 19:04 - pre 183 meseci
Citat:
fade: Ja to nikad ne bih unistio. Lepo bih skinuo i prodao nekome


Ko je spominjao uništavanje? Ipak je to MikroTik na kraju krajeva. To što kokošari sa Zone nisu u stanju da ga podese kako treba, to je njihov problem.
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
94.250.116.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva29.03.2009. u 22:31 - pre 183 meseci
Da vam iskreno kazem cim neko spomene MikroTik odmah mi
pane na pamet wireless a zatim automatski Zona a onda mi se smuci.
Iz_ebali su me ko sansku kozu od aprila prosle godine.
Kad se samo smislim kako mi je bilo kad sam placao 60 km 512/256 a
navece od 17 h nisam imao nikako internet (dialUp je bio bolji) i zvao
Bijeljinu i trosio telefon pored pretplate.
Zasto da mi se sada ne gadi na Zonu.
Nisam tad imao alternativu.
Svako ko moze da ode sa Zone na adsl otici ce bez obzira kako Zona
bude radila.
Zasto je to tako, zato sto oni nikad nece dici nivo kvaliteta i brzine a dokaz za to je
sto stalno kalkulisu sa paketima i nesto mudruju a brzina nikad veca ili ako je veca
samo neka ogranicenja.Cak i na flat paketima bez ogranicenja imaju ogranicenja.
Nakon nekog vremena brzina pada za trecinu,zato sto oni tako hoce.
Kad placas onda ti nude flat bez ogranicenja.
Eto zato mi se gade.

Ali ipak moram da kazem, u zadnjih dva meseca, na mojoj baznoj gde sam bio internet radi perfektno.
Opet sam presao na adsl i nisam se pokajao (jos) a nadam se i da necu.
Mnogi drugi koji su ostali jos uvek na wireless-u zbog tog sto nemogu jos preci na adsl, kazu cim mognu odmah prelaze.

Da dodam jos nesto,
sad kad sedam za racunar sedam ko covek i ne trcim odmah na speedtest da vidim da li radi :)

 
Odgovor na temu

nytro

Član broj: 218052
Poruke: 13
213.196.95.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva31.03.2009. u 03:58 - pre 183 meseci
Vidim da se ovde dosta pise o zoni i njezinim uslugama pa da i ja nesto kazem posto sam njezin korisnik.Na zoni sam od pocetka prosle godine bio spojen na baznu udaljenu 5KM sa opremom na 2.4GHZ(access point 5640APv2 parabola 110cm sa bikvadom).Nisam imao opticku vidljivost sa baznom zbog 20-ak metara sume ali signal je bio zadovoljavajuci 50.Sa internetom nisam imao problema.Znala su se desavati usporenja neta ali vrlo rijetko u par mjeseci i to je bilo kratkotrajno.Na speedtestu download je uvijek pokazivao vise a upload 10-ak manje.Koristio sam paket 384/128.Ping prema baznoj je bio od 5ms do 15 ali sam primjetio da nekada varira i skace i do 100 kada je bazna opterecenija i zbog toga jer mi je ping vrlo vazan odlucio sam da predjem na 5GHZ.Sada sam spojen na link i baznu koja je udaljena 24KM.Oprema mikrotik ruter Atheros kartica i parabola 110cm.Signal prijemni i predajni -69db.Ping do bazne od 1ms do 3ms i kad pingam bilo koju adresu ping se mjenja za samo ta tri ms-a(npr.za google.ba se krece od 50 do 53).Koristim paket extra 8G 1000kbps/256kbps i ovo je moj rezultat speed testa http://www.speedtest.net/result/440944203.png. Zadovoljan sam zoninom internet uslugom i zato ostajem na njoj.Imam mogucnost i za ADSL ali se nisam odlucio za njega zbog premalog uploada koji se samo vodi 64 a kod mog kolege koji koristi ADSL i ispod 50kbps.Mana zoninih paketa u odnosu na ADSL je u ogranicenju,ali netreba biti zonin administrator kako kaze kolega @ringispi,niti neki veliki haker da bi se skinulo vise od mjesecnog limita.Vidim da su mnoge kolege protiv zone i nezine usluge,nekazem da u nekim slucajevima nije kriva i zona ali u dosta slucajeva bude i do korisnika jer imao sam priliku vise puta da vidim sa kakvom se opremom spajaju na bazne i nevidim da je bilo ko od ovih sto imaju problem sa netom stavio koliki ima prijemni i predajni signal i kakvu opremu koristi.Svi samo lijepe speedtestove i zale se na zonu.Zato cijenim zoninu odluku da se na 5GHZ ne kaci niko sa signalom preko -75db jer da su to uradili i na 2.4 GHZ nebi sigurno imali toliko nezadovoljnih klijenata.Svako ima pravo da izabere pa neka bira.

[Ovu poruku je menjao nytro dana 31.03.2009. u 15:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nytro dana 31.03.2009. u 15:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva31.03.2009. u 16:39 - pre 183 meseci
Citat:
nytro: Imam mogucnost i za ADSL ali se nisam odlucio za njega zbog premalog uploada koji se samo vodi 64 a kod mog kolege koji koristi ADSL i ispod 50kbps.Mana zoninih paketa u odnosu na ADSL je u ogranicenju,ali netreba biti zonin administrator kako kaze kolega @ringispi,niti neki veliki haker da bi se skinulo vise od mjesecnog limita.Vidim da su mnoge kolege protiv zone i nezine usluge,nekazem da u nekim slucajevima nije kriva i zona ali u dosta slucajeva bude i do korisnika jer imao sam priliku vise puta da vidim sa kakvom se opremom spajaju na bazne i nevidim da je bilo ko od ovih sto imaju problem sa netom stavio koliki ima prijemni i predajni signal i kakvu opremu koristi.Svi samo lijepe speedtestove i zale se na zonu.Zato cijenim zoninu odluku da se na 5GHZ ne kaci niko sa signalom preko -75db jer da su to uradili i na 2.4 GHZ nebi sigurno imali toliko nezadovoljnih klijenata.Svako ima pravo da izabere pa neka bira.

[Ovu poruku je menjao nytro dana 31.03.2009. u 15:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nytro dana 31.03.2009. u 15:11 GMT+1]


E da ti odgovorim jer ti je prvi post i jos nama starim vukovima drzis moralno politiko predavanje.

Vako druze, sam pises da si na se kacio na zonu na 5 km i izmedju sebe i AP-a zone imas sumu od 20 metera, pa sta da ti kazem nego da onaj ko te na takvim uslovima prikljucio ne da je idiot nego je budala iz cistog razloga sto je mnogo daleko i sto ispred sebe imas veliki zid koi na 2,4ghz ima toliku zasutavnu i reflektujucu moc da si na tom AP-u na koi si se kacio bio veliki izvor smetnji i sebi i njima a i drugim korisnicima.

Da mi sad nepocnes elabolirat kako si imao ovakvu ili onakvu antenu i pojacanje signala, sve je to u redu ali nije imala zona takvu antenu koja je usmjerena i upucana na samo tebe nego oni stavljaju kao i svi wireless provajderi antene sa sirim uglom zracenja da bi ustedjeli i na opremi a i pokrili veci dio terena, sto automatski znaci da su se paketi izmedju tvog trazenja prema netu i njihovog slanja mnogo gubili i dolazilo je do ponavljanja kako sa tvoje strane trazenja tako i odgovora sa njihove strane, sto priznaces oduzima dragocijeno vrijeme i unosi velike smetnje na tom AP-u kako tebi tako i drugim korisnicima.

Vrni se nazad oko 30 i kusur stranica pa ces vidjet da sam i ja isto tako kao i ti imao satelitski tanjir od 120 cm sa bikvadom na sprat u zizi i da sam se kacio sa ovislinkovim Ap-om malo novim i jacim od tvog a to je sa wl5470 i da mi je antenski kabal bio samo 50 cm dug i da sam se kacio na 3400 metara sa opticki ČISTOM vidljivoscu sa brda na brdo i da mi je signal kako na njihovoj strani tako i na mojoj morao i bio mnogo bolji nego tvoj, AL NET IPAK NIJE RADIO.

Pa ti sad pricaj kako je do nas a nije do njih, a da ti nepruicam kako se neke stranice na netu nisu mogle uopste otvorit ili otvoris stranicu na Alert Pey a nemozes se ulogovat sa zone a zakacim se preko dial up na teol i ulogujem se sa istog racunara.

Pohvalno je sto net preko zone kod tebe radi, al citaj malo sire i duze ovu temu pa ces na prste jedne ruke nabrojat ljude koi su zadovoljni zonom, a da nas je nekoliko desetina protiv kokosarenja i zonine poslovne politike i kradje naseg novca i zavrtanja pipe posle 8 minuta downloada. Pa onda mozes da drzis nadugo i nasiroko govore kako se moze i koliko se moze skinut i slicno, jer bi sipak mogao skinut vise od onoga sto ti u paketu pise da tamo u Bijeljini ili u Makedoniji iko od njih zna nesto uradit, ovako niko nije lud od dobra da bjezi a negdje sam rekao da ja nisam vjencan mi sa zonom ni sa m-telom nego da mi za isti novac mtel na ADSL-u daje vise i jos sa njihovom opremom u sta ja neulazem nista i da cim se neko drugi bolji od mtela pojavi u Doboju a da pokriva dio gdje ja zivim za manje novca i sa njihovom opremom bez moga ulaganja u opremu da cu automatski vec naredni mjesec preci kod njih.

Zona je nr.1 pljackas naroda u BiH, htjeo ti to prihvatit ili ne.



Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

karic
Zivinice

Član broj: 195357
Poruke: 60
91.191.31.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva31.03.2009. u 16:59 - pre 183 meseci
@nytro

kod mene na 2,4GHz radi manje vise kao kod tebe na 5GHz i mi koji smo zahtijevali da jedan drugi isp postavi ap (nije zona) u blizini i jos su smanjili signal tako da se ne moze nakacit velik broj ljudi da nama (oko 15 korisnika) radi net uvijek kako treba

ping prema baznoj


ping na www.google.ba


speedtest


signal

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
91.191.18.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.04.2009. u 12:05 - pre 183 meseci
slusajte ovo, zovem ja jutros zonu i pitam ih za ovu uslugu Mobi sto bi trebala biti aktivirana od 1 Maja i pitam ja njih, da oni meni to puste sada ako moze posto imam problema sa zonom a imam jos 3 ap zonina ap-a koja hvatam. I kaze ona meni pa to se naplacuje 9 KM, pa dobro reko zar necemo imati ovu uslugu besplatno na podrucju grada od 1 Maja, a ona meni ne necete to se placa, pa zasto ste reko onda to stavili u cjenovnik da cemo imati tu opciju za podrucje grada...Ona se nasmija i kaze nemam pojma zasto su to napisali i nigdje kaze ne pise da ce to biti besplatno nego se mora platiti....

Tako da sad ko je ovde lud???? Ja sam po ovom cjenovniku mislio da cemo to imati besplatno i uracunato u cijenu paketa koji placamo, a ispade da to nije tako...
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
91.191.20.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.04.2009. u 13:50 - pre 183 meseci
ma oni u supportu su manje upoznati sa situacijom nego korisnici.
nemaju oni pojma ni od cega.
zovnes support i ti njima onda moras objasnjavati sta i kako.


 
Odgovor na temu

exw

Član broj: 200134
Poruke: 86
213.196.125.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.04.2009. u 13:59 - pre 183 meseci
ljudi jel vam resetovan limit za ovaj mjesec?
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
91.191.18.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.04.2009. u 14:18 - pre 183 meseci
da tako je nekako druze @ virtualx. Jos ja nij ubjedjujem da kako stoju u cjenovniku da bi trebalo da od 1 maja imamo tu uslugu na podrucju grada besplatno a ona kaze gdje pise da je besplatno...Hehehe, pa ne znam zasto su onda to stavljali u cjenovnik ako se placa...
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
91.191.18.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.04.2009. u 14:19 - pre 183 meseci
@exw meni jeste, evo upravo gledam...
 
Odgovor na temu

benjo_1

Član broj: 143528
Poruke: 234
91.191.23.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.04.2009. u 15:13 - pre 183 meseci
Citat:
exw: ljudi jel vam resetovan limit za ovaj mjesec?



limit ti bude resetovan nakon sto paltis racun :) hehehe
!TTV!vNAIDnLMWUpc13GgogBWsH1qQAWcBA2bMqmYJiVOqQvQl3Ga9zELlwCuZJUpWyTt!TTV!
 
Odgovor na temu

nytro

Član broj: 218052
Poruke: 13
213.196.95.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.04.2009. u 23:57 - pre 183 meseci
Citat:
ringispi: E da ti odgovorim jer ti je prvi post i jos nama starim vukovima drzis moralno politiko predavanje.

Vako druze, sam pises da si na se kacio na zonu na 5 km i izmedju sebe i AP-a zone imas sumu od 20 metera, pa sta da ti kazem nego da onaj ko te na takvim uslovima prikljucio ne da je idiot nego je budala iz cistog razloga sto je mnogo daleko i sto ispred sebe imas veliki zid koi na 2,4ghz ima toliku zasutavnu i reflektujucu moc da si na tom AP-u na koi si se kacio bio veliki izvor smetnji i sebi i njima a i drugim korisnicima.
Jeste tacno kolega to mi je bio prvi post ali to ne znaci da se pisanjem postova sticu znanja jer teorija je jedno a praksa drugo.Nemam razloga da nevjerujem kako kod tebe i ostalih slabo radi zonin internet jer to dokazuju ovi speed testovi koje ste svi pokazali,koji pokazuju daleko od stvarnosti i koje priznajem jos nigdje nisam nigdje vidio.Kazete da 10-ak minuta nakon skidanja brzina opada naglo opada i to mi je neshvatljivo.Ne kazem da tu nema i zoninih gresaka ali mi je neshvatljivo da ti sa signalom jacim ili kako kazes da je morao biti jaci nego sto sam ja imao na 2.4,nisi imao nikakav net.Ovo sto kazes za moju vezu na 2.4 potpuno si pogrijesio.Prvo da ti malo bolje predstavim moj polozaj.Suma koja se nalazi ispred mene je 700m dalje,i kroz nju se vidi sada kada nema lisca,a i kada olista signal se nije mjenjao sto je cisti dokaz da ona ne smeta.Idiot ili budala koji me je prikljucio sam licno ja i ja i kolega koji radi za zonu smo postavili baznu u N.Topoli.Ti kazes da ta moja veza nije mogla uredno da radi i da sam ometao druge.Ako je signal na ovislinkovom 5460apv2 bio 50 a predajni na baznoj -65db ja tebe pitam koliki bi signal trebao biti po tebi da sve uspjesno radi(valjda 100%).Kod mene kabl nije bio dug 50cm nego 10cm.Ako sam za 7 sati skidao dvdrip od 700MB sa brzinom od 384kbps nebih rekao da je to bila slaba veza.Kada bih ti pokazao speed test koji sam sacuvao kada sam imao brzinu 256/128 nebi mi vjerovao.Kazes da zona nije imala usmjerenu ant. pa veza nije bila potpuna,a valjda bi trebao znati da korisnicka usmjerena antena ne pojacava samo prijemni signal nego i predajni pa je on dovoljno jak na baznoj 120 stepeni sektor anteni.Sjecam se da sam procitao negdje na forumu da je neko izjavio da parabola sa bikvadom dobro prima ali predajni signal rasipa sto je smjesno za onoga ko je ikada vidio dijagram zracenja usmjerene antene.Rekao si i da je 5km velika udaljenost za vezu na 2.4 ,pa kada bih ti rekao da sam prvu internet vezu otkad sam na zoni imao sa bazne Motajica koja je udaljena 24km,tebi i tvojim "starim vukovima"ce mozda izgledati kao da vam pisem o necemu sto granici sa naucnom fantastikom,ali vjeruj nije.To je radilo sa 3D korner antenom(prijemni signal na ap-u 20,predajni na baznoj -82db i internet je radio najbolje kako je mogao da radi sa 128/64 brzinom.Na tu baznu sam spojio par ljudi a najblizeg sto sam ja prikljucio je 15km od bazne,i na ap-u ima signal 52.Ako te interesuje mogu vas povezati da ga pitas kako mu radi internet.Na toj baznoj ima oko 30 korisnika sto nije veliki broj ali nijedan od njih nije blizi od 10-ak km jer se u podnozju planine nevidi bazna koja je na vrhu pa tako da se u Srbcu niko i ne moze kaciti na nju.U Srbcu normalno postoji druga zonina bazna na koji se kace oni u gradu i blize grada.Prosle godine u trecem mjesecu je bio kvar na baznoj Motajica i ja sam se od tada prebacio na baznu u Topoli znaci sa istom antenom 3d.kasnije sam postavio parabolu jer sam mislio kao i ti da cu imati problema zbog sume kad olista.medjutim signal se nije mijenjao i sa parabolom nisam dobio nista bolji net jer je uvijek radio kako treba.Na 5Ghz sam presao zbog vece brzine,koju imam za iste pare,stabilnog pinga koji mi je jako bitan jer dobijam od prijatelja CS-uslugu a ujedno sam dobio i staticku IP adresu.I jos da ti kazem kad vec pricas o velikoj zaustavnoj moci sume od 20m,da jedan moj kolega koji je udaljen 1.4 km od jedne druge zonine bazne cijem sam postavljanju ucestovao pa znam da je jacina kartice na baznoj 67mW,ima ne 20,nego 200m sume kroz koju se sigurno nevidi ni sada kada je bez lisca,i on ima signal na ovislinkovom ap-u 20,a njegov signal je na baznoj -85db.I mogu ti ako hoces pokazati njegov spee dtest rezultat.Jos I zato kolega kazem jos jednom praksa je jedno a prica drugo.Ja sam iznio svoj stav i iskustva o Zoni kao sto je i naziv teme,a posto si me ti vukao za jezik morao sam da napisem ovaj"elaborat" ,a ti sad jos jednom pogledaj kako radi net koji spajaju idioti ili budale. http://www.speedtest.net/result/441702109.png h Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\admin>ping www.google.ba -t

Pinging www.l.google.com [209.85.229.147] with 32 bytes of data:

Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=43ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=46ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=43ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=43ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=43ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=45ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=43ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=43ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=44ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=45ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=45ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=43ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=45ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147: bytes=32 time=45ms TTL=244
Reply from 209.85.229.147:
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.04.2009. u 00:17 - pre 183 meseci
Kratka replika tek toliko da ne ispadnem iz forme.

To što Zona obara transfer za trećinu nakon 8 - 10 minuta nije slučajno nego namjerno, i to se dešava na 2,4GHz, na 5GHz niti znam niti me za pare koje treba da se "spale" za to interesuje.
Onomad niko sa Zone nije mogao da otvori aerial.net sajt.
Torenti su bili zagušivani najstrašnije.
Imao sam problem da sa meni najbližeg AP-a nisam mogao da otvorim gomilu sajtova ("Document contains no data", igraju se levati sa MRU/MTU), svaki pokušaj da se "tehničkoj" podršci objasni problem je bio POTPUNO uzaludan.
Nemogućnost logovanja na AlertPay sajt je već pominjana.
U večernjim satima bi Zona radila brzo koliko i dial-up modem.
Kad bi stvari otišle potpuno u qrac obično bi pomagalo da se liku koji se javi na podršci zaprijeti skidanjem opreme ili podešavanjem iste čekićem. Net bi poslije toga radio ok neko vrijeme.

Sve u svemu daleko im lijepa kuća...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 801024 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.