Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 800630 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
91.191.7.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.04.2009. u 00:42 - pre 183 meseci
nisam odavno bio pa da se uključim

primjetio sam da se cijela diskusija svodi na nezadovoljne bivše korisnike i prilično zadovoljne trenutne ili suprotno. evo mog izlaganja o tome. pričate o nekom tamo sajtu aerial.net koji je 600 000 na rangu, a ne znate da pola rs do prije par dana nije moglo na youtube sa mtel adsl mreže skoro 15 dana, jednostavno otvara youtube ali ne i video snimke, e to je problem. taj problem oko aerial sajta možete riješiti preko bilo kog proxy sajta, ili proxy-a. primjetio sam stvarno da je u zadnje vrijeme dns server od zone dosta loš, dosta loše ažurira domene, razne promjene, vidim to jer se bavim hostingom...skrenuh sa priče. elem zona u hercegovini radi manje-više ok, možda čak i najbolje što može isp na 2.4. ona ima svoju ciljanu publiku a to su teško dostupna mjesta adsl mrežom, zato se prave ludi sa ovakvim cjenovnicima ili im je možda ponestalo resursa...da imaju resurse kao telekom srpske sigurno bi ponudili sve flat pakete, jednostavno sve su linkove prodali velikim firmama i sad došlo stani-pani.
što se tiče tehničke podrške, nisam šovinista, ali žene ne treba zapošljavati na tim mjestima jer nijedna ne zna gdje joj je glava, čast izuzetcima. uglavnom se prave pametne i odvažne, na visini zadatka a veze nemaju o čemu pričaju niti su upućene, pritom kod zone su vrlo neljubazne. evo primjera sa 444 mtel tehničke podrške...
kažem joj pošalji gprs podešavanja, pita marku telefona, ja kažem nokia tralalla, pa onda pita broj telefona a ja joj kažem, pa pogledaj na monitor jadna šta ti je... ona se nasmija...ta je dobra, bar se ne kur č i.

poz.
 
Odgovor na temu

mane 3103
Gradiska

Član broj: 108312
Poruke: 38
62.68.118.*

Sajt: www.megamixers.org


+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.04.2009. u 03:50 - pre 183 meseci
evo konkretan odgovor za ovo baznu u topolu,ja sam bio korisnik zone u topoli(fala bogu vise nisam)
znaci imam ovislink 5460 v2 ap grid aluminijski 24dbi,kabla od antene do ap-a ni metar i to 50 omskog,
siglal mi je sad na blw-u 49-52 u net radi ovako http://www.speedtest.net/result/442824158.png,
inace paket 384/128,a na zoni sam imao 256/128 i maksimalno je gurao do 24 kb/s,ping je bio ajd zdravo a
torent nije radio nikako posto su ga gusili,a i u direkt download je bila ista stvar,em malo malo pa im pukne
radius server,cista tuga,sad je dosao adsl u topolu ko moze se kaci,ja isto mogu ali sto popravljat ono sto radi dobro,
a ko ne moze prelazi na nsc.ba tako da ispada zakljucak da je zona nuzno zlo i da ga koristi samo onaj ko mora
a inace znam i tog lika koji postavlja svaki dan ga vidjam,ali dok zona ne promjeni politiku i cjenu paketa ima da tonu,
mislim da li ima smisla uvoditi ogranicenja kad svi skoro daju flat pakete,
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.04.2009. u 11:28 - pre 183 meseci
Jeste li pokusali da napravite logo za Zonu?
Sta mislite za one sto su objavljeni?
Nisu nesto posebno.
Produzili su rok za jos jedan mesec.
Verovatno nisu zadovoljni sa ponudom.
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.04.2009. u 12:03 - pre 183 meseci
Citat:
nytro: Jeste tacno kolega to mi je bio prvi post ali to ne znaci da se pisanjem postova sticu znanja jer teorija je jedno a praksa drugo.Nemam razloga da nevjerujem kako kod tebe i ostalih slabo radi zonin internet jer to dokazuju ovi speed testovi koje ste svi pokazali,koji pokazuju daleko od stvarnosti i koje priznajem jos nigdje nisam nigdje vidio.Kazete da 10-ak minuta nakon skidanja brzina opada naglo opada i to mi je neshvatljivo.Ne kazem da tu nema i zoninih gresaka ali mi je neshvatljivo da ti sa signalom jacim ili kako kazes da je morao biti jaci nego sto sam ja imao na 2.4,nisi imao nikakav net.Ovo sto kazes za moju vezu na 2.4 potpuno si pogrijesio.Prvo da ti malo bolje predstavim moj polozaj.Suma koja se nalazi ispred mene je 700m dalje,i kroz nju se vidi sada kada nema lisca,a i kada olista signal se nije mjenjao sto je cisti dokaz da ona ne smeta.Idiot ili budala koji me je prikljucio sam licno ja i ja i kolega koji radi za zonu smo postavili baznu u N.Topoli.Ti kazes da ta moja veza nije mogla uredno da radi i da sam ometao druge.Ako je signal na ovislinkovom 5460apv2 bio 50 a predajni na baznoj -65db ja tebe pitam koliki bi signal trebao biti po tebi da sve uspjesno radi(valjda 100%).Kod mene kabl nije bio dug 50cm nego 10cm.Ako sam za 7 sati skidao dvdrip od 700MB sa brzinom od 384kbps nebih rekao da je to bila slaba veza.Kada bih ti pokazao speed test koji sam sacuvao

Reply from 209.85.229.147:


Pisanjem postova se nesticu nikakva zvanja i cinovi, ali pogledaj kako rekoh vec 100 puta malo unazad pa ces vidjeti kao prvo da ja licno imam svoju Wireless mrezu na 2,4ghz, kao drugo na njoj sam i admin i bog i batina pa sam istestirao sve i svasta od antena kartica Ap-ova dometa kroz krosnju drveta, lisce puno soka, drvo sa napadlim snijegom na njemu i milion drugih situacija a i mimo wirelessa na 2,4ghz sam aktivni radio amater od davne 1983 godine pa iza sebe imam mnogo iskustva koje zelim i hocu da prenesem ovde na forumu ljudima manje tehnicki informisanim barem oko mikro talasnih linkova, primo predajnih antena i uredjaja.

Ako ti nije sta jasno evo recimo pogledaj sajt jedne mreze koju vodi grupa entuzijaista koji rade bez nadoknade i gdje nema uzimanja love od ljudi i koi prvo izadju na lice mjesta izmjere signal i sve druge radnje pa te onda prikljuce da nebi posle bilo problema kao kod zone ,pa pogledaj koji su osnovni tehnicki uslovi da bi te prikljucili na svoju mrezu (ja zaista sa njima nemam veze i nereklamiram jer nisu WISP samo stavljam dokaz kako se radi i kako bi trebalo da se radi na 2,4Ghz da bi mreza radila idealno i u svim vremenskim uslovima) i kada bi zona tako radila i imala takvu tehnicku podrsku, vjeruj da nebi bilo problema ali bi imali manje korisnika na sta se na kraju i svelo da su pukli ko opanak o ledinu.

Znaci na ovom linku apostrofiram na pasus "Tehnički preduslovi za umrežavanje" http://wireless.uzice.net/pravila.php

Mislio sam na ovo:

"-da ima optičku vidljivost od mesta na koje je postavljena njegova antena sa antenom pristupne tačke na koju se povezuje"

Pa suma bila 100 metara od tebe ili bila metar ili kilometar ona je smetnja koja se manifestuje kao reflektorski zid kroz koi ne moze da prodje signal, ja sam licno na mojoj mrezi imao veliki problem kada sam umrezio komsiju na 500 metara kroz samo jedno drvo i to jebenu jabuku, tako da je on smetao svima i obarao nam brzinu, a kad nije bio ukljucen, mreza je radila perfektno cim se on pojavi ne da nije radilo vec je bilo s***** te je po hitnom postuku ostao bez te jabuke, sta ces sve za dobrobit druigih.

Pa ti sad vidi jeli to idiotski da puste korisnika da se kaci sa tolike udaljenosti i bez opticke vidljivosti na 2,4ghz gdje ima samo kod mene u grdu sada preko 150 AP-ova na 13 radnih kanala, a da nema opticku vidljivost sa baznom stanicom pa ma koliko to bio upucan i usmjeren signal. Ili mozda i dalje tvrdis da je to pametno cak sta vise mozda i pozeljno, jer sta znaju ovi entuzijasti oni su idoti i budale kad kao prvo neznaju i nece uzmu lovu kao zona, jel tako - tako je kolega.

I da napomenem da ja o antenama ucim od velikih svjetskih strucnjaka kao sto je nas Dragan Dobricic koji je objavio u dosta svjetskih casopisa svoje clanke o antenama i jednostavno primo predajnoj emisionoj tehnici, tako da procitaj neko stivo od njega ili posjeti sajt neprofitabilne mreze http://wireless.uzice.net/ pa ces vidjet da sam u pravu i da tehnicko osoblje na zoni i ljudi koi postavljaju opremu i pustaju na zoninu mrezu NEMAJU POJMA, a ujedno evo i link za tu istu parabolu sa zracecim bikvadom "nasprat" stavljenim u zizu sat.tanjira koi sam ja pravio i koristio dok sam bio na zoni http://www.qsl.net/yu1aw/fid24ghz.pdf, ili na dragonov sajt http://www.qsl.net/yu1aw gdje je obradio mnogo kako antena tako i drugih rjesenja vezano za radio tehniku.

I nezaboravi da ti pises kao zonin saradnik, dok ja pisem kao neko koje bio na zoni kao opljackani korisnik i za svoj novac nisam imao ono sto sam platio, a naveo sam ti mali milion mojih tehnickih detalja da bi to moralo radit ali NIJE ne mojom krivicom vec zna se Zoninom.

A ovde na forumu ima jos barem 5 ljudi iz Doboja koi pisu i nezadovoljni su ZONINOM USLUGOM stoga mislim da nema potrebe zaliti za konjem koi livsaje.

[Ovu poruku je menjao ringispi dana 02.04.2009. u 13:30 GMT+1]
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

nytro

Član broj: 218052
Poruke: 13
213.196.95.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.04.2009. u 15:56 - pre 183 meseci
Citat:

Pa suma bila 100 metara od tebe ili bila metar ili kilometar ona je smetnja koja se manifestuje kao reflektorski zid kroz koi ne moze da prodje signal, ja sam licno na mojoj mrezi imao veliki problem kada sam umrezio komsiju na 500 metara kroz samo jedno drvo i to jebenu jabuku, tako da je on smetao svima i obarao nam brzinu, a kad nije bio ukljucen, mreza je radila perfektno cim se on pojavi ne da nije radilo vec je bilo s***** te je po hitnom postuku ostao bez te jabuke, sta ces sve za dobrobit druigih.

Pa ti sad vidi jeli to idiotski da puste korisnika da se kaci sa tolike udaljenosti i bez opticke vidljivosti na 2,4ghz gdje ima samo kod mene u grdu sada preko 150 AP-ova na 13 radnih kanala, a da nema opticku vidljivost sa baznom stanicom pa ma koliko to bio upucan i usmjeren signal. Ili mozda i dalje tvrdis da je to pametno cak sta vise mozda i pozeljno, jer sta znaju ovi entuzijasti oni su idoti i budale kad kao prvo neznaju i nece uzmu lovu kao zona, jel tako - tako je kolega.

I da napomenem da ja o antenama ucim od velikih svjetskih strucnjaka kao sto je nas Dragan Dobricic koji je objavio u dosta svjetskih casopisa svoje clanke o antenama i jednostavno primo predajnoj emisionoj tehnici, tako da procitaj neko stivo od njega ili posjeti sajt neprofitabilne mreze http://wireless.uzice.net/ pa ces vidjet da sam u pravu i da tehnicko osoblje na zoni i ljudi koi postavljaju opremu i pustaju na zoninu mrezu NEMAJU POJMA, a ujedno evo i link za tu istu parabolu sa zracecim bikvadom "nasprat" stavljenim u zizu sat.tanjira koi sam ja pravio i koristio dok sam bio na zoni http://www.qsl.net/yu1aw/fid24ghz.pdf, ili na dragonov sajt http://www.qsl.net/yu1aw gdje je obradio mnogo kako antena tako i drugih rjesenja vezano za radio tehniku.

I nezaboravi da ti pises kao zonin saradnik, dok ja pisem kao neko koje bio na zoni kao opljackani korisnik i za svoj novac nisam imao ono sto sam platio, a naveo sam ti mali milion mojih tehnickih detalja da bi to moralo radit ali NIJE ne mojom krivicom vec zna se Zoninom.

Kolega ja nisam zonin saradnik i ona me ne placa vec radim privatno,i nemam namjeru da je hvalim vec kao sto sam vec rekao i opet ponavljam opisao sam kako kod mene radi zonin net.Ako neko drugi nije zadovoljan nisam rekao da mora da je do njega jer normalno da tu ima i zoninih gresaka.Svako ima pravo da opise svoja iskustva sa zonom sto je u stvari cilj teme.Ti opet tvrdis da je isto dali je prepreka udaljena ispred antene 1m ili 1km.Pa ako si ikada a valjda jesi vidio dijagram bilo koje nebitno i da je najusmjerenija antena,znao bi kolika je razlika u sirini snopa na pocetku zracenja antene i u sirini.Po tvome bi znacilo da antenu isto ometa npr.covjek kad stane jedan metar ispred nje ili napred sto metara.U redu je to sto ucis od velikih strucnjaka,samo da ti kazem ja sam to vec davno vidjeo i normalno po tome "receptu"i pravio parabolu kako ti kazes sa bikvadom "nasprat".Samo trebao bi znati da bikvad na sprat ne postoji,nego su to spojena dva kvada kao i sto sama rijec kaze bikvad ili dupli kvad.yu1aw je kralj za antene i da nisam citao njegove radove nego svakojake savjete po forumima(cast izuzetcima),nebih nikada dosao do najboljih antene za wireless.Opet pises o nekim nemogucim daljinama za net a ja se pitam dali si se ti ikada zapitao za sta je Dragoslav Dobricic projektovao parabolu sa bikvadom,dali za daljine manje od 1km ili vece.Njegova parabola sa fidom na 5Ghz je provjerena na linkovima do 50 km.Da si procitao njegov clanak "zasto su antene toliko vazne u Wi-Fi komunikacijama",vidio bi gdje je on napisao da na obe strane signali trebaju da budu pribliznog kvaliteta.Dali je to onda normalno postici ako je jedan klijent udaljen 500m,a drugi 2KM i ako koriste istu opremu?Tacno je to sto kazes da slab signal ometa druge ali isto tako nije uredno da onaj sto je najblizi baznoj ima signal 100% a onaj koji je dalje da bude na nekoj granici.Zato je to jedna od gresaka montera sto istu opremu stavljaju na razlicitim udaljenostima.
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.04.2009. u 18:13 - pre 183 meseci
Citat:
VlaDiXx: nisam odavno bio pa da se uključim

primjetio sam da se cijela diskusija svodi na nezadovoljne bivše korisnike i prilično zadovoljne trenutne ili suprotno. evo mog izlaganja o tome. pričate o nekom tamo sajtu aerial.net koji je 600 000 na rangu, a ne znate da pola rs do prije par dana nije moglo na youtube sa mtel adsl mreže skoro 15 dana, jednostavno otvara youtube ali ne i video snimke, e to je problem. taj problem oko aerial sajta možete riješiti preko bilo kog proxy sajta, ili proxy-a. primjetio sam stvarno da je u zadnje vrijeme dns server od zone dosta loš, dosta loše ažurira domene, razne promjene, vidim to jer se bavim hostingom...skrenuh sa priče.
<sjec>
kažem joj pošalji gprs podešavanja, pita marku telefona, ja kažem nokia tralalla, pa onda pita broj telefona a ja joj kažem, pa pogledaj na monitor jadna šta ti je... ona se nasmija...ta je dobra, bar se ne kur č i.

poz.


Aerial.net nije dat kao primjer sajta koji ima ogromni aleksa rejting pa se samim tim nešto propušta što ne može da se ode do njega, nego kao primjer nesposobnosti/neznanja/nebrige Zoninih "stručnjaka" u podešavanju opreme. Mene je lično mnogo više pogađala nemogućnost da se ulogujem na AlertPay sajt gdje sam imao neke pare. Ali Bože moj, bilo, prošlo, ne ponovilo se. Na Teol-ovom ADSL-u je to bio problem 15 dana, na Zoni je to problem konstantno i niko pojma nema o čemu im čovjek priča uopšte. Što se tiče DNS-a, još od par puta kad sam "uhvatio" Teol-ov DNS kako jednostavno prestane da radi oko 3 ujutro, lijepo sam prešao na OpenDNS i mene glava više ne boli. Takođe, čisto da ne bude da je m:tel idealan, a nije ni blizu, mene niko više NIKAD neće natjerati nazad na m:tel mobilnu mrežu ni uz prijetnju oružjem. Taman da mi daju telefon i godinu dana besplatnog korištenja. Koji tamo moroni tek sjede e to je neopjevano...
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.04.2009. u 18:14 - pre 183 meseci
Citat:
nytro: Kolega ja nisam zonin saradnik i ona me ne placa vec radim privatno,i nemam namjeru da je hvalim vec kao sto sam vec rekao i opet ponavljam opisao sam kako kod mene radi zonin net .

Super i hvala bogu da nekome radi, vidis meni nije i vecini ovde sto pisemo.
Citat:
nytro:  .Ako neko drugi nije zadovoljan nisam rekao da mora da je do njega jer normalno da tu ima i zoninih gresaka

Rekao si da mi tu lijepimo izvjetsj sa speedtesta, i da je vecinom do krajnjeg korisnika a da nekad moze bidne i do zone, sto nije tacno. Uvijek je do zone zato sto su mnogo pohlepni i samo vide novac u klijentima sto vise klijenata to bolje a sto su zagusenja velika to njih nesekira.
Citat:
nytro:  Ti opet tvrdis da je isto dali je prepreka udaljena ispred antene 1m ili 1km.Pa ako si ikada a valjda jesi vidio dijagram bilo koje nebitno i da je najusmjerenija antena,znao bi kolika je razlika u sirini snopa na pocetku zracenja antene i u sirini.

Da i vidio i znam koja je razlika samo sto nisu sve prepreke iste naprimer betonski zid, drvena supa ili olistalo drvo ili mnogo drveca kao u tvom slucaju, dao sam ti linkove pa malo prouci kako rekoh sta je neophodno od tehnicki uslova dabi mreza radila na 2,4ghz gdje se koriste veoma malo kanala svega 13 za razliku od 5ghz gdje je nekoliko desetina puta vise radnih kanala pa samim tim su manje i smetnje a i nije toliko 5ghz zastupljen u kucnoj upotrebi.
Citat:
nytro: Samo trebao bi znati da bikvad na sprat ne postoji,nego su to spojena dva kvada kao i sto sama rijec kaze bikvad ili dupli kvad

Dao sam ti link da lijepo skines pa da pogledas dali je kvad pored kvada i li je nalemljen paralelno bikvad na bikvad a ti ga zovi kako hoces, ali on je za mene na sprat, i tako je stavljen dabi se dobilo bolje pojacanje i uzi snop o kome pricas, mada su neki momci radili i pre Dobričićevog parabolicnog tanjira sa obicnim 1 malim bikvadom, al dragan ga je modifikovao i dobio bolje perfomanse sa nasprat bikvadom.
Citat:
nytro: ja se pitam dali si se ti ikada zapitao za sta je Dragoslav Dobricic projektovao parabolu sa bikvadom,dali za daljine manje od 1km ili vece.Njegova parabola sa fidom na 5Ghz je provjerena na linkovima do 50 km.

Da citam od pametnih ljudi dosta toga izmedju ostalog ima yu1aw jos tekstova npr. "Kad mis pokisne" clanak namjenjen upravo o antenama i smetnjama na 2,4ghz a evo opet link http://www.yu1aw.ba-karlsruhe.de/KADA%20MIS%20POKISNE.pdf .Ako neces ti citat, vjerujem da dosta ljudi ovde procita i nesto nauci, a priznaces da sam Dragana prvi spomenuo u mojoj i tvojoj diskusiji, tako ni po tom pitanju nemas potrebe da politicis i branis zonu i usluge doticnog Wireless ISP.
Jos da znas da je cika Dragan napravio mnogo vecu i rucno od pocetka radjenu parabolicnu antenu za mnogo dalje veze evo pogledaj kolika je http://www.yu1aw.ba-karlsruhe.de/ANT.htm na slici casopisa Radio amater precnika 12.2 metra za specijalne EME radio veze na koima malo koi radio amater u zivotu odradi vezu sa drugom korespodentskom radio stanicom.
Citat:
nytro: Dali je to onda normalno postici ako je jedan klijent udaljen 500m,a drugi 2KM i ako koriste istu opremu?Tacno je to sto kazes da slab signal ometa druge ali isto tako nije uredno da onaj sto je najblizi baznoj ima signal 100% a onaj koji je dalje da bude na nekoj granici.Zato je to jedna od gresaka montera sto istu opremu stavljaju na razlicitim udaljenostima.

Nije moguce niti ce ikad biti moguce, ali wireless na 2,4ghz se pokazao veoma lose pogotovo u vecim i urbanijim sredinama zbog sume signala kako privatnih mreza tako i kancelarijskih umrezavanja i WiFi provajdera koi vide samo profit te na jednu baznu stanicu kace i preko 20 korisnika sa vrlo nekvalitetnom i razlicitom opremom sto daje krajni rezultat da ono sto platim i ocekujem da mi radi, ustvari neradi. Rekoh da imam svoju WiFi mrezu od nekoliko korisnika kroz koju kao prvo ne pustam net jer nije za takvo nesto stvorena, drugo nepustam nikoga na mrezu sa drugom opremom koja nije u skladu sa mojom pa bilo gdje da je nabavi, mora biti isti cipset cista optika i kvalitetni konektori i kablovi.
Na zoni je cisti javasluk, kao prvo prodaju smece od antena "sabacke gridove" sa navijenim decibelima samo reci koliko hoces toliko ti i napisu. Na tim antenama su im 75 omski koaksijalni kablovi sa duzinama i preko 15 metara, gdje sam se licno uvjerio kod @lazicke koja je tu na forumu o karticama i Ap-ovima netreba pricat kako koi kontigent sto jeftinije nabave to i prodaju mada mozes uzet i bilo gdje opremu sto rekoh daje krajni rezultat da net neradi.

Slusaj da vise neseremo, ti si zadovoljan zonom i niko ti nezabranjuje da budes, ali ja od kad sam na ovoj temi, procitao sam da je samo 5 ljudi iz 5 razlicitih mjesta zadovoljno mada da je srece da smo svi bili zadovoljni doticni vlasnik zona.ba bi mnogo vise novca uzeo od gradjana nego ovako da ih moras non stop zvat telefonom i izigravat tuzibabu za svoju lovu.

Budi ti meni pozdravljen i drzi se zone dabogda vjecno ostao kod njih i cijelo vrijeme bio zadovoljan sa njihovim uslugama, a ako hoces i vjencaj se sa njima mnozda dobijes i besplatan net.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
91.191.18.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva03.04.2009. u 22:27 - pre 183 meseci
Ne znam sta se desava sa zone ali u posledna 3-4 dan zona je ocajna...
Ne mogu da se na msn logujem stranice tvara po nekoliko sek. a najcese je i ne otvori..

Zvao sam ih nesto su kao fol pokusavali da urade ali nista...OCAJNO!!!
 
Odgovor na temu

lazicka

Član broj: 194047
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva03.04.2009. u 23:56 - pre 183 meseci
Citat:
ljubisa1: Ne znam sta se desava sa zone ali u posledna 3-4 dan zona je ocajna...
Ne mogu da se na msn logujem stranice tvara po nekoliko sek. a najcese je i ne otvori..

Zvao sam ih nesto su kao fol pokusavali da urade ali nista...OCAJNO!!!


Zona sta to bijese zona i dje to bi ???

nitro nitro ili si lud ili si blesav, pa jel ti vidis da su pukli, ti pricas na sva crkvena zvona kako su fini dobri i oni su cvjecke, a evo ti komsja iz topole @mane 3103 pa ti napisa kako radi zona i kod vas tamo tako da pricas u prazno!

Pa decko dodji u Doboj da vidis kako ta tvoja zona radi i koliko je ostalo korisnika na zoni.
Momak ovo je 21 vjek, kod nas jos nema optike po stanovima i kucama ali adsl je pojeftinio i to je trenutno best of tehnologija na ovim prostorima a, ti nasao da falis crknutog konja kog svi napustaju i prelaze na adsl po mnogo povoljnijim uslovima koristenja.

Ja sam uzela opremu i kompletan setup od zoninih ovlastenih prestavnika, ne da nije radilo nego je bio uzas i rec da imas net. Potpuno neupotrebljivo. Ping je bio 1 mili sekunda do bazne stanice, signal ekstra zvala sam ih svaki dan nekoliko puta, dolazili ponovo ti ljudi sto rade za zonu sve ok, al net neradi pa neradi.

Sad tu pricas kako nije mjerodavan baner sa speedtesta, pa dobro reci nam ti sta je za tebe mjerodavno, ne da osudjujes @ringispi koi nam je tu dosta toga i pokazao i pomogao, za razliku od tebe i jos dva ili tri lika koi samo kritikujete obicne korisnike a nikako zonu. Ako vam net radi hvala bogu neka radi, pa zar to i neplacate ? I ja sam bila na zoni i nisam bila zadovoljna sad sam na adslu i prezadovoljna sam i nikako nema namjeru nekoga osudjivat ako kaze da mu net na mtelovom adslu neradi. Zato je forum tu da iznesemo misljenje i kritiku na lopove koi uzimaju lovu od nas, a neunapredjuju mrezu i servise.

Nemam namjeru da se sa tobom prepucavam i ubjedjujem,ali mi smeta tvoja prica i osudjuvanje nekoga ko hoce da pomogne i da je bogdom vise ljudi na forumu kao @ringispi ili @sinip koi se utrkuju i uvijek imaju spreman odgovor za vecinu problema vezanih za racunare i mreze.
 
Odgovor na temu

zxstole
RS

Član broj: 49692
Poruke: 147
*.broadband.blic.net.



+18 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.04.2009. u 07:34 - pre 183 meseci
Citat:
ljubisa1: Ne znam sta se desava sa zone ali u posledna 3-4 dan zona je ocajna...
Ne mogu da se na msn logujem stranice tvara po nekoliko sek. a najcese je i ne otvori..

Zvao sam ih nesto su kao fol pokusavali da urade ali nista...OCAJNO!!!



i ping je katastrofalan..Sa googlom je od 150-400 a kad pingujem zona.ba tad je 15ms..

(i dajte boga vam poljubim stavite to J***no J ...koji...) bez uvrede, samo malo bode oci

pozdrav

[Ovu poruku je menjao zxstole dana 04.04.2009. u 11:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bigbig

Član broj: 200289
Poruke: 11
91.191.12.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.04.2009. u 08:43 - pre 183 meseci
zanima me kako mogu da podesim svoj AP da mogu da koristim username i sifru od mog komsije -posto covjek slabo koristi internet pa da mu dzaba ne propada limit -ili je to zona zastitila da nemogu da se sa drugog racunara konektujem sa drugom sifrom -molim sve one koji znaju nesto o tome da odovoje malo vremena i napisu nesto-
hvala svima
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.04.2009. u 10:34 - pre 183 meseci
Citat:
bigbig: zanima me kako mogu da podesim svoj AP da mogu da koristim username i sifru od mog komsije -posto covjek slabo koristi internet pa da mu dzaba ne propada limit -ili je to zona zastitila da nemogu da se sa drugog racunara konektujem sa drugom sifrom -molim sve one koji znaju nesto o tome da odovoje malo vremena i napisu nesto-
hvala svima


Ima nekoliko nacina. Prvo moras da kloniras mac adrseu uredjaja(dali je kod njega bezicna kartica ili AP sa cim se spaja na zonu svejedno je samo moras nju znat) od svoga komsije u svoj AP, drugo moras znat dali mu je wisp konekcija ili obicna pa da tako i ti podesis svoj uredjaj i trece moras znat njegovo user name i pasword. Napisi koi ti je tvoj uredjaj i koi on koristi pa cu ti pomoc.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

bigbig

Član broj: 200289
Poruke: 11
91.191.12.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.04.2009. u 15:27 - pre 183 meseci
Citat:
Ima nekoliko nacina. Prvo moras da kloniras mac adrseu uredjaja(dali je kod njega bezicna kartica ili AP sa cim se spaja na zonu svejedno je samo moras nju znat) od svoga komsije u svoj AP, drugo moras znat dali mu je wisp konekcija ili obicna pa da tako i ti podesis svoj uredjaj i trece moras znat njegovo user name i pasword. Napisi koi ti je tvoj uredjaj i koi on koristi pa cu ti pomoc.

e ovako i ja i on koristimo isti AP tj.WL-5460AP v2 a njemu je Wirless mode WISP a username i pass imam -pa kako bi je dobio inace da mi nije komsija-mislis da bih mi je neko dao dzaba :) jos jednom hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
94.250.8.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.04.2009. u 17:17 - pre 183 meseci
Citat:
bigbig: e ovako i ja i on koristimo isti AP tj.WL-5460AP v2 a njemu je Wirless mode WISP a username i pass imam -pa kako bi je dobio inace da mi nije komsija-mislis da bih mi je neko dao dzaba jos jednom hvala na odgovoru


Ma jok nesumljam ja u tebe, a da ti kazem da ja od zoninih korisnika imam brdo user nemova i pasworda pogotovo koji su u wisp modu jer doticni instalateri koji rade za zonu nisu u stanju osnovno da odrade prilikom instalacije, ali otom potom.

Nego da ti malo pojasnim ako je on u wisp modu znaci mozete njegov uredjaj stavit u wisp ripit mod i onda da se ti kacis na njega, pazi sad ako nestavite zastitu po mac adresi na njegovom uredjaju onda ce se svako moc zakacit kod njega i sisat mu net tako da ako to odlucite stavite filter po mac i ubaci mac adresu tvog AP kod njega na uredjaj i oba cete moci imati net preko njegovog naloga a da se drugi koi vide njegov signal nece moci zakacit na njegov AP osim tebe te cete imat i malu mrezu preko koje mozete da se igrate slusate muziku ili serujete fajlove.

Drugo rjesenje je da od njegovog AP-a prepises mac adresu pa da je kod sebe u svoj uredjaj u polje "Clone MAC Address" upises i onda ces moci da glumis da ti imas njegov uredjaj i u tom slucaju upisi njegove podatake za logovanje i zakacis se na zoninu baznu stanicu kao da je on, ali onda u istom trenutku nemogu oba vasa uredjaja da se kace na baznu stanicu tako da ce jedan od vas imati problem te komsija moze da te razbije ko beba zvecku hi.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

bigbig

Član broj: 200289
Poruke: 11
91.191.12.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva05.04.2009. u 09:55 - pre 183 meseci
poslao sam ti poruku na privat pa procitaj -ima jos nesto sto mi nije jasno da mi odgovoris :)
 
Odgovor na temu

armin.ba
Bosnia

Član broj: 218714
Poruke: 156
91.191.63.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva06.04.2009. u 11:02 - pre 183 meseci
Ljudi evo danas gledam cjenovnik novi od ZONE ma seru pravooo ***ote umjesto da sa 512 dobijes sad 1024 kao sto je normalno dobivas 768 stvarno sramota sve nesto pomalo...koristi li tko 5 GHz opremu kako ste zadovoljni...ja danas nesto gledam koliko bi me izaslo pa racunam Grid 27 dB 5 GHz - 134 KM, Ruter RB411 - 115 KM, Mrezna karta R52 - 58 KM, Kuciste 40 KM, PoE adapter 11 KM, + pigtail kabl,ftp kabl,ac/dc adapter izadje me oko 380-400 KM i jos plus 100 KM prikljucak e sad ne znam u tih 100 KM sto vidim jeli uracunat dolazak na adresu ili i to placamo 40 KM dodatno...i moze li mi reci netko jeli ovaj FTP kabl ustvari ovaj UTP straight kabl koji ja sad koristim na 2.4 GHz ????

nisam nikako zadovoljan PINGOM i upload-om...ping mi nekad 41 odlican zadovljan a nekad ode do 80..a upload mi nikad nije 192 ili vise kao download uvijek 170 kb/s :(

i imam jos jedan problem sa AP TRENDnet 54Mbps 2.4 GHz desava mi se da mi jednostavno iskoci iz AP Client rezima rada...izbaci iskoci sa tog kanala ode na neki drugi i signala nema niti jedne mreze...tako da moram nastimati Access Point snimiti to...i onda vratim na AP Client i imam signal...mislim da je do APa sigurno se pokvario ???
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
213.196.75.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva10.04.2009. u 11:49 - pre 183 meseci
Obavjestenje sa zoninog sajta:

Poštovani korisnici!

U poslednjih par dana uočili smo pokušaje napada na naš sistem u vidu lažnih poruka koje se šalju u ime ZONE, a u kojima se od naših korisnika traži da pošalju svoj username ili password. Molimo Vas da ne odgovarate na ovakve mail-ove, da ne biste došli u situaciji da neko zloupotrijebi podatke koje šaljete.
ZONA Vas ovim putem upozorava da NIPOŠTO ne šaljete bilo kakve podatke o Vašim nalozima i ograđuje se od svih posljedica do kojih može doći zbog slanja podataka o Vašem nalogu nakon ovog obavještenja.

S poštovanjem,
Vaša ZONA
 
Odgovor na temu

exw

Član broj: 200134
Poruke: 86
213.196.125.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva10.04.2009. u 12:10 - pre 183 meseci
Sta je bilo sa onim bannerom za nove cijene, kad kliknem pise mi da se moram ulogovat? Nije valjda onaj webmail login?
I ljubisa vidim na 5ghz si sad?
 
Odgovor na temu

armin.ba
Bosnia

Član broj: 218714
Poruke: 156
91.191.63.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva10.04.2009. u 12:51 - pre 183 meseci
e slusajte ovo pitao sam ZONU da li se placa prikljucak od 150 KM ako hocu preci sa FLEX na EXTRA a ako je moja oprema cirka 380-400 KM oprema ! kaze NEPLACAS ONDA NISTA ! znaci platim samo radove 40 KM da mi dodje postaviti ako ne znam....SUPER ! to placaju samo ovih koji ce uzeti od ZONE opremu i oprema ostaje zonina...

a ima li netko rjesenje za ovo...znaci neki dan sam nastimao CS card sharing...koristim AP TRENDnet i utp kabl sam ustekao u switch D-LINK 5 portni i odatle mi ide kabl utp do dreambox resivera...ali svaki put kad hocu da gledam preko CS-a moram upaliti racunar i konektovati se kako bi mi radio CS ima li kakvo rjesenje...da ne moram paliti racunar...da mi radi CS non-stop !
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
213.196.75.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva10.04.2009. u 14:20 - pre 183 meseci
@exw pogledaj ovde cjenovnik od zone:

http://www.zona.ba/ba/cjenovnici/kucni-korisnici.html

Nisam druze presao na 5ghz, jos sam na 2,4 ghz...
Kako sam trazio da me prebace na drugi ap sad mi stvarno extra radi...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 800630 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.