Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 802453 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva03.03.2009. u 15:52 - pre 184 meseci
Citat:
ljubisa1: ja mislim ako bude sta od ovog povecanja brzine da ce to biti prije juna...
Jer nece smjeti cekati do juna, da joj ne ode i ovo malo korisnika sto je ostalo...


Pogotovo zbog nezvanične priče koja kola a koja kaže da nova runda povećanja Telekoma dolazi oko juna-jula...
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva03.03.2009. u 17:41 - pre 184 meseci
Citat:
sinip: Pogotovo zbog nezvanične priče koja kola a koja kaže da nova runda povećanja Telekoma dolazi oko juna-jula...


Ama ljudi zona je pukla, pitanje je samo dana kada ce ugasit opremu.

Pa ko bi lud bio i isao u minus, valja platit lokacije za instaliranu opremu plus struja tehnicko osoblje itd. troskova preko glave. Moglo se izdrzat dok teol nije uveo flat pakete ADSL ali posle drugog dizanja brzine na ADSLu sila ljudi je napustila kokosinjac zvani zona i presla tamo gdje ih za njihove pare niko nece hebavat i magarcit te jos im nudit opremu po trostruko skupljim cijenama nego obicno, vako lijepo dobijes i opremu jos ti ciko dodje i podesi, a ti samo laganoze vrtis prstice i prvi mjesec sve za 1km jos FLAT udri do mile volj, e to se zove ISP i imat internet.

Ostajte mi debeli i veseli, al teol je no.1
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva03.03.2009. u 19:11 - pre 184 meseci
Još samo da nabace onih 100 kilobita što nedostaju do deklarisane brzine... :)
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
213.196.80.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva03.03.2009. u 20:28 - pre 184 meseci
Koliko se sada ceka na teolovog montera za ADSL da dodje?
Evo sesti dan nema nikog,pojedoh se ziv.
Procice mi prvi besplatni mesec u cekanju,propasce.
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva03.03.2009. u 20:49 - pre 184 meseci
Citat:
yeljko: Koliko se sada ceka na teolovog montera za ADSL da dodje?
Evo sesti dan nema nikog,pojedoh se ziv.
Procice mi prvi besplatni mesec u cekanju,propasce.


Ja kada sam u junu napisao zahtjev za ADSL, dobio sam ga za dva dana spojenog na racunar.

Danas je malo drugacije, em kako sam rece njima je u interesu da ti malo prodje vremena besplatnog neta, em je sada stvarno guzva te nestizu, ljudi masovno uzimaju ADSL ova zadnja 2 mjeseca pa monetri nemogu da stignu, al ocekuj ih naj dalje do 10 ovog mjeseca, drzim ti fige vidjeces sta je internet druze.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

mersedbosna
student
Bosna

Član broj: 186860
Poruke: 94
87.250.109.*



+3 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva03.03.2009. u 22:12 - pre 184 meseci
Citat:
ringispi: Ama ljudi zona je pukla, pitanje je samo dana kada ce ugasit opremu.

Pa ko bi lud bio i isao u minus, valja platit lokacije za instaliranu opremu plus struja tehnicko osoblje itd. troskova preko glave. Moglo se izdrzat dok teol nije uveo flat pakete ADSL ali posle drugog dizanja brzine na ADSLu sila ljudi je napustila kokosinjac zvani zona i presla tamo gdje ih za njihove pare niko nece hebavat i magarcit te jos im nudit opremu po trostruko skupljim cijenama nego obicno, vako lijepo dobijes i opremu jos ti ciko dodje i podesi, a ti samo laganoze vrtis prstice i prvi mjesec sve za 1km jos FLAT udri do mile volj, e to se zove ISP i imat internet.

Ostajte mi debeli i veseli, al teol je no.1



ovo je najbolji komentar sto sam procitao, i bas oslikava sve sto je bitno i nista ne treba dodavati!!!
jednostavno no comment :D
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.118.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva03.03.2009. u 23:28 - pre 184 meseci
pozdrav

evo i ja danas predao zahtjev za adsl posle par godina koristenja raznih wireless provajdera ukljucujuci i zonu.
kao sto mnogi rekose trenutno je na ovim prostorima mtel adsl najbolji internet koji se moze uzeti za najmanje para.
teta na salteru mi rece da cu stici na red za 10-15 dana posto su postavili dve nove centrale u prigradskim naseljima i da je navala prikljucenja ogromna nakon cega sam morao da okrenem par brojeva telefona da se moj zahtjev nekako nadje pri vrhu gomile posto mi je istekao mesec za wireless koji sam koristio a 10 dana bez neta je ipak malo puno.
e sad sta je zanimljivo a nisam znao...
kod mene ce doci da vide da li u zgradi ima slobodnih parica za adsl posto u ovom stanu gde sam trenutno nema prikljucka za fiksni telefon a zanimljivo je da nije potrebno vec imati fiksni telefon (sto nisam znao) nego je bitno samo ako ima sloobodna parica koje ti dovedu do stana i ne placa se nista dodatno osim prikljucne takse za adsl od 1km.
valjda necu biti toliki baksuz da ne bude slobodnih parica!
a bio sam kod par ljudi i ono je prosto neverovatno videti kako download ne pada ni za sekundu za razliku od wirelessa gde to zavisi od milion faktora i retko kad je protok konstantan posebno u vecernjim satima.
kao sto neko rece,jos da ide deklarisana brzina to bi bilo savrseno ali onda bi mi nasli nesto drugo da se zalimo tako da je dobro i ovako.

ps:zona is going down,definitivno, kao i mnogi drugi provajderi koji ne budu mogli pratiti ovakvu ponudu mtel-a.
jedino je dobra stvaru svemu tome da ce ljudima koji ostanu na zoni internet verovatno raditi bolje posto ce se konacno malo izjednaciti broj korisnika sa dostupnim protokom koji zona ima.

pozdrav
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
213.196.80.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.03.2009. u 10:30 - pre 184 meseci
Citat:
tox master: pozdrav

.............................

jedino je dobra stvaru svemu tome da ce ljudima koji ostanu na zoni internet verovatno raditi bolje posto ce se konacno malo izjednaciti broj korisnika sa dostupnim protokom koji zona ima.

pozdrav


Sto se tice ovoga gore u pravu si,evo recimo vec mesec dana i vise meni Zona radi perfektno,ako se moze reci
u odnosu na ono ranije.Prelaskom vecine na ADSL ovo se rasteretilo.Ping je konstantno oko 150 na serveru u americi.
E sad znaci internet moj na Zoni radi priblizno kao ADSL.
Jedna moja zamerka bez obzira sto radi dobro internet je na to da nema na 2.4 GHz vecih brzina
od 512 kbps bez ogranicenja.Druga zamjerka je sto neke sajtove vrlo sporo otvara a neke ne moze uopste.
Zbog cega je to ne znam ali se nadam da na ADSL-u nije ovakav slucaj i da otvara momentalno (mislim kod vecih brzina).
Treca zamjerka je ono obaranje brzine za trecinu.To je brate podlo i neprofesionalno do samog dna.Otimacina.
Mozda bih se pomirio sa ona dva prethodna ali ovaj treci nemogu svariti nikako.
Kad bi ova tri nedostatka ispravili mozda nebih ni prelazio na ADSL.

Evo i potvrda kako Zona radi (512/256) :

Skidanje


Kvalitet protoka skidanja


Kvalitet protoka uploada


Ping ka Google
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.03.2009. u 11:52 - pre 184 meseci
Citat:
yeljkoDruga zamjerka je sto neke sajtove vrlo sporo otvara a neke ne moze uopste.
Zbog cega je to ne znam ali se nadam da na ADSL-u nije ovakav slucaj i da otvara momentalno (mislim kod vecih brzina).


Ako pređeš sa zoninog DNS-a na OpenDNS (www.opendns.com i pričitaj uputstvo) možda ćeš i otvoriti neke od tih sajtova koje inače ne možeš, međutim glavni razlog nemogućnosti otvaranja nekih sajtova sa Zone je što su se kreteni igrali sa MTU/MRU vrijednostima na baznim stanicama i sad imaš to što imaš. Svaki pokušaj da nekome na tehničkoj podršci objasniš problem će se završiti uspješno koliko i pokušaj da pećinskom čovjeku objasniš nuklearnu fuziju...
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.03.2009. u 14:22 - pre 184 meseci
U ocekivanju Godoa i zoninog odgovora na teolov ADSL evo jedan zanimljiv link sta se u normalnom svijetu nudi za hebenih 20 eurac ijelih 6016 kbita, znaci ne adsl vec dsl sto u slobodnom prevodu znaci 1:1 ili koliki download toliki i upload.

Znas kad ce nama neko to ovdje ponudit?

Nikad a mozda nikad !!!

http://dsl.1und1.de/xml/order/...pe=btn&linkOrigin=DslStart

[Ovu poruku je menjao ringispi dana 04.03.2009. u 16:05 GMT+1]
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.03.2009. u 17:06 - pre 184 meseci
Citat:
yeljko: Koliko se sada ceka na teolovog montera za ADSL da dodje?
Evo sesti dan nema nikog,pojedoh se ziv.
Procice mi prvi besplatni mesec u cekanju,propasce.

Ako znaš nekoga u lokalnom Telekomu organizuj se i sam pokupi opremu, pod sulovom da je odrađen dio posla koji Telekom treba da odradi sa svoje strane. Montaža je izuzetno prosta i svodi se na spajanje par kablova u odgovarajuće utičnice (svi kablovi priloženi i mikroutikači nabačeni) i podešavanje onog Huawei čuda. Tako sam se ja organizovao, mada je olakšavajuća okolnost bila da sam radio 6 godina u Telekomu.
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.03.2009. u 17:14 - pre 184 meseci
Citat:
ringispi: U ocekivanju Godoa i zoninog odgovora na teolov ADSL evo jedan zanimljiv link sta se u normalnom svijetu nudi za hebenih 20 eurac ijelih 6016 kbita, znaci ne adsl vec dsl sto u slobodnom prevodu znaci 1:1 ili koliki download toliki i upload.

Znas kad ce nama neko to ovdje ponudit?

Nikad a mozda nikad !!!


Ja bih bio sasvim zadovoljan i sa onim što sam vidio u "pasivnijim" dijelovima Švedske, 8M/1M flat ADSL za 25€ pogotvo uz švedsku platu...
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.03.2009. u 18:24 - pre 184 meseci
Citat:
sinip: Ja bih bio sasvim zadovoljan i sa onim što sam vidio u "pasivnijim" dijelovima Švedske, 8M/1M flat ADSL za 25€ pogotvo uz švedsku platu...


I tata bi sine, ko ti je kriv sto neces da se udas i cunu unovcis pa sad imas obicni teolov adsl , al zivot je pred tobom

Citat:
sinip:  mada je olakšavajuća okolnost bila da sam radio 6 godina u Telekomu.


A priznas sad da si i ti njihov lopuzo, a
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

elvis.c
Administrator,Mediasky.d.o.o

Član broj: 179471
Poruke: 1
91.191.31.*

Sajt: www.mediasky.ba


Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva04.03.2009. u 22:44 - pre 184 meseci
pozdrav svima, molim sve zainteresovane sa lokaliteta brckog i svih okolnih mjesta koji su zainteresovani za poslovnu saradnju da me kontaktiraju na e-mail: [email protected]
 
Odgovor na temu

karic
Zivinice

Član broj: 195357
Poruke: 60
91.191.31.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva05.03.2009. u 16:37 - pre 184 meseci
sta mislite da li ce zona postavit ap ako ima posaljem na e-mail lokaciju gdje bi mogli i da ce odmah imati 10 korisnika na tom ap-u
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva05.03.2009. u 19:33 - pre 184 meseci
Citat:
karic: sta mislite da li ce zona postavit ap ako ima posaljem na e-mail lokaciju gdje bi mogli i da ce odmah imati 10 korisnika na tom ap-u


Mislim druze da je bolje da ih nazoves telefonom pa im ponudis tako nesto al obavezno trazi sebi flat i bez para internet, a za tvoju info moj drug ih je zvao za 20 korisnika pa nisu htjeli kao da im se javi kad bude nasao jos 10 korisnika, jer oni ne stavljaju opremu ispod 30 korisnika.

Al ima tome sad ce o djurdjevu godina dana, a posto su ostali bez dobrog dijela mjereno u hiljadama korisnika mislim da su se trebali do sad opametit, al kako rekoh naj bolje ti njih nazovi jer pitanje dal citaju mejlove i iznesi im problem pa vidi sa ce bidne, i obavezno nas izvjesti tu na forumu jer bas me zivo zanima a vjerujem i ostale korisnike.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
91.191.18.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva05.03.2009. u 20:49 - pre 184 meseci
pa ako su pametni postavice AP....
Jer za svaku se musteriju treba boriti, i ovako su poceli gubiti musterije ako i te propuste uskoro mogu pod kljuc...
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
213.196.80.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva05.03.2009. u 21:06 - pre 184 meseci
Citat:
karic: sta mislite da li ce zona postavit ap ako ima posaljem na e-mail lokaciju gdje bi mogli i da ce odmah imati 10 korisnika na tom ap-u


Eto kod mene su postavili za 15 za pocetak a nakupilo se na 30-tak.
Posle su postavili jos jednu ,ne znam tacno koliko ih ima na njoj ali sigurno
manje od 20.
Obavezno ih nazovi.Mi smo pravili peticiju tj. spisak onih koji hoce sa potpisima.
Sa obzirom da gube stalno musterije zbog ADSL-a ja mislim da ce pristati.

Zelim ti puno srece.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

zxstole
RS

Član broj: 49692
Poruke: 147
*.srbac.zona.ba.



+18 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva10.03.2009. u 21:12 - pre 184 meseci
Sta je..svi presli na ADSL pa tema nek umre...e nece tako..ceracemo se jos...

ovo je test 8G paketa 512/192

sad je malo ubrzalo...a bilo je .ccccc

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
91.191.18.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva10.03.2009. u 21:20 - pre 184 meseci
kod mene zona veceras jedva radi....
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 802453 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.