Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 800980 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
87.250.99.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva30.01.2008. u 16:26 - pre 197 meseci
Citat:
vlado85: Zato sto nema opterecenja.

Skini program NetGraph2, i postavi screeen shot dok downloadujes sa Rapid share. Vidjeces da nemas tih teoretskih 48 kb/s konstantno ili bar nekih 40-45 kb/s, nego ti download pada na 23 kb/s pa se ponovo dize na 45 kb/s... Ajde, prebolio bih ja ova ogranicenja, samo da imam i tako.


Naravno da nema opterecenja kod nas je super zastupnik, sto u drugim krajevima zastupnici ne rade to je njihov problem ja sam zadovoljan sa zonom...

Download mi radi skoro pa konstantno nema tolikih padova... download se krece npr 45 pa na 40 pa opet 45 itd...


LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

vlado85
Stanisic Vladimir
Pale - BiH

Član broj: 113160
Poruke: 162
91.191.11.*

Sajt: www.rsplaneta.com


Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva30.01.2008. u 20:23 - pre 197 meseci
Citat:
Download mi radi skoro pa konstantno nema tolikih padova... download se krece npr 45 pa na 40 pa opet 45 itd...


Lazes. Svi imaju ogranicenja. Jedino da placas biznis paket.

100% radis za njih.
Ja sam Vladimir web designer, designer, photographer, reporter, social network manager iz Republike Srpske. Pogledajte dio mog portfolia: http://www.rsplaneta.com/
 
Odgovor na temu

dadotb
Trebinje

Član broj: 171278
Poruke: 99
91.191.11.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva30.01.2008. u 22:01 - pre 197 meseci
evo i ja iz Trebinja da se ukljucim u diskusiju...Koristim zona.ba kucni flex paket 384/128 tacno 13 meseci i sta da kazem nego KATASTROFA...najmanje 20 dana mesecno nisam zadovoljan radom...isto tako i moj drug koji koristi jeftiniji paket...imamo opremu koju nam je preporucio zonin monter za Trebinje...pridruzujem se svima koji zele da tuzimo zonu...pozdrav
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva31.01.2008. u 09:00 - pre 197 meseci
Citat:
vlado85: Lazes. Svi imaju ogranicenja. Jedino da placas biznis paket.

100% radis za njih.




Narode neću nikog da branim ali nije red optuživati ljude bez razloga. Svi znako kako se radi. Gdje ima više korisnika tu je i lošiji internet. Svi hoće puno para a da malo ulože. Pa i ovaj sistem na 2.4GHz već zastarjeva. Već ga preuzima 5Ghz. Mislite da neko hoće da se zeza s tim. Bitno je da se uzmu pare. Ja sam korisnik već skoro godinu i bilo je malo vako malo onako. Dok se nismo udružili ja i jedan kolega i za svaku sitnicu zvali direktno Zonu. Nismo htjeli da zovemo njihovog zastupnika kod nas. Valjda smo im dosadili i svakim danom se sve više popravljalo. Kod nas je još dobro što na našem AP ima malo korisnika i to je vjerovatno plus. Što se tiče downloada tačno je da varira, ali meni ne tako drastično. Rapid je OK, a što se tiče Torrenta kako koristim uTorrent download je boli glava. Ako nađem dobar torrent download ide pun. Uključiš u uTorrent-u šifrovanje i miran si. Probavo sam da isključim šifrovanje i "mauna" download ko na dial up za isti torrent.

Moja preporuka je da zovete za svaku sitnicu, i najmanju. Ali ne zastupnika već Bijeljinu, tehničku podršku ili direktno Dasto Samtel. Vjerovatno im dude dosadio veliki broj žalbi. Slanje mail-uva i MSN to nije strašno samo blokiraš kontakt ili sve te poruke označiš ko spam i riješili su problem kod sebe a nama problemi ostaju.

Ja imam WL-5460AP v2, radi u WISP modu, tri računara (jedan direktno, a dva preko sviča). Radi super. Ranije sam imao problema sa uređajem jer se znao zablesiti u WISP modu ali najnoviji firmware je riješio i taj problem.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

vlado85
Stanisic Vladimir
Pale - BiH

Član broj: 113160
Poruke: 162
91.191.11.*

Sajt: www.rsplaneta.com


Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva31.01.2008. u 11:13 - pre 197 meseci
@stola ti pricas o enkripciji podataka sa p2p-mreza. Sa time smo svi ovdje manje vise upoznati...

Za kucne korisnike postoje ogranicenja. Procitajte temu bar 5-6 stranica unazad pa ostavite komentar. Postavljene su gomile screenshotova i sad se pojavi lik koji kaze da nema varijacije u protoku. Njihovi serveri rade u burst modu. Kada pokrenes ove internet testove mozes da vidis da ti je net OK, ali kada nesto downloadujes, onda brzina nakon 7-8 sekundi pada na pola, pa se ponovo za 7-8 sekundi vraca na staro. Skinite neki program za mjerenje protoka, da ne bi pricali gluposti.

Evo pogledajte kako to izgleda na 256/128 paketu. Download sa Rapid share...



... i nemoj da ubjedjujete ovdje ljude u neistinu, kad ili niste dovoljno upoznati ili ih reklamirate.
Ja sam Vladimir web designer, designer, photographer, reporter, social network manager iz Republike Srpske. Pogledajte dio mog portfolia: http://www.rsplaneta.com/
 
Odgovor na temu

dadotb
Trebinje

Član broj: 171278
Poruke: 99
91.191.11.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva31.01.2008. u 18:12 - pre 197 meseci
evo danas je veza stabilna,ukljucio sam komp jos juce i od juce od 20 cas do sada a sad je 19 cas veza nije pucala a brzina na torrentima i do 30Kbs sto nije lose...daleko je brzina ispod placene,ali...sta da se radi????
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
87.250.99.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 03:21 - pre 197 meseci
Citat:
vlado85: Lazes. Svi imaju ogranicenja. Jedino da placas biznis paket.

100% radis za njih.


Ne placam biznis paket, i 99.9% ne radim za njih.

Jednostavno imam super konekciju zato sto sam direktno preko cat5 kabla spojen sa routerom njihovim koji je povezan sa sirenom 5GHz odakle salje i prima signal na jedan od glavnih cvorista ozrena. A ozren ko mlijeko se vidi sa kuce gdje je postavljena sirena. Te nema mnogo korisnika prikaceni na baznoj stanici...

Tako da te ne mora cuditi sto fercera download ;)
LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

vlado85
Stanisic Vladimir
Pale - BiH

Član broj: 113160
Poruke: 162
91.191.11.*

Sajt: www.rsplaneta.com


Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 10:07 - pre 197 meseci
Pa ajde onda, postavi screenshoot!

Citat:
,ukljucio sam komp jos juce i od juce od 20 cas do sada a sad je 19 cas veza nije pucala a brzina na torrentima


Ja sam zadnji put iskljucio komp prije 2 sedmice, kad sam mijenjao graficku karticu. Prije toga nisam gasio od kada sam dosao sa ljetovanja. hehe kolekcija od oko 90 filmova i desetak igara.
Ja sam Vladimir web designer, designer, photographer, reporter, social network manager iz Republike Srpske. Pogledajte dio mog portfolia: http://www.rsplaneta.com/
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
87.250.99.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 14:50 - pre 197 meseci
To sto ti download opada pa skace to i sam znas da zavisi i od servera odakle skidas a i od toga da koristis paket na fer osnovi...

Download odstupanje 5-10kbs nije nista... naravno kada se nakace tona ljudi da i nece biti sa sharovanim paketom gdje imas privilegije na fer osnovi da ce ti skidati konstantnom brzinom, jos ako koristis preko Wifi-a....

Nemoj me shfatiti ozbiljno i misliti da sada ovdje hvalim zonu, ali ja licno vise volim koristiti zonu i imati stalan net nego DIAL up ili cekati na ADSL 1Mbs koji ima 3GB-a ogranicenje...


Evo ti i grafik sto si trazio... Prva dva bloka dok sam otvaro stranicu ovaj veci u toku downloada



A evo uzeo sam i vremena pa da izmjerim ponovo i brzinu



PS: paket je 384/128

[Ovu poruku je menjao LAsERtri dana 01.02.2008. u 16:20 GMT+1]
LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
87.250.112.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 15:19 - pre 197 meseci
Nije tacno, LIMIT JE 100000% PODESEN i to se fino vidi iz mnogobrojnih screenshotova koji se nalaze ovdje na forumu i ne zavisi odakle se skida, testirao sam sa mnogobrojnih lokacija i nema sanse da se desavaju ovako pravilne promjene brzine download-a ako nisu podesene!

Pises o fer osnovi, pa ja tebe pitam da li je normalno da se limit po FAIR USE osnovi aktivira 10-ak sekundi poslije pocetka download-a??? Da li se neko moze smatrati osobom koja previse download-uje ako nesto download-uje 10-ak sekundi? Pa zar ja trebam smatrati da sam zakupio 512/256 za MSN chat ili za samo otvaranje html stranica?

U ovoj zemlji nista nije normalno pa ni ovo...

To sto ti mozda imas normalnu brzinu je vjerovatno zato sto si na neki nacin zaobisao njihov limit tj. ako sam dobro skontao povezan si na njih direktno preko kabla...


Citat:
LAsERtri: To sto ti download opada pa skace to i sam znas da zavisi i od servera odakle skidas a i od toga da koristis paket na fer osnovi...

Download odstupanje 5-10kbs nije nista... naravno kada se nakace tona ljudi da i nece biti sa sharovanim paketom gdje imas privilegije na fer osnovi da ce ti skidati konstantnom brzinom, jos ako koristis preko Wifi-a....

Nemoj me shfatiti ozbiljno i misliti da sada ovdje hvalim zonu, ali ja licno vise volim koristiti zonu i imati stalan net nego DIAL up ili cekati na ADSL 1Mbs koji ima 3GB-a ogranicenje...
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 15:59 - pre 197 meseci
Ljudi, ja sam iz Bileće, grad od 15-ak hiljada stanovnika...imamo opciju DIAL UP - ADSL TEOL - ZONA ?
Koristim ADSL od jan 2007. i što se tiče stabilnosti ne mogu mnogo kritikovati, ali cijena je nenormalna, ne daj bože da ih upoređujem sa nekim iz regiona.
Znači na TEOLu, stabilna veza (koliko toliko) 1 gb mjesečno 38/6 kb za 30 KM mjesečno
ZONA neograničeno 38/12 kb 40 KM mjesečno ..... ... ... ..... ..... .... niko se ne žali na ZONU u našem gradu, bar ne još, pošto nema ni 150 korisnika.

Evo sadašnjeg ADSLa


[Ovu poruku je menjao VlaDiXx dana 01.02.2008. u 17:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
87.250.99.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 16:31 - pre 197 meseci
Citat:
VlaDiXx: Ljudi, ja sam iz Bileće, grad od 15-ak hiljada stanovnika...imamo opciju DIAL UP - ADSL TEOL - ZONA ?
Koristim ADSL od jan 2007. i što se tiče stabilnosti ne mogu mnogo kritikovati, ali cijena je nenormalna, ne daj bože da ih upoređujem sa nekim iz regiona.
Znači na TEOLu, stabilna veza (koliko toliko) 1 gb mjesečno 38/6 kb za 30 KM mjesečno
ZONA neograničeno 38/12 kb 40 KM mjesečno ..... ... ... ..... ..... .... niko se ne žali na ZONU u našem gradu, bar ne još, pošto nema ni 150 korisnika.

Evo sadašnjeg ADSLa


[Ovu poruku je menjao VlaDiXx dana 01.02.2008. u 17:19 GMT+1]


...ili nisi dodao zadnju cifru ili si zamjenio kb za KB ili kB...
LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 16:45 - pre 197 meseci
ne znam, ali meni je download 38-41 kb
a upload 6.4

evo danas je sve manje
 
Odgovor na temu

dadotb
Trebinje

Član broj: 171278
Poruke: 99
91.191.11.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 16:50 - pre 197 meseci
vladixx,u Bileci si dobro primjetio nema puno korisnika zone i zato je veza ok,vidjeces za par mjeseci...Isto je bilo u Trebinju na pocetku...ne znam sta ciniti,ali ovo sto zona nama cini je kriminal...
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 17:29 - pre 197 meseci
Citat:
dadotb: vladixx,u Bileci si dobro primjetio nema puno korisnika zone i zato je veza ok,vidjeces za par mjeseci...Isto je bilo u Trebinju na pocetku...ne znam sta ciniti,ali ovo sto zona nama cini je kriminal...


nije ono što zona čini kriminal..kakav je kriminal TEOL? to se zove ubistvo.
 
Odgovor na temu

vlado85
Stanisic Vladimir
Pale - BiH

Član broj: 113160
Poruke: 162
91.191.10.*

Sajt: www.rsplaneta.com


Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 18:27 - pre 197 meseci
LAsERtri, crni-x je rekao sve sto sam ja htio. 100% onda imas privilegije biznis korisnika.

Mi imamo jos jednog wirelles provajdera. Cijene su iste kao kod Zone, ali postoje limiti od 2,3,5 GB. Prije sam bio njihov korisnik (ne daj boze nikome) protok je bio full, ali je veza pucala non-stop. Prije nekoliko dana su zamjenili opremu i sada je sve OK. Obecali su da ce pocetkom marta ukinuti ogranicenja :) Eto radosti za sve nas sa Pala, Lukavice i Trebinja (dole imaju predstavnistvo).

Neko je pricao o baznim stanicama u Sarajevu. Mislim da ih ima 12, a na Palama 10. Mozete samo da zamislite kakav je dole haos, kad u Sarajevu zivi 600 000 stanovnika, a na Palama 30-40 000.
Ja sam Vladimir web designer, designer, photographer, reporter, social network manager iz Republike Srpske. Pogledajte dio mog portfolia: http://www.rsplaneta.com/
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
87.250.99.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva01.02.2008. u 18:44 - pre 197 meseci
Pozdrav.

Biznis no! , mozda malo neki trik upotrijebljen da bude bolje ...

Ali vjeruj mi da ima kod nas ADSL bez limita bez ikakvog razmiljanja bi presao na ADSL. Nadam se samo da ce biti uskoro 1Mbs do 60KM-a. Ovako dotle koristim Zonu posto i ona super sluzi jeste da mi je "malo" ovih 384 za download ali super sluzi inace...

Zao mi je sto je tako zagusenje na ostalim baznim stanicama, morate jednostavno svi se buniti da bi vam to promjenili.

Gledajuci po zapadu konekcije i cijene kod nas je preskupo, ali kada gledam par godina nazad i sjecanja na dial up brrrrr... bolje da ne pricam dalje ;) ...


LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

djzeljo
Laktasi

Član broj: 89059
Poruke: 7
91.191.15.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.02.2008. u 20:26 - pre 197 meseci
Pozdrav svima!!! Ljudi moji pa dosta je vise, STVARNO!!! Sto se tice Zone nemam nijedne rijeci pohvale i molim boga da posalje nekog teroristu da im porusi svu "infrastrukturu" a isto tako vlasnika da oplackaju, da ostane bez prebijene pare tako da se vise nikad nemogne oporaviti a kamoli da mu padne na pamet da se ponovo pocne baviti ovim poslom. I neka! Sve su izgleda stekli na prevarama postenih ljudi. Je*o ih onaj ko im dade dozvolu za rad. Zasto sve ovo govorim? Zato sto nas varaju prodavajuci nam (govorim za sve koji nisu zadovoljni) pakete, recimo moj 128/256 = 30KM a cijeli januar na svim mjerenjima mi pokazuje 0/100tinjak bps cak ni google nemogu da otvorim. I tako iz dana u dan moram da ih zovem. Ma ne je*u te ni 2%, ustvari handre me pricama kako oni vide protok bla,bla,bla. Od 20 poziva potrosio sam preko 100 KM objasnjavajuci lopovima problem da bih nekad zvao i 3 puta dnevno, ali dobijem odgovor kako se radi nekakav backup na serveru ili..., to kazu kad hoce da me skinu sa grbace i kazu za 15 min ce sve biti ok. Onda se nemozes konektovati nekih pola sata i kao da nisi nkioga zvao, zapitam se jesam li ja lud i sta treba da radim. Prije nego sto sam odlucio da napisem i ja nesto vezano za iskustva sa Zona.ba sam tehnicku podrsku zvao, molio, pa preko msn i molio i ruzio al ljude boli ku**c. Lazu, petljaju, otimaju itd... E da! Pre neki dan zovem ih da intervenisu (vec znaju i moj broj) i kazu oni meni: "Pa evo trenutno ima 3 korisnika na baznoj stanici i sve je ok a samo se ti bunis!" Ja ne znam sta oni hoce, da mi svi sutimo i placamo a to sto nemogu da obezbijede garantovan (makar 90%) protok ni za tri korisnika istovremeno netreba ni da nas interesuje. Moze se o njima pisati danima ali to im izgleda imponuje. U svom bijesnom razgovoru sa tehnickom podrskom sam im spomenuo da malo procitaju ovaj forum a oni meni kazu da mi sto pisemo na ovom forumu omalovazavamo njihovih (nesjecam se koliko) mislim par hiljada zadovoljnih korisnika. E kad je tako predlazem da napravimo jednan javni spisak NEZADOVOLJNIH, PREVARENIH, OSTECENIH... Mislim da ce nas biti 90% od tih njihovih "zadovoljnih" pa da to fino posaljemo regulatornoj agenciji. Ukratko to su LOPOVI. Stvarno molim administratora elitesecurty-ja da nam omoguci anketu o Zoninom upitnom kvalitetu.
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
87.250.99.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.02.2008. u 21:10 - pre 197 meseci
Hajmo ih rusit... hehehe
LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

human01d
LAN (192.168.0.8),ZONA

Član broj: 151570
Poruke: 5
87.250.99.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva02.02.2008. u 21:25 - pre 197 meseci
mhhhh... ne znam sta je ovo..zali se narod.. ima pravno naravno.. al jbg sta oni onda rade ako je i pola od ovoga istina... c c c ti drzavu
kod mene se nalazi jedna od tih zonini baza.. i mogu vam reci da radi fenomenalno...nikakvih prekida, non stop radi.. prezadovoljan.. + ne placam internet..mahh milina..
human_01d
human.01d
humanoid
human_oid

all rights reserved
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 800980 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.