Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi pocetnik-Dinamicke strukture??

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi pocetnik-Dinamicke strukture??

[ Pregleda: 2313 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
212.62.48.*



+7 Profil

icon Delphi pocetnik-Dinamicke strukture??05.09.2006. u 00:10 - pre 214 meseci
Pozdrav svima!Koristim Delphi 6 i uporedno stim i Turbo Pascal(neke stvari zbog razvijanja programerske logike).Sa Delphijem ide sve glatko, a kod Pascala sam zaglavio na dinamickim strukturama(pointeri i liste).Ukratko,sad ne vidim razloga za njihovu primenu,a negde sam procitao da su velika prednost u nekim situacijama.Dal da se patim sa njima sad, ili da to ostavim za kasnije?Hvala!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Delphi pocetnik-Dinamicke strukture??05.09.2006. u 05:46 - pre 214 meseci
> Pascala sam zaglavio na dinamickim strukturama(pointeri i liste).Ukratko,sad ne vidim razloga za njihovu primenu,a negde sam procitao da
> su velika prednost u nekim situacijama.Dal da se patim sa njima sad, ili da to ostavim za kasnije?Hvala!

Vrlo verovatno da ćeš u nekom trenutku tj. nekom programu imati potrebu za njima, i da zaista postoje dobici sa njihovom upotrebom, ali nisu neophodni naročito ne za Delphi. Ne moraš žuriti, ako ih sada ne razumeš radi neke druge stvari, pa im se vrati kasnije kada ti zatrebaju ili kada budeš imao više vremena.
Inače za TP 6 i uopšte učenje pascala je verovatno najbolja knjiga: "Turbo Pascal 6, kompletan vodič" od Stephen K. O'Brien, pokušaj da je nabaviš. Za Delphi preporučujem knjige naučite Delphi za 21 dan od Kent Reisdorpha.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Delphi pocetnik-Dinamicke strukture??05.09.2006. u 06:10 - pre 214 meseci
Pointere savladaj obavezno. Verovatno ih neces cesto direktno koristiti jer Delphi uspesno maskira koriscenje pointera ali skor pa sve radi preko pointera.

Poznavanje pointera je veoma vazno za svakog programera, ne toliko zbog samih pointera koliko zbog nacina razmisljanja i pristupa problemima na taj nacin.
 
Odgovor na temu

krle_zr

Član broj: 96307
Poruke: 258
212.200.54.*



+7 Profil

icon Re: Delphi pocetnik-Dinamicke strukture??06.09.2006. u 18:22 - pre 214 meseci
OK.Sto se knjiga tice procitao sam Essential Delphi(Marco Cantu,mada nije bas razumljiva za pocetnike),i citam Delphi 21(stigao sam kod baza podataka),procitao sam 'Learn Pascal in three days'(Sam Abolrus,ovde sam je skinuo).Reci mi iskreno,bavim se delhijem 7 meseci,dal bi trebao da teram na databaze,DLL i pravljenje komponenti ili jos da se bavim osnovama?(kako kaze Kent,u programiranju je bolje biti kornjaca nego zec).
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Delphi pocetnik-Dinamicke strukture??06.09.2006. u 18:27 - pre 214 meseci
Upoznaj se sa svime, a vremenom ces ici u detalje. Naravno za neke stvari ti treba predznanje, pa ako nesto ne mozes da svaris onda se nemoj sa tim zamarati dok ne naucis sve sto je potrebno da ti to postane razumljivo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi pocetnik-Dinamicke strukture??

[ Pregleda: 2313 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.