Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX
(Zaključana tema (lock), by twiddle)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1433202 | Odgovora: 510 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX07.06.2003. u 13:21 - pre 253 meseci
Evo šta kaže ova tvoja tabela za UK:
Citat:
Exceptionally reserved code element Code element may be used but restrictions may apply


Znači, „rezervisan“ a ne „dodeljen“. Ista će situacija biti i sa „YU“ (niko neće moći posle da ga dobije), pošto to stvara razne probleme. Isto kao i kod „sh“ (srpskohrvatski) u ISO 639 — uklonjen, ali rezervisan, i neće se naknadno dodeljivati.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
0

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX07.06.2003. u 13:41 - pre 253 meseci
Inace, jedan od stvari koja mene zanima u vezi buduceg domena, jeste da li se ista zna kako ce se rijesiti sufiksi poddomena, u stvari da skratim pricu da li ce raditi po njemackom sistemu, tj. u sitaciji da su svi domeni pod .de , ili po britanskom, kao sto je sitacija bila na .yu, tj. da se stavljaju prefiksi tipa .co, .org .edu ispred zvanicnog domena u fazonu http://ninja-turtles.co.uk/

Sto se tice okruzenja, koliko sam ja upoznat, BiH, Hrvatska i Slovenija su na njemackom sistemu, tj. sve se trpa pod glavni domen.

I jos nesto, da li je ruski domen .ru konfigurisan tako da se ne koristi www, tj. sve adrese su im tipa http://jovan.ru/ . Ima li indicija da se takvo nesto odradi i sa buducim scg domenom?


 
0

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.219.EUnet.yu

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX07.06.2003. u 17:08 - pre 253 meseci
Prvo, da li će biti nemački ili britanski sistem (kod nas su, po običaju oba :( ) zavisi od YU (SCG) NIC-a. Drugo, da li je adresa sa ili bez www-a zavisi samo od administratora domena i toga da li on pravilno podesi svoj DNS.

tOwk: razlika je u tome sto englezi svoj .uk itekako koriste (pročitaj ponovo -- Exceptionally reserved, may be used), za razliku od .su, .sf, .cs i ostalih koji su "istroseni" i verovatno se više neće koristiti (Transitionally reserved - Code element deleted; stop using ASAP). Da li će i .yu završtiti u toj kategoriji (odnosno kada), videćemo.
 
0

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX07.06.2003. u 17:17 - pre 253 meseci
Rusi koriste zanimljiv sistem: .co.ru, .org.ru i slični su besplatni, a .ru se plaćaju. Kako bi se održao kakav-takav kontinuitet sa prethodnim stanjem, mislim da će ista situacija biti i kod nas.

Samo pitanje „www.“ ili bez nema nikakve veze sa NIC-om (on čak nema ni nadležnost za to), a ako bi sebi pretpostavio tu nadležnost, onda bi se razbio distribuirani sistem dodele, održavanja i organizacije domena (tj. DNS ne bi baš najsrećnije funkcionisao).

Za sve detalje o „našem“ novom pravilniku, pogledajte http://nic.szi.sv.gov.yu/
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX07.06.2003. u 22:38 - pre 253 meseci
Samo da potvrdim t0wk-ovo tvrđenje da funkcionisanje domena bez www. dela nema nikakve veze sa NIC-om i da je takva pretpostavka očigledno nedovoljno poznavanje načina funkcionisanja razrešavanja internet imena.
 
0

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.105.EUnet.yu

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX08.06.2003. u 05:50 - pre 253 meseci
Citat:
tOwk:
Rusi koriste zanimljiv sistem: .co.ru, .org.ru i slični su besplatni, a .ru se plaćaju. Kako bi se održao kakav-takav kontinuitet sa prethodnim stanjem, mislim da će ista situacija biti i kod nas.


Vidiš, to je interesantno. Ne sećam se da sam video ijedan sajt sa .co.ru ili .org.ru adresom? Ja sam za to da se registracija plaća, recimo ne više od 7-8€/godišnje, ali da se ukine !$@#"(&/# ograničenje po kome samo registrovane firme i/ili organizacije imaju pravo na domen -- i to jedan jedini?!

A ako već mora da se pređe na novu dvoslovnu oznaku, možda bi trebalo raščistiti i sa pseudo-TLD domenima kao što su .net.yu, www .yu i slični.
 
0

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX24.06.2003. u 21:13 - pre 252 meseci
[internodium] ISO 3166 i .yu - treci nastavak ...
Datum danas u 18:21
Autor:Slobodan Markovic

> On 2003-06-06 the Government of Serbia and Montenegro informed ISO
> Central Secretariat about the ISO 3166-1 country code elements
> preferred by the Government for representing the new country name
> in ISO 3166-1.

Iz nezvanicnih izvora saznaje se da je Savezni zavod za
standardizaciju preporucio da bi skracenica CS trebalo da
zameni YU na ISO 3166 listi. ISO komitet odlucuje o ovome
4. jula, a odluka ce biti na Web sajtu dva dana kasnije.

Ovo i dalje ne znaci da ce biti automatske promene svih
.yu domena, niti da ce .cs registar biti automatski otvaran.

Pozdrav,
Sloba

--
Internodium mailing lista. Vise informacija o listi
(ukljucujuci i uputstvo za odjavljivanje) nalazi se
na adresi: http://www.internodium.org.yu

 
0

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX24.06.2003. u 22:20 - pre 252 meseci
CS kazu?
pa nama bolje i ne treba, ovo i jeste Counter Strike zemlja, sad ce makar i po skracenici to da se zna... :)

molim lepo, Crna Srbija - jeste, ovako ce makar i svet to da zna...

[Ovu poruku je menjao Predrag Damnjanovic dana 24.06.2003. u 22:51 GMT]
 
0

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX24.06.2003. u 22:29 - pre 252 meseci
Nas novi tld bi mogao da eliminise "volontiranje" iz nic.yu ( ili bolje da kazem nic.cs ) ?
I da se *najzad* sredi pravo na registrovanje i za fizicka lica.



"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX25.06.2003. u 18:26 - pre 252 meseci
Welcome to the Dixiland ...cs...confederate states :-)


Prikačeni fajlovi
 
0

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
217.26.67.*

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX25.06.2003. u 19:49 - pre 252 meseci
Odlično, eto nam ideje za novu zastavu državne zajednice :))

A ako ništa drugo, bar će nam glavni izvozni posao biti prodaja domena CS klanovima ;)
Prikačeni fajlovi
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX23.07.2003. u 17:57 - pre 251 meseci
preneto sa:
http://www.internodium.org.yu/...gDisplay.php?id=20030723103515

ISO: CS and SCG for "Serbia and Montenegro"
Vladimir Aleksic :: 23-jul-2003 10:35 (CET)


http://www.iso.org/iso/en/prod...w/2003-07-23_statement_cs.html



As of 23 July 2003 the ISO 3166-1 country code elements for Serbia and Montenegro are:

CS
(Alpha-2 code)

SCG
(Alpha-3 code)

891
(Numeric-3 code)

See the ISO 3166-1 Newsletter V-8 for the complete set of information.

http://www.iso.org/iso/en/prod...ates-on-iso-3166/nlv8e-cs.html

The code elements YU and YUG representing Yugoslavia are obsolete now and their use in applications of ISO 3166-1 should be phased out.

The deletion of Yugoslavia from ISO 3166-1 also leads to the inclusion of the name in ISO 3166-3 Code for formerly used names of countries. ISO 3166-3 Newsletter I-3 gives the details.

http://www.iso.org/iso/en/prod...ates-on-iso-3166/nlp3i-3e.html

--
Srdacno,
Vladimir Aleksic
mailto:[email protected]
 
0

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX23.07.2003. u 19:16 - pre 251 meseci
hajde ljudi spremajte ideje za zakup domena...
inače, ono cs mene mnogo podseća na crna srbija...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
0

prdator

Član broj: 12076
Poruke: 13
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX23.07.2003. u 19:24 - pre 251 meseci
mene na counter strike

kladim se da ce neko vec danas da rezervise www.my.cs ili counter-strike.co.cs...
Suck my ES
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX23.07.2003. u 19:34 - pre 251 meseci
Izvor: SRNA/B92
Beograd -- Skraćenica "CS" već je bila korišćena za označavanje Čehoslovačke, pa je raspadom te zemlje 1993. povučena iz upotrebe. To je drugi slučaj od 1974. da povučena oznaka jedne zemlje bude vraćena u upotrebu kao skraćenica druge države.
 
0

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX24.07.2003. u 02:34 - pre 251 meseci
Zna li neko koji je prvi slučaj?
 
0

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
*.dial.InfoSky.Net

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX01.08.2003. u 14:58 - pre 251 meseci
Stvarno su debili ti koji su izabrali .cs
Sve je to lepo što se tiče counter strikea, ali brate Crna Srbija...
To je isto kao da me je neko pljunuo u lice...
10 SIN
20 GOTO HELL
 
0

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX04.08.2003. u 15:01 - pre 251 meseci
centar svijeta
cerebralna skleroza
coffee shop
crni septembar
ceca slavkovic
 
0

Mojo Jo Jo

Član broj: 6738
Poruke: 47
195.252.80.*



Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX18.08.2003. u 10:40 - pre 250 meseci
Slazem se sa Sauronom, .cs je uzas, ljudi to treba bojkotovati ili izvrsiti neke pritiske da se to promeni, top level domen treba da reprezentuje drzavu a ovi nam dadose .cs samo zato sto nema drugih domena, to je zalosno
 
0

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX18.08.2003. u 23:46 - pre 250 meseci
Mojo Jo Jo: čini mi se da grešiš.

Kao prvo, ubeđen sam da smo taj domen dobili na insistiranje naše strane.

Naime, već se spremaju i formalni prigovori ISO-u na ovu dodelu, zbog toga što je ovaj nedavno korišćen za Čehoslovačku.

Ipak, pri odlučivanju je bilo održano jedno 3–4 „finalnih“ sastanaka na kojima je trebalo da se donese odluka. Ni na jednom od tih nije postignut konsenzus (čim su bili neophodni i sledeći sastanci, zar ne?), pa je na kraju najverovatnije izabrano rešenje za koje se zalagala naša delegacija.

Zbog svega ovoga, ne verujem ni da će prigovori imati uticaja (pošto je jasno da nisu uspeli da se dogovore, i da neće moći ni u budućnosti), i očekujem da ostane ovaj kod dok god je ove nam države (znači, najverovatnije ne još dugo ;-).

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
0

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: SCG - koje ce biti ime domena? Internet domen Srbije: RS, SS, SP, SQ, SW ili SX
(Zaključana tema (lock), by twiddle)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1433202 | Odgovora: 510 ] > FB > Twit

Postavi temu

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.