Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PayPal: pomoć potrebna

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: PayPal: pomoć potrebna

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15465 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

istrazivac

Član broj: 284
Poruke: 117
*.verat.net



Profil

icon PayPal: pomoć potrebna03.12.2003. u 12:43 - pre 247 meseci
Pozdrav svima,odmah da se izvinim ako sam promasio forum,ali mislim da ipak nisam.Procitao sam sta god sam nasao na forumu u vezi ovog a sto me interesuje ali mi i dalje nije bas najjasnije.Tako da ako neko moze konkretno da mi resi problem pomagajte.Naime primio sam odredjenu sumu preko PayPal-a ,ali ne znam sta da radim sa njom. Tip sa kojim sam sklopio dogovor za neki honorarni posao mi je poslao prvu isplatu,ali kada sam dobio mail o transakciji i pratio link,shvatio sam da ne mou da otvorim racun za Srbiju i Crnu Goru. Sada mene interesuje od nekog od vas ko ima iskustva,sta da radim,ima li nacini da vidim kes ili bar nesto za racunar da pazarim ukoliko je moguce pa da mi posalju u bg,jer iovako planiram to lovu da potrosim na pojacavanje masine...Dakle ako neko ima neki pametan predlog...Najbolje bi bilo ako moze kes,jer cu otprilike primati jedno do dvaput mesecno zavisi koliko posla bude bilo...Ali kazem neka kupovini ili nesto trece,sta god vi predlazete...Puno hvala unapred...




[Ovu poruku je menjao mungos dana 01.07.2004. u 00:28 GMT]
 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.208.EUnet.yu



Profil

icon Re: Pomoc oko PayPal-a potrebna...03.12.2003. u 15:04 - pre 247 meseci
Ja sam imao slicnu situaciju. Neke sitne pare su mi legle, ali nisam mogao da ih prebacim na svoj racun potpuno.
Ako imas karticu ukucanu i ako su ti pare na racunu, mozes mislim da time platis nesto na odredjenom broju sajtova (Znam da neke online kladionice primaju uplate preko paypala)
Ako nemas karticu, onda ce posle mesec dana da vrate taj novac posiljaocu.
 
Odgovor na temu

istrazivac

Član broj: 284
Poruke: 117
*.verat.net



Profil

icon Re: Pomoc oko PayPal-a potrebna...03.12.2003. u 16:01 - pre 247 meseci
Hvala na brzom odgovoru.Sada jos ako imas adresu od neke pouzdane kladionice i nekog od tih sajtova bilo bi super.Hvala jos jednom puno!Uzgred kakve podatke da unesem na PayPal kada otvaram racun,posto nema nase zemlje,bilo kakve,ili sta vec? koju zemlj da navedem?
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Pomoc oko PayPal-a potrebna...03.12.2003. u 17:04 - pre 247 meseci
Nemoj da uzmes ovo sto kazem zdravo za gotovo ali: Tesko ce ici to sa PayPal-om cini mi se. Mislim da ce odmah da ti blokiraju account cim detektuju IP adresu koja nije iz navedene zemlje. Bas su strogi po takvim pitanjima. Mi smo imali slicnih problema, posle treba tri dana da ih molis i da im objasnjavas i da zoves telefonom (account je otvoren is USA a onda smo odavde iz BG usli da nesto podesimo i odmah su ga lokovali)... to su samo neka iskustva
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.verat.net



Profil

icon Re: Pomoc oko PayPal-a potrebna...04.12.2003. u 10:06 - pre 247 meseci
Sto se kladionica tice tesko ces to posle da podignes.
Moj savet ti je da pregledas moneybookers.com radi na slicnom principu kao paypal, ali radi sa celim svetom. Mozes kad kod njih primis kintu, da to prebacis swiftom u srbiju. Pouzdani su, ali naravno procitaj njihov terms and conditions da se ne bi zeznuo. Iza njih stoji ista firma koja drzi npr gamebookers kladionicu, a oni se smatraju za jednu od najozbiljnijih online kladionica.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna31.10.2006. u 20:43 - pre 211 meseci
moderatori,mislite li vi raditi nesto po pitanju ovog reklamiranja?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna01.11.2006. u 08:11 - pre 211 meseci
Ovde se radi o jedinoj mogucnosti, ne postoji izbor. Mozda je covek mogao napisati isto to malo krace, pa bi ga posle cimali da objasnjava. Mozda je mogao napisati "Javite mi se na PP" ali svi ne mogu da se jave na PP, dok ne ispune uslov (broj poruka). Mogao je napisati "Javite mi se na mejl" - pa, to je i uradio, objavio je mejl na koji mu se neko moze javiti. Sta sad uraditi? A svi kukaju da ne mogu da plate robu, jer ZAISTA ne mogu. Da li je onda ovo reklama ili korisna informacija? Iskreno, ni sam ne znam na ovo da dogovorim ali sam vise sklon da kazem da je korisna informacija.

Pogledaj teme oko ADSL-a - tamo se hladno spominju odredjeni ISP, njihove cene, kako rade itd., da li je onda i to reklama. Recimo - ja licno sam nedavno presao sa jednog ISP na drugi. Sta iz ove informacije mozes da zakljucis? Skoro nista. A ako kazem da sam presao sa Verat-a na Telekom, jer mi se neke stvari kod Verata nisu dopadale, onda moderator moze da mi obrise poruku jer Veratu pravim negativnu a Telekomu pozitivnu reklamu.

Ja robu sa amazon.com (eto, opet dilema, zar to nije reklama?) kupujem preko jedne firme iz Beograda, i spominjao sam je "imenom i prezimenom" samo u temam gde je to bilo sustina teme. U temama nevezanim za konkretnu firmu govorim neodredjeno i ko mi se javi na PP, dajem mu podatke o kojoj firmi se radi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna05.11.2006. u 21:41 - pre 211 meseci
da,resenje ne placati njima nego tebi...jadan si
 
Odgovor na temu

thrall
Sasa Joksimovic
Kosarkas
Banja Luka

Član broj: 159917
Poruke: 11
*.broadband.blic.net.

Sajt: leon1.freehoxt.com


Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna16.01.2008. u 12:29 - pre 196 meseci
i meni se tako nesto dogodilo.naime na bux.to sam se registrovao i zaradio tako pare i sada sam napravio paypal racun ali nemogu da prebacim na svoj paypal racun te pare sa bux.to.pa moze li mi neko reci kako da saznam koja je moja paypal adresa?Jedino tako mogu da prebacim na racun
 
Odgovor na temu

AcidMaster

Član broj: 5858
Poruke: 137
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna16.01.2008. u 22:29 - pre 196 meseci
Verovatno ne razumes bas najbolje kako cela stvar funcionise cim ne znas koji ti je paypal acc.
Verifikuj paypal account, pa onda prebacuj pare.
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-3.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna25.05.2008. u 03:53 - pre 192 meseci
Kreirao sam paypal accaunt i i verifikovao sam accaunt, moje pitanje, da li ja da bi kupio nesto preko neta sa nekog sajta koji trazi paypal da se kupuje preko njega da li ja moram da imam na paypall accaunt-u lovu ili mi se direktno oduzima sa moje visa internet kartice
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna25.05.2008. u 16:00 - pre 192 meseci
Moraš na svom nalogu da imaš određen iznos, tek onda možeš da kupuješ. PayPal ne sme sam da skida sa tvoje kartice osim u slučaju verifikacije.
Uzgred, kako si uspeo da napraviš nalog na PayPal-u? Možeš li da nam kažeš koja kartica je u pitanju (koje banke) i koju zemlju si izabrao sa PayPal-ove liste?
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-3.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna25.05.2008. u 19:01 - pre 192 meseci
Kad ides na registraciju izaberes bosna i hercegovina a kad te dalje pita gde stanujes upises glavni grad beograd tvoju ulicu i broj i mesto i eto. Ali imao sam problem oko verifikacije pa sam zamolio ljude iz paypala da mi verifikuju karticu i verifikovali su i sad je sve u redu. Da li neko oce da izvrsi trade cash paypal i moneybookers. da ja nekom uplatim neki iznos na moneybookers a on meni na paypal.

Imam visa internet kartica banka intesa
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna25.05.2008. u 23:24 - pre 192 meseci
E, hvala ti što si mi to rekao. Baš sam i razmišljao tu karticu da uzmem, ali nikako mi ovo oko PayPal-a nije ulivalo poverenje.

Ovo sa Moneybookers-om, ne verujem da je moguće, mislim da je PayPal u tom smislu jedan zatvoren sistem, funkcioniše samo između dva PayPal naloga.
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-3.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna26.05.2008. u 00:16 - pre 192 meseci
ja imam moneybookers i paypal, i ako taj neko ima oba mozemo ovako ja njemu na moneybookers pare a on meni sa njegovog paypal-a na moj paypal pare
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna26.05.2008. u 08:20 - pre 192 meseci
A, taj sistem. Moraćeš da nađeš nekog ko ima oba. Reci da ti pošalju pp ako su zainteresovani, tako sam ja našao nekog da u moje ime uplati nešto preko PayPal-a. A da li ovde da pitaš za tu uslugu, ne znam, mislim da nema podesnijih tema, pretraži, pa vidi.
 
Odgovor na temu

profiter

Član broj: 175683
Poruke: 11
195.252.80.*



Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna10.06.2008. u 22:51 - pre 192 meseci
Ja sam postavio pitanje paypal-u na koji nacin da se registrujem kod njih i oni su mi odgovorili:

Thank you for contacting PayPal.

Hello my name is Ric, I am sorry to hear about the situation regarding
PayPal in your country, and understand your frustration and concern over
this issue. I am happy to assist you with your questions.

We sincerely appreciate your interest in becoming a PayPal member.
Unfortunately, we are not yet providing services for Serbia.
Establishing our service in each new country or region involves complex
changes due to different regulations. We are always looking to expand
our availability; however, due to the complexities of global expansion,
we cannot provide a specific time frame. We are working hard and look
forward to expanding our services to additional countries and regions in
the future.

Visit https://www.paypal.com/ and click the "Worldwide" link in the
footer of the page for more information on the countries and regions
that PayPal supports.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.


Da li je ovo sto si ti izveo sa Bosnom procedura koja moze da se primeni u vise slucajeva ili je ovo izolovani slucaj?
Zeleo sam da platim promociju na sedo.com, ali mi se preko wire transfer ne isplati.
Ima li jos neko iskustva sa ovim nalozima?
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna10.06.2008. u 23:26 - pre 192 meseci
Pozd.

Koliko mi je poznato, ono shto mozhete uraditi da ovo obidjete, je da odete i otvorite rachun u cheshkoj kao strani drzhavljanin i PayPal koristite preko tog rachuna. Ovo govorim iz iskustva jednog prijatelja, nisam siguran koji je razlog zashto bash Cheshka, moguce je da je jednostavniji nachin povlachenja takvih sredstava iz Cheshke na rachun u Srbiju.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

profiter

Član broj: 175683
Poruke: 11
195.252.80.*



Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna11.06.2008. u 21:50 - pre 191 meseci
Ja ih ovih par dana smaram i zatrpavam mailovima, pa ako ovo ne uspe onda cu moci da tvrdim da iz Srbije nije moguce otvoriti mail.
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: PayPal: pomoć potrebna12.06.2008. u 00:34 - pre 191 meseci
Citat:
profiter: Ja sam postavio pitanje paypal-u na koji nacin da se registrujem kod njih i oni su mi odgovorili:
Da li je ovo sto si ti izveo sa Bosnom procedura koja moze da se primeni u vise slucajeva ili je ovo izolovani slucaj?
Zeleo sam da platim promociju na sedo.com, ali mi se preko wire transfer ne isplati.
Ima li jos neko iskustva sa ovim nalozima?

Kad ides na registraciju odaberi da si iz bosne a kasnije kad te pita de zivis navedi stvarno odakle si i kad te pita da uneses brojeve od kartice i to odradi, kad zavrsis sa registracijom, imas opciju da ti oni oduzmu jedno 1 evro da bi dobio paypal cod za verifikaciju kartice, znaci kad odes na link i stisnes to dugme na sajtu da ti oni oduzmu pare sa kartice i da ti posalju kod za jedno dva dana idi u banku i trazi specifikaciju kartice gde si sta kupovao i nadji paypal cod evo preko e-bankinga izgleda ovako Potrosnja po platnoj kartici
(1234PAYPAL--*EXPUSE,1234567891, LU) prva 4 broja su paypal kodovi. E sad posto ti iz srbije i sa intesine kartice nemozes da verifikujes karticu ali pokusaj preko paypala kad uneses te kodove da verifikujes karticu paypal ce ti reci da nemozes onda idi na ovaj link https://www.paypal.com/row/cgi-bin/webscr?cmd=_contact-general imas 3 opcije u prvoj oznaci Bank Account Credit\Card u drugoj oznaci Credit card link and confirm u trecoj napisi na engleskom da nemozes da verifikujes karticu onda idi na continue, paypal te pita Have you received your PayPal Expanded Use Number? oznaci yes, Last 4 digits of your credit card number napisi 4 zadnja broja tvoje kartice za net, Additional Information napisi da nemozes da verifikujes karticu i pitaj ih sta da radis, da li mogu da ti pomognu, da li oni mogu umesto tebe da verifikuju karticu jer ti si pokusavao i nista, navedi koji ti je paypal kod on izlgeda kao sto sam naveo gore 4 broja i navedi expuse number on ti je u zagradi sa onim paypal kodom. Znaci ono sto njih zanima je ono sto je u zagradi.

Posle jednog dana sam dobio od njih email i napisali su da su upoznati sa mojim problemom i da su umesto mene verifikovali karticu. Nemopj nista drugo da pises isim onog sto sam ti reko. jeste da sam ih zajebo na fin nacin i jos su mi ucinili uslugu.

[Ovu poruku je menjao Strale dana 12.06.2008. u 02:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: PayPal: pomoć potrebna

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15465 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.