Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 190689 | Odgovora: 458 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?12.03.2008. u 09:38 - pre 195 meseci
LoriLoreta,drago mi je da si nam se javila i ispricala svoje iskustvo..Kod tebe je sve super proslo..Ja sam sad dobila izlaznu vizu na tri meseca i sa njom moram otici u De da se prijavim i da mi daju boravisnu..Tako da sam najveci deo posla obavila..Srecno i tebi i javljaj se da cujemo novosti..
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dsl.optinet.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?12.03.2008. u 11:30 - pre 195 meseci
Znaci Majo82 ti boravisnu vizu moras traziti iskljucivo u Njemackoj? Ja poznam parove koji su se vjencali u Hr i vizu moraju trazit iskljucivo preko njemackog veleposlanstva u Zagrebu. Mislim da drugaciji uvijeti vride ako si vjencan u Njemackoj-navodno onda oni automatski javljaju uredu za strance i time se automatski trazi boravisna viza. Malo sam sa svim tim zbunjena. Ne znam da li ja mogu sad iz Hrvatske na temelju potvrde o ugovorenom terminu za brak, vec zatraziti boravisnu vizu?! To bi mi bilo super ako se moze jer za cca 3 mjeseca imamo termin za vjencanje, a valjda se do tad mogu obraditi zahtjevi za boravisnu vizu........tako da kad dodjem u njemacku vec imam gotove papire i mogu odma poceti sa integracijskim tecajem njemackog. Ne znam da li znate al integracijski tecaj je duzan proci svako tko zeli na duze vrijeme boraviti u Njemackoj. Sastoji se od 2 dijela: jezicnog(600sati) i orijentacijskog(30sati)). Placa se 1 euro po satu i duzan si ga zavrsit u roku 2 godine. To je u biti super stvar jer dobivas priliku da donekle naucis jezik gotovo besplatno.
Da li tko ima iskustva sa pitanjima iz imigracijskog ureda? E da, jos nesto.........ukoliko vas muz/zena nema dovoljno veliku placu ili je na birou rada, za vas moze garantirati netko od njegovih roditelja te ce vam boravisna viza biti odobrena.
Toliko
pozdrav
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
79.101.147.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?12.03.2008. u 12:33 - pre 195 meseci
Koliko znam...boravisnu vizu NEMOZES dobiti bez medjunarodnog izvoda vencanih....bar sam ja tako upucen u pricu...
Ali ok...ja sam isao na spajanje porodice..ali za to je obavezan taj izvod...
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dsl.optinet.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?12.03.2008. u 13:04 - pre 195 meseci
da, to mi zvuci logicno...........al sve jedno cu provjerit preko ambasade ako bi se slucajno moglo
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?12.03.2008. u 14:38 - pre 195 meseci
evo i ja da se ukljucim u pricu :) ti kao turista imas pravo boravka do tri meseca u nemackoj i tada se mozas vencati, cim se vencas i imas taj sertifikat od goethe-a mozes tamo da predas dokumentaciju za izdavanje boravka i sve dok si u postupku ne moras da napustas nemacku, dakle postoje dva nacina da se vencas u domovini i da predas dokumentaciju ambasadi ili da se vencas i nemackoj i predas dokumentaciju tamo. gradjanima hrvatske je druga varijanta jednostavnija jer im ne treba turisticka viza kao nama, u svakom slucaju ne mozes bez vencanog lista da trazis boravak. inace ja sam predala u ambasadi i sad cekam odgovor, rekli su mi minimum 4 do 6 nedelja a mozda i duze, maja je imala srece a mozda je u pitanju i spoljna politika nemacke prema bosni pa sve to krace traje. evo korisnog linka za slasher-a http://www.goethe.de/lrn/pro/sd1/deindex.htm to ti je primer ispita i srecno u subotu
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?12.03.2008. u 20:19 - pre 195 meseci
Pa verovatno nisi citala ostale moje postove..Ja sam imala zakazano vencanje za 26 oktobar 2007 godine u Nemackoj.Skupili smo sva dokumenta i predali i sud nam je odobrio tamo vencanje..Problem je nastao kad sam otisla u Sarajevo da predam za vizu za vencanje jer je taman stupio zakon o poznavanju nemackog jezika..Sledeci slobodan termin za polaganje bio je tek u 2008 a meni su sva dokumenta vazila do januara,tako da je papreno skupo vencanje u De propalo..Vencali smo se ovde u RS,besplatno i ja sam sa polozenim nemackim predala sva dokumenta za spajanje porodice..Odoborena mi je viza na tri meseca sa kojom cu da odem u ured za strance i dace mi boravisnu..Posto oni imaju sva moja dokumenta to ce trajati najvise par dana..A za kurs u Nemackoj receno mi je da da je to bilo pre nego je donesena odluka o polaganju A1 i posto polozimo A1 ne idemo na taj kurs za ucenje jezika..
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?12.03.2008. u 20:20 - pre 195 meseci
Da dodam da se mora traziti viza za vencanje jer nijedan maticar nece da venca osobe koje su na turistickoj vizi..Ne igrajte se sa tim..
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
79.101.147.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?12.03.2008. u 21:51 - pre 195 meseci
Jooooj jos 3 dana do mog polaganja...bice veseloooo....znaci mozak i informacije su mi u katastrofi..nadam se da ce se malo razbistriti do subote...
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
89.201.146.*



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?12.03.2008. u 22:41 - pre 195 meseci
Ne, ne ....meni viza za vjencanje u njemackoj nije trebala..........maticarki smo predali sve dokumente, potpisali sto je trebalo, odredili datum, ona odobrila i time je sve vezano za administraciju zavrseno.
....s tim da vise nismo obvezni ici na integracijski tecaj, nisam upoznata. Znam samo da trebaju izglasat/ili su vec izglasali zakon o povecanju broja sati sa 600 na 900.
 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 10:30 - pre 195 meseci
majo brkas babe i zabe... njoj ne treba dozvola za vencanje jer moze da ide za nemacku kad god pozeli, zivi u normalnoj drzavi cijim gradjanima ne trebaju vize (vec 15 godina se osecam kao debil zbog cekanja u redovima ispred ambasade) ... izvinjavam se ali to je surova istina. a to sto pricas za integraciju to je sasvim ok jer ti i ovako i onake neces moci da radis dve godine, tako da ucenje jezika ili gajenje dece kao ja npr. :)))) su nesto cime mozes da prekratis vreme dok cekas da se dragi vrati sa posla. a ti slasher pogledaj onaj link sto sam ti dala i shvatices kako izgleda ispit i da li si spreman ili ne, ako si ucio ne bi trebao da imas problem... jos jednom srecno u subotu... pozz
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
79.101.147.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 10:46 - pre 195 meseci
Hvala...treba ce mi dosta srece.....eto doslo 2 dana do ispita...sutra idem kod prijatelja u BG...pa ce on samnom na ispit...nadam se da ce sve proci kako treba...inace mi u subotu polazemo i pismeni i usmeni...sve u jednom danu...javljam vam kako sam prosao....a zeludac..lele samleo sebe bar 10 puta vec...znaci katastrofa...nikada se ovako nisam osecao kao sada....
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 12:15 - pre 195 meseci
Procitala sam postove i znam da joj ne treba viza ima hrvatski pasos..Pisala sam svoju situaciju jer me je pitala zasto trazim Boravisnu Vizu u Nemackoj..A i drugi da procitaju kojima treba informacija..Proverila sam sinoc i svi moraju da prodju taj jezicki kurs koji ce izgleda biti povecan na 900 casova..Nema veze dobro ce mi doci jer planiram postdiplomski tamo a decu jos ne planiramo tako da cu da se bacim na ucenje..
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
79.101.147.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 12:18 - pre 195 meseci
Znaci..polozim ovde...i u nemackoj opet polazem? leleeeeee
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 12:24 - pre 195 meseci
Nemoj se plasiti Slasher ahahha.Ovo sto polazes je obavezno a tamo prolazimo kurs od 6 meseci koji se sastoji iz istorije Nemacke i drugih oblasti..Jedini je problem sto svaki dan imamo po 6 casova i sto to traje 6 meseci..Ali je dobro da kao sto one touch kaze utrosis slobodno vreme..Sem toga Nemacki ti treba,u njihovoj zemlji zivis i ako zelis posao ili nesto vise prva ti je prepreka bas jezik..One touch ja mislim da ce ti i pre vremena zavrsiti sa obradom zahteva..Meni su rekli isto oko mesec dana da traje..Medjutim cim su poslali u Nemacku,nazvali su mog muza da donese dodatna dokumenta i odmah odobrili..Proveravaju kvadraturu stana,mesecno primanje muza i ostalo..Ukoliko ti suprug ima Nemacki pasos nista,onda nista ne proveravaju..Sad to ide vrlo brzo i srecno da dobijes sto pre..Ps..Kako bebica u stomaku slusa?:)
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dsl.optinet.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 12:37 - pre 195 meseci
e bas si me obradovala s tim da nisu ukinuli te sate. sa 900 sati jezika je moguce dogurati do razine C1. te skole nisu kao goethe institut, pa ne treba ocekivat brda i doline. isto tako predavaci nisu dipl. germanisti vec ljudi koji to rade usput da bi dodatno zaradili... ali sve jedno sam sretna sto ce mi se pruzit ta prilika da besplatno ucim jezik........manje cu trebati privatnih sati. takodjer namjeravam u izvjesnom vremenu upisat postdiplom pa mi razina poznavanja jezika mora biti na razini C2. ne znam da li znate, ali u njemackoj je moguce na eng slusati predavanja na postdiplomskom. moj eng je dosta dobar al ne mislim da bih bila sposobna na njemu pisat znanstveni rad.
Inace nostrificiranje hrvatske diplome(pretpostavljam i srpske) je trnovit put...........previse ima razlika, a time i vise predmeta za polagat da bi se diploma priznala u D..........stoga je jednostavnije upisat postdiplomski. e da joj nadodam............ukoliko netko prevodi diplomu u svrhu daljnjeg skolovanja u D, diploma mu se u vecini slucajeva prizna na nacin da ne treba polagat razliku predmeta-barem su mi tako rekli.
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dsl.optinet.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 12:45 - pre 195 meseci
one touch, jel to sigurno da se nece moc radit 2 godine? ja sam od 2 razlicita socijalna radnika dobila 2 razlicite informacije. jedan kaze da se nece moc radit 2 godine, a drugi da je D u cilju da se auslanderi sto prije integriraju te budu samostalni(u smislu da nisu na teret drzave).
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 13:07 - pre 195 meseci
Loriloreta,hvala na korisnim informacijama:)Evo vam koristan sajt za ucenje jezika:http://www.livemocha.com/..Ja se sluzim sa njim i odlican je ko ima i najmanju podlogu..Neznam i ja prvi put cujem da se nece moci raditi dve godine..A za posdiplomski sam se raspitala,i kad se nauci jezik lakse je na posdiplomski nego razlike predmeta polagati..Zato bolje da zapnemo..I imamo roka dve godine da prodjemo taj kurs nemackog od dana kad se prijavimo..
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 13:09 - pre 195 meseci
http://www.livemocha.com
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dsl.optinet.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 14:28 - pre 195 meseci
znam da imamo rok 2 godine......to je i vise nego dovoljno da se nauci za ispit
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
79.101.147.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?13.03.2008. u 14:29 - pre 195 meseci
Ok..taj kurs je onda lakse poloziti jer se lakse nauce neke stvari u drzavi u kojoj zivis....ali cisto informativno...sta se desava ako se ne polozi posle 2 godine...sta onda?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 190689 | Odgovora: 458 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.