Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 191078 | Odgovora: 458 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?09.03.2008. u 15:59 - pre 196 meseci
Zao mi je valjda ce sve biti ok..Uglavnom srecno na ispitu i javi sta si uradio..
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
79.101.171.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?09.03.2008. u 17:19 - pre 196 meseci
Znaci osecam se kao da idem pred vod za odstrel a ne da polazem....lele nervozan,po ceo dan se vrtim sa knjigom po sobi..znaci zeludac mi je otisao skroz od nervoze....moram da polozimmmmmm.

E toliko sam u bedaku...da mi dodje da napravim i puskice kao u srednjoj skoli..hihihi
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?09.03.2008. u 22:01 - pre 196 meseci
Ja sam dobila gastritis od nervoze..Danima povracala i nisam jela nista..Fakultet zavrsih bez nervoze ali to me dotuklo..A na kraju bezveze nerviranje jer to nije nista..Puskice ne pokusavaj da nebi izgubio sansu da ikad vise polazes..Ne igraj se
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
79.101.171.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?10.03.2008. u 09:26 - pre 196 meseci
Nisam jeo vec 4 dana nista,samo kafica i caj..jednostavno nemogu od nervoze....polazem sada u subotu...joooj jos 5 dana....bice veselo...a meni je tolika zbrka oko nemackog u glavi....izmesale su mi se i babe i zabe....
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
79.101.171.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?10.03.2008. u 11:44 - pre 196 meseci
Neko je spominjao da se posebna paznja obrati na 8 lekciju...hmmmm koja je to lekcija,o cemu se radi?
 
Odgovor na temu

micaka

Član broj: 144588
Poruke: 6
91.150.71.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?10.03.2008. u 13:35 - pre 196 meseci
Znam kako ti je isto sam se osecala i ja tako,veruj mi nema potrebe samo se opusti jednostavno sta znas znas,ne pokusavaj kao sto Maja rece puskice da ne bi bio izbacen sve sto ti nije jasno oni ce ti objasniti pa cak i reci resenje.Nije toliko strasno ali ipak treba to osnovno znanje.I rekal sam ti nauci samo najvaznije pisanje pisma to ti je najvaznije.Usmeni deo je lak bitno je da znas da postavis pitanje u fazonu ima te li,koliko kosta,mozete mi dati itd.Ja ti od srca zelim da sto pre prodje i ta subota da nam se javis veseo i kazes ljudi polozio sammm....SRETNO
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?10.03.2008. u 13:46 - pre 196 meseci
Slasher ,8 lekcija je ponavljanje ukratko cele knjige..Znaci osnove stavke sto ti trebaju...
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
77.46.179.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?10.03.2008. u 13:51 - pre 196 meseci
Dali se to nalazi u FIT FÜRS GOETHE ZERTIFIKAT A1 ?

Jer nisam uspeo da se snadjem..jer sam ucim...gde je ta lekcija br.8
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
77.46.179.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?10.03.2008. u 13:56 - pre 196 meseci
Samo mi nije jasno..koji ce mi ocin kako se kaze frizider,sudopera i tako te gluposti...
Sta pobece mi frizider..pa su nekoga uz put da pitam..E molim vas reci te mi da li je ovuda protrcao moj frizider ? ...bas bas ima gluposti

A sta ako izvucem na kartici predmet..koji ne znam kako se izgovara? Ne mogu bas ceo recnik da naucim napamet...
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?10.03.2008. u 18:44 - pre 196 meseci
Lekcija 8 je u Tangramu,ja nisam koristila knjigu Fit Kurs für Goethe iako je vrlo korisna..Pa Slasher ako celi svet uci iz tih knjiga ocigledno da moramo i mi da vrede necemu te knjige..Ne moras nauciti celi recnik ali na kraju svake lekcije u Tangramu postoje reci koje trebaju..Znaci 8 lekcija po jedno 50 reci..
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
212.200.215.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?10.03.2008. u 22:29 - pre 196 meseci
SUPERRRRRR !!!!!!!!!!!!! Tek sam sada skontao da su mu ovi umesto TANGRAM-a poslali THEMEN 1 aktuell !!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
212.200.215.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?11.03.2008. u 10:33 - pre 196 meseci
Ovo pisanje pisma mi je tako tesko da je to haos...znaci nekontam nista :(
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?11.03.2008. u 16:15 - pre 196 meseci
Pa manje na kompu vise uz knjigu..Ja sam svaki ali svaki dan ucila i opet nisam bila sigurna da cu procii..Ako zelis da budes sa voljenom osobom ne zezaj se nego preduzmi nesto!Ja trenutno ucim na livemocha nemacki..Odlicno je za pocetnike ucenje bilo kog jezika..Bolje ti je da se pripremis nego uzalud da dajes novac na polaganje ako se nisi pripremio..Bolje to ulozi u casove nego bezveze da izadjes..Niko te nece pustiti na lepe oci..Decko koji je polagao kad i ja i nije polozio pricao mi je kako su trudnicu oborili koja je u viskoj trudnoci falio joj samo 1 bod da prodje..Zato knjigu u sake kao i mi ostali i zapni jer kod njih nema na lepe okice..Zelim ti srecu na polaganju i javi kako si prosao..A za pisanje trebas da krenes iz pocetka ..Znaci od Alpfabeta pa do pravila da bi dosao do pisma...Ja cu pomoci kome treba pomoc koliko mogu..
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
212.200.215.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?11.03.2008. u 20:15 - pre 196 meseci
Od 24h ja ucim 22h..spavam samo 2 sata i to od 4 do 6...
Ali....nije problem u tome dali ja kogu da se spremam za neki drugi termin..problem je u tome...sto moja supruga nema jos mnogo vremena...malo su se neke stvari iskomplikovale i nadjeno je jos par stvari.....
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?11.03.2008. u 21:12 - pre 196 meseci
Stvarno mi je zao,ja bi ti ustupila moju vizu da mogu..Ajde onda ponavljaj sve to i do subote valjda ce sve biti ok..Samo polako i nedaj se zbuniti..Pusa
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
212.200.215.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?11.03.2008. u 21:47 - pre 196 meseci
Idem na sve ili nista....znaci ja para za drugi termin nemam...cak i za BG idem stopom jer nemam para za kartu....tako da ili cu poloziti..ili mogu da zaboravim da cu suprugu videti ikada vise.....
vec duzi period jedem samo kifle..da bih mogao da skupim pare za polaganje....
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?11.03.2008. u 22:15 - pre 196 meseci
Ja cu pomoci koliko mogu ovako virtualno:)Znaci kad dobijes u ruke test odnosno knjizicu gde pises odgovore postupi ovako!!U prvom delu koji traje 20 minuta imas 15 pitanja.Taj deo je slusanje!Kad puste ne cd plejeru dijalog pre toga pogledaj sta se trazi.Znaci pogledas pitanje na testu i onda saslusas..2X se ponavlja da ne brines,samo se dobro skoncentrisi jer ce spomenuti sve odgovore a tebi treba jedan pravi onaj sto se trazi..Tu ti ne mogu bas puno pomoci jer je bitno da razumes nemacki..Malo uvezbaj brojeve jer cesto budu brojevi soba,perona,ulica itd..Drugi deo je citanje..Znaci dobices delove emailova i raznih reklama i tekstova da procitas i dole sta se trazi..Dobro procitaj tekst i onda zaokruzi odgovor.Ovaj deo traje 25 minuta i takodje ima 15 pitanja.Treci deo je pisanje gde ces procitati prvo mali deo pisma i onda popuniti formular koji je prazan..Znaci dobro obrati pzanju da li recimo pored imena grada traze postanski broj i sve..Sto se tice pisanja pisma ovako..Bitno je da ne promasis temu!Znaci pogledaj sta ti traze i za svaku stavku koju traze napisi po jednu recenicu najprostiju ne vise od toga..Evo ovo ce ti pomoci Pismo mozes da pocnes na dva nacina zavisi da li osobi kojoj se obracas persiras ili si prijatelj sa njom..Posto nemci gotovo svima persiraju neces pogresiti ako persiras znaci pismo mozes pocesti sa :Sehr geehrte(r)Frau(Herr)..ili Liebe(r)Frau(Herr) ili Liebe(r) pa ime osobe..A ako ne persiras znaci per du onda mozes samo Hallo pa ime ili Hi i ime osobe..Pismo zavrsavas sa Mit freundlichen Grussen ili Viele Grusse(nemam ostro s na tastaturi pa kucam dva s)..Ili ako je per du onda Viele/Liebe/Herzliche Grusse..Sve napisano se boduje i svaka recenica nauci ovo!Znaci pismeno deo traje 20 minuta i kad sve zavrsis preneses iz te sveske na papir koji ti daju..Oni svesku ne gledaju nego taj papir na koji preneses!Sedi negde napred da bolje cujes kad pustaju dijaloge jer se u zadnjim klupama slabije cuje..Ako polozis onda suttradan polazes usmeno..Nauci tekst za predstavljanje znaci Ime,Godiste,Zemlja i grad rodjenja,mesto stanovanja,Jezici koje govoris,Zanimanje,Hobby i mozes dodati jos neke stvari izmedju ali drzi se ovih..Nauci svoj broj telefona i postanski broj grada na nemackom a nauci i spelovanje Alphabet nemacki jer traze da spelujes ime i prezime recimo M wie Martha,A wie Anton,J vie Jonatan,A wie Anton...Durgi deo usmenog pazi dobro kad izvlacis karticu koja je tema..Mozes pogresiti rod ali nesmes temu!Recimo primer:Dobijes rec Eltern ti mozes pitati Kako se zovu tvoji roditelji..i tako..Obrati paznju da li se traze pitanja sa bitte!Ukoliko dobijes neku rec pridrzavaj se sledecih pitanja a samo menjaj reci koje dobijes Znaci Können Sie mir bitte,Bringen Sie mir bitte,Geben Sie mir bitte,Shicken Sie mir bitte..Uvek na kartici bude neka od zabrana recimo da se nesme pusiti ili slicno..Piatanje pocinjes sa Darf ich ili Kann Ich ili ako trebas samo reci ..Hier darf man nicht ...Nemojse zbuniti jer usmeni traje 15 minuta..Znaci samo hrabro i nadam se da se bar malo pomogla:)
 
Odgovor na temu

slasher021
Jos neznam lokaciju

Član broj: 163838
Poruke: 80
212.200.215.*



Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?11.03.2008. u 22:34 - pre 196 meseci
Znaci pomogla si mi maksimalnoooo...hvala i ako polozim..imas pice od mene...hvala od srca jos jednom.
E sto se tice spelovanja...da li treba kao SINISA da spelujem eS I eN I eS A...ili tako sa nekim imenima kao sto si ti napisala?
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?11.03.2008. u 22:42 - pre 196 meseci
Pa mozes sa recima nekim nemackim,mozes i sa slovima tako..Kako ti je lakse samo da je ispravno..Ja sam imena stavila kao primer..Meni je sa imenima najlakse
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dsl.optinet.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?12.03.2008. u 00:03 - pre 196 meseci
slucajno sam naletila na ovaj forum pa da vam ispricam svoje iskustvo...............Naime, moje iskustvo se ponesto razlikuje od vasega jer dolazim iz Hrvatske, a nama viza za posjet Njemackoj nikada nije bila potrebna...............drugi problemi su nam zajednicki(ispit na goetheu.........). Ja sam jezicni ispit polozila na Goetheu u Frankfurtu. Sastojao se od 4 dijela: horen, lesen, schreiben i sprehen. Maja 82 je to lijepo opisala tako da ne ponavljam. Ispit je uistinu lagan. Ja sam imala preko 90 posto tocnih odgovora te dobila sehr gut iliti najvecu ocijenu. Za proc je bilo potrebno 60 posto. Meni je usmeni i pismeni bio isti dan. Termin u Zagrebu je bilo gotovo nemoguce dobiti(tek u 6 mjesec) pa sam na avion i u Frankfurt. Tamo je dovoljno 10-ak dana prije prijavit ispit. Ispit mi je bija 26.02., a ispit sam prijavila 14 dana ranije. Od nas 20, proslo nas je 15. Svi kandidati, osim mene su u njemackoj vec duze vrijeme zivjeli(na crno ili kako vec ne znam).
Vidjela sam da je netko na forumu spomenuo da ispit ne trebas polagat ako imas zavrsen fax.........podatak nije tocan jer ja imam zavrsen fax i sve jedno sam morala polagat. Na netu sam nasla podatak da nije potrebno polagat ispit ako si visoko obrazovan. Kada sam za provijeru istinitosti tog podatka nazvala njemacku ambasadu u Zagrebu, rekli su mi da sam sve jedno obavezna to polagati jer ako imam zavrsen fax ne znaci da govorim njemacki. Zatim je moj momak nazvao ured za auslendere u Njemakoj, te su mu i oni potvrdili da moram polagati. Takodjer nije vazno da li ti muz ima njemacko ili neko drugo drzavljanstvo, sve jedno si duzan polagati. S menom je na ispitu bila cura koji u njemackoj zivi vec 6 godina, a od toga 2god sa Nijemcem za kojeg se udala prije 6 mjeseci(njemacki govori na stupnju C1 sto znaci da joj je poteban samo jos C2 stupanj da bi govorila na najvecoj razini) i sve jedno joj je bila potrebna diploma (A1) s goethe instituta ako zeli boravisnu vizu.
Ja sam osobno htijela sve dokumente prikupiti prije civilnog vjencanja u njemackoj...........tako da poslije nemam problema letit tamo vamo....... Kada sam polozila ispit na Goetheu, otisla sam kod maticarke sa svom dokumentacijom(internacionalni rodni list, izvadak o slobodnom bracnom stanju s apostille pecatom prevedeno na njemacki, potvrda o prebivalistu(njemacki prijevod), putovnica(pass) + momkova dokumentacija. Kod nje sam potpisala neki dokument, zakazali termin pred ljeto i to je bilo to. Cak mi ni prevoditelj nece biti potreban na vjencanju jer je njezina slobodna procijena da dovoljno govorim i razumijem njemacki za taj cin. U biti meni je za prikupit dokumentaciju trebalo svega par dana.Internacionalni rodni list, potvrdu o prebivalistu i slobodni list sam u Hr dobila isti dan kad sam ih i zatrazila. Na prijevode u njemackoj smo cekali svega 24 sata............cetrifikat na Goetheu je bio gotov isti dan kad smo polagali.............tako da kod nas to stvarno nije puno trajalo.
Prije nego sta sam se upustila u ovu proceduru oko dokumentacije za vjencanje i boravisne vize, kontaktirala sam putem emaila hrvatske socijalne radnike pri Caritasu. Mene je zanimalo sve, od dokumentacije, prijevoda moje sveucilisne diplome, radnih mjesta koja ce se otvarati pri ulasku Hr u EU, integracijskih tecajeva njemackog jezika do najsitnijih detalja. Dobila sam odgovore na sve, tako da bi i vama savjetovala da probate doc do srpskih socijalnih radnika ukoliko imate bilo kakvih pitanja. Nisam sigurna koliko je velika srpska emigracija u Njemackoj(Hrvata u Njemackoj ima jako puno pa svaki veci grad ima po nekoliko hrvatskih socijalnih radnika) ali pretpostavljam da postoje i socijalni radnici za Srbe koje pruzaju pomoc pri integraciji. Npr. u Francuskoj postoji mreza srpskih socijalnih radnika jer u toj zemlji imate jako veliku emigraciju.
Sretno svima!
Toliko od mene
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Kako najlakse dobiti vizu za Nemacku?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 191078 | Odgovora: 458 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.