Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Catia ! Molim za pomoc !

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Catia ! Molim za pomoc !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9313 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sormaz Milan
Gradiska

Član broj: 99357
Poruke: 4
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Catia ! Molim za pomoc !24.06.2006. u 21:06 - pre 216 meseci
Ako neko moze da mi pomogne u vezi programa Catia ! Imam jedan problem. Instaliram normalno Catia V5R10 na windows xp SP2 i kad ocu da udjem u Catiu prijavi mi gresku "Command interrupted" kad ocu da udjem u Mechanical Desing i Part Desing kaze mi "Click OK to terminate". A jos sam zaboravio reci da kod prijave error-a kod Command interrupted kaze mi da ce Promjena podataka biti pokrenuta na aktivnom dokumentu.
Molim vas pomozite mi sve sam promjenio ko racunara i hdd i mem ne znam vise sta da radim :(

hvala unapred
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !25.06.2006. u 00:39 - pre 216 meseci
Mozda te kolje SP2, meni radi regularno CTY bez njega...
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.ipt.aol.com.



+1 Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !25.06.2006. u 02:02 - pre 216 meseci
Verovatno nije SP2, jer meni radi V5R12 a pre toga V5R10 sa SP2.

Pozdrav, Ivica
 
Odgovor na temu

srdjan milic

Član broj: 44406
Poruke: 148
194.247.209.*



+1 Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !26.06.2006. u 08:01 - pre 216 meseci
Mislim da nema veze sa WinXP Os i sp, bez obzira koji imas...to je do Catia
Nisi napisao da li imas apliciran SP na samu Catia, posto se ta greska otklanja sa service pack Catia SP4...
e sada, pronasao sam neko resenje koje moze da upali ali nisu postovali kometare da li radi...pa ako ti upali molim te postuj ovde...Resenje>

APAR status
Closed as duplicate of another APAR.

Error description

Catia V5 crashes with the 'command interrupted'
error if the CATStartupPath variable exceeds 210
characters.

Scenario:
Abstract -
Catia V5 crashes with the command interrupted
error if the CATStartupScript variable in
the 'CATIA_P3.V5R11.B11.txt' file is set to more
than 210 characters.
This happens only if the "Load Extended Language
Libraries" option in ON in the Tools => Options
panel.

Scenario -
1 - Open the CatiaV5 environment file
CATIA_P3.V5R11.B11.txt
2 - Set the CATStartupPath variable to a path that
is more than 210 characters.
3 - Launch Catia V5
4 - Click on Tools => Options => Parameters &
Measures
5 - Check the 'Load Extended Language Libraries'
option.
6 - Exit Catia V5 and launch again.
7 - Download the files TestItem.CATScript and
Part11.CATPart files attached to this PMR into a
local directory.
8 - In Catia V5 open the Part11.CATPart attached
to this PMR.
9 - Click on Tools=>Macro=>Macros - The macros
panel pops up.
10- Locate the TestItem.CATScript file and Click
Run.
Catia crashes with the command interrupted error.
.
Notes -
1 - If the CATStartupPath variable path is less than
210 characters everything works fine.
2 - Tests were done on Catia V5R10, Catia V5R11 SP02 and
Catia V5R13 SP03 and the results are exactly the
same.
MB GigaByte 7N400L * AMD 1800+ * HDD WD80GB * Kingston 3*256 MB DC* Asus ATI 9550GE *
WinXPSp2
 
Odgovor na temu

Sormaz Milan
Gradiska

Član broj: 99357
Poruke: 4
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !27.06.2006. u 22:58 - pre 216 meseci
Uf joj jos imam jedan problem.... Nemogu to sad skontati sta trebam ustvari da radim....Molim vas pomozitee imam taj problem vec 2 mjeeseca nemogu ga rjesiti. Promjenio sam hdd i memoriju i opet ne radi. Kod odem kod drugog nekog radi normalno ne znam sta da radim. Instalirao sam vec na 15 racunara i radi normalno samo kod mene nece a taj isti cd ne znam sta da radim ovde kod ove poruke.... Molim vas pomozite ako ste voljni.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

cnc-project
Sam svoj majstor
FIUME

Član broj: 80861
Poruke: 426
195.29.178.*



+4 Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !28.06.2006. u 04:56 - pre 216 meseci
prvo bi krenuo od možda problem sa HW, a onda uninstalirao i pobrisao sve u Doc & Setings-apl data sa postavkama usera ...

druge ideje nemam...
CATY FANATIC ...
 
Odgovor na temu

srdjan milic

Član broj: 44406
Poruke: 148
194.247.209.*



+1 Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !28.06.2006. u 10:23 - pre 216 meseci
nisi napisao da li imas servce pack na catia...
Nisi nam napisao da li si ispostovao proceduru koju sam ti naveo...
treba da krenes od onoga>>

Scenario -
1 - Open the CatiaV5 environment file
CATIA_P3.V5R11.B11.txt....

samo sto prilagodjavas tvojoj verziji catia...

ako si probao da li je radilo ili i dalje ne radi...
mozda treba procedura da bude na srpskom, takodje mislim da ne moras da pokreces macro files, jer oni samo rade test catia env_

Poz_
MB GigaByte 7N400L * AMD 1800+ * HDD WD80GB * Kingston 3*256 MB DC* Asus ATI 9550GE *
WinXPSp2
 
Odgovor na temu

Sormaz Milan
Gradiska

Član broj: 99357
Poruke: 4
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !28.06.2006. u 22:58 - pre 216 meseci
E vako... Imam sp2 za Catia V5R0 neki patch imam ne znam tacno kako se zove tacan naziv. NEgo vako.

Ovakva je greska>

A check on data will be launched on active document.> To pise na plavom dijelu prozora.

A ispod pise Command interrupted.
_______________________________________________________________________________________________

Kad ocu da udjem na opciju Tools - Options pise mi :

Error Type=CATInternalError
Error Name=CATSysFatal_000001

Assertion Failed : AssertionFailed:0 in FileG:\CXR10\.\ProductStructure\AS0STARTUP.m\src\CATPrdSTARTUPARetriever.cpp at line 289.
_______________________________________________________________________________________________

A kad ocu da udjem ponovo u Mechanical Design i Part Design pise mi Runtime exception u plavom dijelu prozora a dole ispod Click Ok to terminate.
_______________________________________________________________________________________________

A npr moze funkcija drafting da se pokrene.

Neznam sta da radim vise hvala unapred
 
Odgovor na temu

srdjan milic

Član broj: 44406
Poruke: 148
*.ncrc.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !29.06.2006. u 09:31 - pre 216 meseci
pogledao sam na Catia Community... razmenio nekoliko postova...
izgleda da je problem sto putanja do nekog dokumenta ili nekog file koji si koristio ili zelis da koristis je duza od 210 karaktera...jer ako smestis file u nekoliko direktorijuma tipa c:/documents and setting/user/ .... i tako dalje i ako file ima predugacko ime catia mora da uradi 'check on data' ili ako probas da snimis taj dokument...
potrebno je da izmenis taj txt file, to jest komande u njemu...
na Catia Community se nadaju da je ta greska otklonjena u novijim verzijama ili je makar ukljucena u service pack za catia...

uspeo sam da pronadjem da je otklonjena u service pack 4

takodje pronasao sam da se taj problem ponekada javlja kada pokusas da uvuces catia v4 model u v5 okruzenje...
pogledaj link http://www.coe.org/forums/mess....cfm?catid=7&threadid=7625

[Ovu poruku je menjao srdjan milic dana 03.07.2006. u 10:17 GMT+1]
MB GigaByte 7N400L * AMD 1800+ * HDD WD80GB * Kingston 3*256 MB DC* Asus ATI 9550GE *
WinXPSp2
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !30.06.2006. u 23:24 - pre 216 meseci
Ja mislim da ti je mozda neispravna instalaciona verzija,ja sam imao 10-ku i radila je bez problema.A jel piratska verzija,....
predlog
1 nabavi neku drugu verziju(naravno ako si u mogucnosi i ako nemas nista protiv piratskih verzija)
2 formatiraj komp,mozda se nesto zabagovalo u sistemu

pozz
 
Odgovor na temu

Sormaz Milan
Gradiska

Član broj: 99357
Poruke: 4
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !09.08.2006. u 21:26 - pre 215 meseci
Ljudi rjesio sam proble. Kad vam se to pojavi Command interrupted samo instalirajte Winows Xp sa drugog CD-a ne sa tog kojeg vec imate u racunaru vec drugog.

U svakom slucaju hvala ! ! !
 
Odgovor na temu

muconi78
Podgorica

Član broj: 84427
Poruke: 108
213.244.197.*



Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !09.08.2006. u 22:14 - pre 215 meseci
Citat:
Sormaz Milan: Ljudi rjesio sam proble. Kad vam se to pojavi Command interrupted samo instalirajte Winows Xp sa drugog CD-a ne sa tog kojeg vec imate u racunaru vec drugog.

Mislis neka druga instalacija Windows XP?Kakvog drugog CD-a?

Ja imam slican/isti problem.
Naime, imao sam V5R10 bez SP koja je radila savrseno na WinXP bez SP.Kasnije instaliram V5R14 (takodje bez SP) nakon deinstalacije V5R10 i ona je radila super.Poslije izvjesnog vremena, odlucim da reinstaliram system, pa ponovo sve ispocetka, format c:, instalacija istog WinXP-a kao i ranije, onda probam da instaliram prvo V5R14 i onda se desava ovo sto se vama deslavalo.

A check on data will be launched an active document.
No warm start available.
Command interupted.

Opet probam instalirati V5R10 ali se kod njega desavalo nesto drugo, nisam mogao vidjeti stablo, sve ucitava ok ali nista ne mogu raditi ni vidjeti.Jedino ikonice stoje sa strane i interfejs kompletan ali onaj glavni prozor u kojem crtam kao i stablo se ne vide.

Da mi sad instalirati bar jednu verziju da radi noramlno

Kako da promjenim da mi broj karaktera u putanji CATStartupPath bude veci od 210 karaktera?Tamo se samo moze promjeniti putanja, koja sigurno ima manje od 210 karaktera?

Srdacan pozdrav svima.
MK
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.ipt.aol.com.



+1 Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !10.08.2006. u 01:22 - pre 215 meseci
Potrazi malo po forumu, mislim da je bila tema u kojoj se spominje nesto sto verovatno moze resiti problem.

EDIT:

Evo linka, mada vise nisam siguran da je to sto tebi treba
http://www.elitesecurity.org/t149238-0#975253

Pozdrav, Ivica


[Ovu poruku je menjao ivicat13 dana 10.08.2006. u 03:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

muconi78
Podgorica

Član broj: 84427
Poruke: 108
213.244.197.*



Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !10.08.2006. u 11:37 - pre 215 meseci
Ma znam za tu temu.Citao sam je sto puta, ali ne ide.Mora da su moja sistemska podesavanja poremecena.
Hvala na trudu.
Ako rjesim problem, javicu se.
MK
 
Odgovor na temu

vrbnik1
Student
Zemun

Član broj: 105683
Poruke: 95
194.106.175.*



Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !16.08.2006. u 22:02 - pre 215 meseci
Nevalja ti komp, mnogo je slab sigurno! Nema to nikakve veze sa SP!
 
Odgovor na temu

muconi78
Podgorica

Član broj: 84427
Poruke: 108
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !17.08.2006. u 09:55 - pre 215 meseci
Ma i nije neki (AMD XP 2000+, 512 MB DDRAM, HDD 40 GB, GeForce MX 440, 64 MB) , ali sto me najvise cudi da je radio prije i to sasvim ok.Sporije se ucitavao, nisam mogao raditi sa velikim brojem partova, slozenim feauturesima,...Instalacija je ok, koliko i svima
Mislim da imam problem sa grafikom, tacnije OpenGl, zato sto mi Ansys 10.0 ne radi ok u model view-u, tacnije nista se ne vidi, kao ni Matalb, koji prilikom startovanja javlja gresku sa OpenGL upitom.Evo sad R10, ne prikazuje stablo?
Sumnjam da sam Registry Cleanerom pobrisao neke kljuceve.Jos jednom cu reinstalirati Windows pa sta bude, u suprotnom uzimam neku jacu masinu sa Intelovim procesorom jer je Catia kao i vecina drugih software-a optimizovana za Intel.Tako da na AMD vise necu racunati.



MK
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.ipt.aol.com.



+1 Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !17.08.2006. u 15:09 - pre 215 meseci
Citat:
vrbnik1: Nevalja ti komp, mnogo je slab sigurno! Nema to nikakve veze sa SP!


Jeste konfiguracija relativno slaba za Catia-u ali bi trebalo da radi (i kao sto kaze covek radilo je). Ja sam radio i na slabijoj masini (neke sitne stvari, ali radilo je).
Pozajmi od nekog graficku pa je stavi u svoj komp i probaj. Onda ces videti da li je to sto mislis...

Srecno sa resavanjem problema...
 
Odgovor na temu

muconi78
Podgorica

Član broj: 84427
Poruke: 108
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !17.08.2006. u 21:17 - pre 215 meseci
Uspio sam da rjesim problem!!!
Nakon trece reinstalacije Windows-a
Otprilike bilo je ono sto sam predpostavljao.Da napisem, mozda neko bude imao slican problem, za ovu a i za druge aplikacije.

Inace, imam obicaj da koristim programe za ciscenje registry-a, toboz ubrzavaju rad komp-a, tako je i bilo do prije desetak dana.Koristio sam WinASO registry cleaner i vrlo cesto cistim bazu, ranije sve ok radilo ali ovaj put se odrazilo na Catia, Ansys i Matlab(?), vjerovatno mi je pobrisao neke kljuceve za OpenGL podrsku tako da nije nikako mogao ispravno raditi.Eto, glupa greska, ali ja vise necu koristiti programe tipa Registry Cleanera!!!Nakon trece reinstalacije Windowsa odlucio sam da ne instaliram WinASO Registry Cleaner tako da mi sada ispravno rade i Catia V5R10, Ansys 10.0 Workbench.

Dakle, hardware-ska konfiguracija je ok, nije Bog zna sta, ali obavlja poslove.Catia je radila i na slabijoj masini, a na ovoj bez problema, tako da je moralo biti nesto u vezi Windows podesavanja .Kada eliminisem sve moguce uzroke, ostalo je samo problem sa registry bazom i DirectX driveri koji nisu bili problem, s obzirom da se sjecam da je Catia i ranije radila sa DirectX 9.0.

SP kod Windows-a XP Professional ne igra nikakvu ulogu.Meni je Catia radila i bez SP i sa SP1(sada radi).

Sto se tice poruke Command interupted, desavalo mi se ranije na V5R10 da se Catia srusi upravo sa ovom porukom, i pretpostavljam da je problem sto nisam propisno izasao, tako da je pri sljedecem podizanju bila ona poruka No Warm Start Available itd ...




MK
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.teol.net.



+5 Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !18.08.2006. u 05:59 - pre 215 meseci
Citat:
[url=/p1248925]muconi78[/url Eto, glupa greska, ali ja vise necu koristiti programe tipa Registry Cleanera!!!


Ja koristim TuneUp Utilities za prečišćavanje registrija kao i za podešavanje i optimizovanje Windows-a. Nisam imao nikakvih problema. Koristio sam i Registri First Aid koji takođe nije pravio takve probleme. Isprobaj TuneUp Utilities.
 
Odgovor na temu

srdjan milic

Član broj: 44406
Poruke: 148
*.ncrc.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Catia ! Molim za pomoc !18.08.2006. u 09:15 - pre 215 meseci
Takodje koristim TuneUp Utilities i do sada nisam imao nikakvih problema sa gore pomenutim software paketima...jedino sto nikada ne obelezavam automatski koje grane registry da brise, vec uvek odvojim malo vremena da procitam koji kljuc treba da se ukloni...i nikada ne uklanjam kljuceve koji su mi vezani za radni software, do sada je to radilo...
Mislim da win service pack nema uticaja na Catia...makar nista oni ne kazu o tome u propratnoj dokumentaciji...
poruka koja se javlja No Warm Start Available, mislim da je povezana za ponovno podizanje Catia okruzenja posle nekoga kraha, bilo samoga programa ili delova winOS...mislim da CATIA uvek drzi neke procese u pozadini, mislim da je CATsysdeamon ili neki slicni, ima neke veze sa licencama i radnim okruzenjem...cini mi se da je najbolje resenje software restart kompa...
MB GigaByte 7N400L * AMD 1800+ * HDD WD80GB * Kingston 3*256 MB DC* Asus ATI 9550GE *
WinXPSp2
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Catia ! Molim za pomoc !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9313 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.