Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD

[es] :: Sertifikati :: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD

[ Pregleda: 5656 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD22.06.2006. u 21:48 - pre 216 meseci
Imam poprilicno programerskog iskustva, ali zbog potraznje .NET/C# poslova odlucio sam da 'naucim' i taj dio buduci da do sad nisam previshe koristio MS alate, vishe Javu, PHP, Delphi i slicno.
Sad, nakon tog naucenog htjeo bih imati i sertifikat odnosno nesto sto moze potvrditi moje strucnosti. Citao / gledao sto po forumu sto po ostalim sajtovima ali buduci da ima jako puno toga tesko se snalazim. Ono sto me zbunjuje su MCAD, MCPD MCTS.
Sve su to developeri, ali koliko shvatam MCAD je za VS2003 i .NET 1.1 dok je MCTS za VS2005 i .NET 2.0.
Gdje grijesim? Molio bih preporuke koji sertifikat da odaberem?
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

miksi

Član broj: 5874
Poruke: 106
*.ptt.yu.



+24 Profil

icon Re: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD01.07.2006. u 17:05 - pre 216 meseci
MCPD je novouvedeni nivo sertifikacije i svi oni koji vec imaju MCAD ili MCSD mogu polagati dodatne ispite za MCPD. Podrazumeva 3 oblasti, win, web i enterprise i ima 5 ispita. Uz redovnu nastavu u Microsoft trening centrima, mozes dobiti i dodatnu literaturu u vidu hard-copy (oko 10-tak knjiga), e-leraning materijala, testkingova i sl. NAjvaznije je da zbog velike kolicine podataka (sam jezik csharp, xml-xslt, ado.net,web-programming itd.) skratis vreme ovladavanja visual studiom i dodatnim alatima, pa ti preporucujem trening bilo on-line bilo u nekoj autoriziovanoj skoli. Ako je skola dobra, novac ulozen u to vratice ti se brzo, nadam se. Puno srece!
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD03.07.2006. u 11:56 - pre 215 meseci
Hvala na odgovoru, u medjuvremenu sam skontao.
Znaci MCTS su novi certifikati, cak nisu ni izasle sve knjige za spremanje ispita. Postoji 3 ispita za MCTS i jos 3 za MCPD. Medjutim za najvecu titulu - MCPD: Enterprise Applications Developer, treba poloziti 5 ispita:
Exam 70–536: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Application Development Foundation
Exam 70-526: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Windows-Based Client Development
Exam 70-526: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Web-Based Client Development
Exam 70–529: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Distributed Application Development
Exam 70–549: PRO: Designing and Developing Enterprise Applications by Using the Microsoft .NET Framework

Nabavio sam prvu, izasla je 6og juna, MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-536): Microsoft® .NET Framework 2.0—Application Development Foundation i poceo sa ucenjem. Nadam se da cu doci do kraja :)

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

elector
Novi Sad

Član broj: 133444
Poruke: 12
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD29.03.2007. u 15:12 - pre 206 meseci
zna li neko koliko se isplati pljunuti 2000 evra (koliko su ispostavili predracun u u NS u jednoj skoli) za kurs koji obucava za jedan sertifikat?

malo mi je nelogicno da se sve to moze nekom natrpati u glavu za tako kratko vreme.
ili se mozda malo "lakse" polozi kad si im vec dao tolike novce?
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD29.03.2007. u 20:15 - pre 206 meseci
Ma ne natrpaju ti to u glavu, ti poslije kursa moras "guliti klupu" da bi to naucio. To ti ne gine. Cinjenica je da ces lakse nauciti ako ti neko prethodno (ukratko) sve objasni. Naravno, sve to zavisi od osobe. Ako si dovoljno disciplinovan i mozes se organizovati da svaki dan ucis par sati (koliko ti obaveze dozvoljavaju) - ne treba ti kurs. Ukoliko to ne mozes, ne znas se snaci na netu i u potrazi za dodatnom literaturom - kurs je prava stvar.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

elector
Novi Sad

Član broj: 133444
Poruke: 12
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD30.03.2007. u 10:22 - pre 206 meseci
Ma da. Tako sam i mislio. Nemoguce da te mogu nauciti svesto ti na ispitu treba za 50 (mozda vise, mozda manje) casova.
A "guljenje" znam da ne gine.
Knjiga ima svuda. I stampanih da se kupe i pdf ili chm da se skine. Ima i testking primera da se skine. Mislim da je to sasvim dovoljno za pripremu.
Naravno da treba imati kontinuitet i svaki dan raditi.

Misk0 jesi ti nesto polozio?
Ja spremam 70-536 pa cu 70-528. Sta mislis koliko je potrebno ako vec znam dosta o OOP i web tehnologijama?
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD30.03.2007. u 11:58 - pre 206 meseci
Uh... ja sam malo vishe od pola 'ispita' spremio, ali onda sam otishao za drugim poslom tako da to jos ceka. Spremao sam 70-536, narucio stampanu knjigu, ali ...

I ja sam dobro znao objektno programiranje, ali uz dobar rad, mislim da treba oko mjesec dana da ga spremis (dobar mislim, 6 sati dnevno).

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

GRocky
Rodic Vladimir
Novi Sad

Član broj: 77687
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD18.09.2007. u 17:45 - pre 201 meseci
Citat:
misk0: Hvala na odgovoru, u medjuvremenu sam skontao.
Znaci MCTS su novi certifikati, cak nisu ni izasle sve knjige za spremanje ispita. Postoji 3 ispita za MCTS i jos 3 za MCPD. Medjutim za najvecu titulu - MCPD: Enterprise Applications Developer, treba poloziti 5 ispita:
Exam 70–536: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Application Development Foundation
Exam 70-526: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Windows-Based Client Development
Exam 70-526: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Web-Based Client Development
Exam 70–529: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Distributed Application Development
Exam 70–549: PRO: Designing and Developing Enterprise Applications by Using the Microsoft .NET Framework

Nabavio sam prvu, izasla je 6og juna, MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-536): Microsoft® .NET Framework 2.0—Application Development Foundation i poceo sa ucenjem. Nadam se da cu doci do kraja :)


Dakle ocu samostalno da se spremam za MCPD

Prateci linkove koje si dao i knjige koje oni predlazu, dosao sam do ovih 10 !!! knjiga, sto smatram da je previse i zbog cene i zbog kolicine.
Knjige su :
MCPD Self-Paced Training Kit (Exam 70-549): Designing and Developing Enterprise Applications Using the Microsoft® .NET Framework
Debugging Microsoft® .NET 2.0 Applications
CLR via C#, Second Edition
MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-529): Microsoft® .NET Framework 2.0 Distributed Application Development
Programming Microsoft® Visual C#® 2005: The Language
MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-528): Microsoft® .NET Framework 2.0 Web-Based Client Development
Programming Microsoft® ADO.NET 2.0 Core Reference
Programming Microsoft® ASP.NET 2.0 Core Reference
MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-526): Microsoft® .NET Framework 2.0 Windows®-Based Client Development
MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-536): Microsoft® .NET Framework 2.0—Application Development Foundation

Zdrav covek ovo za zivota ne moze procitai i ostati zdrav :) Salu na stranu. Koje knjige smatrate da su neophodne od ovih i kojim redosledom uciti za koji ispit koju knjigu konkretno ?
Naravno i kojim redom ispite uciti. Neka logika mi kaze prvo 70-536, pa 70-526 ili 70-529 i tek na kraju preostala dva

Unapred hvala


Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
 
Odgovor na temu

GRocky
Rodic Vladimir
Novi Sad

Član broj: 77687
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD18.09.2007. u 18:02 - pre 201 meseci
Koliko sam zakljucio, posto radim web trebao bih prvo da polazem za MCTS: .NET Framework 2.0 Web Applications
kurseve(stavicu ispod knjige koje preporucuju na MS sajtu):

1. Exam 70–536: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Application Development Foundation



MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-528): Microsoft .NET Framework 2.0 Web-Based Client Development


Programming Microsoft Visual C# 2005: The Language


Programming Microsoft Visual Basic 2005: The Language



Programming Microsoft ADO.NET 2.0 Core Reference


Programming Microsoft ASP.NET 2.0 Core Reference

2. Exam 70–528: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Web-Based Client Development



MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-536): Microsoft .NET Framework 2.0 - Application Development Foundation


Programming Microsoft Visual C# 2005: The Language


Programming Microsoft Visual Basic 2005: The Language


Crvene knjige se podudaraju u oba slucaja, s tim da visual basic ne bih radio vec samo C# da li je to moguce ?

tako da ajde molim vas da idem korak po korak recit mi koje knjige predlazete za ova dva kursa ???
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD18.09.2007. u 21:36 - pre 201 meseci
Samo biras jedan jezik i za njega polazes ispite, znaci ili C# ili VBasic.

Sto se tice MS Press knjiga stoji da nikad nisu dovoljne da se polozi ispit. MOC (Microsoft Official Curriculum) koji se koristi na kursevima je opsirniji od MS Press knjiga, nisam se spremao za te ispite ali probaj po amazonu da vidis reviews za knjige koje se bave time.

U zdravlje :)
 
Odgovor na temu

GRocky
Rodic Vladimir
Novi Sad

Član broj: 77687
Poruke: 54



+1 Profil

icon Re: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD19.09.2007. u 08:07 - pre 201 meseci
Citat:
Branko Santo: Samo biras jedan jezik i za njega polazes ispite, znaci ili C# ili VBasic.


Ovaj deo sam predpostavljao da je tako i drago mi je da zaista jeste.

Citat:
Branko Santo:Sto se tice MS Press knjiga stoji da nikad nisu dovoljne da se polozi ispit. MOC (Microsoft Official Curriculum) koji se koristi na kursevima je opsirniji od MS Press knjiga, nisam se spremao za te ispite ali probaj po amazonu da vidis reviews za knjige koje se bave time.

U zdravlje :)


Jel to hoces da kazes da su one knjige koje sam naveo, a do kojih je referencirao Microsoftov sajt kao potrebne za polaganje kursa MS Press i da nisu dovoljne ? Ja sam gledao vezano za njih i ne pise na Microsoftovom sajtu da li su MS Press ili MOC.

E sada na Amazonu mi kada ukucam u pretragu MOC izbaci 113 knjiga. Opet ponavljam ako neko zna koje mi trebaju da spremim ispite :

1. Exam 70–536: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Application Development Foundation i
2. Exam 70–528: TS: Microsoft .NET Framework 2.0 - Web-Based Client Development

zaista bih bio zahvalan.
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: Preporuka za sertifikat MCAD ili MCPD

[ Pregleda: 5656 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.