Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

.Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12038 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
62.108.102.*



+27 Profil

icon .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?20.05.2005. u 22:14 - pre 230 meseci
Škola je namenjena polaznicima, koji žele da steknu industrijski sertifikat kompanije Microsoft za zvanje
.Net Programer (MCAD C#). Ovaj specijalistički kurs omogućava sticanje znanja sa kojima će
studenti biti osposobljeni da kreiraju Windows aplikacije i Web servise korišćenjem Microsoft Visual
C# .NET.
Specijalistički kurs traje 11 nedelja. Osnovna cena: 1145€


Program školovanja obuhvata 8 kurseva iz ZVANIČNOG PROGRAMA OBUKE KOMPANIJE
MICROSOFT;
1. 2310 - Developing Microsoft ASP.NET Web Applications Using Visual Studio .NET
2. 2389 - Programming with Microsoft ADO.NET
3. 2640 - Upgrading Web Development Skills from ASP to Microsoft ASP.NET
4. 2524 - Development XML Web Services Using Microsoft ASP.NET
5. 2557 - Developing Component Based Applications Using Microsoft .NET Enterprise Services
6. 2663 - Programming with XML in the Microsoft .NET Framework
7. 2073 - Programming a Microsoft SQL Server 2000 Database
8. 2071 - Querying Microsoft SQL Server 2000 with Transact-SQL


mene samo zanima da li se isplati dati ove pare za ovo?


For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.pppoe15.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?21.05.2005. u 13:28 - pre 230 meseci
Ne, preskupo je a nećeš toliko naučiti. Bolje kupi knjiga i sjedi i uči. Polaganje ispita za certifikate je druga stvar i može biti isplatno pri zapošljavanju.
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
62.108.102.*



+27 Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?21.05.2005. u 13:49 - pre 230 meseci
znaci mislis da je bolje da ja sam ucim kuci i samo da polazem ispite kod njih za sertifikat
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?21.05.2005. u 15:36 - pre 230 meseci
I ja se slazem sa ovim misljenjem.

Ako imas vremena i dovoljno novca da to platis, sigurno ti nece biti na odmet da ti neko drugi to ispredaje. Ipak da bi to stvarno znao da radis, moraces sam da naucis.
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.ipt.aol.com.



+2 Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?22.05.2005. u 06:44 - pre 230 meseci
To je i moje iskustvo, uzmi prvo neku knjigu kao uvodnik u onom jeziku koji si odabrao, prati sajtove i forume posvechene toj tehnologiji pa predji na napredniju literaturu kad ovladash osnove. Tek kad budesh trebao sertifikate utroshi koju kintu na simulatore i testove...
Neki od polaznika tih shkola se zhale da je celi kurs zasnovan na copy-paste operacijama s vrlo malo objashnjenja od instruktora. Ne kazhem da su sve shkole takve, niti sam poshao na neku od njih ali to je iskustvo onih kojih znam da sum ishli na te shkole...
Srechno,

Estamos listos?
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
213.137.127.*

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?22.05.2005. u 07:27 - pre 230 meseci
Ja ti isto preporucujem da te pare za kurs ulozis u knjige, na surfovanje netom i download e-knjiga i polaganje ispita (koji BTW nisu uracunati o tih >1000 eura).

Jedino ako si lenstina pa ti kurs (citaj: ulozen novac) treba kao motivator za ucenje :)
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

bigtime
Vladimir Dimitrijevic
Beograd

Član broj: 32587
Poruke: 120
*.175.EUnet.yu.



Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?22.05.2005. u 09:22 - pre 230 meseci
Naravno da se isplati, nisu to neke pare, kada podelis tih 1145EUR sa brojem dana koliko slusas kurs, a knjige dobijas uz kurs(koje su od USD30-50$) i izadje ti oko 9EUR/dnevno, a izracunaj broj utrosenih sati kod kuce, pa jos nesto lose naucis kod kuce, a na kursu ti pojasne pa nemas problema kakvih bi imao kada bi sam ucio.
Da bi krenuo na kurs, treba do prodjes neku literaturu i da pratis forume kao sto ti neko rece, ne mozes tamo da odes i da ti pricaju o osnovnim pojmovima, a ti da ne razumes sta se desava i da spavas na predavanju. Drugo, treba ti dosta vremena da bi naucio, na kursu se sve brzo prolazi, tako da nije to da ti oni sazvacu, tamo ucis osnove i kako pravilno da radis, ali neces izaci sa kursa i postati programer, zavisi koliko budes ucio nakon kursa, racunaj jos nekih 12-18 meseci da ucis kod kuce 4-5 sati dnevno i mozes lako naci posao kada zavrsis sa ucenjem. E i jos nesto, programiranje se uci celog zivota, hehe...
 
Odgovor na temu

ivan74
Beogad

Član broj: 59230
Poruke: 80
*.uzzpro.sr.gov.yu.



Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?24.05.2005. u 13:09 - pre 230 meseci
Po mom mišljenju se ipslati, bar se meni isplatilo.
Ali ne zaboravi da sve zavisi od tebe, na takvom kursu tempo je ubitačan, ali on sam nije dovoljan, moraš mnogo da radiš i sam i kod kuće.Dobro je jer uvek imaš koga da pitaš i što možeš da upoznaš gomilu ljudi. naravno mnogo zavisi i od predavača, ja sam imao sreće da budem u maloj grupi i sa odličnim predavačem, ni u jednom trenutku se nisam pokajao iako sam pare (1350 evra) pozajmio da bih mogao da upišem.
pozdrav
 
Odgovor na temu

alanon30

Član broj: 25083
Poruke: 1
195.252.82.*



Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?25.05.2005. u 08:36 - pre 230 meseci
Kad smo već kod sertifikata, koja škola je najbolja po vašem mišljenju? Konkretno me interesuje obuka za MCSD C#, kako su cene različite idu od 1200€ do 2500€, normalno zavisi i od vremena trajanja kursa od 3-6 meseci (tj broja časova).Da li je dovaljno 3 meseca za kurs ili predlazete ipak neki kurs od 6 meseci?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ivan74
Beogad

Član broj: 59230
Poruke: 80
*.uzzpro.sr.gov.yu.



Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?25.05.2005. u 08:54 - pre 230 meseci
Kad smo kod toga pretpostavljam da niko nije išao u više od jedne škole pa je zato uteško realno porediti. Što se tiče dužine kursa zavisi koliko imaš predznanja.
nijedan od tih kurseva nije u originalu predviđen da traja tri ili šest meseci, već tri ili šest DANA!!!! Sve to je zamišljeno za profesionalce koji sse već bave programiranjem a žele da bryo predju na novu platformu, stoga ako spadaš u tu grupu preskoči uvodne kusreve tipa Introduction to VB/C# i sl.
Inače u većini ispita većina pitana je ista za VB i C# tako da možeš da upišeš i VB ako nadjes dobru preporuku za prvenstveno vaspitača a ne školu.
takodje ako možeš da ideš ujutru to je bolje jer su manje grupe i manje gužve.
Sve škole imaju neke popuste leti i ako platiš u napred tako da možeš da uštediš i do 700 evra (moj slučaj)
Na kraju ja mogu da preporučim samo on gde sam bio a to je CET kod Sneže
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?25.05.2005. u 09:02 - pre 230 meseci
Moje mišljenje je da postoje pametniji načini da se te pare ulože u sopstveno znanje. Npr. stažiranje u nekoj jačoj IT firmi.
 
Odgovor na temu

ivan74
Beogad

Član broj: 59230
Poruke: 80
*.uzzpro.sr.gov.yu.



Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?25.05.2005. u 09:18 - pre 230 meseci
Pa ako je pitanje ići ili ne n akurs verovatno postoji bolji način da se pare potroše (uvek postoji), ali ako je pitanje da li vredi sertifikat onda je odgovor DA vredi
jer ispit mogu da se polažu i bez kursa, a ako neko hoće samo sertifikat uvek može da nabuba iz dampera (i da zaboravi za dva dana)
 
Odgovor na temu

milos_vejin
Milos Vejin
Sinthesys Eng.
Beograd

Član broj: 48797
Poruke: 10
*.scnet.yu.



Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?25.05.2005. u 09:36 - pre 230 meseci
Moje misljenje (zavrsio sam mcsde c++ kurs u skoli Guidence)
sertifikat ti sam po sebi ne znaci mnogo, bez fakultetske diplome
ETF,FON,PMF, tesko ces naci posao.(samo sa sertifikatom)
Kurs je odlicna stvar i dosta se nauci ali ni izbliza dovoljno
da mozes da radis ozbiljan software, a tu je onda problem jer retko ko zaposljava programere bez iskustva.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?25.05.2005. u 09:41 - pre 230 meseci
Citat:
milos_vejin: sertifikat ti sam po sebi ne znaci mnogo, bez fakultetske diplome ETF,FON,PMF, tesko ces naci posao

Ovo nije baš tačno, ima par golemih tredova na ES-u sa ovom tematikom.
 
Odgovor na temu

ivan74
Beogad

Član broj: 59230
Poruke: 80
*.uzzpro.sr.gov.yu.



Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?25.05.2005. u 10:00 - pre 230 meseci
Ja sam bio na mnogo intervjua i istina je da stranci nece da zaposle nekog bez iskustva, ali je takodje istina da ih ne interesuje puno koji si fakultet zavrsio ako znas da radis, daju ti test i to je to, a sertifikat ti sluzi da ti se otvore vrata, da te uopste pozovu, imati fakultetsku, ili diplomu vise skole je uvek veoma dobar plus ali nije presudno za programera.
u pocetku radi ya male pare u nekoj velikoj domacoj firmi (moze i propaloj) pa stekni neko iskustvo onda trazi posao kod starnaca ako hoces da se tvoje znanje plati i ne pristaj na malu platu tako nam se svima cini medvedja usluga
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?25.05.2005. u 10:41 - pre 230 meseci
OT:
Citat:
ivan74: u pocetku radi ya male pare u nekoj velikoj domacoj firmi (moze i propaloj)

U propalim firmama se obično ništa ne radi, pa samim tim i ne može neko iskustvo da se stekne. Takođe iz iskustva znam da se najbolje i najbrže uči od kvalitetnih starijih programera, a njih će se teško naći u propaloj firmi.
 
Odgovor na temu

ivan74
Beogad

Član broj: 59230
Poruke: 80
*.uzzpro.sr.gov.yu.



Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?25.05.2005. u 11:02 - pre 230 meseci
narvno da se najbolje uci uz dobre ucitelje, ali problem je bio kako se zaposliti tamo gde su oni.
u velikim firmama pa jos ako su i propale rado ce zaposliti svakog jer odatle beze svi koji negde mogu da odu, a ako hoces onda imas veliki sistem gde mozes sam da probas i nauceis nesto. Cesto se u takvim firmama moze naci na jednom mestu i oracle i db2 i ms sql, a to pruza jedinstvenu priliku.
u ostalom ko stalno radi na sebi nikada nece imati problem da nadje dobar posao, jedino sto u pocetku mora da prihvati ono sto mu se nudi a kasnije...
 
Odgovor na temu

bigtime
Vladimir Dimitrijevic
Beograd

Član broj: 32587
Poruke: 120
*.121.EUnet.yu.



Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?25.05.2005. u 15:57 - pre 230 meseci
Momci, odoste u off...

Citat:
alanon30: Kad smo već kod sertifikata, koja škola je najbolja po vašem mišljenju? Konkretno me interesuje obuka za MCSD C#, kako su cene različite idu od 1200€ do 2500€, normalno zavisi i od vremena trajanja kursa od 3-6 meseci (tj broja časova).Da li je dovaljno 3 meseca za kurs ili predlazete ipak neki kurs od 6 meseci?
Pozdrav


Najbolja su ti SC Akademija i CPU. Iz CET-a su otisli u SC Akademiju svi predavaci koji su vredeli, a SC Akademija ima vise programerskih predavaca, nego CPU i CET zajedno (koji su Microsoft Gold Partners), u SC Akademiji imaju projektor, bolje racunare, na pauzi ides u kafic ili restoran u Sava Centru (zavisi da li slusas MOC ili SCA) sto u CET -u ranije nije bilo.

SC Akademija i CPU imaju iste veoma niske cene, prilagodjene nasim uslovima i CPU je tu negde po pitanju predavaca. Pogledaj samo koliko je predavaca bilo na Sinergiji iz kojih skola i to je najbolja smernica u biranju skole. CET je najnapucanija skola, najvise vidis njihovih reklama, a mozda je najbolje da se javi neki njihov student pa da kaze kako je prosao.

Druga stvar koju moras da znas je da su predavaci samo predavaci, a ne programeri!!! Oni uce i imaju znanje da ti objasne ono sto predaju na kursu, a sto se tice prakticnog dela, mogu da se pokidaju mesec dana i da zavrse posao, dok programerima treba oko nedelju dana za isti projekat. U SC Akademiji znam da ima nekoliko iskusnih programera koji rade i predaju, pa mogu da ti prenesu neke stvari iz iskustva, koje ne mogu obicni predavaci. Najbolje bi bilo da se napravi novi topic i da oni koji su isli na kurseve glasaju za i protiv te skole u kojoj su slusali kurs. Mnogo sam slusao od nekih programera o skolama na kojima se slusaju kursevi, tako da su SC Akademija i CPU po njima najbolje.
 
Odgovor na temu

MARKO MAXIMUS
xexe samostalni tvorac stetocina i audio
producent
BEOGRAD

Član broj: 51485
Poruke: 155
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?26.05.2005. u 10:49 - pre 230 meseci
>
MA uci za pocetak sam kao sto ti kolege rekose dok ne savladas osnove
(znaci prodji neke osnovne tutorijale iz c# i.net ) i kada to budes
odradio videces vec sta ti vise odgovara da li da ides na takav kurs ili
da ga sam spremas (svakako ako budes imao problema sam sa ucenjem
preporucuem ti kurs iz te oblasti)
Poz
Life is to short for bullshit so if you want something go for at
Want something to ask or do shout out dont weight to some snipe madrf**ker came or do before you xixi
Citat jednog neobicnog lika
thunderlord
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.fiberop.matgnet.com.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?26.05.2005. u 12:17 - pre 230 meseci
Citat:
CET je najnapucanija skola, najvise vidis njihovih reklama, a mozda je najbolje da se javi neki njihov student pa da kaze kako je prosao.
Druga stvar koju moras da znas je da su predavaci samo predavaci, a ne programeri!!!


Ja sam isao u CPU, i predavac je bio momak sa FON-a, koji je inace programer u C++ i C#. Sto se tice predavanja bilo je OK, ali ja sam imao dosta predznanja pa mi prelazak na C# nije bio neki problem. Samo sto me je posle mrzelo da spremam ispite :(

Bilo je par polaznika koji su se prvi put sreli sa tom materijom i mislim da nisu nista ni naucili na kursu. Po meni je kurs dobar za 'intermediate' programere, ali nikako za pocetnike ! Cini mi se da sam cak video na nekom MOC-u da pise da je preporucljivo 2 godine programiranja u .Net ili nekom drugom okruzenju.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: .Net Programer-MCAD C# da li vredi sertifikat?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12038 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.