Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452613 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milan.buki
Milan Bursac
Student
Sabac

Član broj: 294188
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 00:16 - pre 144 meseci
Citat:
torb-d-man: Brate ekstra hvala ti puno.
Nemam tamo nikoga idem turistički, ovde živim sa roditeljima neoženjan.
E ok sad znači ja se ustvari prijavljujem na dva sajta.
Prvo na visa4uk.fco.gov.uk popunim i završim formular pa onda odem na https://www.visainfoservices.c.../Content.aspx?tag=Welcome_Page i na sajtu zakažem intervju (intervju u njihovim kancelarijama na Novom Beogradu ?)
Da li treba da dobijem nešto na tom prvom sajtu da bih mogao da se prijavim na drugom ? (tipa neki verifikacioni kod ili nešt sl.)
A to što se plaća u kešu na licu mesta je otprilike oko 100€ ?



Dobices Kod kad popunis taj Online formular. Onda odes na taj sajt Visainfoservice i ides na opciju Make an appoitment.
Viza kosta 9200, osim ako nisu podigli cenu. Takodje imas opciju da ti dostave pasos sa vizom na kucnu adresu sto kosta 700din i obavestenje sms-om da su ti poslali i da je tvoj zahtev obradjen koji je bio 110din. To sve placas kod njih tamo na Novom Beogradu. Ja sam bio pre 3 meseca, tako da ne verujem da su se cene drasticno menjale.

E sad, ne bih da pricam ono sto ne znam. Ali otici u UK turisticki bez nekoga tamo ko garantuje za tebe nije bas lako. Moras da imas ovde jako dobru platu da ne bi posumnjali da ces da radis tamo na crno. Takodje se raspitaj oko iznosa novca koji treba da imas na svom racunu pre apliciranja za vizu. Druga stvar, znam da su neki ljudi morali da imaju rezervaciju hotela u UK. Sa datumom prijave i odjave u istom.
Sada jesu malo opusteniji sto se tice turistickih viza, znam kako je bilo grozno pre 15ak godina. Bitno ti je da imas sto vise papirologije odavde kako bi oni videli da ti imas razlog i moras da se vratis u svoju zemlju. Dobro to proveri sve, jer ako te odbiju jednom uvek ces imati problema oko dobijanja vize.
Srecno i pisi ako ti jos nesto zatreba


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivana31
Beograd

Član broj: 279191
Poruke: 18
*.zone12.bethere.co.uk.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 10:44 - pre 144 meseci
Evo par saveta:

1. Koliko sam ja upucena, da bi putovao u Englesku, ako nemas pozivno pismo, moras imati rezervisan hotel/hostel sa datumom prijave i odjave, kako ti je Milan vec napomenuo.

2. Iz mog iskustva, sva dokumenta koja imas od firme u kojoj radis (potvrda da si zaposlen sa navedenim datumom kada planiras da ides na odmor i napomenom da se vracas tada i tada na posao, sa prosecnom platom u prethodnih 6 meseci, i naravno potpisom i pecatom ovlascenog lica iz firme) moraju biti prevedena na engleski od strane sudskog tumaca, sa njegovim pecatom i potpisom.
To sve moze zapravo da bude napisano na jednom dokumentu, ali mora da sadrzi informaciju o visini tvoje mesecne plate, prosecnoj plati u prethodnih 6 meseci, datumom kadas si poceo da radis, da li si zaposlen za stalno ili privremeno, kada ides na odmor i kada se vracas. Tu budi detajan jer oni moraju da vide da se ti vracas u Srbiju, a ne da planiras da ostanes.

3. Potrebne su ti 2 fotografije za velicine kao za pasos (procitaj uputstva na sajtu border agencny)

4. Radna knjizica i kopija radne knjizice

5. Izvod iz banke, tj. listing za prethodnih 6 meseci koje ne mora da bude prevedeno, ali mora da ima pecat banke.

6. Izvod sa stanjem na deviznom racunu, koje mogu da ti daju na engleskom jeziku. Ja imam racun u Intesi, znam da oni imaju tu opciju. Taj izvod mora imati pecat i potpis ovlascenog lica. Takodje, znam da je vazno da vide da imas dovoljno novca na racunu za 10 dana boravka u Engleskoj. Kada sam ja aplicirala, racunala sam da imam oko 100 e po danu, mada mozda moze i malo manje. Nisam htela da rizikujem.

7. Koliko se secam, ja sam prilagala i kopije svojih platnih listica, ali mozda nije neophodno.

8. Proveri kako se vrsi placanje, da li je u dalje u kesu na licu mesta u World Bridge-u, ili se vrsi online placanje. Ja sam svoju spouse vizu morala online da platim, ali sam turisticke placala na licu mesta, sano imam utisak da su to promenili i da sada svi moraju online da plate.

9. Formular za apliciranje ti je na sajtu border agency, popuni ga online, odstampaj i predajes ga sa svim papirima. Aplikaciju podnosis na Novom Beogradu, kako ti je Milan objasnio, tako sto zakazujes termin za predaju dokumenata, takodje na sajtu World Bridge-a.

Nadam se da sam ti malo pojasnila.
Ako imas dodatnih pitanja, pisi, ali obavezno povedi racuna da imas smestaj obezbedjen i da ti je u potvrdi sa posla naglaseno da se na posao vracas odredjenog datuma.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 11:02 - pre 144 meseci
Slazem se donekle... ali ovo deluje kao nemoguca misija za prosecnog Srbina...
Mislim da ipak to nije strasno toliko...


Citat:
2. Iz mog iskustva, sva dokumenta koja imas od firme u kojoj radis (potvrda da si zaposlen sa navedenim datumom kada planiras da ides na odmor i napomenom da se vracas tada i tada na posao, sa prosecnom platom u prethodnih 6 meseci, i naravno potpisom i pecatom ovlascenog lica iz firme) moraju biti prevedena na engleski od strane sudskog tumaca, sa njegovim pecatom i potpisom.
To sve moze zapravo da bude napisano na jednom dokumentu, ali mora da sadrzi informaciju o visini tvoje mesecne plate, prosecnoj plati u prethodnih 6 meseci, datumom kadas si poceo da radis, da li si zaposlen za stalno ili privremeno, kada ides na odmor i kada se vracas. Tu budi detajan jer oni moraju da vide da se ti vracas u Srbiju, a ne da planiras da ostanes.


Kada su uveli to obavezno prevodjenje svih dokumenata, ja sam greskom odneo sam srpsku verziju... dali su mi parce papira, pa sam preveo ja sam... bez ikakvih sudskih tumaca i sl.
Malo je ipak suludo da se toliko para trosi za prevodjenje obicnih dokumenata.

Isto tako, nikad nisam nosio izvod iz banke. Dovoljno je bilo da donesem overenu potvrdu iz firme na kojoj pise da sam zaposlen za stalno i da imam xxxx platu.
Naravno, ako si u dobrim odnosima sa sefom uvek mozete da se "dogovorite". ;)


Citat:
4. Radna knjizica i kopija radne knjizice


Ovo nije uvek izvodljivo. U vecim kompanijama nece da ti daju knjizicu tek tako da izneses. Mislim da sam nekoliko puta nosio samo kopiju.


Citat:
5. Izvod iz banke, tj. listing za prethodnih 6 meseci koje ne mora da bude prevedeno, ali mora da ima pecat banke.


Ovo znam sigurno da nisam nikad nosio. Jedino ako nisu nesto promenili u poslednje 1-2 godine. Doduse, uvek sam imao "garanta" koji je na pozivnom pismu garantovao da ce snositi sve moje troskove.

Citat:
6. Izvod sa stanjem na deviznom racunu, koje mogu da ti daju na engleskom jeziku. Ja imam racun u Intesi, znam da oni imaju tu opciju. Taj izvod mora imati pecat i potpis ovlascenog lica. Takodje, znam da je vazno da vide da imas dovoljno novca na racunu za 10 dana boravka u Engleskoj. Kada sam ja aplicirala, racunala sam da imam oko 100 e po danu, mada mozda moze i malo manje. Nisam htela da rizikujem.


I ovo tek nikad nisam vadio. Zvuci opravdano, ali opet sa druge strane, znaju oni da u Srbiji svi vole kesh da cuvaju u slamarici.

Citat:
Ako imas dodatnih pitanja, pisi, ali obavezno povedi racuna da imas smestaj obezbedjen i da ti je u potvrdi sa posla naglaseno da se na posao vracas odredjenog datuma.


Ovo ti dodje zapravo kao najbitnija stavka.



Fora je sto nazalost ne postoje precizno definisana pravila "mora ovo i ovo, a to ne mora", nego se vec godinama sve svodi na rekla-kazala.
Znam za slucaj kada su odbili turisticku vizu, a svi uslovi su bili ispunjeni, osim sto "nije bila dokazana rodbinska veza" kako je bilo navedeno u pozivnom pismu. Iako je medju dokumentacijom bilo i zajednickih fotografija i svih ostalih ispunjenih uslova, jednostavno je izgleda trebalo da se vade izvodi iz knjige rodjenih, dokazi o roditeljima, dokaz o njihovim rodbinskim vezama i sl.


Kako god, ako imas stalan posao, dobru platu, uslove da ispunis sve ovo sto je Ivana31 navela i jos nekog u UK ko ce da garantuje za tebe, onda nema sta da brines. :)
 
Odgovor na temu

milan.buki
Milan Bursac
Student
Sabac

Član broj: 294188
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 11:14 - pre 144 meseci
Otici kao turista a da nemas nekog tamo ko garantuje za tebe nije uopste lako.
Moj savet, sto vise papira to bolje. Nigde ne pise koja tacno dokumenta su potrebna.
Ako imas nekog tamo ko ti salje garantno pismo i sva ostala dokumenta odavde ti je zaista samo potrebna potvrda sa posla i kopija radne knjizice ili potvrda sa faxa i kopija indexa ako si student.
Sve sto mozes da poneses kao potencijalni "dokaz" da ces se vratiti ovde i da ima nesto "vredno" zbog cega moras da se vratis u zemlju ti ponesi.
Sto se tice prevodjenja na engleski. Na njihovom sajtu pise da sva dokumenta treba da budu prevedena od strane sudskog tumaca sa pecatom i sl. Ja licno ni jednom nisam prevodio jer sam imao samo potvrdu sa faxa od dokumenata. Poslednji put kad sam bio su mi rekli da ne mora zaista sudski tumac da prevodi, mogu ja ili bilo ko da prevede na engleski i samo prilozis uz originalni dokument.
 
Odgovor na temu

Ivana31
Beograd

Član broj: 279191
Poruke: 18
*.zone12.bethere.co.uk.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 11:22 - pre 144 meseci
Koska,

Slazem se ja sa tobom da sve ovo deluje neizvodljivo.. Navela sam sve iz sopstvenog iskustva, jer sam dva puta aplicirala za turisticku vizu, a potom i za spouse vizu.

Nekako je meni i tih 100 e bilo mnogo da bih rizikovala da mi nesto fali u dokumentaciji. Ali, mozda si u pravu, mozda zaista ne treba sve.. no ja sam se vodila pravilom "od viska glava ne boli" i dobijala vize.

Ali zaista, ako neko ko putuje ima siguran posao i garanciju od nekoga ili rezervisan hotel, ne bi trebalo da ima problema pri dobijanju vize.

 
Odgovor na temu

torb-d-man

Član broj: 156284
Poruke: 124



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 11:24 - pre 144 meseci
Citat:
Ali otici u UK turisticki bez nekoga tamo ko garantuje za tebe nije bas lako. Moras da imas ovde jako dobru platu da ne bi posumnjali da ces da radis tamo na crno. Takodje se raspitaj oko iznosa novca koji treba da imas na svom racunu pre apliciranja za vizu. Druga stvar, znam da su neki ljudi morali da imaju rezervaciju hotela u UK. Sa datumom prijave i odjave u istom.


Ne , pazi znaš o čemu se radi (trebao sam odmah reći), ne idem ja tamo sam nego u sklopu turističke ture jedne turističke agencije iz Bg ide još par ljudi (turista) sa mnom + jedan naš vodič iz agencije (representative) i sve je isplanirano i koji je hotel i koliko dana ostajemo, idemo na olimpijadu itd. Imam potvrdu od te turističke agencije na kojoj sve to piše itd. potvrdu sam dao sudskom tumaču na prevod ... tako da mi je taj papir i sama agencija garant da ne idem tamo da radim na crno, kratko ćemo se zadržati i to sve piše na toj potvrdi.
 
Odgovor na temu

Ivana31
Beograd

Član broj: 279191
Poruke: 18
*.zone12.bethere.co.uk.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 11:28 - pre 144 meseci
Onda bi ta agencija trebalo da ti da spisak dokumenata i sve da ti objasni. U svakom slucaju ces morati da navedes koji je hotel u pitanju. I u samoj aplikaciji, ako se dobro secam, navodi se adresa na kojoj ces boraviti.
 
Odgovor na temu

milan.buki
Milan Bursac
Student
Sabac

Član broj: 294188
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 11:29 - pre 144 meseci
Ako ides preko turisticke agencije onda neces imati problema.
Ponesi ti njima malo papirologije sa posla i sl i bice sve u redu.

Srecno i lep provod ;)

 
Odgovor na temu

torb-d-man

Član broj: 156284
Poruke: 124



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 12:40 - pre 144 meseci
Hvala na čestitkama i ohrabrenju.
Ja do pre par dana sam mislio da je ovo sve formalnost a sada kad pogledam čiini se kao nemoguća misija još što imam rok da apliciram do 5 jula.
Ali vidiš ovo za radnu knjižicu mi nisu rekli u agenciji ali to ću da uradim obavezno. U agenciji su mi dali spisak dokumenata na engleskom odštampan onaj PDF sa sajta ukba.homeoffice.gov.uk. (mada nemam problema sa engleskim) ali ništa oni nisu pravili neko uputstvo šta sve treba da se uradi za vizu.
Ako se setim još nečega pisaću , hvala još jednom.
 
Odgovor na temu

milan.buki
Milan Bursac
Student
Sabac

Član broj: 294188
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 12:51 - pre 144 meseci
Deluje kao nemoguca misija ako ne ides preko turisticke agencije ili ako nemas nekog tamo ko ce da garantuje za tebe.
Sto se tice tvog slucaja, neces imati nikakvih problema.
Apliciraj sto pre, jer kad zavrsis intervju, vizu ces cekati od 5 do 7 radnih dana. Meni je prosli put bila gotova za 4 dana i 5-i sam je dobio.
Mozda se sad desi da je obradjuju malo duze zbog guzve (leto, odmori, olimpijada).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

torb-d-man

Član broj: 156284
Poruke: 124



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK22.06.2012. u 19:52 - pre 144 meseci
Super ako je tako :-) Ja što je do mene trudim se da bude što brže sad čekam ljude iz te agencije da urade svoje. Hvala svima još jednom na odgovorima.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK23.06.2012. u 19:40 - pre 144 meseci
a kako do turisticke vize? mislim jel tesko? kad imam pozivno pismo a nezaposlen sam al imam na deviznom racunu novaca i stvarno zelim da se vratim, tj ne mislim da ostajem!
 
Odgovor na temu

milan.buki
Milan Bursac
Student
Sabac

Član broj: 294188
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK25.06.2012. u 10:46 - pre 144 meseci
Citat:
cika dacha: a kako do turisticke vize? mislim jel tesko? kad imam pozivno pismo a nezaposlen sam al imam na deviznom racunu novaca i stvarno zelim da se vratim, tj ne mislim da ostajem!



Sto se tice opcije kada imas Pozivno pismo, ona je nekako i najbolja. Naravno, pozivno pismo nista ne znaci bez propratnih dokumenata koje osoba kod koje ides treba da ti posalje. To su ti obicno : kopija njihovog pasosa ako su drzavljani UK, Izvestaj o poslednje tri plate i neki dokument vezan za vlasnistvo nekretnina ili ako iznajmljuju kucu ili stan.

Sto se tice tvoje dokumentacije, ponesi Izvod iz banke za poslednja 3 meseca npr. na kom se vide transakcije. Mozes da poneses neku potvrdu o tome sa kim zivis u zajednici i ako se nesto od nekretnina vodi na tvoje ime. Sve moze da bude korisno. Sve dokumente prevedi na engleski.
Evo ti jedan primer iz moje okoline: Moja tetka koja ima oko 50 godina ide svake godine kod svoje sestre koja joj salje garantno pismo i sve dokumente. Tetka nema posao ovde, penziju , vecu sumu novca na racunu ili nekretnine i uvek je uspela da dobije vizu.
Tako da ne verujem da ces imati problema ako vec imas nekog kod koga ides.

Ako imas jos pitanja slobodno pisi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

SamoEM
Nemam Ime i Prezime
Kosmonaut :))

Član broj: 278813
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK23.07.2012. u 10:02 - pre 143 meseci
Koliko je pametno staviti hr pasoš u džep i otići u taj London i tamo nešto vijati, pametovati...?
 
Odgovor na temu

milan.buki
Milan Bursac
Student
Sabac

Član broj: 294188
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK23.07.2012. u 10:16 - pre 143 meseci
Citat:
SamoEM:
Koliko je pametno staviti hr pasoš u džep i otići u taj London i tamo nešto vijati, pametovati...?



A sa kojim pasosem bi ti isao?
 
Odgovor na temu

SamoEM
Nemam Ime i Prezime
Kosmonaut :))

Član broj: 278813
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK23.07.2012. u 11:01 - pre 143 meseci
Citat:
milan.buki:
Citat:
SamoEM:
Koliko je pametno staviti hr pasoš u džep i otići u taj London i tamo nešto vijati, pametovati...?



A sa kojim pasosem bi ti isao?

HR
 
Odgovor na temu

bullwinkle
BN

Član broj: 305422
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.07.2012. u 12:49 - pre 143 meseci
Pozdrav svima,

interesuje me sta je sve potrebno za Tier 4 studensku vizu, tj. ovu koja se dobija na duzi period, valjda 3 godine, znam koji mi dokumenti otprilike trebaju, imam firmu koja ce da me sponzorise, samo ne znam da li mi treba neki dokument, potvrda od te obrazovne institucije gdje bih studirao, ili samo treba u aplikaciji da navedem sta hocu da studiram?
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.dev.amadeus.net.



+17 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK20.09.2012. u 09:58 - pre 141 meseci
Nekada najaktivnija tema nam je potpuno zamrla, jel to znaci da su englezi potpuno zavrnuli imigraciju, ili je interesovanje nestalo?
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
81.93.77.*



+47 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK20.09.2012. u 13:40 - pre 141 meseci
Citat:
MilanMilan: Nekada najaktivnija tema nam je potpuno zamrla, jel to znaci da su englezi potpuno zavrnuli imigraciju, ili je interesovanje nestalo?


Pomalo i jedno i drugo, poceli su da menjaju pravila i otezavaju imigraciju, barem sto se tice radnih dozvola a nije vise ni atraktivno za rad kao sto je bilo, inflacija raste brze od zarada i pogotovu u Londonu nije lako biti u plusu na kraju meseca.
 
Odgovor na temu

aludanyi
Andras Ludanyi
Principal Software Engineer and
Engineering Manager
London, United Kingdom

Član broj: 56366
Poruke: 54
..nge86-166.btcentralplus.com.

Sajt: www.ludanyi.com


+23 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK20.09.2012. u 13:59 - pre 141 meseci
Da da da... potpuna apokalipsa ovde u Londonu, pogotovo postalo neisplativo za ljude iz Srbije da dođu ovde jer koliko sam čuo tamo sada raste standard vrtoglavom brzinom... dok ovde u UK stagnira... give me a brake. :)

Čisto sumnjam da postoji neki grad u svetu osim Londona, možda New York i San Francisco, gde postoje više mogućnosti i prilike za posao i zaradu. Inače u Londonu nije lako na kraju meseca biti u plusu samo zato što je veoma teško ne potrošiti novac (koliko god zarađivao) tamo gde imaš toliko stvari da kupiš, probaš... živiš.

Verovatno je smanjeno interesovanje jer su oni koji su hteli da dođu u UK su već došli ili su odustali iz nekog razloga...
&&y
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452613 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.