Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54

[ Pregleda: 450496 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK11.03.2018. u 20:13 - pre 73 meseci
Pogledaj deo kod Southgate-a negde ili jedna stanica pre nje, Piccadilly linijom.
Znaci sve ti je povezano Piccadilly-em, a stvarno ima taj mir i opet organizovanost.
Hartforshire.
 
Odgovor na temu

Dr. Nefario
Beogras

Član broj: 329862
Poruke: 24
*.cpe.vektor.net.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK13.03.2018. u 20:45 - pre 73 meseci
Da fino to izgleda. Sto se kaze taman.
Nego pitanjce za vas koji ste gore.
Posto citam dosta o Irskoj, ljudi dosta kukaju kako samci sa oko 2000e mesesnim primanjima ne mogu ziveti normalno u Dublin-u jer su stanovi od 1200-1700e i kako im od plate jako malo ostaje.
Jel i u Londonu situacija takva?
London ipak vazi za jedan od najskupljih gradova sveta.
Dublin definitivno ima problem sa skromnom ponudom nekretnina i velikim brojem pridoslica i samim tim cene su otisle u nebesa.
Moj rodjak recimo u Bonn-u (DE) iznajmljuje trosoban stan za 800e. Sto mnogo realnije zvuci od cena u Dublinu.
 
Odgovor na temu

hypnotic85
Novi Sad

Član broj: 46171
Poruke: 108
*.112.208.46.dyn.plus.net.

ICQ: 82083065


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK29.06.2018. u 07:47 - pre 69 meseci
Citat:
Dr. Nefario: Da fino to izgleda. Sto se kaze taman.
Nego pitanjce za vas koji ste gore.
Posto citam dosta o Irskoj, ljudi dosta kukaju kako samci sa oko 2000e mesesnim primanjima ne mogu ziveti normalno u Dublin-u jer su stanovi od 1200-1700e i kako im od plate jako malo ostaje.
Jel i u Londonu situacija takva?
London ipak vazi za jedan od najskupljih gradova sveta.
Dublin definitivno ima problem sa skromnom ponudom nekretnina i velikim brojem pridoslica i samim tim cene su otisle u nebesa.
Moj rodjak recimo u Bonn-u (DE) iznajmljuje trosoban stan za 800e. Sto mnogo realnije zvuci od cena u Dublinu.


Situacija u Londonu je ista, samo to konvertuj u funte - primanja i cene stanova. London je odlican ako nemas porodicu, jer ako imas preko 50k primanja, nemas prava ni na kakvu pomoc, ukljucujuci i deciji dodatak od 80 funti mesecno. 50k bruto ti izadje oko 3k neto mesecno, sto je lose ako iznajmljujes stan. Ipak, ako si spreman da se zrtvujes i zivis u cumezu ne bi li ustedeo, a imas dobar posao, ustedeces vise nego bilo gde u Evropi.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK29.06.2018. u 14:12 - pre 69 meseci
BBC je emitovao odlicnu emisiju o Londonu, i bas o razlicitim nrektninama i stanarima, ali ne mogu da se setim imena :(
Ukratko, previse zavisi od osobe do osobe.

U toj emisiji najsrecnije izgledaju neki stranci (medju kojima i Francuzi), njih 10 zivi u jednom stanu, placa nesto tipa 100funti nedeljno. Zaradjuju na tips, rade osnovne usluzne poslove (barmeni, kelneri, bariste).
Ali to su sve studenti ili uopsteno mladi ljudi, vecina njih izgleda navikla na mnogo gore uslove, i iako ne zaradjuju ni 1000 funti mesecno, njima je super.

Sa druge strane, ljudi od preko 5000 funti, ne zive u luksuzno ogromnom stanu, ali biraju kraj u kome je i mali stan skup, i ostaje im manje nego ovim studentima mesecno.
 
Odgovor na temu

dockery
Beograd

Član broj: 338856
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nemam sajt


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK26.07.2018. u 15:54 - pre 69 meseci
Pozdrav svima! Ja sam se registrovala samo zbog ove teme jer sam čitajući primetila dosta pozitivnih iskustava.

Ja imam 28 godina, i radim kao profesor engleskog u Beogradu. Dakle sem odličnog akcenta i poznavanja jezika, ja nemam nikakve druge veštine, pogotovo ne IT veštine koje većina ljudi ovde ima, a koja planira da se seli.

Da li postoji ikakva nada za mene da se preselim i radim u Engleskoj, mada mene iskreno ne zanima London, nego sve sem Londona, i Škotska i Irska dolaze u obzir? Ja ne bih radila u struci, iskreno radila bih bilo šta i spremna sam na sve poslove u prvih par godina.

Razlog je taj jer je Srbija za mene nepodnošljiva sredina iz previše razloga, i osećam da dugo već propadam ovde, ja sam stvarno spremna da učim, da se nadograđujem i da se prekvalifikujem jer me svašta interesuje, ali meni u Srbiji ništa od toga nema smisla.

Inače sam veliki Anglofil, i bila sam u Engleskoj par puta, ja tu Zemlju zaista obožavam, to je način života i kultura koja meni najviše odgovara, zato bih najpre izabrala Englesku, a pošto su nam šanse tanke svugde u svetu, verujem da mogu i to da otpišem s liste.
Michelle Dockery
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
213.91.76.*



+47 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK26.07.2018. u 21:33 - pre 69 meseci
Nazalost doima se da 'anglofilnost' nije dovoljan uslov da bi se dobila radna viza za UK. A 'radila bih bilo sta' ne bi trebalo tako olako izgovarati jer bi neko mogao da pomisli da to stvarno i mislis...

Jedna mogucnost je da odes u UK/Irsku na neke studije, pa onda da se snalazis, znam neke koji su uspeli ali i neke koji nisu uspeli da ostanu. Na tvom mestu ja bih preskocio ovu opciju, tvoje pitanje na ovom forumu ne signalizira snalazljivost koja je neophodna za ovu opciju.

Druga mogucnost je da probas da dodjes do drzavljanstva neke od zemalja EU, pa onda pravac Irska. Koliko vidim ovde su veoma popularne teme kako do madjarskog/bugarskog pasosa, mozda ti je neko od predaka iz EU drzave. Ili mozda mozes da odes u neku drugu EU zemlju, odradis 5 godina i dodjes do drzavljanstva.

Bez kvalifikacija, od ostalih opcija ostaje jos samo udaje/zenidbe zbog papira.
 
Odgovor na temu

dockery
Beograd

Član broj: 338856
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nemam sajt


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.07.2018. u 10:04 - pre 69 meseci
Ovako, pre svega, vrati se molim te i pročitaj svoj komentar još jednom. Moj brat ne živi u Srbiji jako dugo i ne ide mu nimalo loše, a jednako smo vaspitani, i ja se često navodim kao sposobnija ako je bitno, i znam jako dobro koliko tih "sposobnih" preko voli ovde da soli ljudima pamet kako je preko i slično. Ti sudiš o osobi koju nisi ni video ni upoznao, ja ne želim nikome da menjam mišljenje, ako je to tvoj stav, to je tvoj problem, ali da me neko vređa, to neću dopustiti.

Drugo, ja dobro znam za sve te opcije koje si nabrojao, a isto tako dobro znam da mi udaja ne gine za papire, i znam da je u EU nemoguće naći zaposlenje.

Treće, ja se iz ove zemlje i selim zbog takvih osoba, kojima šta god pozitivno da kažeš (u ovom slučaju da si anglofil) to neće proći nekažnjeno, jer ovo je zemlja samosažaljenja i nabeđenih programera.

Četvrto, kada sam rekla da bih radila bilo šta, sigurna sam da ne bi napisao to što jesi da je pisalo jednostavno "radio". Kada sam to rekla, mislila sam na čišćenje kuća, čuvanje dece i rad u trafici za početak, jer je tako i moj brat otišao, doduše ne u UK, pa je u međuvremenu mnogo toga postigao, veruj mi daleko je od trafike. To što si ti mislio kad si pročitao ovde, zadrži za sebe.

Ako ne daješ podršku, onda ne treba ni sputavati druge. To se zove zloba, ako ne možeš da pomogneš nekome ko se davi, ti uzmi pa ga gurni dublje.

[Ovu poruku je menjao dockery dana 27.07.2018. u 11:18 GMT+1]
Michelle Dockery
 
Odgovor na temu

dockery
Beograd

Član broj: 338856
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nemam sajt


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.07.2018. u 10:10 - pre 69 meseci
Ovako, pre svega, vrati se molim te i pročitaj svoj komentar još jednom. Moj brat ne živi u Srbiji jako dugo i ne ide mu nimalo loše, a jednako smo vaspitani, i ja se često navodim kao sposobnija ako je bitno, i znam jako dobro koliko tih "sposobnih" preko voli ovde da soli ljudima pamet kako je preko i slično. Ti sudiš o osobi koju nisi ni video ni upoznao, ja ne želim nikome da menjam mišljenje, ako je to tvoj stav, to je tvoj problem, ali da me neko vređa, to neću dopustiti.

Drugo, ja dobro znam za sve te opcije koje si nabrojao, a isto tako dobro znam da mi udaja ne gine za papire, i znam da je u EU nemoguće naći zaposlenje.

Treće, ja se iz ove zemlje i selim zbog takvih osoba, kojima šta god pozitivno da kažeš (u ovom slučaju da si anglofil) to neće proći nekažnjeno, jer ovo je zemlja samosažaljenja i nabeđenih programera.

Četvrto, kada sam rekla da bih radila bilo šta, sigurna sam da ne bi napisao to što jesi da je pisalo jednostavno "radio". Kada sam to rekla, mislila sam na čišćenje kuća, čuvanje dece i rad u trafici za početak, jer je tako i moj brat otišao, doduše ne u UK, pa je u međuvremenu mnogo toga postigao, veruj mi daleko je od trafike. To što si ti mislio kad si pročitao ovde, zadrži za sebe.

Ako ne daješ podršku, onda ne treba ni sputavati druge. To se zove zloba, ako ne možeš da pomogneš nekome ko se davi, ti uzmi pa ga gurni dublje.
Michelle Dockery
 
Odgovor na temu

dockery
Beograd

Član broj: 338856
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nemam sajt


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.07.2018. u 10:13 - pre 69 meseci
Nazivanje žena nesposobnim i spremnim na prostituisanje u EU je glavna sporedna aktivnost srpskih muškaraca, iznova kada upoznajem srpske muškarce, shvatam da imam dvostruke motive za udaju u inostranstvu.
Michelle Dockery
 
Odgovor na temu

dockery
Beograd

Član broj: 338856
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nemam sajt


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.07.2018. u 10:15 - pre 69 meseci
Sad će verovatno da se okomi na mene 90 posto ljudi koji komentarišu ovu temu jer su svi muškarci i verovatno pola njih i programeri. Moje je da odgovorim na uvredu onako kako mislim, ako je vaše da vređate dame, nije ni čudo što se ova država raspada kad ljudi koji ne poštuju ništa i nikoga, čak ni "putnika dobronamernika".
Michelle Dockery
 
Odgovor na temu

hypnotic85
Novi Sad

Član broj: 46171
Poruke: 108
..c.virginmediabusiness.co.uk.

ICQ: 82083065


Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.07.2018. u 10:28 - pre 69 meseci
@Dockery,

Moze da se uspe u engleskoj i po mom misljenju lakse nego bilo gde na zapadu. Prvo zakon je pun rupa, drugo, nisu rasisti kao Nemci, Austrijanci... Ja sam poceo kao perac sudova a sad sam na relativno visokoj poziciji u IT-u,a nisam imao iskustvo kada sam krenuo iz Srbije, doduse imao sam papire. Isto sam kao i ti slao poruku na ovaj forum pre 9 godina :-). Engleska je jedina drzava gde se neces osecati kao stranac, narocito ako si u Londonu. Posto si rekla da ti London nije cilj to je veliki plus, jer je grad preskup. Kad sam ja dosao bio je podnosljiv, od kako se sjatilo pola Italije i Spanije kada je pocela kriza, cene smestaja su udarile u plafon. Cak i sa dobrom platom ako zelis da ti ostane neka normalna suma sa strane moras da zivis kao student u deljenom smestaju. Primera radi, minimalna plata na nivou drzave je 1150 funti neto. U Londonu skroman jednosoban stan kosta 1300 bez racuna dok u Liverpulu mozes da nadjes za 400. Za cuvanje dece ima brdo posla i vecina radi na crno i zivi sa tom porodicom. Po mom misljenju to je jedini pocetak koji mozes bez papira a da se neko ne izivljava na tebi.

I u pravu si, Engleska jeste prelepa i to se tek vidi kada izadjes iz grada, narocito ako odes u sume. Ja bih prvi zbrisao iz Londona da me posao ne vezuje :-)
 
Odgovor na temu

dockery
Beograd

Član broj: 338856
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: nemam sajt


+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK27.07.2018. u 10:37 - pre 69 meseci
Hvala na korisnom odgovoru!

U principu, ja sam u Engleskoj vec bila par puta, u Londonu, Devonu, Cornwall... I iskreno London je stvarno fantastičan grad za one koji imaju novca i ne dolaze tamo na "startnu poziciju" kao što bih to uradila ja. A drugo, meni se Engleska i dopada zbog tog mira koji osećam kad odem tamo, jer je vreme onakvo kakvo meni odgovara, samim tim je sve zeleno i predivno, sve miriše na cveće i proleće. :D Naročito mi se Devon svideo, i generalno svi gradovi u Devonu na obali.

Nažalost mislim da su papiri najvažniji od svega, ali ipak neću odustati, jer nema dana da ne razmišljam o tome već godinama.

Pored te moje, osporavane, "anglofilije" i toga što radim kao nastavnica, ja želim da se prekvalifikujem, jer ne mogu to raditi tamo, osim ako ne upišem na primer doktorske iz engleske književnosti u Engleskoj, ali ja ta sredstva nažalost nemam.

Blago tebi i uživaj i za nas koji se još uvek nadamo!
Michelle Dockery
 
Odgovor na temu

Dr. Nefario
Beogras

Član broj: 329862
Poruke: 24
*.cpe.vektor.net.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.08.2018. u 18:50 - pre 68 meseci
Evo i ja posle nekog vremena da se javim.
U medjuvremenu sam konkurisao na vise pozicija.
Posedujem EU / EEA drzavljanstvo, odbijen sam na svim pozicijama na koje sam konkurisao.
Mahom sam konkurisao za svoju profesiju, ni za jedno odbijanje nisam dobio nikakvo obrazlozenje. U prijavi jesam rekao da trenutno zivim u Srbiji jer nemam nameru da lazem bilo koga.
Sada krecem u fazu da konkurisem redom za poslove van struke (elektronika i precizna mehanika) pa cemo videti.
Uglavnom sticem utisak da su se malo zatvorili po pitanju zaposljavanja stranaca, daj Boze da gresim.
Aj' nek nam je sa srecom! Treba juriti sad dok su jos u EU, kada izadju tek necemo imati nikakve sanse.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.08.2018. u 19:15 - pre 68 meseci
To sto si stavio da si u Srbiji je verovatno razlog da ne gledaju uopste dalje. Smatraju da i nemas vizu, radnu dozvoli ili EEA drzavljanstvo i ne zanima ih dalje.
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
213.91.76.*



+47 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.08.2018. u 20:42 - pre 68 meseci
Koga interesuje, Amazon UK organizuje regrutaciju za vrhunske softverske inzinjere u Zagrebu u septembru:

https://www.amazon.jobs/en/job...t-engineer-zagreb-hiring-event

Radno mesto je u Londonu, obezbedjena je podrska za imigraciju a i placeni su troskovi relokacije i selidbe, bar takav je info koji sam dobio od njihovog headhuntera.
 
Odgovor na temu

emona

Član broj: 339153
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK09.10.2018. u 00:34 - pre 66 meseci
Citat:
dockery: jer ovo je zemlja samosažaljenja i nabeđenih programera.



hahaha carice!!!

ja hocu da se "udam za papire", je l ima neko da mi pomogne na tu temu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54

[ Pregleda: 450496 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.