Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u London, UK

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452198 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.140.1.93.rev.sfr.net.



+17 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK20.09.2012. u 19:00 - pre 141 meseci
Ja nekako kontam da uvek ima zainteresovanih, stasavaju nove generacije, a situaciji u Srbiji.. pa, ne ide na bolje.

Ja nesto u zadnje vreme opet razmisljam o Londonu, svideo mi se grad tokom moje turisticke posete, a ostao mi je kao neostvarena zelja da zivim i radim tamo.. samo ne znam koliko mi se vise isplati od ovoga ovde.. kao veliku prednost vidim jezicku barijeru, jeste da sam uznapredovao poprilicnon sa francuskim, ali je to jos uvek predaleko od funkcionalnog znanja.. npr. treba da zovem opstinu da se raspitam za vozacku dozvolu.. ja mislim da to necu biti u stanju jos dve godine da uradim.. dok mi engleski dodje ko srpski.. a onda pogledam u more, sunce, pa mi ipak ovde bolje. :)

Sve u svemu, nije lose znati kakva je situacija u Engleskoj po pitanju imigracije, a tisina na ovoj temi me uplasila da je nikakva.. mada, i kad sam ovde dolazio niko nista nije pricao na temi o Fr. Bice da je Nemacka ovom novom plavom kartom preotela slavu ostalima..
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
81.93.77.*



+47 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK21.09.2012. u 09:51 - pre 141 meseci
Citat:
aludanyi: Da da da... potpuna apokalipsa ovde u Londonu, pogotovo postalo neisplativo za ljude iz Srbije da dođu ovde jer koliko sam čuo tamo sada raste standard vrtoglavom brzinom... dok ovde u UK stagnira... give me a brake. :)

Čisto sumnjam da postoji neki grad u svetu osim Londona, možda New York i San Francisco, gde postoje više mogućnosti i prilike za posao i zaradu. Inače u Londonu nije lako na kraju meseca biti u plusu samo zato što je veoma teško ne potrošiti novac (koliko god zarađivao) tamo gde imaš toliko stvari da kupiš, probaš... živiš.

Verovatno je smanjeno interesovanje jer su oni koji su hteli da dođu u UK su već došli ili su odustali iz nekog razloga...


Nema potrebe za knjizevnim alegorijama, ono sto ljude ovde interesuju su informacije.

Npr. mogao bi da nam kazes:
1. Kako i kad si otisao za London i kakve su sad mogucnosti da se dobije radna viza
2. S cim se bavis, koliko je lako/tesko naci posao u toj struci, kako si ti dosao do posla i kolike su plate za slican posao (ne moras bas da kazes koliko zaradjujes)
3. Koliki su troskovi zivota osnovni (stan, hrana, prevoz i slicno), kao i kakvi su uslovi za porodican zivot.
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK21.09.2012. u 10:35 - pre 141 meseci
Evo par detalja sa moje strane. Nisam u UK, ali sam slucajno u kontaktu sa ljudima koji se bave regrutovanjem i isto sa jednim likom koji trazi posao u UK.
Trenutno stanje IT trzista je jos uvek pod uticajem krize od pre par godina. Ono sto sam zakljucio je sledece:
- ima dosta IT radne snage
- trenutno poslodavci zaposljavaju uglavnom freelancere. Sto znaci da ljudi koji dolaze iz Srbije nemaju mnogo sanse.
- za ljude koje dolaze van EU je tesko da nadju full-time employment job, jer ih ima manje u odnosu na freelance poslove.
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.croy.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK21.09.2012. u 11:10 - pre 141 meseci
To si u pravu. Dosta se traze honorarci, ali se ipak slazem i sa aludaniy-em. Ako negde ima posla, ima u Londonu. Ne znam kako je u drugim oblastima, ali u IT struci mi deluje da stalno ima ponuda i bez obzira na veliki priliv imigranata mislim da nema dovoljno strucnih ljudi, posebno u (web) programiranju. I da, mislim da je trenutno tesko naci "obicne", tj. nestrucne poslove.

Nisam pratio skoro Home Office sajt, ali znam da su poslednjih nekoliko godina redovno otezavali dolazak. Mozda je to razlog sto je tema zamrla.
A i realno, veci je standard u skandinavskim zemljama i cini mi se da je daleko lakse dokopati se Norveske nego Londona. E sad, u tom slucaju postoji jezicka barijera + ogromno pocetno ulaganje, ali znam nekoliko ljudi koji su u poslednjih godinu-dve uspeli u Norveskoj.
I da... London je odlican za stvaranje karijere, uzivanje u zivotu, trosenje para... Kao sto aludaniy rece, veoma je tesko sacuvati novac jer je toliko toga ponudjeno.
Hrana, garderoba, higijena i sl. su jeftiniji nego u Srbiji (ako se pazi sta se kupuje). Prevoz je preskup i ne isplati se ziveti udaljen od posla. Isto se ne isplati raditi u prvoj zoni, a ne ziveti blizu posla (mada se, kako god okrenes, ne isplati uopste ziveti u prvoj zoni jer je su sobe preskupe). Poredjenja radi, meni od 2. do 5. zone treba £29 nedeljno, a onome ko putuje samo unutar 1. zone treba £29.20. Dok je recimo 1-5 zona, nedeljno £49.80, tako da je jako bitno gde radis i koliko daleko od posla. Autobusi mogu dosta da ustede. Voznja je £1.35 bez obzira na duzinu putovanja. Tako da ako vam se ne zuri i mozete sa jednom linijom da dodjete do posla (ima linija koje voze zaista kroz ceo London), prevoz moze da ispadne 2.70 dnevno x 7 dana = £18.90. Cene soba (jednokrevetnih) se u 5. zoni krecu od £380 mesecno, dok je centar duplo vise. Ipak, ko voli da vozi bicikl (i ne smeta mu da vozi po kisi) moze poprilicno da ustedi posto je saobracaj dosta prilagodjen biciklistima. Plate variraju, ali ne ocekujte vise od 1400-1600 funti na prvom poslu. Mada opet sve zavisi od iskustva.

Sa druge strane, cene nekretnina su prevelike i ko je navikao na konforan zivot bice mu tesko da se navikne da zivi sa gomilom ljudi u kuci, deli isti toalet i kuhinju, zivi sa drugim kulturama itd (mada zvuci uzbudljivo kad se procita, ipak nije jednostavno).
U svakom slucaju je glupo porediti Srbiju i VB. Preporucujem svima da probaju da dodju, ali ako neko planira da dodje da bi zaradio i ustedeo i vratio se u Srbiju posle, onda neka bira neku drugu zemlju.

 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
81.93.77.*



+47 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK21.09.2012. u 11:39 - pre 141 meseci
Ja sam razmisljao o odlasku u London, neka moja iskustva su sledeca:

- Vizu je bilo relativno lako dobiti na osnovu Highly Skilled Migrant Programme (HSMP), medjutim prosle godine su promenili pravila i uveli su i kvote
- Radim u IT, imam i iskustva rada u internacionalnim kompanijama, ima dosta posla u Londonu medjutim ekstremno je tesko doci do kvalitetnog i dobro placenog posla. Ako si ekspert za Oracle, SAP ili razvoj top web sistema itd., moze se naci dobar posao ali neki midlevel job malo teze. Moj dojam je da se neko van UK/EU ko nije top level ekspert moze nadati pocetnoj plati velicine 30-35k godisnje, pa posle mozda da se izbori za nesto vise, medjutim,
- Cuo sam price za London, da je pun dogadjanja, zivota, dobrih mesta za provod itd. ali takodje da ja prenaseljen, ogromne guzve u saobracaju, ekstremno skupe nekretnine, nesto kao BG na kvadrat. To je lepo ako imas 20 i kusur godina, malo posao, vikend provod i zezanje sve sa 4 cimera iz stana, to sam vec prosao u BG i US, medjutim ja imam porodicu, sad me interesuje stan/kuca u mirnom naselju od 80 kvadrata, dobra skola za klince, bastica za neki rostilj itd. Tako nesto u Londonu malo ko sebi moze da priusti.

Osim odlaska kao IT profesionalac, znam da su ljudi odlazili za London na neko skolovanje, usput malo konobarisanje/snalazenje, i to je funkcionisalo pre 5 godina, ali nisam siguran koiliko je to sad izvodljivo, uz povecanu nezaposlenost i inflaciju u zadnjih 5-6 godina.

Nema smisla porediti London i Srbiju, ovde govorimo o imigraciji, ako neko zeli da ode odavde, zasto bi isao u London, a ne u US, Norvesku, Nemacku? Mislim da to moze biti privlacna opcija za neke mlade profesionalce koje interesuje mozda i provod i zezanje u gradu sa mozda i najvecom populacijom stranaca sa svih strana planete, ali nije definitivno za svakoga.
 
Odgovor na temu

jovanldn
java developer
London

Član broj: 181119
Poruke: 25
*.zone13.bethere.co.uk.



+4 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK26.09.2012. u 02:23 - pre 140 meseci
Diskusija je verovatno zamrla jer su kompletno skresali neEvropsku imigraciju, tj. nas.

Ja sam ovde u Londonu sad oko 3 god. i naravno moram da pratim situaciju zbog produzenja vize itd. (na Tier 1 vizi sam)

Dakle, necu ulaziti u detalje koji su razlozi drasticnog poostravanja kriterijuma za imigraciju jer to nije ni bitno.

Bitna su nova pravila, a to je da je Tier 1 General Migrant viza ugasena za aplikacije van UK (onaj ko je u UK moze da predje na Tier 1 General ali da se prijavi spolja ne moze).

Ostalo je:

1. Tier 1 investor i business (dakle neko sa puno para da ulozi u UK firme ili da otvori firmu i razvije profitabilan biznis uz dokaz o pocetnom kapitalu).

2. Radna viza za sponzorstvo je preostala mogucnost ali za to treba potvrda od firme da trazi bas tog brilijatnog pojedinca koji nije iz EU i ciju brilijantnost ne moze da dostigne niko iz UK niti iz EU pa bas zele njega da zaposle. To firma mora da dokaze javnim konkursom od mesec dana na kojem ni jedan englez niti evropljanin ne zadovoljava vec jedino taj pojedinac. (postoji jos par peripetija oko ove opcije, ali ako prethodno prodje, ostalo je lako).

3. Exceptional talent - 1000 ljudi iz celog sveta moze godisnje da dodje ako su vunderkindi i imaju diplome sa takmicenja i potvrde o postignucima itd. Nisam ulazio u detalje jer mi je bilo jasno k'o dan da ova sekcija nije za mene.

Zivot i rad u Londonu
Prvo da se razumemo ja sam zadovoljan sto sam ovde i uvek sam zeleo da zivim u Londonu, dakle znao sam na cega dolazim i super mi je (sto se prvenstveno odnosi na unutrasnje stanje, jer spolja zivot cesto samara, ali nekad je i opusteno;).
Dakle, jedno je kada covek dodje kao turista sa ponesenim parama pa uziva u sjaju velegrada, a drugo je kada se trazi posao, placaju racuni i kada se ostaje ponekad na poslu i do 22h (a treba ti jos sat vremena do kuce). U globalu malo je surovije nego u Srb, pravi kapitalizam. Normalno je da od kuce do posla treba oko 40min do 1sat i isto toliko nazad, pa se tu dosta gubi od dana. Niko srednje klase ne zivi u zoni 1 vec tek u zoni 3 evenutalno 2. Standard je opao u odnosu na 2005, plate su malo manje a sve vise kosta. Soba vise nije 300 - 350 GBP kao u pocetku ovog treda, vec je sada 500 - 700 GBP i to u zoni 2 i 3. Buduci da se veliki deo dana provede na poslu i putu na/sa posla, ljudi se uglavnom tokom nedelje i ne druze. Ali onda kad dodje vikend zaista postoji izbor za gde ici i sta raditi.

Od plate ne znam da se ovde iko obogatio i da uopste moze da se obogati na taj naci sljakajuci. Zivot srednje klase koja vodi racuna o svojim finansijama moze, ali kad dodju deca onda moze postati tricky u smislu da jaslice u londonu za 1 dete kostaju mesecno 1000 funti (da hiljadu funti).
Ono sto je super je sto je sve biznis orjentisano npr. dosta lako i brzo traje da se otvori firma i postoje zakoni koji stite pojedinca i firme, tj. omogucavaju poslovanje. Te ako neko razvije firmu onda moze lepo da se zivi, a od plate do kraja zivota pitanje je. Obrni okreni, za lagodan zivot ovde je potrebno bas dosta truda i drugacije je nego kad se dodje kao turista i uziva.

Rezime: sve ima svoje prednosti i mane. U UK tesko da se mogu naci prijatelji kao u Srb, u pravom smislu te reci (moze par ali 10 tesko). S druge strane u Srb moze svasta da se desi, a u UK postoji pravni sistem koji funkcionise i nema 2 zeca 3 zeca.

Nisam hteo nikoga da uplasim niti ohrabrim, svako zna svoje i tako treba da bude. Samo sam zeleo da podelim licna iskustva jer sam ovde vec neko vreme i vidim kako stvari funkcionisu.

Eto toliko od mene ovaj put.

Pozz!:)

[Ovu poruku je menjao jovanldn dana 26.09.2012. u 03:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

earlyriser

Član broj: 307335
Poruke: 1
92.36.215.*



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.09.2012. u 14:54 - pre 140 meseci
Šta mislite o opciji da se dođe studirati MSc iz IT-a (u ranim tridesetim) pa onda za vrijeme studija tražiti posao, eventualno se dokazati pa ostati? Može li se u međuvremenu naći i raditi neku part time posao u struci i paralelno studirati?
 
Odgovor na temu

djurdjicah
Arhitekta
Srbija

Član broj: 299489
Poruke: 33
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK31.10.2012. u 18:41 - pre 139 meseci
Pozdrav svima,

Ne znam da li je ovo pravo mesto za moje pitanje, jer su mahom svi iz IT branse, ali cu pokusati.

Ja sam arhitekta, imam 25 godina, na specijalizaciji u Novom Sadu. Malo radnog iskustva, ali sve na crno. Ovih dana treba da dobijem madjarsko drzavljanstvo i u decembru polazem za FCE. Moja ideja jeste da odem pocetkom marta u Englesku i da tamo trazim posao.

Kakvi su izgledi da se tamo nadje posao arhitekte i da li ima neko slican meni?
Ako neko ima bilo kakvih informacija bila bih vrlo zahvalna da podeli.

Veliki pozdrav

 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.com
Via: [es] mailing liste



+109 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK31.10.2012. u 18:51 - pre 139 meseci
za arhitekturu, potrazi ovde ili na b92 jmsuk2001... on je arhitekta

oko IT poslova... ukoliko hoces da radis freelance ili kao konsultant
tokom studija, radna dozvola ti ne treba. mozes fakturisati van UK ili
otvoriti ltd firmu prije polaska u UK, za slucaj da proveravaju posle
studentsku vizu

ranije su davali radne dozvole na godinu dana nakon postgraduate
studies a ako u tom periodu nadjes posao, onda dobijes nesto
stabilniji status. ne znam kako je sad



--
Milosh Zorica

http://www.miloshzorica.com/

phone: +1 310 928 1715 & +1 206 350 9734 & +44 20 8144 5294
e-mail: [email protected]
skype: milosh.zorica
 
Odgovor na temu

djurdjicah
Arhitekta
Srbija

Član broj: 299489
Poruke: 33
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK31.10.2012. u 18:58 - pre 139 meseci
--
Djurdjica Horvat dipl.ing.arh - master

http://horvatarchitecturestudio.weebly.com/index.html
 
Odgovor na temu

djurdjicah
Arhitekta
Srbija

Član broj: 299489
Poruke: 33
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK03.11.2012. u 12:18 - pre 139 meseci
Hvala. Sad cu ga portraziti. Meni nakon dobijanja madjarskog
drzavljanstva ne treba radna dozvola, ja sam onda evropski
drzavljanin, tako da mislim da ce mi biti lakse.

Puno hvala na odgovoru

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
*.xdsl.murphx.net.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK04.11.2012. u 22:47 - pre 139 meseci
Citat:
miloshzorica:
za arhitekturu, potrazi ovde ili na b92 jmsuk2001... on je arhitekta


jms pronadjen :)

Citat:
miloshzorica:
ranije su davali radne dozvole na godinu dana nakon postgraduate
studies a ako u tom periodu nadjes posao, onda dobijes nesto
stabilniji status. ne znam kako je sad


Ove godine, PSW vize su ukinute.

Koliko god mi je bilo tesko drndanje oko viza/dozvola u poslednjih 11-12 godina, drago mi je da ne moram da prolazim kroz to sada - deluje mi da je bas otezano dosta za non-EU/EAA drzavljane.
...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

Rewolt021
Vladimir Savic
nezaposlen. student
Backi Jarak, Srbija

Član broj: 309048
Poruke: 1
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK24.11.2012. u 10:37 - pre 138 meseci
Dobar dan svima,

Ja tek ulazim u ovu pricu, sigurno su vas ovakvi postovi smorili vec, ali malo mi je konfuzno sve sto sam procitao iznad, pa
ako moze neko da mi pojasni...

Student sam arhitekture,ali jos malo, jer za dva meseca branim master rad i trebao bih da se zaposlim u jednom privatnom birou, da se kalim dok ne uspem da odem.
Zelja mi je da dogodine odem, zivim i radim u UK. Ono sto mene zanima je koji su uslovi trenutno, sta mi sve treba i kako da odem i radim? Kako do radne dozvole? Da li traze
sertifikat o znanju jezika? Kome da se obracam, gde da idem (mislim na institucije)? Vidim da u UK ne vazi blue card koju je usvojila EU, sto je dosta
otezavajuce nego da odem npr. u Nemacku.

Da li mi je olaksavajuca okolnost sto imam rodbinu u Uk, oni imaju drzavljanstva? Potomak sam boraca koji su pre i posle WW2 emigrirali tamo,
da li to moze da mi bude neka referenca i povlastica, da li postoje fondovi za tako nesto ili sta vec?

Svaka pomoc mi je dobrodosla :)

Hvala...
 
Odgovor na temu

MILENA021

Član broj: 309931
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK16.12.2012. u 19:07 - pre 138 meseci
Dobar dan svima,
nova sam na forumu i veoma me interesuje ova tema, plan mi je da pokusam u Londonu sledece godine, diplomirala sam ekononimiju i trenutno sam na masteru investicionog menadzmenta, u martu polazem FCE i tada bi trebala da dobijem i madzarsko drzavljanstvo.
Zanima me da li neko ima informacije vezane za moju struku, koliko je moguce naci posao u mojoj oblasti?

Hvala :)
 
Odgovor na temu

Inspirit
Student

Član broj: 302145
Poruke: 11
*.dynamic.telemach.ba.



+6 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK30.12.2012. u 15:09 - pre 137 meseci
POZDRAV i hvala sto nam dajete ovako kvalitetne informacije iz prve ruke.

Milena to i mene interesuje, valjda ce se naci neko da odgovori...

Procesljao sam temu od pocetka do kraja, u medjuvremenu su se desile razne promjene zakona, a i odgovori su vecinom okrenuti prema IT struci.

I mene zanima kako stoje stvari sa EKONOMISTIMA? London je finansijski centar i u cityu mora biti dobrih ponuda za ekonomiste, trejdere itd? Kako kod njih stoje stvari za zaposljavanje nekoga izvan EU? Kakva je ponuda?

Ekonomija je sirok pojma, licno mene zanima trgovina valutama (ili dionicama), pa ako neko zna neku firmu koja se tim bavi zamolio bih da napise...

Razmisljao sam i da upisem neki master (ili phd) iz ekonomije kod njih, ukoliko bi to bilo potrebno ili bi olaksalo pronalazak posla i proces zaposljavanja, pa ako neko zna i za neki (povoljan) program zamolio bih da preporuci...


 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
81.93.77.*



+47 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK31.12.2012. u 12:18 - pre 137 meseci
Sto se tice ekonomije, posebno kada je u pitanju investiciono bankarstvo, ekstremno je tesko uplivati u te vode.

Imam daljeg rodjaka koji radi u Londonu upravo u poslovima investicionog bankarstva, ali on je zavrsio ekonomiju u Londonu i poceo je da radi pre nego sto su poceli da zatezu po pitanju radnih viza. Mislim da je jedina mogucnost trenutno da se zavrse neke studije tamo i da se aplicira iz UK za radnu vizu, nema sanse za UK radnu vizu ako si van zemlje.

Druga stvar o kojoj morate razmisljati da je to jedan od najtezih mogucih poslova, taj rodjak radi i po 16 sati dnevno, prakticno mora biti onlajn od otvaranja berzi u Evropi do zatvaranja berze u Njujorku. U pocetku se radi za neke relativno sitne pare, u prvih 3-4 godine od 3 pocetnika dvojica ce da sagore i ispadnu iz posla, a jedan ce da ostane i eventualno dogura do neke ozbiljnije pozicije i novca. To nije posao za svakoga, vec za one koji mogu da se nosi sa ekstremnim tempom posla i visokim nivoom stresom.
 
Odgovor na temu

Inspirit
Student

Član broj: 302145
Poruke: 11
*.dynamic.telemach.ba.



+6 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK31.12.2012. u 17:02 - pre 137 meseci
mrblaf hvala na odgovoru...

Vjerujem da je tesko upasti u to, ali sa odredjenim znanjem i iskustvom ne bi trebalo biti nemoguce, jer takvi poslovi generišu velike profite za banku koji se nece tek tako propustiti... A i to su jake institucije koje mogu srediti radne papire ako hoce. To je moje misljenje.

Daljnji studij u UK je isto opcija koju razmatram, ali su im fees žara... A i mora se plaćati život dok se tamo studira, je li i dalje na snazi da se moze raditi part-time kao strani student? I je li ukinuta ona jedna godina poslije studija za pronalazak posla?

 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK05.01.2013. u 12:53 - pre 137 meseci
postovani forumasi dal postoji sajt u UK gde se nase diplome iz Srbije mogu videti dal su priznate??? nesto kao poput nemackog sajta http://anabin.kmk.org
 
Odgovor na temu

Daniela23

Član broj: 262248
Poruke: 3
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Emigracija u London, UK05.01.2013. u 13:32 - pre 137 meseci
 
Odgovor na temu

Ivana31
Beograd

Član broj: 279191
Poruke: 18
*.zone4.bethere.co.uk.



+1 Profil

icon Re: Emigracija u London, UK05.01.2013. u 18:20 - pre 137 meseci
Citat:
cika dacha:
postovani forumasi dal postoji sajt u UK gde se nase diplome iz Srbije mogu videti dal su priznate??? nesto kao poput nemackog sajta http://anabin.kmk.org



Koliko sam ja upucena, a u UK sam skoro godinu dana, ovde nije potrebna nostrifikacija diploma kao kod nas u Srbiji.
Ono sto je najvaznije je zapravo prethodno radno iskustvo. Diploma jeste vazna, ali je, barem na osnovu mog iskustva, mnogo vaznije koliko radnog iskustva imate, da li ste radili u internacionalnoj kompaniji, a znanje engleskog jezika je elementarno naravno.
Naravno sve zavisi od vrste posla koji trazite. U Engleskoj situacija nije sjajna, konkurencija je ogromna i ukoliko niste ekspert sa dugogodisnjim radnim iskustvom, potraga za poslom moze da potraje, a morate razmotriti i cinjenicu da ce prvi posao biti "step back" u odnosu na ono sto ste radili. Ali, kao sto sam i rekla, sve zavisi sta ste studirali i sta planirate da radite. Nije isti put ka zaposlenju za sve.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u London, UK
(TOP topic, by vindic8or)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 452198 | Odgovora: 1075 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.