Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se sada otvara Agencija?

[es] :: Vodič za posao :: Kako se sada otvara Agencija?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 473131 | Odgovora: 756 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?08.02.2006. u 15:26 - pre 220 meseci
Pojedinosti dogovori sa knjigovodjom, napravite knjigovodstvene politike i onda radi na osnovu njih - ako pise da pravis putne naloge onda pravi, ako pise da ne pravis onda samo vozi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cakalino
Ajwar City,Džinka Town

Član broj: 23336
Poruke: 426
*.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?14.02.2006. u 09:41 - pre 220 meseci
ljudi, jel sad jednostavnije da se otvori radnja/agencija/preduzece?
Nisam bas siguran... 30.1. sam poslao zahtev za otvaranje firme i jos uvek mi nije stiglo resenje. I da li se uz resenje dobija i PIB ili cu i na to morati dacekam jos mesec dana? U zakonu stoji da mogu da radim bez resenje ako ga ne dobijem u roku od 5 dana, ali kako da radim kad sam otisao u postu da mi uvedu telefon u radnji, a oni kazu "moze, daj PIB i maticni broj". Zovem potencijalne saradnike, a oni kazu "moze, daj PIB i maticni broj" . Kako da radim, kad su mi vezali ruke ?
najmanje razume onaj koji razume samo ono što mu se može objasniti
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?14.02.2006. u 10:39 - pre 220 meseci
Sta kukas, moja firma je predala dokumentaciju u junu 2005. i jos nije dobila resenje :-)
E, sad, jedino sto ima PIB iz privrednog suda pa kome treba resenje, a sto se tebe tice ne znam sta da ti kazem, ima nesto pozitivno u svemu tome, dobio si priliku da se dobro odmoris kako verovatno neces moci u skorije vreme...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

MilosBGRD1969

Član broj: 63956
Poruke: 76
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?14.02.2006. u 13:33 - pre 220 meseci

Ja sam predao na Trgu Nikole Pasica 5 i tada su mi rekli da dodjem za 7 dana po resenje.

Za 7 dana sam dosao i uzeo resenje.

Dobija se maticni broj firme (za njega se placa taksa prilikom predaje dokumenata) a PIB se dobija od nadleznog organa.

Nisam jos provalio ko je nadlezni organ - mislim da je poreska uprava - nisam nesto ni imao vremena ovih dana.

Dakle, (neko sigurno zna) - kome da se obratim za PIB?

Veliki pozdrav sjajnoj ekipi ES-a!!!
 
Odgovor na temu

cakalino
Ajwar City,Džinka Town

Član broj: 23336
Poruke: 426
*.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?14.02.2006. u 15:51 - pre 220 meseci
lako je tebi sefe, ti si iz BG-a, a kako da ja dodjem na taj trg iz Leskovca? :)
Salim se, nego neka mi neko odgovori kako da ja pocnem da radim bez tog resenja, svi mi traze PIB, maticni broj, broj racuna, nista ja od toga nemam...
najmanje razume onaj koji razume samo ono što mu se može objasniti
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?14.02.2006. u 17:04 - pre 220 meseci
Citat:
cakalino: kako da ja pocnem da radim bez tog resenja...

A cime konkretno (treba da) se bavis?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cakalino
Ajwar City,Džinka Town

Član broj: 23336
Poruke: 426
*.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?15.02.2006. u 11:05 - pre 220 meseci
isto ono sto radis i ti, kolega
najmanje razume onaj koji razume samo ono što mu se može objasniti
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?15.02.2006. u 14:42 - pre 220 meseci
Pa onda ne znam u cemu je problem, meni nebi bilo tesko da radim bez registrovane delatnosti. Znaci, nabavljas za kes kao fizicko lice, naplacujes kes kao fizicko lice (jer ne mozes da predas pazar) i to je to. Ljudima koji lice na inspekciju ne prodajes nista i na svako pitanje odgovaras sa "NEMA" i to je to
Bez PIB-a nema otvaranja racuna u banci, bez racuna nema predaje pazara, bez predaje pazara nema naplate, a ako ne mozes legalno da naplatis, onda ti ni legalna nabavka nista ne znaci.
Moze to sve i da se svede u legalne okvire, radi se sa predracunima umesto racuna, sa depozitima umesto placanja i onda kad se steknu svi uslovi onda dobavljacima platis iz depozita i pokupis racune, kupcima naplatis iz depozita i izdas racune i dalje nastavis sa normalnim radom.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?15.02.2006. u 15:32 - pre 220 meseci
Jeste to nekad bilo tako. Danas neće niko da ti proda po povlašćenoj ceni ako nemaš firmu. Znači, u startu si skup.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?15.02.2006. u 17:33 - pre 220 meseci
Mozda nece velike dinosaurus firme gde te niko ne zarezuje ni za suvu sljivu ako kupujes nesto u vrednosti manjoj od 100.000 EUR-a. Zato trazi sto manju firmu sa dobrim cenama gde ima sanse da stupis u predgovore sa gazdom koji jedini ima ovlascenja za takve akrobacije. Takvim firmama je svaka hiljada EUR-a prometa vazna za opstanak na nemilosrdnom kompjuterskom trzistu i spremni su na sve moguce ustupke.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cakalino
Ajwar City,Džinka Town

Član broj: 23336
Poruke: 426
*.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?15.02.2006. u 19:26 - pre 220 meseci
učis me da u startu mućkam
Šalim se, hvala na savetu, ali ja to ne vidim baš na taj način. Prvo, da bi neko ušao u radnju treba u njoj da bude nešto, a to nešto ne mogu da nabavim jer nemam cash, a mogao bi na 15 dana odloženo (recimo) kad bi imao račun i ostalo.
Onda, kako da rešim problem fiskalne kase? Treba mi kasa, ja je još uvek nemam... Kako da objasnim lešinarima da nije moja greška što papiri koji treba da stignu za 5 dana kasne mesec dana. Oće li imati razumevanja?
Na kraju, ja sam nov u svemu ovome, dok naučim kako može i gde može, a onda...
najmanje razume onaj koji razume samo ono što mu se može objasniti
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?15.02.2006. u 20:46 - pre 220 meseci
Pa onda kupci traže garanciju (sa pečatom firme), pa račun (fiskalni i pisani), pa povraćaj PDV-a, pa hoće na kredit...
Pa se ti oglašavaš negde ili konkurenciji bodeš oči, pa uleti inspekcija...
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?16.02.2006. u 05:25 - pre 220 meseci
A, pa onda sam ja pogresno razumeo to da on hoces da radis "isto sto i ja" jer ja radim uglavnom za stalne kupce, trajne ugovore, redovne poslove i takvima je samo smaranje da cuvaju papir od garancije, a ti tek treba da privuces ljude koje u zivotu nisi video... to je totalno druga stvar. Pa nista, ne savetujem da pocinjes sa radom dok ne bude "sve po ps-u".
Samo mi jedna stvar nije jasna, nemas pare u kesu, nemas pare na racunu, mislis da je za uspesan rad dovoljna samo dobra volja? Ja sam posao zapoceo sa 10.000 EUR-a sto je jedva dovoljno za rad. Nacin rada gde uzmes 200 EUR-a, nabavis 10 miseva i 10 tastatura i to stavis u izlog, vise ne prolaze, kupci hoce sad i odmah i radije ce otici u drugu firmu i kupiti za evro, dva, deset vise, nego cekati do prekosutra da stigne kod tebe. Kod mene postoji opcija da sve sto nema na lageru a naruci se do 12 sati stize istog dana u 17 sati pa je ipak to ljudima predug period za cekanje vec radije pojure po gradu i to uspeju da nadju negde vec u 15 ili 16 h. Ne znam kakva je snadbevenost po ostalim radnjama u Leskovcu, ti to najbolje znas, znas i sta je ljudima tamo bitno a sta ne. Takodje, vazno je da znas jednu stvar - ma koliko znao o kompjuterima i sa kompjuterima sve je to nebitno, bitno je da znas o ljudima i sa ljudima. Moji naj uspesniji saradnici ne znaju gotovo nista o kompjuterima ali to im nista ne smeta da budu dobri trgovci.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cakalino
Ajwar City,Džinka Town

Član broj: 23336
Poruke: 426
*.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?16.02.2006. u 07:49 - pre 220 meseci
e to je pravi savet! Hvala PCTEL, dobro cu zapamtiti ovo.

Ipak ne zivimo u istim uslovima (Le-Bg), tako da je ovde sve malo drugacije, nemaju ovde ljudi evro-dva za bacanje, tako da im nije problem sacekati malo, a platiti jeftinije - uostalom video si familiju TIKE SPICA iz Porodicnog Blaga

Salu na stranu, tesko je od malih para napraviti malo vece, valjda je kasnije lakse kad imas sta da ulozis. Moja moc ulaganja se nazalost ne meri 4-vorocifrenim brojevima...
najmanje razume onaj koji razume samo ono što mu se može objasniti
 
Odgovor na temu

Trajkovic
Igor Trajkovic
Leskovac

Član broj: 15340
Poruke: 325
213.137.102.*

ICQ: 227892579


Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?21.02.2006. u 12:56 - pre 220 meseci
Sta je potrebno da bi se otvorila agencija za cuvanje dece?
Da li moram da zaposlim vaspitacice?
Be insired - SIEMENS
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?25.02.2006. u 22:03 - pre 219 meseci
@Trajkovic
Da bi otvorio ne moras, ali da bi radio moras.
@cakalino
Je li prevazidjen ovaj problem? Slucajno sam nasao nacin da se ubrza rad APR...
Potrebno je otici u APR i traziti potvrdu o trenutnom statusu preduzeca/radnje. U roku od dva dana od podnosenja zahteva ce proces registracije biti zavrsen, bez toga moze da traje i mesecima. E, sad, pogadjate zasto je to tako - da vam APR izvuce sto vise para iz dzepa! Uz podnosenje zahteva cete platiti taksu od 1560 dinara i jos 120 dinara za zahtev. Da, da, verovali ili ne, 120 dinara za obican A4 papir (i treba da im psujete 120 majki). Ipak, taj dokument mozete preuzeti odavde pa odstampati i tako smanjiti iznos za koji cete biti opljackani. Mozete pokusati strpljenjem da sprecite ovu dobro smisljenu pljacku, mene je strpljenje izdalo posle 8 meseci (nije mi resenje ni trebalo u tom periodu) i onda sam otisao i platio. Tri strane kostaju 1560 dinara, tj. 18 EUR-a samo za to da vam prepisu podatke iz kompjutera. sta ce jadni ljudi, cekaju na red da im to plate, sta da se radi, tako je to kad imaju monopol... Inace, pre nego sto krenete tamo, bilo bi dobro da nabavite uplatnice jer kad sam dosao u banku da uplatim sluzbenica mi je rekla "ne mozemo da primimo uplatu, nemamo uplatnica, kupite negde pa se vratite." 'Ej, zamisli, hoce da se bave bankarstvom bez uplatnica, to je kao da hoce da okopavaju kukuruz bez motike. Ima tu jos jedna banka ali ta je jos "bolja", oni uopste ne primaju uplate, vec je se bave nekim drugim bankarskim poslovima.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cakalino
Ajwar City,Džinka Town

Član broj: 23336
Poruke: 426
*.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?26.02.2006. u 09:52 - pre 219 meseci
ma jok, jos uvek nema resenja...
Hteo sam da uradim pecat, kaze pecatorezac "ne moze bez resenja", hteo da otvorim racun u banci kaze bankar "ne moze bez resenja", udjem jutros u prodavnicu da kupim hleb kaze prodavacica "ne moze, jos nisi dobio resenje... "

Kirija za februar je "bacena" taj trosak mi vise niko nece nadoknaditi (a nije mali), sad ako treba i mart da prodje... Jedan tip mi je rekao da je njegov drugar podneo sredinom januara zahtev i da je pre neki dan dobio resenje, pa se nadam da cu i ja u toku sledece nedelje, ako ne stigne, ne znam sta da radim, postoje 2 varijante:

1. da uradim ono sto si mi rekao
2. da ih pozovem telefonom i oteram sve u Honduras,a tad sam zapecatio sudbinu na jos nekolko meseci bez resenja - ali ce mi sigurno biti lakse kad se ispraznim na njima
najmanje razume onaj koji razume samo ono što mu se može objasniti
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?26.02.2006. u 15:28 - pre 219 meseci
U medjuvremenu sam se konsultovao sa nekim prijateljima koji imaju firme i situacija je sledeca:
- oni koji su dobili resenje dobili su tek kad su uplatili bilo kakvu taksu
- oni koji nisu nista uplacivali nisu dobili resenje jos uvek (8 ipo meseci)
Znaci, sta drugo da ti kazem osim kad drzava obeca nesto besplatno da se to nikako ne sme shvatiti bukvalno Sad, ti slobodno cekaj pa obori teoriju... ako ti se isplati...
Licno ti predlazem kombinaciju ta dva resenja, prvo uradi pod 1) pa pod 2)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cakalino
Ajwar City,Džinka Town

Član broj: 23336
Poruke: 426
*.tehnicom.net.



+2 Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?26.02.2006. u 20:44 - pre 219 meseci
a kako su uradili pecate bez resenja? Meni nece da urade, kazu mora jedan primerak resenja da ostane kod pecatoresca, pa onda racun u banci ne mogu da otvorim bez resenja i PIB-a, a PIB ne mogu da uzmem bez resenja, fiskalnu kasu ne mogu da dobijem bez PIB-a...
Mora da je to bilo pre postojanja APR-a,kad je sve bilo nezavisno jedno od drugog

Drugo, ja sam platio takse 60 pa 540 i 1270 din prlikom podnosenja zahteva, sta jos da im platim za lencarenje i nerad?
najmanje razume onaj koji razume samo ono što mu se može objasniti
 
Odgovor na temu

drinciceva
Srdjan Vujic

Član broj: 86243
Poruke: 24
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako se sada otvara Agencija?27.02.2006. u 10:09 - pre 219 meseci

Pozdrav svima, vidim ima ljudi koji se bas razumeju pa me zanima par stvari.

1. Imam sajt i hocu da prodajem oglasni prostor na njemu, kakvu agenciju da otvorim? Za marketing,za prodaju oglasnog prostora ili...
2. Mogu li da spojim nekako uz to i npr dizajn kojim mi se devojka bavi i prevodjenje kojim mi se majka bavi, pa kad nesto rade da rade preko te agencije kad je vec imam ili je registrujem za npr marketing pa kroz to sve zivo provlacim?
3. Kako mi placaju klijenti, dam im fakturu i oni uplate pare na racun?
4. Kako ja dokazujem da imam neke veze sa tim sajtom i da ta agencija uopste ima pravo da prodaje oglasni prostor na istom?
5. Moze li se i sta od sajta zastiti kod Jugoslovenska autorske agencije?

Hvala unapred!
Srdjan
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako se sada otvara Agencija?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 473131 | Odgovora: 756 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.