Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance poslovi

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Freelance poslovi
(TOP topic, by cs_coyote)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 60401 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

P53uD0-C0D3
Ucenik
Kragujevac

Član broj: 198814
Poruke: 29
77.46.223.*



Profil

icon Re: Freelance poslovi17.06.2009. u 13:10 - pre 179 meseci
stefic_kg rentacoder.com odma' zaobiđi tamo nećeš ništa naći od CAD poslova, pre godinu dana sam našao tamo neki poslić lik je tražio da mu uradim prototip nekog Automobila koji se pokreće elektro-motorom i nudio je maximum 900$. Ja sam samo kliknuo na X!

Ova kriza nas ubija!
Knowledge Is The Power!
 
Odgovor na temu

CAD_Guru
Projektant
Beograd,Srbija

Član broj: 231977
Poruke: 3
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi05.09.2009. u 23:06 - pre 176 meseci
Pozdrav svima,

uključio sam se u priču kako bih malo podelio iskustva sa vama na polju Freelancing-a i to
u mašinskom projektovanju.
Ideja je potekla baš odavde i sada želim da vratim na forum ono što sam preuzeo kao ideju.

Pre dve godine sam se bacio intenzivno na potragu za e-poslovanjem i nabasao sam na ovaj topic
sa linkovima. Probao sam skoro sve kombinacije i najviše uspeha sam imao sa GAF-om!

Da se ne lažemo (što bi mnogi sigurno radili) nisam zaradio ne znam kakve pare, cca 4000 evra za taj
period, ali i radilo se dosta. Odradio sam tri - četiri projektića, i ma koliko se trudio da postignem dobru
cenu po satu, nisam uspevao zbog enormnog broja Pakistanaca i Indijaca. Mislim da mi je prosek bio oko
4-5 evra.
Ovo je lepa prilika da se rade nove i zanimljive stvari koje možda nikada ne imali prilike ovde da radite.

Trenutno, od marta na ovamo situacija je katastrofalna - ima poneki projekat, ali to već izgubilo svaki
smisao jer su sada potrebni samo ultra jeftini freelaceri, po mogućstvu sa cenom rada od 1 dolar na sat!

Verovatno, ova kriza utiče na sve, pa tako i na mašinstvo! Broj poslova je drastično opao, dok vidim u
drugimbranšama ide solidno, posebno programiranje. Verovatno da je i tu cena sada niža, ali daleko je
bolje nego u mašinstvu.
Elem, koristio sam od programa na ovim projektima sve ono što je klijent zahtevao (AutoCAD, Inventor,
Soliworks, Catia). Potrebna je konstantna posvećenost i prisutnost na netu da bi ovaj posao mogao
da se radi. Ako mislite ozbiljno da se bavite ovim poslom treba da nabavite solidan telefon sa Skypom
i email klijetom i da budete non-stop online na brzom internetu.
Vaša porodica i okruženje će da odlepe od takvog ponašanja, ali skapiraće vas oni koji razumeju o
čemu se radi.

Pazite se prevara, ja sam često odbijao poslove gde je naplata išla mimo Escrow sistema.
Tražite da se novac odmah uplati! Imam jedan posao nezavršen i nenaplaćen, zato što sam mislio da
posle početnih lepih iskustava u ovom svetu nema prevranata, ali oni vrebaju svugde!


Dobro procenite svoj sposobnosti jer je ključno da ispoštujete rokove, jer klijenat se najčešće obraća
na sajt kad mu gori pod nogama (ali to nikako ne utiče na cenu, ne zavaravaj te se.
Ne upuštaj te se ukoliko niste sposobni da radite pod pritiskom i pored redovnog posla, jer kada ističe rok,
radi se dan i noć!


Nastavite da održavate ovu temu živom, jer prostora ima za sve i ne bi bilo loše da se poveća broj Evropljana
na svim berzama freelance poslova, jer pogotovo sada u vreme krize, ovo sa Pakistancima, Kinezima,
Indijcima je smešno jer oni ne samo što obaraju cenu nego i brukaju celu branšu sa neznanjem,
površnošću i aljkavošću!

Inače, ta priča sa novim kompanijama koje projektuju elektro-mobile mi baš nije jasna, dva puta sam sarađivao
sa nekima od njih iz SAD-a i svi su netragom nestali?!
Ne bih da pominjem da mi je ličilo na ono, kao kad se ekonomista bavi mašinstvom! A inače na Eufreelancu su to
bili vrlo pompezne najave projekata! Redovno te kontaktiraju i nude enormne pare, a kad ih ispreskačeš sa
stručnim detaljima, obimom posla, tvojim zadacima u projektu, samo nestanu i zatvore projekat?!
Da li neko ima iskustva sa tim ?! Sumnjam da je to sve fake projekat, da navuku mlade dizajnere i projektante
da urade ponešto za džabe i da na taj način naprave profil problematike samo razvoja proizvoda, opet za dž!

Sve u svemu, hvala forumu i onom video montažeru koji je prvi istupio i naučio ljude kako mogu da se zarade neke
parice radeći baš ono što voliš. A to je valjda i smisao cele priče!

Pa sretno novim freelancerima!
 
Odgovor na temu

dados.p

Član broj: 66376
Poruke: 616
79.101.47.*

Sajt: medkaolek.com


+14 Profil

icon Re: Freelance poslovi11.09.2009. u 15:21 - pre 176 meseci
Citat:


Sve u svemu, hvala forumu i onom video montažeru koji je prvi istupio i naučio ljude kako mogu da se zarade neke
parice radeći baš ono što voliš. A to je valjda i smisao cele priče!

Pa sretno novim freelancerima!


Koji to beše video montažer?
 
Odgovor na temu

CAD_Guru
Projektant
Beograd,Srbija

Član broj: 231977
Poruke: 3
78.30.134.*



+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi11.09.2009. u 20:50 - pre 176 meseci
Ako budeš malo kopao po ES forumu na temu rada u Freelancinga, naići ćeš na jednu temu koja počinje sa nabrajanjem dosta linkova vezanih za Freelancing.
Tu je postovao jedan lik koji je tada radio video montažu, i hvalio se kako mu jako dobro ide video monaža na GAF-u.
Nisam zapamtio ime, ali mi je čovek sa njegovim postom ostao u lepom sećanju, jer je objasnio ceo koncept poslovanja preko GAF-a
i ohrabrio me da se upustim u to!
Do tada sam mislio da je takav koncept rada bezveze!

 
Odgovor na temu

r_faruk
Sarajevo, BiH

Član broj: 306974
Poruke: 2
31.176.241.*



+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi18.09.2012. u 19:07 - pre 139 meseci
vidim proslo je mnogo vremena od zadnjeg post-a, interesuje me sljedece:

da li su vam softveri licencirani. jel moguce da se crta u piratskim verzijama.

pozdrav!
 
Odgovor na temu

A.G.KG

Član broj: 150855
Poruke: 191
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi17.07.2013. u 00:05 - pre 129 meseci
moguce je ...
 
Odgovor na temu

mensa
Master iznenjer masinstva
kragujevac

Član broj: 176485
Poruke: 55
212.62.41.*

ICQ: 140


+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi24.04.2014. u 11:28 - pre 120 meseci
Zdravo svima,
Moce li neko da mi preporuci firme ili sajtove na kojima mogu da se rade freelance poslovi
 
Odgovor na temu

nikserer
Autodesk Inventor Certified Professional
Freelance

Član broj: 25782
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Freelance poslovi17.01.2016. u 23:00 - pre 99 meseci
Ovo bi bilo dovoljno, a naravno zavisi od toga koja ti je struka - poznavanje software-a:

http://www.entrepreneur.com/article/245953

Bavim se freelance-om evo već 10 god. i izdržavam porodicu od toga. Aktivan sam na Upwork-u (bivši Elance i oDesk) i sad sam opet malo krenuo na Freelancer.com (bivši RentaCoder, vWorker, GetAFreelancer...). Usout sam stekao par dobrih stalnih klijenata (što je najbitnije) i radim sa njima godinama.
Treba biti uporan, dobro poznavanje Engleskog, iskustvo u software-u koji koristiš, dobro napravljen profil sa Portfolio-om...

Pozdrav
Nikola
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 439
78.156.115.*

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: Freelance poslovi01.03.2018. u 15:10 - pre 73 meseci
Pozdrav svima,

Evo da osvezim ovu temu posle duzeg vremena, pa da ponudim neki poslic ( posto sam vec objavio post ovde na forumu u temi PONUDE ZA POSAO ...)

Radim za firmu Echbergmanutech iz Danske, kao freeleancer, kao konstruktor i zbog povecanog obima posla trazimo jednog, eventualno dva masinska inzenjera na full-time.
Firma se bavi projektovanjem raznih paletajzera, tansportera, pakerica, masina za industrijska pranja
( ZA BOLNICE: masine za pranje kontejnera, masine za pranje i dezinfekciju posuda koje se koriste po bolnicama;
ZA FARME: masine za selekciju i pakovanje jaja, masine za pranje paleta i tacni za jaja ( uglavnom smo usredsredjeni na zivinarske farme ).
Sve masine koje smo projektovali izradjujemo kod kooperanskih firmi u Poljskoj ( direktor ima losa iskustva sa proizvodnjom ovde u srbiji ). Nase masine prodajemo u Evropi i Aziji.

Potrebne kvalifikacije i znanja koja se ocekuju od buducih kandidata su:
- zavrsen masinski fakultet
- znanje engleskog jezika
- znanje u 3d programima, mi koristimo Solid Edge, tako da bi bilo idealno ako kandidat ima iskustva u Solid Edge
- iskustvo u proizvodnji/radionici, jer radimo po principu sve sto se nacrta da to neko mora i da napravi i to treba da funkcionise
- spremnost na putovanja u inostranstvo ( za sada Poljska i Danska)

Jos jednom da napomenem software koji koristimo za projektovanje je SOLID EDGE ( 3d model, izrada crteza i izrada dxf fajlova). U obzir dolaze kandidati koji imaju iskustva
i u ostalim programima (SW,INVENTOR, CATIA,NX ...) i koji zele i hoce da se prebace na Solid Edge.
Kao sto rekoh, bilo bi pozeljno da buduci kandidat ima iskustva i u proizvodnji/radionici.
U pocetku,zadatak buduceg kandidata bi bio da radi na izradi tehnicke dokumentacije ( radionicki crtezi, sklopni crtezi, dxf fajlovi za secenje na laseru,pdf...) na osnovu 3D modela.
Vremenom, kandidat bi postao samostalan inzenjer-konstrukotor gde bi dobio svoj projekat i bio odgovoran za njega.

Ukratko to bi bilo to sto se tice opisa posla, sto se tice novaca ocekivana cena rada po satu bila bi negde oko 3-3.5e po satu ( za pocetnika),
tako da za nekih 170sati moze se ocekivati plata 500-600e NETO, mada prosecna mesecna satnica bi bila oko 200sati, tako da postoji mogucnost da se zaradi i vise.
Takodje, da napomenem, postoji mogucnost prijave tako da je buduci kandidat pokriven sto se tice zdravstvenog i penzionog osiguranja,a i ide mu radni staz :-). Troskove prijave snosi firma, tako da je zaradjena suma netaknuta :-)

Svoje CV-jeve i portfolio sa radovima saljite na [email protected]
Potrudicu se da svakom kandidatu odgovorim, ali ako ne odgovorim nemojte mi uzeti za zlo jer nemam bas puno vremena da svakom ponaosob objasnjavam svoje razloge koga sam odabrao
i zasto sam bas njega odabrao.
Bice kontakirani samo oni kandidati za koje se proceni da imaju potencijala.

S postovanjem,
Bojan Miljuš
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Freelance poslovi
(TOP topic, by cs_coyote)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 60401 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.