Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance poslovi

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Freelance poslovi
(TOP topic, by cs_coyote)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 60402 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Freelance poslovi05.10.2005. u 12:44 - pre 224 meseci
Ok ljudi procitao sam na desetine tema u ovoj grupi, kao i u okviru kategorije poslovna primena ali nisam uspeo nista da nadjem o freelance poslovima i to iz oblasti masinstva (modeliranje, crtanje...). Znaci radim nekoliko godina u Caty, Autocad...

Dakle, zeleo bi da pronadjem po neki poslic iz pomenutih oblasti. Ono sto do sada znam je da postoje specijalizovani sajtovi za oglasavanje takvih poslova, jedan od njih je guru.com. Princip je da se registrujes sto ukljucuje i tvoj profil, odnosno radno iskustvo. Nakon toga mozes da pregledas aktuelne projekte i da konkutises za njih. Dobijes posao, odradis ga, poslodavac ti prebaci lovu na tvoj racun i to je to. Problem je u tome sto ne znam koliko je to sve sigurno, odnosno da li ces doci do para.

Pa ako ima nekog ko ima iskustva sa freelence poslovima u oblasti modeliranja, jos jednom ponavljam CATIA, Autocad.... molim te javi se i ispricaj nam svoje iskustvo. Ja cu biti veoma zahvalan a nadam se i jos po neko.

Pozdrav!!!

A da jedini razlog zasto sam ovu temu pokrenuo na ovom mestu je to sto predpostavljam da se ovde okuplja najveci broj masinaca.
 
Odgovor na temu

cs_coyote
Stuttgart

Član broj: 17072
Poruke: 229
*.dip0.t-ipconnect.de.

Sajt: www.google.com


+4 Profil

icon Re: Freelance poslovi05.10.2005. u 18:17 - pre 224 meseci
Svojevremeno sam ponudio otvaranje topica gde bi masinci i CAD&CAM specijalisti ukratko postovali svoje profesionalne generalije sa linkovima ka online rezimeima. Odziv je tada bio slab, tacnije nikakav - ali ponuda jos stoji, a i dalje zavisi od interesovanja publikuma.
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi05.10.2005. u 20:20 - pre 224 meseci
Moj prijatelj je odradio jedan posao za nekog amera u catii. Nije bilo nista veliko ali bolje i to. Koliko znam nije bilo nikakvih problema i prilicno su zadovoljni i on i poslodavac. Koliko znam, posle dobro obavljenog posla taj poslodavac ce traziti bas tebe ako je zadovoljan jer ne zeli da trazi nekog novog i da rizikuje sa njegovim (ne)znanjem. Cak mu je poslodavac i produzio rok, i posle ga nagradio za dobro obavljen posao. Reci cu mu da i sam napise komentar i prenese svoje utiske.

@cs_coyote

Ja sam za i podrzavam ovu ideju. Mislim da bi trebali da se malo vise "organizujemo". Sigurno da bi malo aktivnosti na tu temu donelo koristi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi05.10.2005. u 20:57 - pre 224 meseci
@ laki5

Predlazem ti da budes veoma obazriv pri zapocinjanju bilo kakvog posla, narocito sa ovdasnjim privatnicima, a i sa na prvi pogled ozbiljnim strancima (narocito ako imaju neke veze sa ovom zemljom ili su slucajno odavde) jer lako mozes da budes prevaren.
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Freelance poslovi06.10.2005. u 07:49 - pre 224 meseci
Citat:
cs_coyote: Svojevremeno sam ponudio otvaranje topica gde bi masinci i CAD&CAM specijalisti ukratko postovali svoje profesionalne generalije sa linkovima ka online rezimeima. Odziv je tada bio slab, tacnije nikakav - ali ponuda jos stoji, a i dalje zavisi od interesovanja publikuma.


U principu ideja je dobra, medjutim izgleda da na ovim prostorima jos uvek nije dovoljno razvijeno trziste odnosno internet komunikacija. Takodje svest ljudi o mogucnosti racunarske tehnologije je na veoma niskom nivou (u fazonu ne moze to bez kabla..., ili ko ce neko "tamo" da mi plati za neki posao a pri tom da me ne vidi...) tako da predpostavljam da je to u osnovi razlog zbog slabog odziva.

U svakom slucaju podrzavam ideju i spreman sam da ucestvujem u realizaciji, a dotle ja opet pitam ima li ikoga ko nalazi projekte preko freelance sajtova i pri tom ih uspesno naplacuje?

Citat:
ivicat13: Moj prijatelj je odradio jedan posao za nekog amera u catii.


Nadam se da ce tvoj prijatelj ispricati svoje iskustvo kao i to kako je dosao do posla.
Citat:
tex777
Predlazem ti da budes veoma obazriv pri zapocinjanju bilo kakvog posla, narocito sa ovdasnjim privatnicima...


Hvala ti na savetu, medjutim ja sam prvenstveno mislio na poslove koji se oblavljuju na inostranim specijalizovanim freelance sajtovima gde se, nadam se, ne pojavljuju ovdasnji "novi" privatnici.
 
Odgovor na temu

salemfk
Aleksinac-Kragujevac

Član broj: 29295
Poruke: 155
*.kg.sbb.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Freelance poslovi07.10.2005. u 08:04 - pre 224 meseci
Citat:
ivicat13: Moj prijatelj je odradio jedan posao za nekog amera u catii. Nije bilo nista veliko ali bolje i to.


Evo i mene.
Pa ovako. Posao sam dobio preko www.rentacoder.com i na svoje iznenadjenje vrlo lako i brzo. Najbitnije od svega je dobra komunikacija, i naravno da izgradite dobar i profesionalan odnos sa poslodavcem.
Mada sam i na pocetku bio veoma sumnjiv da li ce sve to profunkcionisati, ali kako se na kraju ispostavilo dobio sam i produzen rok i dosta dobar bonus.
A sada, kao sto sam i mislio poslodavac me je opet kontaktirao i ponudio mi je nastavak saradnje koju naravno ne bih mogao da nastavim da nije bilo pomoci ivicet13.
Inace problem na koji moze da se naidje je da napomenutom sajtu ima dosta malo poslova vezanih za CAD i uz to dok novac dodje do tebe svi uzmu po malo.

U sustini to je to. A ako ima jos nekih pitanja rado cu vam odgovoriti.
Poz
Moja Panda ima Windows, pa vi sad vidite...!!!
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Freelance poslovi07.10.2005. u 12:15 - pre 224 meseci
Sale super sto si se javio!

Kazes da si preko rentacoder-a nasao poslic i da je problem to sto tamo nema dovoljno posla za masince. Upravo sam proveravao i tu si upravu trenutno nema ni jednog projekta za rad u Catii ili nekom drugom CAD programu.
Ono sto me jos interesuje je to kako si naplatio taj posao, koja je procedura za to? Kartica ili... A da koliko sam video tamo je potrebno da se registrujes, a to podrazumeva samo ostavljanje svog e-maila, ili mozda nisam u pravu?
Da li znate za jos neki sajt sa slicnom tematikom?
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi07.10.2005. u 13:40 - pre 224 meseci
Evo tri linka...nije nesto narocito, ali...

http://www.tenlinks.com/CAD/reference/JOBS/LISTING.HTM
http://www.cadclassified.com
http://www.workhomejobs.com/rt.cfm?p=1&subcatid=127
 
Odgovor na temu

salemfk
Aleksinac-Kragujevac

Član broj: 29295
Poruke: 155
*.kg.sbb.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Freelance poslovi07.10.2005. u 14:28 - pre 224 meseci
Citat:
laki5
Ono sto me jos interesuje je to kako si naplatio taj posao, koja je procedura za to? Kartica ili... A da koliko sam video tamo je potrebno da se registrujes, a to podrazumeva samo ostavljanje svog e-maila, ili mozda nisam u pravu?

Posao sam naplatio preko Western Unioan-a. Ali uzimaju dosta velike provizije, tako da ti se ne isplati za slanje manjih suma. Najbolje je da cekas da se novac nakupi na jedno 200-300EUR. Tada su provizije znatno manje.
Inace preko Pay-Pala sam se plasio da mi ne blokiraju racun. A za cek je vec stvarno umetnost unovciti ga.

Za registraciju je jedino potreban e-mail, ali kasnije kada treba da ti posalju novac ti navedes tacne podatke. A na mail dobijes sve potrebne podatke o transveru.

I sto je btno ti ne pocinjes sa radom dok poslodavac ne uplati novac na racun sajta, ali ga naravno dobijas tek kada poslodavac odluci. A ako imas nekih problema tu je i arbitraza koja ce presuditi ko je bio u pravu.
A posle kada razvijete medjusobno poverenje onda mozes da i izbegnes placanja preko saja i Wester Uniona, krenes na direktno slanje novca.
Ali ako stignes do tog nivoa onda nema brige.
Poz
Moja Panda ima Windows, pa vi sad vidite...!!!
 
Odgovor na temu

nikserer
Autodesk Inventor Certified Professional
Freelance

Član broj: 25782
Poruke: 42
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Freelance poslovi07.10.2005. u 16:49 - pre 224 meseci
Pozdrav!

Takođe se interesujem za ovakve poslove, i napokon je postavljena prava tema jer mislim da ima puno nas koji se interesuju za ovakve poslove a nemaju iskustva. Pomenuo si u mejl-u da si svoj posao naplatio preko Western Union-a, samo nisi napisao kako-da li preko računa(kojeg?), ili već kako??? Ja sam se registrovao na jednom od najpopularnijih sajtova za freelance poslove, i ima zaista puno ponuda iz svih oblasti a pogotovo iz CAD-a. Tamo pominju dva načina plaćanja:
1. Safe Pay Escrow, i
2. Safe Pay Invoicing.
O oba načina plaćanja ima i objašnjenja, ali je napisana čitava "nauka" oko toga. Molio bih te ako znaš nešto o tome da mi u par reči razjasniš.
Hteo sam još da te pitam kakav si posao odradio, i koliko si zaradio(ako nije tajna)
Ja inače radim u brodogradnji kao konstruktor u mašinskoj grupi, a od CAD koristim AutoCAD Mechanical(projektnu dokumentciju dobijamo u 2D), i kao glavni program koristim Autodesk Inventor(od verzije 5 pa do zadnje 10 Professional)(3d-uglavnom radionička dokumentacija i poneki manji projekat, cevovodi...)

[Ovu poruku je menjao nikserer dana 07.10.2005. u 17:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi07.10.2005. u 19:45 - pre 224 meseci
@nikserer

Jeste da oni prave citavu nauku oko placanja i slicnih stvari ali bi bilo dobro da sve to procitas jer tu pise sta smes a sta ne, kao, zasto i sl... A to sve da bi se izbegle moguce komplikacije. Znaci za tvoje dobro. Manje-vise principi su isti na svim slicnim freelance sajtovima ali neke razlike postoje pa bi trebalo da budes upoznat sa "pravilnikom" (moje misljenje i preporuka). Da ne bude posle ja uradio a oni me zeznuli :-(...

Na kom sajtu si se registrovao za freelance poslove?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

nikserer
Autodesk Inventor Certified Professional
Freelance

Član broj: 25782
Poruke: 42
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Freelance poslovi07.10.2005. u 20:17 - pre 224 meseci
U pitanju je guru.com. Deluje mi kao ozbiljan sajt. Da li ti znaš koji je način tvoj kolega dobio isplatu od amera u banci, i koja je procedura. Možda ima šanse i da sarađujemo, inače u kojem CAD programu ti radiš?

[Ovu poruku je menjao nikserer dana 07.10.2005. u 21:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi07.10.2005. u 21:11 - pre 224 meseci
Sta si stavio pod "Level of experience" pri registraciji?
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi07.10.2005. u 22:13 - pre 224 meseci
JA radim u Catii i AutoCAD-u. AutoCAD samo kada moram. Detalje oko placanja ce nam bolje objasniti Salemfk (ako bude imao vremena :D).
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Freelance poslovi10.10.2005. u 08:10 - pre 224 meseci


Pogledao sam ove sajtove prva dva su, cini mi se, oglasi za stalni posao, dok na trecem moze da se nadje neki honorarni poslic.
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi10.10.2005. u 11:08 - pre 224 meseci
Napisao sam da nije nesto narocito...ali to su jedine adrese koje imam.


@nikserer

Molim te reci sta si stavio pod "Level of experience" pri registraciji na guru.com.
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Freelance poslovi10.10.2005. u 21:24 - pre 224 meseci
Citat:
tex777: Napisao sam da nije nesto narocito...ali to su jedine adrese koje imam.
Molim te reci sta si stavio pod "Level of experience" pri registraciji na guru.com.


Ok tex777 nisam hteo da zvuci zlonamerno, samo sam hteo da kazem da sam pogledao sajtove. U svakom slucaju hvala ti za predlog.

A sto se tice druge stvari odnosno pri registraciji na guru.com "Level of experience" i ja sam tu razmisljao sta da stavim od ponudjenih, ipak izabrao sam "analist". Cini mi se da je to, ako nista drugo, a ono najmanje pogresno.
 
Odgovor na temu

timotije
Valjevo

Član broj: 45169
Poruke: 103
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Freelance poslovi15.10.2005. u 06:54 - pre 224 meseci
Juče mi je čovek doneo sliku u JPG formatu (plan neke bolnice u Nemačkoj ili Austriji, ne znam, uglavnom je nemački jezik na natpisima), nju treba ubaciti u AutoCad i vući linije preko postojećih linija, dobiti crtež u AutoCadu i to je to...Plaća na ruke 20 EUR, izgledalo je kao laka lova dok nisam pogledao sliku. Mislim da bi mi trebalo bar 8 sati rada a kako sam počeo od skoro da radim u jednoj firmi nemam vremena ni za ženu i dete a kamoli za crtanje. Potrebno mu je više ljudi kako bi mogao dnevno da šalje bar 5 crteža za Nemačku. Kako da okačim tu sliku pa ako je neko zainteresovan (mislim da je mala para za taj rad, ali bolje išta nego ništa) da uzmem broj telefona pa se dogovarajte. Pozdrav
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Freelance poslovi18.10.2005. u 08:02 - pre 224 meseci
E pa Timotije ja sam svakako zainteresovan za posao koji si pomenuo. Detaljnije sam ti to objasnio u privatnoj poruci.
A sada sam video da u okviru nekih odgovora u donjem desnom uglu imas link "upload", e pomocu tog linka mozes da okacis fail. Da i dalje mi nije jasno zasto taj link ne postoji ispod svake poruke, vec samo ispod nekih. Ako neko drugi zna neka nam kaze. Mozda je prilika da se i moderator javi.
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi18.10.2005. u 16:50 - pre 224 meseci
Ubedjen sam da je stav "mislim da je mala para za taj rad, ali bolje išta nego ništa" veoma pogresan jer se na taj nacin degradira jedan inace veoma ozbiljan posao koji mora dobro da se plati (nisam mislio na konkretan primer).
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Freelance poslovi
(TOP topic, by cs_coyote)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 60402 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.