Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Freelance poslovi

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Freelance poslovi
(TOP topic, by cs_coyote)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 60404 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

timotije
Valjevo

Član broj: 45169
Poruke: 103
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Freelance poslovi19.10.2005. u 06:36 - pre 224 meseci
""Ubedjen sam da je stav "mislim da je mala para za taj rad, ali bolje išta nego ništa" veoma pogresan jer se na taj nacin degradira jedan inace veoma ozbiljan posao koji mora dobro da se plati (nisam mislio na konkretan primer). ""

Nisam mislio nista loše, mada kako sam napisao može da se protumači na razne načine. Bolje išta nego ništa odnosilo se na one koji su trenutno nezaposleni, pa dok ne nađu nešto svaka zarada je dobrodošla. Meni se čini da je mala para jer su tom tipu u jednom projektnom birou u gradu tražili 180 EUR za jedan crtež (to je već preterano) i zato što sam zaposlen pa bih slobodno vreme unovčio ali za malo veće pare.
PS. Tex 777, ti si "kriv" što nemam slobodnog vremena. Žena psuje i catiu, i tebe, i dvd, i poštu...

Jel moguće da niko ne zna kako da okačim sliku?
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Freelance poslovi19.10.2005. u 07:05 - pre 224 meseci
Citat:
timotije: Jel moguće da niko ne zna kako da okačim sliku?


Pa rekao sam ti da probas:
Citat:
laki5: A sada sam video da u okviru nekih odgovora u donjem desnom uglu imas link "upload", e pomocu tog linka mozes da okacis fail.


dakle ne ides na odgovor na temu vec odmah ta taj link. Ovo bi trebalo da ti zavrsi posao, ali i dalje ne znam zato taj link nije dostupan svim porukama.
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi19.10.2005. u 08:33 - pre 224 meseci
timotije rece:

"Nisam mislio nista loše, mada kako sam napisao može da se protumači na razne načine. Bolje išta nego ništa odnosilo se na one koji su trenutno nezaposleni, pa dok ne nađu nešto svaka zarada je dobrodošla. Meni se čini da je mala para jer su tom tipu u jednom projektnom birou u gradu tražili 180 EUR za jedan crtež (to je već preterano) i zato što sam zaposlen pa bih slobodno vreme unovčio ali za malo veće pare.
PS. Tex 777, ti si "kriv" što nemam slobodnog vremena. Žena psuje i catiu, i tebe, i dvd, i poštu..."


Znam da nisi mislio nista lose...a nisam ni ja. Jedini problem koji se tu stvara je sto se na taj nacin "navikavaju" razni privatnici i prevaranti da moze da se nadje jeftina radna snaga cak i kada se radi o ovakvim poslovima, sto nikako ne treba dozvoliti.

Sto se zene tice...bitno je da ne psuje tebe...a sto se mene i poste tice nema veze...samo nemoj da joj dajes moju adresu...:)

Dodavanje attachmenta...kada jednom vec posaljes poruku, ispod tvoje poruke, sa desne strane, nalaze se tri polja. Prvo desno je "Upload uz poruku". To iskoristi za attachment.

[Ovu poruku je menjao tex777 dana 19.10.2005. u 09:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Freelance poslovi19.10.2005. u 13:25 - pre 224 meseci
Citat:
tex777: "Dodavanje attachmenta...kada jednom vec posaljes poruku, ispod tvoje poruke, sa desne strane, nalaze se tri polja. Prvo desno je "Upload uz poruku". To iskoristi za attachment.
[Ovu poruku je menjao tex777 dana 19.10.2005. u 09:35 GMT+1]

Ok kaces kada vec jednom posaljes poruku: "Upload uz poruku". Ako je to tako zasto onda uz poruku koju sam citirao ne postoji dugme "Upload uz poruku". Pritom vidim da uz, na primer, moju poruku koja je odmah pre tvoje to postoji, ali zasto ne i uz tvoju?
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Freelance poslovi19.10.2005. u 13:30 - pre 224 meseci
Izvinjavam se svima oko ove gluposti. Shvatio sam, mozes dodati attach samo uz svoju poruku.
Jos jednom izvinjenje svima kojima sam dosadjivao sa glupostima!
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
212.200.120.*

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi19.10.2005. u 20:54 - pre 224 meseci
Relax, man...:)
Ovo je stvarno cudan nacin za dodavanje attachmenta...do sada nisam naisao ni na jedan forum na kome se to tako radi (sto, naravno, ne znaci da ih nema).
 
Odgovor na temu

timotije
Valjevo

Član broj: 45169
Poruke: 103
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Freelance poslovi20.10.2005. u 06:52 - pre 224 meseci
Veličina JPG je nešto preko 3 mb, zipovano 2 mb, ne može da prođe kao attachment. Šta sad.....
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Freelance poslovi20.10.2005. u 07:30 - pre 224 meseci
Citat:
timotije: Veličina JPG je nešto preko 3 mb, zipovano 2 mb, ne može da prođe kao attachment. Šta sad.....

Pa probaj da promenis ekstenziju fajla, mada JPG ima prilicno dobru kompresiju, tako da ne znam koliko ces na taj nacin da smanjis velicinu fajla.
Ali zato mogao bi da iseces sliku na nekoliko delova, pa da okacis samo jedan deo. A eventualno ostale delove mozes okaciti uz jos nekoliko novih poruka.
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
213.244.197.*

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Freelance poslovi20.10.2005. u 11:04 - pre 224 meseci
Oko toga kako se koristi attachmet tagovi etc imate na forumu pa potrazite, a za free upload imasx http://www.rapidshare.de/ limit je 50MB.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

nikserer
Autodesk Inventor Certified Professional
Freelance

Član broj: 25782
Poruke: 42
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Freelance poslovi23.10.2005. u 21:52 - pre 224 meseci
Pozdrav svim MCAD fanaticima!!!
Nije mi jasno da nikoga ne zanima ova tema. Valjda neko ima iskustva sa ovim načinom zarađivanja. Bilo je malo pomena od tipa koji je "radio sa nekim Amerima", i sem toga - ništa. Ne očekujem od nikoga da nam govori adrese sajtova gde su našli poslove, ali mogu bar par reči da napišu o svojim iskustvima, da li su uspeli naplatiti svoj rad i kako-na koji sistem. Ja redovno pratim na jednom sajtu ponudu CAD poslova i svaki dan ima nekih novih ponuda(unajviše za AutoCAD, ProE, Solid Works, Catia...),ali trenutno nemam vremena da se upuštam u nijedan projekat jer radim već dva posla(ugovorena ovde kod nas u Srbiji). Nije mi jasan način isplate koji oni nude, nešto sam malo razumeo ali mi je opet nejasan taj njihov:
1. Safe Pay Escrow
2. Safe Pay Invoicing
3. Getting paid outside of Safe Pay
Tip je bio pomenuo da je naplatio posao preko Western Union-a, ali nije rekao kako?
Ja inače radim u Autodeskovim programima AutoCad Mechanical 2006 & Inventor 10 Professional, čisto da se zna?!#$%
Pozdrav, i javljajte se šta ste se "stisli", nerazmišljajte o ptičijem gripu - to su opet neka medijski shitovi!!!
 
Odgovor na temu

saleng_42
Kragujevac

Član broj: 38004
Poruke: 143
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 232705697


Profil

icon Re: Freelance poslovi25.10.2005. u 20:49 - pre 223 meseci
@Nik..

Preko Western Union-a: pošalješ liku koji te plaća svoje ime, prezime i kućnu adresu, on tebi pošalje pare na tu adresu i 10-cifreni broj koji je neka vrsta sigurnosnog koda. U principu, što ti više odataka o sebi pošalje (ime, adresa...), to bolje. Posle par sati možeš da pokupiš lovu u najbližem predstavništvu WU.
Pozdrav

Sale
 
Odgovor na temu

Entoni
Ks

Član broj: 37263
Poruke: 172
213.244.197.*



+2 Profil

icon Re: Freelance poslovi26.10.2005. u 21:51 - pre 223 meseci
Uh, dobra tema, samo losa postavka.
Kao prvo, treba spoznati ko su potrazioci freelance poslova iz oblasti masinstva. Uglavnom ljudi koji imaju ideju za zapocinjanje nekog biznisa, pa da predstave svoje ideje i dobiju neku kintu ili kredu, ili pak male radionice sa po par zaposlenih radnika.
Daklem, nemojte se ni nadati da se moze dobti neki freelance poslic za iole ozbiljniju firmu. Zato ne treba ni preterivati sa cenom uporedjivajuci sa platama inzinjera u firmama, ali nikako se ne spustati na nivo cena koji daju “braca” kinezi.
Moja preporuka je da ne trazite nipokoju cenu posao preko saitova tipa www.freelancejob...... i tome slicno. Jos nikaoga nisam upoznao ko je preko tih saitova dobio posao.
Jedan kolega je nasao poslic preko saita …hmmm(nisam siguran, mislim da je www.elence.com ili www.elance.com .. nesto tako. Nisam ga ni pitao za isplatu, ali znam da je uzeo neku sitnu kintu (bilo za par tura pica i klopu)
Neko moje vidjenje stvari, pa ako gresim .. ispravite me
pozdrav
 
Odgovor na temu

timotije
Valjevo

Član broj: 45169
Poruke: 103
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Freelance poslovi31.10.2005. u 13:49 - pre 223 meseci
Firma u kojoj radim ima sledeći problem - pokvario nam se pantograf (za one koji ne znaju ili drugačije zovu to "čudo tehnike" to je brener i to NC upravljan). U pitanju je budžena mašina, ja nacrtam, odradim u MasterCamu, dam radniku disketu i on seče. Problem je sledeći: isti program svaki put drugačije se odradi tj. nijednom ne iseče iste komade, ne kreće se isto po x i y osi iako na monitoru pokazuje da je to ista brzina, nekad zakoči kada se kreće samo po x osi. Problem nismo primećivali dok smo sekli komade malih dužina, ali sada je potrebno da sečemo na dužinu od 6 metara.
Ko se razume u ove stvari neka se javi, mi smo u Valjevu, popravka nam je hitna.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

tact
Djordje Petrovic
Tact Audio
Beograd

Član broj: 73838
Poruke: 66
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Freelance poslovi15.11.2005. u 13:37 - pre 223 meseci
Zdravo narode,
Zainteresovan sam za ovu temu i procitao sam sve odgovore do sada. Mislim da je Entoni u pravu. Ne treba se spustati sa cenom usluga isuvise nisko kao kinezi. Tada rad biva za dzabe. Cena bi trebalo da bude srednje visoka, ali da ponudite i neke druge stvari zbog kojih ce te biti izabrani (rokovi,sminkanja,tehnicki crtezi ukoliko su potrebni...). Mislim da jedino na taj nacin, podilazenjem pod kozu poslodavcu se moze uzeti vise poslova. Sto se tice www.elance.com na tom sajtu se mora platiti pretplata da bi dobio pristup aukcijama projekata.
Ja sam masinac, radim u solid works-u i imam 10 meseci iskustva u projektovanju i saradnji sa amerima.Gazda firme u kojoj radim je amer.
Ukoliko imate neke korisne informacije o ovoj temi javite.
 
Odgovor na temu

mire_tz

Član broj: 71054
Poruke: 1
*.rb.b.2-3.6.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Freelance poslovi23.12.2005. u 19:13 - pre 222 meseci
ja sam iz Bosne i ja bih nešto radio u Catia V5R9 ako ima šta ili AutoCad
Htio bih samo da pozdravim ovu temu i da tražimo može li se šta uraditi , naravno iskustvo ako neko ima neka nam ispriča u kratkim crtama kako to sve radi
Unaprijed zahvaljujem
Emir dipl.ing.maš
 
Odgovor na temu

Favorit91
Bojan Savic
Beograd

Član broj: 88744
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Freelance poslovi25.03.2006. u 17:12 - pre 218 meseci
Hmmm, interesantna tema. Ja sam apsolvent i pri kraju sam faksa, tako da imam trenutno dosta slobodnog vremena. Moracu da potrazim nesto, od projektovanja i proracuna do crtanja i modeliranja (AutoCAD, Solid Works, ProE). Ako neko cuje da se traze honorarno radnici za navedene poslice, nek' javi ovde. U medjuvremenu cu da procunjam po nekim od linkova za freelance poslove.
BS
 
Odgovor na temu

mnicic
Kragujevac

Član broj: 6424
Poruke: 167

Sajt: https://www.pravac.com


Profil

icon Re: Freelance poslovi27.04.2006. u 22:54 - pre 217 meseci
jedno pitanje za "salemfk" ako ne bezi bas od teme. Sta ti znaci "mfk" u nick-u - masinski fakultet kragujevac?
 
Odgovor na temu

salemfk
Aleksinac-Kragujevac

Član broj: 29295
Poruke: 155
*.kg.sbb.co.yu.



+17 Profil

icon Re: Freelance poslovi16.05.2006. u 21:01 - pre 217 meseci
Citat:
mnicic: jedno pitanje za "salemfk" ako ne bezi bas od teme. Sta ti znaci "mfk" u nick-u - masinski fakultet kragujevac?

Znacenje nick-a sam ti poslao na PP.
Inace vidim da je ovde bilo pitanja za Wester Union. Ja sam novac dobijao preko ovog servisa jer je site na kome sam dobio posao omogucava takvu isplatu (ali je ja iskreno ne volim, jer ti dosta para zaplene, tako da je najbolje da sacekas da se novac nagomila na tvom racunu-provizija je onda procetualno manja)
Inace posle uspostavljanja poverenja sa poslodavcem, mozes da das broj tvog deviznog racuna na koji ce on uplacivati novac, i provizije su tada znacajno manje!


Moja Panda ima Windows, pa vi sad vidite...!!!
 
Odgovor na temu

ivostar
Ivan Stankovic
Beograd

Član broj: 75360
Poruke: 30
*.BVCOM.NET.



Profil

icon Re: Freelance poslovi08.06.2006. u 19:47 - pre 216 meseci
problem dizajn alata za plastiku

dali neko ima iskustva u modeliranju ......I-DEAS



# small plastic injection molds. Duties include building small, simple or complex molds, fixtures #
.......Model Maker

-ako imate iskustva od minimum 2 god. u modeliranju sa I-DEAS (verzija nije bitna) treba pomoc

javite mi se na 064 3707017 Ivan
 
Odgovor na temu

caleb
Aleksandar Bogić
Pančevo / Sefkerin

Član broj: 82709
Poruke: 33
212.200.123.*



+1 Profil

icon Re: Freelance poslovi26.07.2006. u 22:13 - pre 214 meseci

Cao Ivane,
Radim u I-deas10NX upravo alate za brizganje plastike tako da ukoliko jos uvek imas problema kontaktiraj me na [email protected]
Viadrus U22 30kw + PltGrnk 17.7 + 4kraki.m.v., T=21-22`C, ~170m2
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Freelance poslovi
(TOP topic, by cs_coyote)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 60404 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.