Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lijek za hemoroide

[es] :: Nauka :: lijek za hemoroide
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 166485 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

299792458

Član broj: 217719
Poruke: 2
92.244.145.*



Profil

icon Re: lijek za hemoroide02.04.2009. u 06:14 - pre 182 meseci
Iz kratkog iskustva, moze nekome da zatreba: jedna-dve case caja od kamilice dnevno i nema problema sa hemoroidima
 
0

Zvrrr...

Član broj: 40269
Poruke: 27
79.101.146.*



Profil

icon Re: lijek za hemoroide18.05.2009. u 21:33 - pre 180 meseci
Koliko znam, svako ko ima bilo kakvih crevnih problema, pozeljno je da konzumira psenicne mekinje, i ni jedne druge vec samo te, jer jedino se u njima nalazi neki koristan sastojak koji je potreban crevima. Sto se tice masti Hadenze, mom kuku je mast pomogla, inace narucio je u nasoj apoteci i morao je malo da saceka do isporuke.
 
0

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: lijek za hemoroide31.05.2009. u 22:45 - pre 180 meseci
Sve što sadrži integralne žitarice je dobro za probavu. Mekinje (posije), musli, gris od integralnog ječma/pšenice, integralno pecivo, smeđa riža, kruh od graham brašna ....
Bitno je regulirati probavu i imati redovitu stolicu.
Sjemenke lana npr. imaju isto djelovanje kao i kompot od šljiva. Mogu se uzimati u jogurtu (2 pune žlice) ili ostaviti nekoliko sati u pola čaše vode da puste sluz i onda to pojesti. Kad treba ići na ono mjesto, doslovno sve klizne iz vas :). Ja gris i lan nabavljam u DMu uglavnom (Alnatura). Acidofilni jogurti također dosta pomažu. Zatim razno voće, dosta jušne hrane i salata, mineralna voda (Donat MG), piti dosta tekućine ...
Izbjegavati treba suhomesnato, prezačinjeno, premasno i uglavnom sve što zatvara. Navodno i rajčica nije dobra.

Također, veoma je bitna higijena, znači pranje svaki put nakon nužde. Postoje i posebni gelovi za pranje (Ansoo, proizvođač Hygieia).
Izbjegavati korištenje klasičnog toaletnog papira koji može dodatno nadražiti osjetljivo područje. Korisiti tuš (mlaka ili hladnija voda) ili vlažni toaletni papir. Npr. u DMu ima vlažni toaletni papir "Sanft & Sicher" koji je odličan (preporuka je uzeti Sensitiv u žutom pakovanju koji je bez deodoranta). Mazanje nekom kremom ili uljem nakon pranja, po potrebi, npr. Hemopropin je jako dobar kod blažih simptoma i totalno je na prirodnoj bazi pa ga smiju koristiti trudnice i rodilje.

Narodnih lijekova ima mali milijon, najčešće se nailazi na dobra iskustva vezana uz svinjsku mast i maslinovo ulje, te njihove pripravke. Za svinjsku mast je važno da je nesoljena, znači nije dobra ona koja je spremljena za prehranu. Najpoznatiji pripravak na bazi maslinovog ulja je kantarionovo ulje (ulje Gospine trave), dobavljivo u svakoj ljekarni koja drži do sebe ili DMu.

Što se tiče magnetoplaga, postoje i kontraindikacije, a to su polipi, te sumnja na tumor ili rak jer magnetoplag povoljno utječe na rast takvih tvorevina. Korištnje se ne preporuča bez pregleda proktologa, čisto da se isključe spomenute stvari.



[Ovu poruku je menjao slacker dana 01.06.2009. u 12:26 GMT+1]
 
0

Aščić Enver
škola, profesor
kalesija

Član broj: 202465
Poruke: 2
84.41.106.*



Profil

icon Re: lijek za hemoroide11.12.2009. u 21:54 - pre 174 meseci
Ako nisam zakasnio, Faktu-akut iz Njemačke je prava za hemoroide (oko 6 eura u njemačkoj) male može potpuno izliječiti a za velike operacija-plastificiranje, koja je puno prihvatljivija od klasičnog sječenja. On ostaje ispod plastičnog "prstena", ništa ga ne iritira i automatski kao da ga i nema
 
0

Dzon Smit
nema, nema

Član broj: 257056
Poruke: 1
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: lijek za hemoroide10.04.2010. u 19:16 - pre 170 meseci
Zbog svih koji imaju slicne probleme zelim da podijelim svoje, na kraju prilicno sretno zavrseno, iskustvo sa hemoroidima. Kod mene su dosli do 2.-3. stepena, bili su i spoljni i unutrasnji, uz krvarenje i par prilicno bolnih epizoda. Faktu mast i cepici, Hadensa mast, Hepathrombin mast, dvije vrste biljnih melema i cepica pomagali su malo ili nimalo, tj u najboljem slucaju ublazavali bol.
Zahvaljujuci dr Draganu Milicu, danas se smatram izlijecenim BEZ operacije. Evo kako:

1. Posto mi je upravo upala hemoroida bila u toku, prvo sam uzimao Phlebodia 600mg tablete 3x1 svaki dan da bi se upala smirila, nekih desetak dana.

2. Uz to, odmah sam poceo piti Transilan prasak 2x1 (razmuti se u 200ml vode ujutro i uvece). To su biljna vlakna koja omeksavaju stolicu.

3. Koristio sam tih desetak dana i Faktu cepice poslije svake defekacije, naravno nakon pranja prohladnom-mlakom vodom koje je obavezno.

4. Nakon sto se upala smirila, nastavio sam sa Phlebodia tabletama 1x1 tokom tri mjeseca, napravio pauzu mjesec dana, pa opet 3 mjeseca 1x1, sve po savjetu dr Milica. Uz ovo se pije Transilan 2x1 sve vrijeme, mada sam ja umjesto Transilana pio Laxomucil, koji je jeftiniji a ukusniji.

5. Sve vrijeme treba odrzavati higijenu - oprati se nakon svakog odlaska u WC.

Nakon ovih 7 mjeseci, 95% simptoma hemoroida mi se povuklo. Osjecao sam jos ponekad malo nelagode poslije tvrde stolice, ali konacni udarac hemoroidima zadao sam ovako:

1. Poceo sam da pijem pola litra vode ujutro, na prazan stomak, cak prije pranja zuba. Ovo mi izazove redovnu stolicu i pomaze da najcesce ne bude pretvrda.

2. Nastavio sam sa higijenom posle svakog odlaska u WC. Ovo je mozda i najvaznije.

3. Uzimao sam maticnu mlijec par mjeseci, kupljenu kod pcelara i cistu. Dobijete je u malim bocicama, u ledu kako bi se sacuvala jer je osjetljiva na temperaturu. Uzima se po pola plasticne kasicice od espreso kafe ujutru i uvece. Zvuci minimalno, ali nakon ovoga je nestala i ona mala nelagoda sto je bila ostala nakon 7 mjeseci terapije.

Eto, zelim vam svima koji imate problema sa hemoroidima da ih rijesite!
 
+1

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: lijek za hemoroide22.05.2010. u 14:57 - pre 168 meseci
Ne postoji lek koji 100%-tno neutrališe pojavu hemoroida, pre ili kasnije oni će se vratiti opet ako nisu hiruški uklonjeni, nemojte se zavaravati sa lekovima već skupite hraborsti i idite na operaciju i rešićete ih se za čitav život...

Da li je neko primetio da operacije hemoroida u srpskim privatnim klinikama košta i do 1000€ !?!?!?!?!
 
0

Nenad-80
Nenad Bojic

Član broj: 269123
Poruke: 5
*.teol.net.



Profil

icon Re: lijek za hemoroide04.10.2010. u 14:13 - pre 164 meseci
Kod lecenja hemoroida je jako bitna ishrana. Ja sam imao taj problem onda sam pokusao to da resim ali nije nesto islo... Onda mi prijatelj preporucio jedan preparat jedva sam nasao jel je firma iz Jagodine i tamo mi lepo objasne da uz preparat ide odredjen nacin ishrane i za sad je sve ok, nadam se nece vratiti... Evo i detelja o preparatu ako nekog zanima http://www.lecenje-hemoroida.com/preparati-za-lecenje-hemoroida samo nije to samo namazes moras da pazis i sta jedes i na nacin zivota. Ali na kraju se isplati...

[Ovu poruku je menjao Nenad-80 dana 04.10.2010. u 19:28 GMT+1]
 
0

entropy
Vladica Velickovic
Nis

Član broj: 131872
Poruke: 306
*.adsl.eunet.rs.



+8 Profil

icon Re: lijek za hemoroide16.10.2011. u 14:09 - pre 151 meseci
Da bismo se razumeli prvo da pojasnimo šta je to hemoroidalna bolest i kako nastaje.
Akutno pogoršanje hemoroidalne bolesti o kojem ovde pričamo jeste samo akutno pogoršanje sa neprijatnim simptomima koji prate hemoroidalnu bolest koja je hronična. Nastanak ima dublji uzrok i multifaktorijalan je. Usko je povezan sa genetskim faktorima koji dovode u određenom trenutku do povećane ekspresije gena za adhezivne molekule na površini endotela vena i leukocita koji dovode do inflamatorne reakcije (upale) koja oštećuje valvule (zalistke) koje postaju inkometentne pa ne mogu da pravilno usmeravaju tok venske krvi. Sa druge strane slabije vezivno tkivo, takođe genetski predisponirano, usko je vezano za nastanak bolesti kao snažan predisponirajući faktor. Kada se na to nadovežu faktori sredine koji dovode do povećanog pritiska u venama to će dalje oštećivati valvule i bolest je izvesna. Ova dva faktora (genetski i sredina) idu ruku pod ruku.
Magnetom ti svakako ne možeš da utičeš na ovaj proces tj. na uzročne faktore. Ukoliko čak i postoji mogućnost da utičeš na taj način na elastičnost valvula (u šta iskreno sumnjam jer njihova elastičnost proističe iz kvaliteta vezivnog tkiva koje je genetski determinisano) opet ne rešavaš problem pritiska i problem inflamatorne reakcije koji izazivaju akutna pogoršanja. jer će valvule ostati inkopetente zbog oštećenja samih valvula - inflamacijom i dilatacije krvnog suda - uzrokovane pritiskom
Takođe, na samom sajtu Instituta Mihajlo Pupin stoji: "Upotrebljivost MAGNETOPLAG-a nije vremenski ograničena ali upotreba nije preporučljiva ako dodje do mehaničkog oštećenja (ogrebotine, napsrnuća)." tako da ne bi ni smeo da se koristi kada dođe do "pucanja" hemoroida. Navedeno je i to da je to uređaj koji pomaže, ali ne i leči. Jedino što magnet može da uradi jeste smanjenje bola zbog dejstva na nervne završetke. Ali to je dejstvo na samo jedan simptom i daleko je od realnog lečenja.
Sa druge strane ja sam naveo lek koji nije tek onako preporučen u vodičima. On rešava inflamatorni proces jer sprečava agregaciju leukocita na endotel krvnog suda što dovodi do prekida oštećenja zalistaka, ali ne samo u hemoroidlanim venama nego generalno u venskom sistemu. Uz lek se pacijentu savetuje promena stila života koji dovodi do povećanog venskog pristiska (ili ako je u pitanju oboljenje jetre koje povećava pritisak u veni porte onda se leči primarno oboljenje tj. jetra) što zajedno dovodi do potpuno remisije bolesti. Naravno nekada je faktore sredine teško potpuno izolovati (npr. kod trudnica), ali se i tada uklanjanjem inflamacije dovodi do prekida simptoma. Tako korišćenjem Detralexa dobijate potpuno odsutsvo simptoma za najviše 7 dana, a preventivno znatno smanjujete incidencu recidiva akutnog pogoršanja čak i kad su faktori sredine rezistetni i to po kontrolisanim studijama za 2/3.

p.s.
U savremenoj medicini se traže kontrolisane studije, a ne opservaciona zapažanja iz razloga što se povratnim iskustvima ne mogu doneti pravilni zaključci o efikanosti (ne isključuje se placebo efekat, govori se o simptomatologiji koja nije uporediva i ne postoji baza koja objedinjuje iskustva svih pacijenata, a često i broj pacijenata ne bude dovoljan za pravilne zaključke).
 
0

entropy
Vladica Velickovic
Nis

Član broj: 131872
Poruke: 306
*.adsl.eunet.rs.



+8 Profil

icon Re: lijek za hemoroide16.10.2011. u 19:54 - pre 151 meseci
Tu se ne radi o teoretisanju već o godinama izučavanja ove bolesti i njenog pravog uzročnika. Niko nije spominjao stres. Genetika jeste bitna u ovom oboljenju i buduća terapija i ide u tom smeru.
Ako hoćete da koristimo logiku morate onda je i upotrebimo:



Kako ćete ovde popravljanjem elastičnosti valvula bez uticaja na povišen pritisak u krvnom sudu vratiti krvni sud u normalu? Kako ćete uopšte popraviti elastičnost valvula magnetom?

Ako ćemo da pričamo i o povratnim informacijama od pacijenta ja pričam o ogromnom pulu pacijenata na koji je potvrđena efikasnost Detralexa (u pitanju su cifre sa 6 nula) to svakako nije teoretisanje, a neuporedivo je više sa brojem koji vi imate sa navedenim uređajem.

Nipodaštavanje medicine i uopšte nauke koja se bavi time dovoljno govori o zdravoj osnovi na kojoj je baziran uređaj.

Citat:
Upozorenje o nekorištenju u slučaju napuknuća se odnosi samo na moguća mehanička oštečenja sluznice debelog creva i nema veze sa delotvornošću sredstva.


Pa kako se koristi kada dođe do krvarenja?


Nisam čuo za Madu traku pogledaću pa ću javiti.



 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: lijek za hemoroide04.11.2011. u 00:26 - pre 150 meseci
jaoooooo, i opet otkljucana tema... i opet se javlja neko sa prvom porukom na forumu, kao da pita nesto, a u potpisu stoje linkovi do.... pogledajte sami...
dajte molim vas, ako je nesto deponija na es-u, sto bi rekao NM, to je ova tema...

ako imate problema sa hemoroidima, idite kod lekara i raspitajte se za mogucnosti lecenja... lekari ne pasu troskavac vec i oni prate savremena dostignuca... menadzeri prodaje ih stalno salecu sa novim proizvodima, a specijalisti za to su uvek za korak ispred onog sto vi mozete da nadjete na netu... uozbiljite se molim vas...
 
0

videodata
STZR VIDEODATA
Barajevo

Član broj: 272809
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: lijek za hemoroide04.11.2011. u 05:41 - pre 150 meseci
Svako ko malo prati zdravstvene teme na internetu zna da se u apotekama
ne prodaju lekovi već kojekakvi blokatori ili sredstva koja mogu donekle
da ublaže problem ali nikako da ga reše. Naprosto, farmacija nema
interes da nekome nešto reši - gubi potrošača. Farmacija živi od
bolesti, ne od zdravlja. Ni hirurgija nije lečenje - to je ili krpanje
ili ispravljanje grešaka ostalih medicinara. Kada bi lekari znali da
leče onda niko nebi išao pod nož i hirurgija bi se svela na
traumatologiju - gde su doista nezamenjivi.
Dakle, odgovor ti se nameće sam. Ne postoji interes da se prodaju
magneti koji neće da reše problem, jer ti jedni te isti mogu da se
koriste neograničen broj puta i neograničen (osim vremenski) broj ljudi
može da ih koristi - znači da nećeš morati kupovati sve više i više
magneta ako samo malo ublaže problem, kao što te navodi farmacija. Ne
postoji ekonomski interes da ne reše problem.
 
0

videodata
STZR VIDEODATA
Barajevo

Član broj: 272809
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: lijek za hemoroide04.11.2011. u 05:58 - pre 150 meseci
Od kako su mi obrisani postovi, više i ne idem na forum već pišem
isključivo preko maila, kako mi stižu poruke za praćenje. Lekari još
nikoga do sada nisu izlečili ni od čega jer to što oni prodaju (čime ih
saleću, kako vi pišete, "menadžeri prodaje") nikad nisu bili i neće ni
biti lekovi. Nemaju nikakav interes da nekoga izleče jer ne žive od
broja izlečenih već od broja bolesnih i od količine preparata koje
preporuče. Hemoroidi mogu da se izleče, da se potpuno povuku, lokalnom
primenom magneta. U ovom trenutku, najbolji su ***, ali možda mogu da pomognu, samo sa dužim vremenom
primene i ***.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 04.11.2011. u 17:08 GMT+1]
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: lijek za hemoroide04.11.2011. u 14:01 - pre 150 meseci
Citat:
Lekari još
nikoga do sada nisu izlečili ni od čega


dovoljno je, ne bih dalje u diskusiju...

veoma mi je zao sto ste napustili forum, ipak ste vi bili veoma konstruktivan clan, ucestvovali ste u celoj jednoj temi, sa celom jednom konstruktivnom idejom - da samo magneti pomazu u lecenju problema sa hemoroidima... mozda su to moderatori ocenili kao neplaceno reklamiranje, ali ja bih pre rekao da ste samo hteli da nam ukazete na cinjenicu da smo dzabe protracili 6+ godina na fakultetima, i da smo prave istine o lecenjima mogli da saznamo mnogo brze i jednostavnije, putem reklama, placenih novinskih clanaka i od raznih ozbiljnih diskutanata po forumima...
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: lijek za hemoroide16.08.2012. u 22:52 - pre 141 meseci
 
0

[es] :: Nauka :: lijek za hemoroide
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 166485 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.