Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lijek za hemoroide

[es] :: Nauka :: lijek za hemoroide
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 166484 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sortoy

Član broj: 122439
Poruke: 1
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: lijek za hemoroide23.11.2006. u 22:57 - pre 211 meseci
da li je moguce da ustanovim da li imam hemoroide,bez odlaska doktoru(jer je ipak malo neprijatno),jer sam pre neki dan primetio neku izraslinu kod sebe.hvala
 
0

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
82.208.195.*

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: lijek za hemoroide09.03.2007. u 10:26 - pre 207 meseci
Idi ti lepo kod lekara pa javi kako je bilo.
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+968 Profil

icon Re: lijek za hemoroide11.03.2007. u 20:45 - pre 207 meseci
čini mi se da je gastroenterolog zadužen za to.
kao lekar, video je on sve i njegova je dužnost i obaveza da ti pomogne bez ikakvih predrasuda.
 
0

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: lijek za hemoroide22.08.2007. u 12:54 - pre 202 meseci
Pozdrav. Kako biciklisti "stoje" sa hemoroidima? Nisam biciklilsta ali svakodnevno vozim, pre dva dana vozio sam bike po neravnom terenu dosta brzo i nosio neki ranac... Sutradan mi se pojavio hemoroid. Farmaceut mi je preporučio mast DELMESON. Sinoć sam pio rakiju, ne mnogo , a jutros krvavo iznenađenje. Nije strašno ali... Može li se sve to sanirati sa pomenutom mašću i pravilnom ishranom?
 
0

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
p-14.31.eunet.yu.



+35 Profil

icon Re: lijek za hemoroide22.08.2007. u 17:11 - pre 202 meseci
doslednom higijenom nakon svakog pražnjenja creva (pranje hladnom vodom)
Ovo je jako važno, znači posle toalet papira obavezno pranje sapunom.
Ljuto i kiselo volim, ali alkohol, kafu i cigarete nisam nikada pio ni pušio, probao jesam, nit'je lepo, nit' pametno i nije mi jasno šta će vam sve to.
 
+1

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: lijek za hemoroide22.08.2007. u 18:43 - pre 202 meseci
Citat:
Može li se sve to sanirati sa pomenutom mašću i pravilnom ishranom?


Moze, ali higijena na prvom mestu.
 
0

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: lijek za hemoroide22.08.2007. u 22:27 - pre 202 meseci
Odlično. Pridržavam se i ostalih saveta. Zbog jedne pojave hemoroida pre 6 ili 7 god. nakon svakog pražnjenja DC-a obavezno se perem vodom i sapunom.
 
0

svetosavska
kikinda

Član broj: 157043
Poruke: 3
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: lijek za hemoroide16.09.2007. u 19:24 - pre 201 meseci
Da li je neko čuo ili koristio mast Hadenza protiv hemoroida. Čuo sam da je veoma dobra. Navodno je austrijska, i pouzdano znam da nije registrovana u Srbiji. Hvala
 
0

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: lijek za hemoroide16.09.2007. u 23:05 - pre 201 meseci
Pozd.

Higijenu bi trebalo uprazhnjavati bilo da imate ili nemate probleme sa hemoroidima :)

Obavezno otici lekaru, gastroenterologu ili hirurgu, da pogleda u kakvom su stanju i da li ima potrebe za zahvatom. Kod ispalog trombiranog hemoroida obichno se radi incizija kako bi se tromb uklonio, a dalje se nastavlja sa redovnom terapijom. Za terapiju najcheshce se koristi mast Faktu koju imate u svakoj apoteci, a nakon shto prodje najgore mozhe se preci na neku blazhu mast koja ne sadrzhi kortiko steroide. Takodje, za dezinfekciju preporuchljivo je sedenje u mlakoj kamilici dok se ista ne ohladi. Za svo to vreme, izbegavati sedenje, naprezanje (noshenje teshkih stvari, vozhnja bicikla itd). Shto se ishrane tiche, ne jesti teshku hranu - unositi dosta technosti i jesti voce, kako bi stolica bila shto meksha.

Svako dobro.
 
0

svetosavska
kikinda

Član broj: 157043
Poruke: 3
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: lijek za hemoroide20.09.2007. u 16:25 - pre 201 meseci
Zar je Faktu kortiko preparat? Koliko ja znam, nije, ali možda ipak grešim?
 
0

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: lijek za hemoroide20.09.2007. u 18:28 - pre 201 meseci
Pozd.

Loshe sam se izrazio u prethodnoj poruci, sad i sam vidim kad prochitam :) Nisam mislio da Faktu sadrzhi kortiko steroide, vec da pri prelazu na drugu mast treba odabrati neku koja ih ne sadrzhi, jer sama Faktu mast u interakcijama ima zabranu kombinovanja sa kortiko steroidima. Jedino u sluchajevima (koji su jako retki) da Faktu izazove alergijsku reakciju u vidu crvenila sa plikovima i svrab, treba prekinuti primenu i dejstvovati kortiko steroidima i antihistaminicima.

U svakom sluchaju, ponovio bih, ako imate problema sa hemoroidima idite obavezno gastroenterologu ili hirurgu, nemojte se sami lechiti ko zna kojim mastima pa da napravite sebi josh veci problem. Ovo posebno vazhi kada je prisutno zapaljenje i krvarenje.

Svako dobro.
 
0

svetosavska
kikinda

Član broj: 157043
Poruke: 3
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: lijek za hemoroide20.09.2007. u 20:26 - pre 201 meseci
Poštovani,

hvala na savetu.

Ovo sam pročitao u časopisu Zdrav život i pomalo mi je kontradiktoran sa onim što sam čitao na drugim mestima:

Sedite na mekanim jastucima

Od više osoba sam dobio savet da [B]treba sedeti na tvrdoj podlozi, najbolje na običnoj drvrenoj stolici[/B] kako bi mišići tog dela postali jači.

Šta je tačno?

Na poslu sam zamenio kožnu stolicu - čije se dno veoma savijalo jer nije imalo čvrstu podlogu, običnom drvenom, i primetio sam da mi je žarenje nakon toga prestalo skoro u potpunosti. Neverovatno. Da li sve to zaista ima tolikog uticaja?

U odnosu na pređašnje vreme, sada mi je stanje, nadam se hemoroida, sasvim dobro. Pijem i dalje Detralex tablete kao za probleme sa običnim venama i mislim da je poboljšanje baš od toga. Šta više, opet sam na službenom putu, nakon promene načina ishrane, ali i od gluposti koju sam uradio - kupao sam se u bazenu sa termalnom vodom čija je temperatura bila 38 C, i već narednog jutra povredio sam hemoroide, čak su mi i krvarili. Ali, hvala Bogu, sa Faktu čepićima sve je prošlo za dva dana - bukvalno, dok mi je proletos za to bilo potrebno najmanje desetak. Očigledno da je Detralex ojačao vene, to zaključujem kao potpuni laik i nadam se da sam u pravu. Vidim da Detralex za vene, dva puta dnevno po jednu tabletu, treba piti nekoliko meseci, čak i celu godinu, i sada se pitam kada da prestanem da ih pijem, a da to ne bude prerano. Inače, pijem ih u kontinuitetu 2 x 1 od početka avgusta i ovako imaju mnogo veći efekat nego kada sam proletos pio po 6 tableta prva četiri dana, a onda 4 tablete tri dana.

Da naglasim da sedim na poslu između 8 i 12 sati dnevno, da se malo krećem i da imam barem 10 kilograma više nego što bih trebao. Od prošlog oktobra pa do februara ove godine skoro da nisam pio običnu vodu, nego samo gazirane sokove, a imao sam mnogo stresa na poslu i privatno jer mi je klinac u januaru "pokupio" bakteriju Proteus Mirabilis, mokrio sukrvicu, što je verujem uticalo negativno. Tako sam i počeo da imam problem u martu, gde sam usled tvrde stolice na službenom putu i povredio, valjda, hemoroide. Stolica mi je inače, za sada, redovna i svakodnevna, normalne je boje - oker, nema proliva, i ne zaudara. Šta više, nedavno sam uradio i komplektnu krvnu sliku koja je pokazala da nema nikakvih unutrašnjih krvarenja niti anemije.
Ishranu sam promenio, i sada već vidim značajno poboljšanje, naravno u kombinaciji sa Detralexom. Povređivanje je ređe, a ozdravljenje brže.

Hvala, i

Svako dobro

 
0

panonski mornar
ekonomista
Srbija

Član broj: 66996
Poruke: 102
193.34.65.*



+2 Profil

icon Re: lijek za hemoroide20.09.2007. u 20:57 - pre 201 meseci
Moj savet :

MAGNETI PROTIV HEMOROIDA - magnetoplag

Menii su pomogli nakon svih isporbanih krema, i domacih i stranih......

Od tad sam na ovaj pojam totalno i zaboravila.

Kod nas ih proizvodi institut Mihajlo Pupin.

Hemoroidi garantovano nestaju za 10 dana, rok upotrebe magneta, je naravno neogranicen, i mogu da se koriste uvek, ako bude potrebe.

PS Nisam citala ranije postove, ne znam da li je neko vec spomenuo.
Na ovom svetu mozes biti srecan samo na dva nacina: ili imati savest, ili je uopste nemati...
 
+1

kikinda

Član broj: 128719
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: lijek za hemoroide26.09.2007. u 11:49 - pre 200 meseci
Konačno sam skupio dovoljno hrabrosti i pameti i otišao na pregled i hirurg je ustanovio da imam veću analnu fisuru i hemoroide II stepena koji ne krvare. Preporučio mi je Xyloproct mast ujutro, a Factu mast uveče narednih 10 dana. Kod nas u apotekama nema Xyloproct masti, nego Procto - Glyvenol koji isto, valjda, sadrži lidokain, pa se nadam da je to adekvatna zamena.
Da li mi možete dati nekoliko saveta u vezi sa analnom fisurom i lečenjem.

Hvala


 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: lijek za hemoroide26.09.2007. u 14:20 - pre 200 meseci
dvoje mojih bliskih rodjaka su je imali, jedan je operisao, drugi zalecio lekovima... znaci, zavisi od stepena, brzine zarastanja, recidiva... o tome konacnu odluku treba da da lekar...
 
0

radej

Član broj: 21515
Poruke: 6
91.148.113.*



Profil

icon Re: lijek za hemoroide18.01.2009. u 15:11 - pre 184 meseci
MAGNETOPLAG tu nema dileme, garantovano eliminiše HEMOROIDE - Šuljeve
 
0

mircevskim
nezaposlen
makedonija

Član broj: 215129
Poruke: 1
77.28.223.*



Profil

icon Re: lijek za hemoroide06.03.2009. u 15:15 - pre 183 meseci
Zdravo,
ja sam iz Makedonije i zovem se Mircho.
Bilo bi lepo kad bi neko vise napisao o upotrebi MAGNETOPLAGa i negovoj efikasnosti.
nameravam kupiti tog leka i tako rezsiti svoj problem sa hemoroidima ali nisam siguran o negovoj efikasnosti. DAli bi mi neko pomogao oko toga ?
Pozdrav,
sada znam da nista ne zanam
 
0

299792458

Član broj: 217719
Poruke: 2
92.244.145.*



Profil

icon Re: lijek za hemoroide28.03.2009. u 07:30 - pre 182 meseci
Molim vas za pomoc, mislim da imam problem sa hemoroidima(imam krvarenje pri odlasku u WC).Ono sta me interesuje kako sto lakse da ih izlecim. Javljaju se nekako periodicno kada krenem da imam tvrdu stolicu i onda to traje neko vreme. ako mozete da mi kazete kakvu ishranu da uzimam da ne bi imao problema sa time. Koji cajevi valjaju, da li valja kamilica(mislim u sprecavanju tvrde stolice)....?

Izvinjavam se ako sam negde vec mogao da procitam o ovome, ali ipak mi je bitno.
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: lijek za hemoroide29.03.2009. u 15:02 - pre 182 meseci
Kozji loj (valjda) cuda stvara. Komsinica mi je trazila cim sam zapatio koze
Pozdrav
---ivanhoe---
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: lijek za hemoroide31.03.2009. u 07:04 - pre 182 meseci
Pre doručka pojedi oveću krušku ili dve tri manje ili petnaestak suvih šljiva koje si prelio vrelom vodom
i ostavio da prenoće. Ovo ti je protiv tvrde stolice a samim tim i protiv krvarenja.
Od šljiva možeš skuvati i kompot i odmah uzeti, ali pre doručka. Treba popiti i vodu u kojoj su se
kuvale.
 
0

[es] :: Nauka :: lijek za hemoroide
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 166484 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.