Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 468825 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
193.158.111.*



+168 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.08.2012. u 06:16 - pre 142 meseci
Ako nekoga zanima kalkulator bruto/neto
http://www.finance.cz/dane-a-m...-a-aplikace/mzdovy-kalkulator/
 
Odgovor na temu

ivansd
Network Engineer
Amsterdam, UPC Broadband

Član broj: 269903
Poruke: 64
*.direct-adsl.nl.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.08.2012. u 07:01 - pre 142 meseci
sve je to lepo. neto, bruto, samo je pitanje kako da ljudi dobiju radne papire, vidis da je Cehe uhvatilo neko ludilo :) Nece ni jedna firma toliko dugo da ceka
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.08.2012. u 07:06 - pre 142 meseci
Ja sam bas juce pricao sa AT&T recruiterkom i ova nostrifikacija je napravila bas problem jer se jako oduzi.
Na moje pitanje "Sta ako neko sam uradi nostrifikaciju pa se onda prijavi?" ona je rekla da je to jako dobar korak i pomoglo bi. Vrlo je diskutabilno i sa nostrifikacijom da li cete dobiti posao tako da ja licno ne mogu da savetujem takav potez. Mislim da bi to moglo da se isplati onima koji vec imaju par godina radnog iskustva i fino slozen CV.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
193.158.111.*



+168 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.08.2012. u 07:22 - pre 142 meseci
Pa i sa papirima ije lako dobiti posao. Svejedno, nije lose imati i ovaj podatak.
 
Odgovor na temu

bundalov

Član broj: 277504
Poruke: 55
192.128.254.*

Sajt: https://www.linkedin.com/..


Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.08.2012. u 08:34 - pre 142 meseci
Kolega je juche dobio e-mail od osobe koja nam sredjuje papire za produzhenje radne dozvole - vishe nije potrebno nostrifikovati diplomu u cilju produzhenja radne dozvole:

Regarding the nostrification please be informed that since Monday the labour office should not require the nostrification for work permit extension. Because this information is new and the Labour office in Brno received the information on Tuesday, they are not yet able to confirm how they will follow up. We are in contact with the Labour office and will keep you informed.

Nije josh 100% sigurno ali na dobrom je putu da se ostvari :)

E sad, shto se tiche dobijanja radne dozvole i posla, mislim da ce josh uvjek trazhiti nostrifikaciju, ali poshto su Ameri pocheli da kukaju kako od Rumuna i Bugara nema ljeba, mozhda se neshto i ostvari :)

Evo jedan chlanak, pa pogledajte:

http://aktualne.centrum.cz/finance/prace/clanek.phtml?id=754964
 
Odgovor na temu

ivansd
Network Engineer
Amsterdam, UPC Broadband

Član broj: 269903
Poruke: 64
*.direct-adsl.nl.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.08.2012. u 20:16 - pre 142 meseci
pa koliko ja znam nije ni trebalo ranije nostrifikovati u cilju produzenja.. jednom to odradis i cao zdravo
sto se tice rumuna i bugara, znao sam da se kad tad to desiti. ne bih da generalizujem ali ono sto je valjalo otislo je dalje na zapad, barem su njima u vecini slucajeva granice otvorene, ono sto nije zavrsilo je u Brnu. :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike28.08.2012. u 18:42 - pre 141 meseci
http://www.mvcr.cz/mvcren/arti...hip-of-the-czech-republic.aspx

Citat:
Citizenship of the Czech Republic
Foreign nationals with a permanent residence permit for the Czech Republic have the option of obtaining citizenship of the Czech Republic by conferment. The conditions of conferring state citizenship are set out by Act No. 40/1993 Coll., on Acquiring and Losing Citizenship of the Czech Republic, as amended.

The application for the citizenship of the Czech Republic can also be filed by persons without state citizenship that live permanently in the Czech Republic.


Ima dokument na ceskom sa puno detalja. U svakom slucaju ljudi sa 5 godina rada u CZ mogu da traze i drzavljanstvo a ne samo permanent residency sto je slozicete se velika velika razlika.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.interoute.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike29.08.2012. u 07:49 - pre 141 meseci
Ranije je bilo da mozes da apliciras za drzavljansvo ako 5 godina imas permanent residence. Ako dobro shvatam, ti kazes da sada mozes posle 5 god racunajuci i long term i permanent residence tipove boravka?
Evo sta kaze na sajtu:

...má na území České republiky ke dni podání žádosti po dobu nejméně pěti let povolen trvalý pobyt a po tuto dobu se zde převážně zdržuje...
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike29.08.2012. u 11:26 - pre 141 meseci
To je bila i moja prva reakcija ali informaciju sam dobio od momka iz BIH cija je poznanica tako dobila drzavljanstvo. Potvrdicu jos jednom sa njim kad ga uhvatim.
Sto se tice tvrdnji ima u tekstu i ona

Citat:
Je možné prominout pouze chybějící délku trvalého pobytu, nikoli jeho existenci. Trvalý pobyt na území České republiky musí mít žadatel tedy v každém případě povolen.

Citat:
s it possible to forgive the missing length of residence, not its existence. Permanent residence in the Czech Republic, the applicant must in any event be allowed.


Racunam da je pitanje da li im se svidjas ili ne. Ako si fin i izvod iz banke je dobar i asimilirao si se, sto ti ne bi dali? :) Mozda i ja sanjarim ali eto bas mi je to donelo neko vedro raspolozenje.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike29.08.2012. u 12:40 - pre 141 meseci
Evo kaze mi covek, on se upoznao sa zenom koja je tako dobila drzavljanstvo. Znaci iz druge ruke je, ali cini mi se da to sto pise u dokumentu govori da je moguce.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.36.broadband2.iol.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike29.08.2012. u 18:35 - pre 141 meseci
Proba valjda nista ne kosta :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.08.2012. u 07:21 - pre 141 meseci
Pa sta cekas onda :) I javi kako prodje!
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.interoute.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.08.2012. u 07:48 - pre 141 meseci
E, ja sam ovde tek 4 god. Ima vremena za mene :)
 
Odgovor na temu

bundalov

Član broj: 277504
Poruke: 55
192.128.254.*

Sajt: https://www.linkedin.com/..


Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.08.2012. u 08:23 - pre 141 meseci
Juche sam bio kod pravnika i pitao sam za to... Kazhe da nije chula za tako neshto i da, ako je ta cura dobila drzhavljanstvo nakon 5 godina provedenih u Cheshkoj, da mora da je veoma veoma sretna bila...
I ja bih volio da se neshto tako desi i meni, mada sumnjam. Takodje je rekla da ce od 2013 godine josh dodatno da pooshtre proces dobijanja radne dozvole. Tj. vec je zakon proveden kroz Skupshtinsku procedulu i prihvacen...
Volio bih da nije u pravu...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike02.09.2012. u 16:36 - pre 141 meseci
Dvojno državljanstvo u miloj nam republici Češkoj nije dozvoljeno.

Imajte u vidu da se morate odricati Srpskog, pri čemu vam trebaju dodatna dokumenta iz CZ koja garantuju da će oni da vas prihvate kao svoje loze rod, da bi se mogli odreći našeg,pa posle vaditi vize ako hoćete kući na duže od 90 dana.

Ne bih se brinuo preterano za radnu dozvolu, nije isto odobriti radnu dozvolu onome što radi na dnevnicu fasade po zgradama i nekome u IT industriji čija su primanja iznad proseka i duplo veća od prvo pomenutog.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike13.09.2012. u 15:17 - pre 141 meseci
Dobio sam informaciju da Red Hat u Brnu radi i dalje papire za sve svoje radnike bez ikakvih problema. Neke od slobodnih pozicija:
Installer Software Engineer - https://careers-redhat.icims.c...nstaller-software-engineer/job
Python Developer - Image Factory - https://careers-redhat.icims.c...-developer---image-factory/job
Security Response Engineer - https://careers-redhat.icims.c...ngineer---product-security/job
Python Test Automation Engineer - https://careers-redhat.icims.c...-engineer---virtualization/job

Nemam nikakve bolje informacije osim da njihov HR kaze da je to najveci engineering centar u svetu za HR i da traze da povecaju broj zaposlenih sa 500 na 700. Nova zgrada im se zavrsava ili je zavrsena nisam neko vreme bio tamo.
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike23.09.2012. u 23:31 - pre 141 meseci
Ahoj!
Pozdrav svima.
Suprug i ja smo u proceduri otvaranja firme u Češkoj.Hteli u Australiju ali je propalo pa smo se okrenuli Evropi.Firmu otvaramo da bismo tako legalno otišli kao porodica i nadamo se da ćemo i dobiti boravišnu/radnu vizu. Muž je završio u ZAvodu za zavarivanje u Beogradu kurs za argonskog tig i mig zavarivača i bogami je skupa škola pa će nam valjda taj sertifikat po međunarodnim standardima i pomoći. Iskustvo nema nikakvo ali imamo neke kontakte. Ja sam učiteljica sa završenim faksom. Idemo na češki jezik ovde u Beogradu i za sada imamo nešto para za ulaganje i veliki optimizam.Pošto su nam deca mala a kriza u Srbiji sve veća rešili smo da krenemo, da ne kažem bežimo odavde. Baka mog supruga je bila Čehinja i nadamo se da će nam i to pomoći u dobijanju vize pošto otvaranje firme nije garancija da se može lako dobiti i boravišna dozvola.
Volela bih da mi kažete bilo kakvu informaciiju (ukoliko imate) o poslovima u ovoj grani industrije i kako se kreću plate....i svaka sugestija će nam dobro doći. Išli bismo u Prag za početak. Sledeće sedmice dolazimo na kratko u Prag da se vidimo sa čovekom koji nam otvara firmu i završava još neke stvari.
Pozz :)






 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.09.2012. u 06:03 - pre 141 meseci
Mislim da je otvaranje firme skupa igra za nesto sto nije sigurno da ce vam doneti ozbiljan benefit.
Vi i ako dobijete vizu, morate u slucaju menjanja posla sa vase firme na neku trecu da dobijete novu radnu dozvolu sto je opet neko cekanje ali mnogo krace nego iz Srbije za Cesku.

Ja kada bih bio u vasoj situaciji radio bih ovako:
- Muz pocne da radi u Srbiji ako treba i za 0din
- Muz nostrifikuje diplomu
- Muz skupi 20-30 firmi, barem je ovde industrija jaka posalje svima postom/mailom/licno
- Muz ode i vija posao neko vreme

Ovo bi sve moglo da bude relativno jeftino, da on i nauci to da radi dok se bavi papirima i da onda mozda dobije full papire za rad.

Sto se tice uciteljice u Ceskoj to mislim da ce ici malo teze, kakvo ti je znanje stranih jezika koji nisu engleski?
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.09.2012. u 08:20 - pre 141 meseci
Pozdrav Branko,
o tome smo i mi razmišljali ali ne znam kako da ti realnije objasnim da ako ostanemo ovde taj neki novac koji imamo ode- istopi se na hranu (koja je jezivo skupa idemo u Mađarsku i donosimo hranu i hemiju) na stanarinu i račune koji su abnormalno veliki u odnosu na moju platu. On je radio u privatnom sektoru poslednje dve godine mnoge gazde i tajkuni (poznati što su pokupovali firme ovde) mu nisu redovno plaćali platu (moja najveća noćna mora). Tvoj predlog bi sasvim bio prihvatljiv i razuman u našem slučaju ali ja ne smem više da se kockam jer o tome kako smo preživeli jedan period da Kusta snimi film.Koliko plaćam stan i režije na Novom Beogradu(450€) toliko bi plaćala u Pragu (skromniji stan za početak)hrana je jeftinija tu, gledam ove letaky na Internetu pa mleko kod vas jeftinije tri puta a ovde opet preti nestašica(ulja nema već 10 dana:(

Imamo neke kontakte na osnovu bismo i neke ugovore sklapali-a što se tiče mene moj san je da otvorim neku školu ili klub za našu decu.U tome imam ogromno iskustvo već sam kontaktirala i ambasadu koja naravno ništa nema organizovano.Mnogo je ideja a verujem da će biti teško samo ne verujem da će mi biti kao ovde. Od jezika znam nešto malo francuski i nemački, engleski naravno imam položen IELTS (Cambridge) ali na češki idemo i suprug i ja.

U svakom slučaju samo da dobijemo te boravišne a onda ćemo da se snalazimo na licu mesta. Samo se nadam da ćemo moći da zaradimo za normalan život i o tome sanjam.
Hvala ti i pozdrav :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.09.2012. u 08:37 - pre 141 meseci
Ako ti muz uspe potvrditi tu medjunardnu sertifikaciju za varioca mislim da bi mogao da nadje posao, jedino je pitanje koliko su spremne te neke firme da se cimaju sa papirima.
Da li bi ti mogla da telefonski usluzis musteriju na FR ili DE? Tipa prikupis informacije obradis i izvrsis uslugu (tipa prodaje avionske karte ili nesto slicno)? Tu bi mogla da za pocetak dobijes neki posao posto poslova pogotovo za DE ima i moze da se dobije plata od koje moze da se prezivi tipa 800e mozda. Kako su zadnjih par godina poostravali papire da bi se uslo sve manje firmi prihvata da se time bakce ali nije nemoguce samo teze.

Bez ljutnje ali snalazenje na licu mesta slabo funkcionise u danasnje vreme gde se ceka 3+ meseca na papire cak i kad dobijes posao jer ne mozes sa radnom dozvolom za svoju firmu da radis u drugoj firmi.

Propisi za obdanista su nerealni i cesi tu isto rade u sivoj zoni nisam bas siguran kako bi to islo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 468825 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.