Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 465235 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yellow pinky
Niš

Član broj: 28354
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike07.09.2011. u 15:44 - pre 152 meseci
@Ivan

Ma samo mala (neuspela) šala. Zato i smajli na kraju te rečenice. Niko od vas tamo nije a da to ne zasluzuje.
Obrisao sam taj deo da se još neko ne uvredi.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.254.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike07.09.2011. u 15:46 - pre 152 meseci
Ma to on misli na mene Ivane :)

Ekipa "nasih" koja je trenutno tu su svi dobri momci i devojka koji znaju svoj posao vrlo dobro i kao neko ko je tu 2 godine mogu da uporedim. Dolaze nam ovde svakojake dijabole ali svi iz ekipe su vrlo dobri u svom poslu i ulazu ekstra napor.


Ajde da se ne lazemo pa da kazemo da moze da se prodje bez nekog posebnog iskustva, ali treba da budete namazani za medalju. Imacete razgovor sa tehnicarima i ne mozete vi bez znanja da prodjete ali mozete bez velikog iskustva. Ako imate medj' nogama bilo bukvalno bilo figurativno vi napisite CV i stavite kako ste i sta radili i da to ne bude bez bar jedne godine iskustva a po mogucstvu dve. Sa time se javite i kad pocnu da vas driblaju odigrajte tvrdo pa cete i dobiti posao.

Istina je da je kvalitet ljudi van EU visi nego u EU jer kad zagusti da se neko dovede brzo manje su izbirljivi a ovi unutar EU odmah mogu da pocnu da rade.


Na ovoj mapi se vidi zgrada u kojoj je AT&T a videcete da uz nju ima jos nesto cudno. To je nastavak zgrade koji je sada podignut konstrukcijom i ubrzano se zavrsava. AT&T slabo zaposljava u ovom trenutku posto nema prostora u centru za sve delove organizacije koji zele da premeste svoje timove ovde. Sledece godine se ocekuje sirenje za nekoliko stotina radnika vise i dva sprata su vec rezervisana za nas. Kraj izgradnje se ocekuje u Aprilu 2012.

Ko nema iskustva neka upali dynamips ako ne moze da nadje posao, eno one INE workbookove da radi i ima da nauci samo tako.
Ko ima posao taj neka nauci malo da polozi sertifikate.
Ko ima i posao i sertifikate neka uporedi plate i cene i neka odluci da li ce da predaje.
Ja jos ne znam nikog odavde ko se vratio a dosta njih je otislo dalje.

Toliko od mene
 
Odgovor na temu

ivansd
Network Engineer
Amsterdam, UPC Broadband

Član broj: 269903
Poruke: 64
144.160.226.*



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike07.09.2011. u 15:47 - pre 152 meseci


Faktički - kako da te provere kad nemaju carinu granicu.... (mogu npr da ti gledaju pasoš i traže mađarski pečat, al to je prazna priča, jer na granici ni ne moraju da ti lupe pečat, a uostalom šta ako si došao avionom do beča, pa posle busom u češku, itd itd itd)

@Nikola M: druze, Madjari ti uzimaju biometrijski pasos na grani, skeniraju ga (garant si to video na prelazu) i u bazi ostaje datum tvog ulaska. znaci, ne gledaju pecat u pasosu, nego su Cesi sposobni da u jedinstvenoj bazi to provere (datum ulaska u EU). Videh to na ulici, imaju neki citac, zabodu pasos u to, provere da li je viza fake i vide broj dana koliko si ovde. Sve u svemu, ne mozes ih prejabati. Racuna se broj dana u EU, nema veze da li si bio pre toga u Becu ili Amsterdamu.
 
Odgovor na temu

ivansd
Network Engineer
Amsterdam, UPC Broadband

Član broj: 269903
Poruke: 64
144.160.226.*



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike07.09.2011. u 15:54 - pre 152 meseci
@BS: e druze, svaka ti je na mestu, ne bih nista dodao niti izmenio.. Realno odslikava situaciju ovde.
 
Odgovor na temu

Darko VS
Darko Vujcin
Novi Sad

Član broj: 103476
Poruke: 12
93.87.158.*



+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike07.09.2011. u 16:14 - pre 152 meseci
Al' ste se raspisali :)
Hvala momci na savetima i informacijama.

CCNA sam sam spremao, puno visio na Packet Traceru i GNSu, mislim da dobro razumem materiju i sto je najvaznije to me interesuje...
Nije meni problem da usavrsim i prosirim znanje, samo nisam siguran da li je moguce steci dovoljno znanje bez iskustva u production okruzenju.
Ipak nije isto GNS i rad na mrezi od recimo 500 kompova.
Najvise se tripujem da oni mogu da provale da li si radio negde ili ne...

Jos jedno pitanje: da li je za L2 bolje da se ide u dubinu sa znanjem (CCNP) ili u sirinu (security, wireless, voip...)?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike07.09.2011. u 17:15 - pre 152 meseci
Dubinu.

Mogu da provale, tako sto te pitaju tipa najcesce komande koje koristis za troubleshooting :)
A ako si troubleshootovao samo virtualno pokrices 80-90% problema.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike08.09.2011. u 09:09 - pre 152 meseci
Vezano za popis koji predstoji:
Citat:
Popis stanovništva u Srbiji od 1. do 15. oktobra, obuhvatiće i dijasporu. Popisivači u Srbiji će postavljati pitanja u vezi rodbine koja živi i radi u rasejanju. U Republičkom zavodu za statistiku se nadaju da će na taj način dobiti bolju sliku o brojnosti naše dijaspore. Prethodni popisi su pokazivali manju brojnost dijaspore u odnosu na stvarnu.

izvor:
http://www.rts.rs/page/rts/sr/...4%8Din+za+popis+dijaspore.html
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.emea.ibm.com.



+25 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike08.09.2011. u 09:45 - pre 152 meseci
http://www.2shared.com/documen...u_want_to_speak_Czech_Tex.html
http://www.2shared.com/documen...u_want_to_speak_Czech_Wor.html


evo ko hoće da uči češki. (ovo se valjda automatski briša nakon mesec dana)

 
Odgovor na temu

Ivica Vujović
Ivica Vujović
Beograd

Član broj: 44727
Poruke: 127



+5 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike08.09.2011. u 13:41 - pre 152 meseci
Ja sam svojevremeno pokusavao da uletim u IBM ali se na kraju nismo slozili oko para... Od tad sam malo otisao na drugu stranu sto se mreza tice, pa se vise bavim MS tehnologijama. Kakva je tamo mogucnost zaposlenja sa MCITP EA sertifikatom?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike08.09.2011. u 14:10 - pre 152 meseci
Imaju dosta windows timova i ako je EA = Enterprise Admin to bi trebalo da bude sasvim lepo. Ja sam u isto vreme konkurisao i za IBM kad sam dolazio i imao sam MCSE i bili su zadovoljni :)
 
Odgovor na temu

Marko24

Član broj: 256005
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike09.09.2011. u 17:46 - pre 152 meseci
Ja sad trazim post koji je cini mi se Branko ostavio ali ne mogu nikako da ga pronadjem, gde je definisana lista stvari koje bi trebali znati za intervju?Jel taj post obrisan ili nesto drugo ?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike09.09.2011. u 18:52 - pre 152 meseci
Ko bre ovde sme da brise moje postove!? :D
 
Odgovor na temu

Marko24

Član broj: 256005
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike09.09.2011. u 19:00 - pre 152 meseci
Hehe, bas nikako ne mogu da pronadjem a secam se da sam delicem oka pogledao i reko pogledacu kasnije, a sad da ga pronadjem nema sanse.
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
212.200.85.*



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike12.09.2011. u 09:45 - pre 152 meseci

Da li se neko bavio povracajem PDVa ?
Skoro sam procitao ovde na forumu, da je moguce uzeti povracaj PDVa i na gorivo ako ga sipas taj dan kad krenes u Srbiju ...
Takodje, pominjan je slucaj Holandije, gde se strancima ne uzima PDV na platu koju primaju ...
Nesto slicno moze da se izmursuje i u Nemackoj, a mene zanima kakav je slucaj i iskustva u Ceskoj ?
S obzirom da im je birokratija ko nasa ...
 
Odgovor na temu

letstalk
Frankfurt, D

Član broj: 36115
Poruke: 46
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: blog.udarnik.net


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike12.09.2011. u 12:47 - pre 152 meseci
>

PDV vracaju ako si boravio kao turista i to mozes na granici da
obavis. Ako imas boravisnu vizu a putujes u Srbiju, nema nista od
toga.

Postoji varijanta gde vracaju ne PDV vec income tax (jel se ovo u
Srbiji zove porez na dohodak?) a to je u slucaju kad su ti od bruto
plate uzimali taj porez svakog meseca a na kraju godine se ispostavi
da nisi presao prag iznad koga se plata zapravo oporezuje na income
tax. Da bi ti ovo vratili moras naravno u toku naredne godine da
podneses poresku prijavu sto cete obicno i sama firma (u Ceskoj)
podsetiti da uradis.

Strancima se dogadja da im vrate porez posle prve godine rada tamo u
slucaju kad su se doselili kasnije u toku godine i nisu jos uspeli da
predju ovaj prag. Vec sledece godine glat prelazite ovaj prag pa nema
vise povracaja poreza po ovoj osnovi (ali ima na drugim osnovama!).

To sto postoji u Holadniji je izuzetak u okviru EU (i nema veze sa
PDV, koliko se secam) a u Nemackoj je situacija slicna kao u Ceskoj
(ili bolje reci u Ceskoj je zakon radjen po ugledu na nemacki).
http://blog.udarnik.net

Blog o iskustvima u emigraciji.
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
212.200.85.*



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike12.09.2011. u 12:59 - pre 152 meseci

Hvala letstalk!
I mislio sam na porez na dohodak, ali je bilo krace reci PDV ...

Koje su to druge osnove koje spominjes ?
 
Odgovor na temu

letstalk
Frankfurt, D

Član broj: 36115
Poruke: 46
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: blog.udarnik.net


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike12.09.2011. u 13:49 - pre 152 meseci
>

Pa razne osnove - kupovina sredstava za rad, nezaposlena zena,
maloletna deca, privatne penzije, razna osiguranja, svasta ima (bar
ovde u Nemackoj, a znam da ima i u Ceskoj).

Ima mnogo smisla da tamo sledece godine angazujes nekog "poreskog
savetnika" koji se u to razume, da popuni tu prijavu za tebe. Oni
obicno uspeju da ti od drzave povrate malo (ili bogami malo vise)
poreza - dovoljno da ih platis i da ti jos pretekne. E sad, ako si
single i jedini izvor prihoda ti je plata, nemas nikakve privatne
"investicije" (penzija, fondovi itd), mali biznis sa strane itd. onda
moze da se desi i da nista ne dobijes nazad.

Ti savetnici ti prvo zakazu sastanak gde analizirate tvoju situaciju
pa ti onda kazu jel ima smisla ili ne da se akate. I ovaj prvi
sastanak se obicno placa ali nista strasno.
http://blog.udarnik.net

Blog o iskustvima u emigraciji.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike19.09.2011. u 16:13 - pre 152 meseci
Ljudi prva informacija koju imam za sada je da ce u roku od sledecih 6 meseci trebati da se nekako nadje oko 30 CCIE level inzinjera u Brnu. Plate ce biti u nivou dobrih plata iz Praga. Ko ima znanje, iskustvo i sve ostalo potrebno bacite mi CV a ja cu vas proslediti dalje ([email protected]). Tim je za US podrsku tako da budite sigurni da ce vas pretumbati samo tako.
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
*.net.upcbroadband.cz.



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.09.2011. u 07:56 - pre 151 meseci

Plus 1 za AT&T od ponedeljka ...
:)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.09.2011. u 08:46 - pre 151 meseci
Vidimo se na rucku :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 465235 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.