Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Specijalizovani recnik???

[es] :: Vodič za učenje :: Specijalizovani recnik???

[ Pregleda: 6768 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djurici
ni

Član broj: 39065
Poruke: 15
*.neobee.net.



Profil

icon Specijalizovani recnik???06.04.2005. u 14:28 - pre 231 meseci
Verujem da se vecina vas susrela sa problemom neadekvatnog prevoda nekog strucnog teksta, te se javlja sve veca potreba za koriscenjem literature na engleskom jeziku i njeno pravilno razumevanje.


Potreban mi je dobar strucan(za cistu-primenjenu elektroniku i racunastvo) recnik.
Strucan recnik mora da sadrzi bar 50000 izraza, konstrukcija, fraza itd.
Koji?
Vas predlog?

Hvala!!!
 
Odgovor na temu

gonadarian
Igor Popov
Youngculture
Beograd

Član broj: 14445
Poruke: 39
*.yubc.net.

Sajt: gonadarian.info


Profil

icon Re: Specijalizovani recnik???08.04.2005. u 05:47 - pre 231 meseci
Što se mene tiče, odgovor je prilično jednostavan. Nabaviš Babylon (http://www.babylon.com/Online-Translation-Download), skineš rečnike (http://www.babylon.com/Dictionaries-Glossaries) koji ti trebaju za tvoj posao i klikaš. Preporučujem kombinaciju CTRL+Right Click. Radi tako što klikneš kobinaciju bilo gde na ekranu, on skonta šta tu piše, pogleda u downloadovane rečnike i izbaci prevode ako ima, a možeš da mu kažeš i da pretraži on line raspoložive rečnike...
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Specijalizovani recnik (elektroenergetika)???01.11.2006. u 15:44 - pre 212 meseci
Predložite mi neki specijalizovani rječnik. Posebno me zanima elektroenergetika. Ima li srpsko-engleski, umjesto čisto engleski? Zanima me i štampana i elektronska forma.

Unaprijed hvala.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

marcony86
Absolute Freelancer
Kapedunum/Singidunum

Član broj: 12256
Poruke: 225
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Specijalizovani recnik???10.11.2006. u 12:05 - pre 212 meseci
Sto se strucnih recnika u papirnoj formi tice, video sam neke u knjizari u Kosovskoj, u onom delu tacno iza (bivse) Savezne Skupstine. Nisam siguran za elektroenergetiku, ali mislim da imaju nekakve gradjevinske i masinske.

U svakom slucaju, po meni je jedino resenje nekoliko godina kvalitetnog intenzivnog kursa engleskog, posle cega je za razumevanje strucnih izraza i literature dovoljan i Google.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Specijalizovani recnik???10.11.2006. u 12:20 - pre 212 meseci
Baratam ja engleskim prilično dobro, ali mi često nedostaje neki stručan izraz (vrlo rijetko se prevode doslovno). Našao sam neke rječnike eng-eng na Internetu, pa će poslužiti.
Hvala u svakom slučaju. Poz.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Specijalizovani recnik???

[ Pregleda: 6768 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.